[18/05/09] Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής

Πως σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tirovlaxos

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μενεμένης (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αφού έδινε απο κάτω σχέση που είχε μέσα μέχρι και τη δεύτερη παράγωγο στο χ, δεν χρειαζόταν καν να τονίσεις την παραγωγισιμότητα.

δηλαδή είναι λάθος;

Ουτε γω το εκανα το διαγραμμα. Ουτε μενα μου ειπε κανεις να το κανω.Δεν ειναι δικαιολογια αυτο ομως.;)
Τα θεματα ηταν οντως γελοια. Και σε καμια περιπτωση δεν ξεχωριζε ο "καλος".Αυτο που ηθελαν οι βαθμολογητες ηταν να δουν αν ηξερες τριωνυμα.Ελεινα πραγματα...

και φυσικά δεν κατηγωρώ κανένα.. μόνο τον εαυτό μου για το πόσο ηλίθιος είμαι! anw...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δηλαδή είναι λάθος;



και φυσικά δεν κατηγωρώ κανένα.. μόνο τον εαυτό μου για το πόσο ηλίθιος είμαι! anw...!

Όχι ρε, απλά δεν χρειαζόταν.
-----------------------------------------
Θα σου κόψουν γιατί δε στηρίζεται σε θεωρία.

10 χρόνια το δέχονται, δεν θ'αλλάξει φέτος. Μαθηματικά είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Επειδή γνωρίζω πολλά παιδιά από ΕΠΑΛ και συζητάμε, απ'οσο παραδέχονται και οι ίδιοι, επειδή δεν γνώριζαν εξ'αρχής την αλλαγή που θα γινόταν, δεν είναι σε θέση να μας κάνουν από αυτη τη χρονιά σοβαρό ανταγωνισμό. Μόλις πέρσι το καλοκαίρι το έμαθαν.[/QUOTE

Δηλαδή τα παιδιά των ΕΠΑΛ επηρεάζουν τισ βάσεις όπως κ τα παιδιά απο τα ΓΕΛ;...:hmm:


Αν η ερώτηση σου είναι για τα ΕΠΑΛ Β τότε η απάντηση είναι ΝΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aepp-forum

Νεοφερμένος

Ο aepp-forum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ωχχχχ ολο βλακιες θα μπουνε δισκολα του χρόνου και που το ξερετε εσεις ρεεε? ολο βλακιες εδω δεν ξερετε τι προκειτε να γινει αυριο και μιλατε για το τι θα πεσει του χρονου.Αντε να προβλέψω και γω αα τα μαθηματικα κατ. που θα δώσετε θα ειναι πολύ δύσκολα τώρα και του χρόνου θα ειναι πιο εύκολα αντε τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elias_138

Νεοφερμένος

Ο elias_138 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδια εκανα μονο μια μαλακια στο 4ο με το προσημο στο τριωνυμο που εβγαινε με το λ.....κ βρηκα λαθος την πιθανοτητα...αλλα ολο το υπολοιπο θεμα ειναι σωστο.....Ποσο λετε να χασω.....????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aepp-forum

Νεοφερμένος

Ο aepp-forum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδια εκανα μονο μια μαλακια στο 4ο με το προσημο στο τριωνυμο που εβγαινε με το λ.....κ βρηκα λαθος την πιθανοτητα...αλλα ολο το υπολοιπο θεμα ειναι σωστο.....Ποσο λετε να χασω.....????

Κόπηκες :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Θα σου κόψουν γιατί δε στηρίζεται σε θεωρία.

Οι οδηγιες αναφερουν οτι καθε επιστημονικα τεκμηριωμενη απαντηση ειναι αποδεκτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panozi

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Η θεωρητική πιστέυω Failllllllll!!! Τα καψαν τα παιδια......Καλή συνέχεια και στα επόμενα μάγκες.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι οδηγιες αναφερουν οτι καθε επιστημονικα τεκμηριωμενη απαντηση ειναι αποδεκτη...

Τεκμηρίωση σημαίνει να το αποδείξεις. Αλλά σου λέω, όλα τα χρόνια το δέχονται και de facto και νόμιμα με ειδικές οδηγίες, μην ακούς ό,τι να'ναι. Δεν το κόβει κανένας με dl'h.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasOBig

Νεοφερμένος

Ο Τας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια εγω ως fι εγραψα πως οριζεται η σχετικη συχνοτητα με την οποια εμφανιζεται το χι κατα τη διαλογη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ολα σωστα πιστυω πως τα εχω..εκανα ομως κατι αλχημιες στο τελευταιο ερωτημα του 4ου θεματος, και δε ξερω πως θα το παρουν οι διορθωτες. συγκεκριμενα εκανα:

λ^2 - 6λ < -5 => λ(λ-6)< -5 (σχεση 1)

εφοσον λΕΩ για να ισχυει και η σχεση 1, θα πρεπει λ-6<0 => λ<6 (σχεση 2)

