[12/06/2024] Φυσική προσανατολισμού

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,631 μηνύματα.
Το καθιερωμένο θέμα του iSchool που γίνεται κάθε χρόνο για κάθε εξεταζόμενο μάθημα. :give_rose:

Καλή συνέχεια λοιπόν στα Γενικά Λύκεια με Φυσική, για μαθητές θετικών σπουδών και σπουδών υγείας! :spasiklas::spasiklas::spasiklas:

Για γενικές συζητήσεις προτιμήστε το θέμα Πανελλήνιες 2024 - Κουβεντούλα. Για ό,τι αφορά τη Φυσική (πώς τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε, προβληματισμοί για το μάθημα κτλ), αυτό το θέμα είναι το πλέον κατάλληλο.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αργότερα όπου και θα προστεθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις σε αυτά, από διάφορα φροντιστήρια!

Και μην ξεχνάτε, να κάνετε τις δοκιμές σας στον Υπολογιστή Μορίων 2024:

Καλή ξεκούραση και να ξυπνήσετε ακμαίοι!! :-* :clover: :clover: :clover:
Και μην ξεχάσετε να μπείτε να μας πείτε πως τα πήγατε!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,631 μηνύματα.
Το θέμα είναι τώρα ανοιχτό. Καλή επιτυχία! :give_rose:
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,931 μηνύματα.
Μάλλον κάποιοι δεν κοιμήθηκα καλά χθες.
Αυτά τα θέματα δεν λύνονται σε 3 ώρες.

Το Β3 πρέπει να έχει λάθος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης το θέμα Β μοιάζει με Γ.

Αυτά δεν είναι θέματα!

Δώστε τα ονόματα αυτών που τα έβγαλαν! Οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι.

Να μας εξηγήσουν πώς αβαρης ράβδος έχει τριβή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 741 μηνύματα.
εχω την εντύπωση οτι προβλεπεται σφαγουλα στη φυσικη με τετοια θεματα..
 

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Τα θέματα είναι και μεγάλα σε έκταση αλλά και πολύ δύσκολα... :/
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,064 μηνύματα.
ΟΧΙ !
Αυτά ΔΕΝ είναι Φυσική. Είναι υπερπαραγωγές βλακείας κατάλληλες για να μπερδέψουν, να απογοητέψουν και να διαλύσουν τον υποψήφιο. Τέτοια θέματα είναι ικανά να κάνουν τα Ελληνόπουλα να μισήσουν τη Φυσική. Έλεος!!!


Jeremy Allen White Fire GIF by The Bear
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,146 μηνύματα.
Παλούκι φαινονται

@Dias Στο Γ2 θελει αποδειξη του τυπου ;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,931 μηνύματα.
Παλούκι φαινονται

@Dias Στο Γ2 θελει αποδειξη του τυπου ;
Ναι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποιο είναι το λάθος και γω δεν το βλέπω;
Ποιος ασκεί την κάθετη δύναμη στην επαφή της αβαρούς ράβδου με τον κύλινδρο ?
 

Leo komm

Νεοφερμένος

Ο Leo komm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Τα σκίσανε τα παιδιά… 😠

Θα πέσει πολύ κλάμα φέτος.
Κουραστικα μόνο που τα διάβασα!
Μαθηματικά και Φυσική θα στείλουν στο κουβά πολύ κόσμο… 😵😵‍🫤
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πριν λιγο βγηκα απτην αιθουσα. Ποτε ξανα δεν εχω νιωσει τοσο απογοητευμενος μετα απο ενα διαγωνισμα. Απαραίτητη προϋπόθεση για να λυθούν αυτα τα θεματα ηταν να μην ειχες βγει απο το σπιτι σου ολη τη χρονια για να διαβαζεις. Πραγματικά δεν έχω λογια..
 

BiteTheDust

Νεοφερμένος

Ο BiteTheDust αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν έχω ξανά γράψει τόσο χάλια στην ζωή μου τέτοιο παλούκι, ο Χριστός και η Παναγία. Δεν είχα χρόνο να κάνω καν το Β3
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 3,339 μηνύματα.
ΟΧΙ !
Αυτά ΔΕΝ είναι Φυσική. Είναι υπερπαραγωγές βλακείας κατάλληλες για να μπερδέψουν, να απογοητέψουν και να διαλύσουν τον υποψήφιο. Τέτοια θέματα είναι ικανά να κάνουν τα Ελληνόπουλα να μισήσουν τη Φυσική. Έλεος!!!


Jeremy Allen White Fire GIF by The Bear
Τέτοια αδύνατα θέματα πέφτουν και πλέον οι μαθητές μισούνε τη φυσική και τα μαθηματικά.
Το 80% των μαθητών της θεωρητικής κατεύθυνσης στο σχολείο μου το διά΄λεξαν μονο και μονο γιατι δεν αντέχουν φυσικομαθηματικά. Είναι ξεφτιλα οπως εχει γινει
 

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μόλις μπηκα ειδα τις λυσεις 1 πολλαπλης κ δυο σλ επιασα 😭😭✊🏿. Και ολοσωστο το Β1. Ελπιζω μαζι με τπτ εξτραδακια απτα υπόλοιπα θεματα να εχω πιασει ενα τάλιρο. ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΣΕ ΟΛΕΣ ΔΕ ΜΑΣΑΜΕ ΑΜΑ ΠΑΤΩΣΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΛΙΓΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,977 μηνύματα.
Γειά. Ωραία, δύσκολα θέματα. Χάνω τη σχολή μου αλλά δεν πειράζει. Τέλος Πανελλήνιες! Δεν θα ξανά ασχοληθώ ποτέ :clapup:
 

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Πολλά θέματα, που εξετάζουν κυρίως ταχύτητα και όχι κατανόηση. Β1/2 θέματα τρομακτικά εκ πρώτης όψεως, αλλά αν δεν μασήσεις βγαίνουν σχετικά εύκολα. Το Β3 επίσης σχετικά βατό, αλλά μεγάλο για β και με πολλούς υπολογισμούς-οριακά θα το χαρακτήριζα εύκολο Γ θέμα. Το Δ θέμα δεν το είδα προσεκτικά, αλλά μου φαίνεται παλουκάκι από τα καλά. Στο Δ θέμα θα ξεχωρίσουν οι υψηλές βαθμολογίες θεωρώ. Σαφώς πιο απαιτητικά από τα δικά μας πέρυσι.
Εντωμεταξύ στο Α3 κεντρομόλος δεν υπάρχει; Ή απλά σκούριασα και κάτι δεν βλέπω;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,270 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top