Φίλοι που μετανιώσατε να έχετε

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Όσοι λέτε πως δεν βιώσατε ψεύτικη φιλία είστε πολύ πολύ τυχεροί...!

Ναι, όμως μπορεί και αυτοί οι ίδιοι, να μην έχουν βιώσει την πραγματική φιλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
ναι ίσως...εγώ πάντως δεν έχω βιώσει την πραγματική ποτε..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Κατα πόσο είναι πραγματικοί φίλοι όμως οι άλλοι? Κατά πόσο τους εμπιστεύεσαι και τους εκτιμάς, και τους υπολογιζεις?
ε,ποσο μπορεις να εμπιστευεσαι ενα 15χρονο?
προσωπικα,δεν εχω πολυ στενες σχεσεις με τους φιλους μου,δεν θα κατσω να τους πω τα ψυχολογικα μου ή αλλα προβληματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
ε,ποσο μπορεις να εμπιστευεσαι ενα 15χρονο?
προσωπικα,δεν εχω πολυ στενες σχεσεις με τους φιλους μου,δεν θα κατσω να τους πω τα ψυχολογικα μου ή αλλα προβληματα.

Μμ, δεν ξέρω όμως αν εννοείς με αυτόν τον τρόπο την πραγματική φιλία... Όταν λες ότι δεν έχεις βιώσει την ψεύτικη φιλία, αυτό εσύ πώς το συνειδητοποίησες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ε,ποσο μπορεις να εμπιστευεσαι ενα 15χρονο?
προσωπικα,δεν εχω πολυ στενες σχεσεις με τους φιλους μου,δεν θα κατσω να τους πω τα ψυχολογικα μου ή αλλα προβληματα.

Θα'πρεπε, η γνώμη των πολλών είναι πιο ισχυρή από ένα άτομο, ειδικά από ένα τρίτο άτομο. Συμβουλή, από εκεί και πέρα ο καθένας παλεύει για το τομάρι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
ποιος λεει οτι αυτο ειναι καλο?
-----------------------------------------
αυτό εσύ πώς το συνειδητοποίησες?
δεν το εχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ποιος λεει οτι αυτο ειναι καλο?
-----------------------------------------
δεν το εχω.

Να θυμάσαι, ιστορικά αποδεδειγμένο, άνθρωπος χωρίς φίλους, καταστρέφεται ψυχικά. Μην κάνεις το λάθος στην ζωή σου να προσπαθήσεις να προφυλάξεις τον εαυτό σου με την άρνηση, η ίδια αυτή μοναξιά θα είναι που θα σε σπάσει. Μπορείς να το δοκιμάσεις, αλλά είναι δύσκολος δρόμος, και δεν νομίζω να αντέξεις και όταν θα γίνει αυτό θα έχεις χάσει πολύτιμο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Διαφωνώ, πιστεύω είναι στο χέρι του καθενός να βρει αληθινή φιλία, δεν φταίει η εποχή αλλά ο ίδιος ο άνθρωπος άμα δεν μπορεί να ξεχωρίσει το αληθινό από το ψεύτικο.

Πολύ συμφωνώ μ'εσένα κι ανησυχώ. :P

Όσοι πάλι δηλώνουν πως δεν είχαν ποτέ πραγματικούς φίλους, ε, ξερωγω, θα μπορούσαν να ψάξουν και αλλού τα αίτια ίσως. Δεν φταίνε πάντα οι άλλοι αμα δεν στεριώσει μια φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Οι πραγματικές φιλίες γίνονται συνήθως μετά τα 17 μας.... Τότε υπάρχει και η ωριμότητα για κάτι τέτοιο.


