Χρωστούμενα μαθήματα

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι παιδιά; Μέχρι πόσα μαθήματα φτάσατε να χρωστάτε τέλος πρώτου έτους;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,079 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι παιδιά; Μέχρι πόσα μαθήματα φτάσατε να χρωστάτε τέλος πρώτου έτους;
E τωρα δεν ξερω και τι κανεις....? αλλα στα πολυτεχνεια απο τα 12 μαθηματα να μην χρωστας να πουμε 4-5-6 ... ε πρεπει ... εισαι και νεουδι δεν ξερεις και πως περνιούνται τα μαθηματα... φοιτητικός αυτοσεβασμος λεγεται.... αλλοι το λενε φοιτητικη ζωη.
Αμα εισαι ομως δασκαλα πρεπει να τα περνας ολα ..αυτοπειθαρχια και τυπικοτης
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Προς το παρόν 1
 

Cade

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 808 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι παιδιά; Μέχρι πόσα μαθήματα φτάσατε να χρωστάτε τέλος πρώτου έτους;
Κανένα :look:. Πρώτο και δεύτερο έτος είχα τρομερή όρεξη.
Στην καραντίνα έκανα κοιλιά για πρώτη φορά, στο εαρινό του τρίτου έτους και άφησα ένα για Σεπτέμβρη καθώς δεν την πάλευα με το πόσο άθλια διδασκόταν και δεν ήθελα να ασχοληθώ λόγω αυτού. Μου χάλαγε την διάθεση.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,174 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι παιδιά; Μέχρι πόσα μαθήματα φτάσατε να χρωστάτε τέλος πρώτου έτους;
1o έτος χρωστούσα 1
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δεν την πάλευα με το πόσο άθλια διδασκόταν και δεν ήθελα να ασχοληθώ λόγω αυτού. Μου χάλαγε την διάθεση.
Νομίζω ένα μεγαλό κομμάτι των παιδιών που χρωστάνε μαθήματα οφείλεται σε έναν τέτοιο λόγο-προσωπικά είμαι το 6ο εξάμηνο κ 4/5 μαθήματα διδάσκονται στη κυριολεξία ΑΘΛΙΑ και αυτό με κάνει και χαλιέται η διαθεσή μου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,079 μηνύματα.
Πω ρε γαμωτο πεσαμε σε φορουμ αριστουχων. ευγε.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,263 μηνύματα.
Ποτέ δε χρωστούσα (μαθηματικό ιωαννίνων) πάνω από τρία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

E τωρα δεν ξερω και τι κανεις....? αλλα στα πολυτεχνεια απο τα 12 μαθηματα να μην χρωστας να πουμε 4-5-6 ... ε πρεπει ... εισαι και νεουδι δεν ξερεις και πως περνιούνται τα μαθηματα... φοιτητικός αυτοσεβασμος λεγεται.... αλλοι το λενε φοιτητικη ζωη.
Αμα εισαι ομως δασκαλα πρεπει να τα περνας ολα ..αυτοπειθαρχια και τυπικοτης
Δεν βγάζεις, για άλλη μια φορά, κανένα νόημα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.
Νομίζω ένα μεγαλό κομμάτι των παιδιών που χρωστάνε μαθήματα οφείλεται σε έναν τέτοιο λόγο-προσωπικά είμαι το 6ο εξάμηνο κ 4/5 μαθήματα διδάσκονται στη κυριολεξία ΑΘΛΙΑ και αυτό με κάνει και χαλιέται η διαθεσή μου
Περίπλοκο ζήτημα γενικά, αλλά το να χρωστάς είναι κάτι σύνηθες για τα Ελληνικά δεδομένα οπότε δεν τρέχει και τίποτα. Απο εκεί και πέρα είναι λίγο ο καθηγητής, λίγο πόσο όρεξη έχεις και εσύ, οι συνθήκες, όλα παίζουν ρόλο.

Ένα άλλος σημαντικός παράγοντας είναι η απόδοση ιδίως στον πρώτο, αλλά και στον δέυτερο χρόνο γιατί εκεί μπαίνουν οι βάσεις και καθορίζουν τι θα κατανοείς και στα επόμενα. Το πρόβλημα είναι οτι έρχεσαι συνήθως με burnout στο πρώτο έτος λόγω πανελληνίων, οπότε τα παίρνει όλα η μπάλα μετά.
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Εγώ έχω ήδη δυο χρωστούμενα από πρώτο εξάμηνο και περιμένω να δω αυτή η εξεταστική πώς θα πάει τώρα (δεν είμαι πολύ αισιόδοξη). Δεν ξέρω, μετά τις πανελλήνιες με πήρε ο κατήφορος όσον αφορά στο διάβασμα, δεν μπορώ να στρωθώ με τίποτα. Κάποια μαθήματα που μου αρέσουν τα καταφέρνω, κάποια άλλα απλά δε γίνεται να συγκεντρωθώ.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,331 μηνύματα.
1 ετος που τα καναμε διαδικυτακα λογω καραντινας, χρωστουσα 2. Μετα που εφυγα απο το πατρικο με πηρε η κατω βολτα χεχε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ έχω ήδη δυο χρωστούμενα από πρώτο εξάμηνο και περιμένω να δω αυτή η εξεταστική πώς θα πάει τώρα (δεν είμαι πολύ αισιόδοξη). Δεν ξέρω, μετά τις πανελλήνιες με πήρε ο κατήφορος όσον αφορά στο διάβασμα, δεν μπορώ να στρωθώ με τίποτα. Κάποια μαθήματα που μου αρέσουν τα καταφέρνω, κάποια άλλα απλά δε γίνεται να συγκεντρωθώ.
Πολυ καλα εισαι μην αγχωνεσαι. Συνεχισε να εχεις επαφη με τα μαθηματα και θα το βρεις σιγα σιγα.
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
1 ετος που τα καναμε διαδικυτακα λογω καραντινας, χρωστουσα 2. Μετα που εφυγα απο το πατρικο με πηρε η κατω βολτα χεχε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πολυ καλα εισαι μην αγχωνεσαι. Συνεχισε να εχεις επαφη με τα μαθηματα και θα το βρεις σιγα σιγα.
Για την ώρα καλά είμαι. Αν κοπώ όμως και σε όλο το τρέχον εξάμηνο θα πάψω να είμαι:P
 

kost28

Νεοφερμένος

Ο kost28 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Φαρμακευτική ΕΚΠΑ, είχα αφήσει ένα μάθημα από το πρώτο εξάμηνο και 2 από το δεύτερο, για να προλάβω να διαβάσω τα υπόλοιπα. Πέρασα 2/3 τον Σεπτέμβρη και το τρίτο το άφησα γιατί δεν έβγαινε το πρόγραμμα xD
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top