Hacking

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Eruyomo μου φαίνεται είσαι προγραμματιστής ...
djohn μου φαίνεται είσαι Bl2ck H2ck < (open_site link:database_adv.12)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
κανας cracker υπαρχει εδω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ρε παιδιά ρε παιδιά.. Τι ακούμε κι εμείς ε?

1) Αυτό με τα μαθηματικά και ισχύει και όχι. Δηλαδή έχουν υπάρξει πολλοί γαμάτοι χακερο-μαθηματικοί αλλά και πολλοί γαμάτοι βγάζω-σπυράκια-με-τα-μαθηματικά-hackers. Στο χάκινγκ και στον προγραμματισμό χρειάζεται η μαθηματική λογική (ίσως και εξυπνάδα) χωρίς την μ@λ@κια κάνω 34234234 πράξεις. Ίσως λοιπόν βοηθήσουν χωρίς όμως να τα θεωρώ απαραίτητα. (προσωπική μου άποψη ε?)

2) Χρειάζονται 32432342% πολύυυυ πολύυυυ καλά αγγλικά. Όχι για κάποιο άλλο λόγο, απλά χρειάζεται να διαβάσεις πολύ. Πολύ όμως. ΠΟΛΥ.

3) Μην περιμένετε να κατεβάσετε κάτι και να γίνετε χάκερς ε?

4) Χρειάζεται να μάθετε μία γλώσσα προγραμματισμού. Όπωσδήποτε.

5) Εγώ είπα, μάθετε μία γλώσσα προγραμματισμού, μπείτε hackthissite να μάθετε 5-6 πράγματα ακόμα, ψαχτείτε λίγο ακόμα, και θα καταλάβετε περί τίνος πρόκειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ωραίο site αυτό το hacker.org
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ωραία παιχνιδάκια πάντως

Ναι, όντως. (Αναφέρεσαι στα challenges ή στα botοπαίχνιδα? Ή και στα 2? :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά κατά την γνώμη μου δεν είναι σωστό αυτό με το hack.Έχετε τόσο μεγάλο λόγο για να χακάρετε το site του αλλουνού?Τι σας έκανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
lol καταρχάς αυτός ο κώδικας δε φτιάχτηκε από το συγκεκριμένο χρήστη που δημιούργησε το παρόν thread.

τέλος πάντων.

από ότι κατάλαβα πήρε ο dr4ke το κώδικα και απλά τον έτρεξε για να "χακάρει" ιστοσελίδες που τρέχουν IPB software, τι να πω πολύ δημιουργικό xD

αυτό δεν είναι χάκινγκ, είναι script kiddying, κάτι το οποίο κάνουν πολλά παιδάκια, που νομίζουν πως το cping είναι και γαμ* το hacking.

κάπου ειδα να λένε "hacker δε γίνεσαι γεννιέσαι"

κάνεις λάθος φίλε μου, hacker γίνεσαι πολύ δύσκολα, μέσα από κόπους και προσπάθειες ετών.

χάκερ πιστεύω είναι αυτός που ψάχνει, δημιουργεί, ΔΕΝ καταστρέφει, εννοείται όταν μιλάμε για computer hacking χρειάζονται άπειρες γνώσεις προγραμματισμού, αλλά το hacking δεν έχει να κάνει μόνο με υπολογιστές

(μη ξεχνάμε τους phone hackers :P)

τέλος πάντων, milw0rm? Κάπου είδα να λένε για milw0rm, ένα έχω να πω, σταματήστε να κάνετε σιπί τα πάντα από το milw0rm, έλεος πια έχει καταντήσει αηδία.

καλό είναι να παίρνει κανείς το κώδικα από το milw0rm και να βλέπει τι κάνει, και όχι απλά να το κάνει ενα σιπι, ραν, και whoa "a site just got hacked"

λολ

τέσπα, όσων αφορά το cracking κτλ, ένα έχω να πώ, μακρία από black hat hacking.

καλή συνέχεια

ps:

Όχι στο hacking.

*cracking
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
lol καταρχάς αυτός ο κώδικας δε φτιάχτηκε από το συγκεκριμένο χρήστη που δημιούργησε το παρόν thread.

τέλος πάντων.

από ότι κατάλαβα πήρε ο dr4ke το κώδικα και απλά τον έτρεξε για να "χακάρει" ιστοσελίδες που τρέχουν IPB software, τι να πω πολύ δημιουργικό xD

αυτό δεν είναι χάκινγκ, είναι script kiddying, κάτι το οποίο κάνουν πολλά παιδάκια, που νομίζουν πως το cping είναι και γαμ* το hacking.
Προφανώς πάω στοίχημα ότι δεν ήξερε ΚΑΝ τι να κάνει με τον παραπάνω κώδικα. Από εκεί και πέρα εγώ έχω ξαναμιλήσει για τα sql injections, ακόμα και σε meeting πιάσαμε συζήτηση γι αυτό το θέμα, έχει καταντήσει μόδα πια. Και προς τιμήν αυτού και η υπογραφή μου.

κάπου ειδα να λένε "hacker δε γίνεσαι γεννιέσαι"

κάνεις λάθος φίλε μου, hacker γίνεσαι πολύ δύσκολα, μέσα από κόπους και προσπάθειες ετών.

χάκερ πιστεύω είναι αυτός που ψάχνει, δημιουργεί, ΔΕΝ καταστρέφει, εννοείται όταν μιλάμε για computer hacking χρειάζονται άπειρες γνώσεις προγραμματισμού, αλλά το hacking δεν έχει να κάνει μόνο με υπολογιστές

(μη ξεχνάμε τους phone hackers :P)
yes sir

τέλος πάντων, milw0rm? Κάπου είδα να λένε για milw0rm, ένα έχω να πω, σταματήστε να κάνετε σιπί τα πάντα από το milw0rm, έλεος πια έχει καταντήσει αηδία.