θα πρεπει να ισχυουν οι σχεσεις 1,2 ταυτοχρονα, οποτε: τα λΕΩ που επαληθευουν την σχεση 2 ειναι τα 1,2,3,4,5. ομως το 1 και το 5 απορριπτονται διοτι δεν ικανοποιουν την σχεση 1. Αρα Α={2,3,4}

Ρ(Α)=Ν(Α)/Ν(Ω)
....κλπ

το αποτελεσμα ειναι 0.03, ομως δεν ξερω αν ειναι καλα τεκμηριωμενο..κ αν οχι ποσο θα χασω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Παιδια ευτυχως που βαλανε και μιλιμετρε στη τελευταια σελιδα..:lol:
Οι πιθανοτητες που ηταν σημερα οεο.??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Τεκμηρίωση σημαίνει να το αποδείξεις. Αλλά σου λέω, όλα τα χρόνια το δέχονται και de facto και νόμιμα με ειδικές οδηγίες, μην ακούς ό,τι να'ναι. Δεν το κόβει κανένας με dl'h.

Εμένα, παντως, ο καθηγητης στο σχολειο που είναι διορθωτης πανελληνιων μου είπε ότι απο το DLH κοβει μοναδες στα μαθηματικα γενικης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Όχι ρε, απλά δεν χρειαζόταν.
-----------------------------------------


10 χρόνια το δέχονται, δεν θ'αλλάξει φέτος. Μαθηματικά είναι...
δε μπορουν να δεχτουν de hospital αφου δεν αναφερεται στ θεωρια του βιβλιου, τ δεχονται οπως μου ειπε ο καθηγητης αν κανεις την αποδειξη που ειναι γυρω στισ 3 σελιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titakos

Νεοφερμένος

Ο Titakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ναι κόβουνε γιατί ειναι άδικο για τους Θεωρητικούς! Έκανα 25 λεπτά για να τα λύσω, έλεος, πολύ εύκολα και έγραψα 100%! Πραγματικά, όσους ξέρω έγραψαν πάνω από 90%! Θα είναι δύσκολη χρονιά, από την άποψη οτι θα εκτοξευτούν οι βάσεις, εκτός και αν μας βάλουν δύσκολα στις κατευθύνσεις!

Καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα, σε όλους σας! :) Keep reading :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δε μπορουν να δεχτουν de hospital αφου δεν αναφερεται στ θεωρια του βιβλιου, τ δεχονται οπως μου ειπε ο καθηγητης αν κανεις την αποδειξη που ειναι γυρω στισ 3 σελιδες

βασικα για μενα ειναι εκτος μαθηματικων η λογικη αυτη. θεωρω οτι ειναι απλα κινδυνολογιες και οι περισσοτεροι καθηγητες δε κοβουν. καλο θα ηταν παντως να μη χρησιμοποιειτε de hospital.

κατι ακομα, δεν ειναι επι του παροντος η συζητηση για τις βασεις, καθως υπαρχει ακομα δρομος. καθε χρονο οι ιδιες συζητησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
βασικα για μενα ειναι εκτος μαθηματικων η λογικη αυτη. θεωρω οτι ειναι απλα κινδυνολογιες και οι περισσοτεροι καθηγητες δε κοβουν. καλο θα ηταν παντως να μη χρησιμοποιειτε de hospital.


Εφοσον ο de hospital ειναι εκτος υλης στα μαθηματικα γενικης, ο μονος τροπος να γινει δεκτος ειναι να γραψεις και την αποδειξη του, ωστε να ειναι τεκμηριωμενη η απαντηση... οποτε θα το πιασουν λαθος.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikas Spyros

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ρε παίδες εγώ έγραψα τον ορισμό της σχετικής συχνότητας στο ΘΕΜΑ 1ο - Β άριστα, αλλά δεν ήξερα αν πρέπει να γράψω και τις ιδιότητες.. Τις έγραψα εντέλει.. Λέτε να μου κόψουν τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αυτο που ελεγε να πουμε για την σχετικη συχνοτητα αντι να γραψω fi = νi/ν εγραψα χi/v....... απλα δεν υπαρχω:P οποτε υπολογιζω να εγραψα 94/100
καθως τα θεματα ηταν απλα gtp!!!

και εγώ την ίδια πατάτα έκανα:P. κόπηκαν και τα 5 που έπιανε, ή θα σωθεί τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ρε παίδες εγώ έγραψα τον ορισμό της σχετικής συχνότητας στο ΘΕΜΑ 1ο - Β άριστα, αλλά δεν ήξερα αν πρέπει να γράψω και τις ιδιότητες.. Τις έγραψα εντέλει.. Λέτε να μου κόψουν τίποτα;

Δεν νομιζω να κοψουν για τις ιδιοτητες. Μου φαινεται ακυρο μιας και αφορα την σχετικη συχνοτητα και βρισκεται στην σελιδα 65 που αναφερεται ως λυση του θεματος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top