Δε νομίζω ότι είναι θέμα ωριμότητας η φιλία.Ίσα-ίσα,στην εφηβεία τα συναισθήματα είναι πιο "αγνά".Άλλωστε ειδικά πριν τα 17 σου,έχεις πιο έντονη την ανάγκη να έχεις 2-3 κοντινά άτομα,στα οποία θα μπορείς να στηρίζεσαι.Τώρα,όσον αφορά την "πραγματική" φιλία,νομίζω ότι είναι σπάνια.Γενικά,είναι λίγο αφελές να δίνουμε ορισμούς στις σχέσεις,οποιουδήποτε είδους.Απλά,κατ' ανάγκην,συμβιβασμοί γίνονται και από τις δύο πλευρές,γιατί είναι έμφυτο το ένστικτο της κοινωνικότητας στο άτομο.Συναναστρέφεσαι άτομα,δομείς φιλίες,γιατί εκ των πραγμάτων δεν είναι δυνατόν να ζεις μόνος.Για να βρεις τελικά τον ή τους πραγματικούς φίλους(αν αυτοί υπάρχουν),πρέπει να δώσεις κι εσύ πράγματα,κυρίως με ειλικρίνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Δεν έχω μετανιώσει για κανέναν. Και μπορεί να μη μιλάμε πολύ με κάποιους πια, να τσακωθήκαμε ή απλά να ξεκοψαμε αλλα δεν μετανιώνω που τους είχα για φίλους μου γιατί μου προσφεραν και απο κάτι ο καθένας ξεχωριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω αν έχω μετανιώσει για κάποια φιλία αλλά σίγουρα κάποιοι "φίλοι"
με απογοήτευσαν πάρα πολύ με αυτά που έκαναν.Επίσης είμαι φίλη με όλη μου την τάξη!
Και την περσυνή και την φετινή και των αγγλικών-γερμανικών!!Με όλους έχω πάρα
πολύ καλές σχέσεις!Και οι κοντινοί μου φίλοι είναι 2!!αν και δεν τους πολυξεχωρίζω
από τους υπόλοιπους.Απλά τους λέω "κάτι παραπάνω".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το γεγονός ότι έχεις καλή σχέση με όλο σου το τμήμα δεν σημαίνει ότι είναι και όλοι φίλοι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
αυτό ακτιβώς λέω!:)Με τους μισούς είμαστε φίλοι με τους μισούς απλοί συμμαθητές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω απογοητευτηκα πολυ απο καναδυο ατομα, και μερικοι ειναι και μελη στο ισκουλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ειναι κατα την γνωμη μου, χαζη η διατυπωση του θεματος. Ειναι ανοητο να μετανιωνεις για ανθρωπους που βρεθηκαν στον δρομο σου. Τι παει να πει ''μετανιωνω; Μπορεις να μετανιωσεις για λανθασμενες συμπεριφορες, αλλα για ανθρωπους οχι. Εξαλλου, οι ανθρωποι που συναντας σε διαμορφωνουν. Αρα, απορριπτοντας τους ειναι σαν να αποριπτεις ενα κομματι του ευατου σου. Επισης, πολλες φορες οταν αναφερομαστε σε ανθρωπους που υποτιθεται οτι μας πληγωσαν αυτο που στην ουσια μας ποναει ειναι οχι ο χ,ψ, ανθρωπος, αλλα η δικη μας συμπεριφορα απεναντι του. Οτι δηλαδη ανεχτηκαμε πολλα, οτι δεθηκαμε συναισθηματικα χωρις αντιστασεις χωρις προφανεις λογους κτλ. Ομως και παλι, ολα αυτα τα λαθη σε κανουν πιο προσεκτικο. Συνεπως,σε καθε περιπτωση και απο ΚΑΘΕ ανθρωπο κερδισμενος βγαινεις...Αυτη ειναι η δικη μου αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Αν και όντως είναι κάπως άσχημος ο τίτλος, όντως έχω μετανιώσει που είχα κάποιο άτομο φίλο μου. Δεν θα πω περιγραφικά επειδή νομίζω γυρίζει κάπου εδώ στο ischool αλλά ρε φίλε, αυτό το άτομο ας πόύμε τώρα πια μου τη δίνει και μόνο να το σκέφτομαι! Μου έσπασε πολλές φορές τα νεύρα τον τελευταίο χρόνο, αλλά ευτυχώς ήταν όλοι στην παρέα που μοιράζονταν τα συναισθήματά μου και δεν φαινόμουν εγώ ο κακός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
αν εχω μετανιωσει λεει.........και ακομα ματανιωνω!!!!!!!

αι στο διαλο η παλιοκαμηλα!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Δε βαριέσαι!!! Τι είχαμε, τι χάσαμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
αυτο λεω και εγω ρε μεγαλε.........!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,083 μηνύματα.
Δε βαριέσαι!!! Τι είχαμε, τι χάσαμε.....

δηλαδή, σβήνεις από την μνήμη σου, αυτό το κομμάτι της ζωής σου; :hmm::(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top