καλό είναι να παίρνει κανείς το κώδικα από το milw0rm και να βλέπει τι κάνει, και όχι απλά να το κάνει ενα σιπι, ραν, και whoa "a site just got hacked"

λολ
Είδες κάπου να λέω κάνετε κόπι πεηστ? Πρόσεξα τα λόγια μου όταν μίλησα για μιλγουορμ φίλος. Από εκεί και πέρα μας τελείωσε το μιλ, οπότε μας μένουν άλλα στέκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
καλά τα sql injections έχουν γίνει μόδα όντως xD

όσων αφορά το milw0rm δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα σε σένα, απλά το πόστ σου μου θύμισε την τάση πολλών, να κάνουν αντιγραφή επικόλληση κώδικες από την ιστοσελίδα αυτή και μετά να το παίζουν γαμάτοι κι έτσι :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
καλά τα sql injections έχουν γίνει μόδα όντως xD

όσων αφορά το milw0rm δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα σε σένα, απλά το πόστ σου μου θύμισε την τάση πολλών, να κάνουν αντιγραφή επικόλληση κώδικες από την ιστοσελίδα αυτή και μετά να το παίζουν γαμάτοι κι έτσι :jumpy:

Μιας και μιλήσαμε για μιλγουορμ... Και μιας και μας άφησε χρόνους... Ας δούμε κάτι διαφορετικό:

https://inj3ct0r.com/

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

falegk

Νεοφερμένος

Ο Αντωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ο ορος χακερ ειναι τελείως λαθος εδω στην ελλαδα......χακερ στην ουσια ειναι το άτομο που εχει απίστευτες γνώσεις σε λογισμικού ΚΑΙ hardware το οποιο μπορει ναι μεν να σπασει ενα αλο σύστημα ασφαλείας ομος το κύριο του μέλημα ειναι να στήνει συστήματα.
το να χακαρεις μια απλη σελίδα μπορει και η γιαγια μου αν τις πεις 5-10 πράγματα και τις δώσεις τα καταληλα εργαλεία (προγράμματα)
Ο κρακερ απο την αλη τα σπαει.

Μην βλέπετε τους χακερ σαν ΚΑΚΟΥΣ και καλα......
υπάρχουν καλοί και κακοι άνθρωποι
καλοι και κακοι υπουργοί
καλοι και κακοι καθηγητές
καλοι και κακοι χακερς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
παιδια εχω πραγματικα εντυπωσιαστει απο οσα ξερετε πανω στο hacking και αυτο που με κανει να σας θαυμαζω περισσοτερο ειναι το γεγονος οτι δν εχω ιδεα πανω στο θεμα και στις ορολογιες π χρησιμοποιητε:P πιστευω ομως πως με τν βοηθεια σας θα καταλαβω τι παιζει και ισως να καταφερω να ασχοληθω κιολας:) γενικα το επιπεδο μου στο θεμα internet ειναι πολυ χαμηλο:( γιαυτο θα ηλελα να μ πειτε αν αξιζει να ασχοληθω με κατι τετοιο στο επιπεδο π βρισκομαι και αν ναι με τι μπορω να ξεκινησω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πως αποφασίζεις οτι είναι άξιος θαυμασμού κάποιος όταν δεν μπορείς να κρίνεις αυτά που λέει (αφού λες και μόνη σου οτι δεν ξέρεις);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Πως αποφασίζεις οτι είναι άξιος θαυμασμού κάποιος όταν δεν μπορείς να κρίνεις αυτά που λέει (αφού λες και μόνη σου οτι δεν ξέρεις);
δν ειπα οτι τους θαυμαζω ή οτι ειναι αξιοι θαυμασμου...ειπα οτι ειναι εντυπωσιακο να βλεπεις αυτα τα ατομα να μιλουν με αυτες τις ορολογιες λες και μιλουν για κατι απολυτα φισιολογικο. φυσικα και δν ξερω κατα ποσο αυτα π λενε ειναι σωστα αλλα σιγουρα και λαθος να ειναι δν παυουν να με εντυπωσιαζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Βάλε τα ψιψιψίνια στα ψιψιψόνια και είμαστε έτοιμοι.

Μην εντυπωσιάζεστε τόσο εύκολα (αλλα ναι έγραψες ξεκάθαρα, οτι θαυμάζεις, δίκιο έχει σε αυτό που λέει ο anarki). 9/10 απαντήσεις σε αυτό το thread είναι λες και βγήκαν απο το λάκο με τις τραγωδίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Βάλε τα ψιψιψίνια στα ψιψιψόνια και είμαστε έτοιμοι.

Μην εντυπωσιάζεστε τόσο εύκολα (αλλα ναι έγραψες ξεκάθαρα, οτι θαυμάζεις, δίκιο έχει σε αυτό που λέει ο anarki). 9/10 απαντήσεις σε αυτό το thread είναι λες και βγήκαν απο το λάκο με τις τραγωδίες.
οντως μετα που το προσεξα ειδα οτι ειχα κανει λαθος παντως μαλλον το ειπα εν τι ριμη του λογου π λεει και μια καθηγητρια μ στα αρχαια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ο hacker δεν καταστρέφει, εξερευνεί. Σπάνια είναι κακό αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ο hacker δεν καταστρέφει, εξερευνεί. Σπάνια είναι κακό αυτό.
δυστυχως ομως υπαρχουν και οι cracker που μονο καλο σκοπο δεν εχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top