Φίλοι που μετανιώσατε να έχετε

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
και μ μενα αυτο εγινε περσυ στις εξετασεις, κ πραγματικα δεν υπαρχει χειροτερο, να νιωθεις προδωμενος απο ολους και τα παντα, και αμα δν εχεις εναν ανθρωπο να σε κανει λιγο να νιωσεις καλυτερα, τοτε πεφτεις πολυ. εγω ευτυχως ειχα ΕΝΑΝ και σταματησα να στεναχωριεμαι για φιλιες με ημερομηνιες ληξεις και βλακειες, και τωρα πλεον εχω απλα φιλες που κανω παρεα μονο στο σχολειο, φτανουν πια τα κολλητιλικια και αυτα γιατι ολοι αχαριστοι ειναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω δεν μπορω να αντεξω μονο παρεα.θελω με τα ατομα που συναναστρεφομαι να σημαινουν κατι για εμενα.η απλη παρεα δεν σου προσθετει κατι επικοδομοιτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εγω δεν μπορω να αντεξω μονο παρεα.θελω με τα ατομα που συναναστρεφομαι να σημαινουν κατι για εμενα.η απλη παρεα δεν σου προσθετει κατι επικοδομοιτικο

εγω απλα περναω καλα τις ωρες που ειμαι σχολειο μαυτους, απο κει περα αντε να μιλησουμε λιγο στο μσν και να πουμε τιποτα. εξαλλου ξερω λιγους που εχουν μια φιλια μεεεεεχριιιι τα 30-40-50 τους, καποια στιγμη ο καθενας τραβαει το δρομο του και απομακρινεται για Χ λογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Είναι δύσκολο να οριστεί κάποιος "πραγματικός φίλος".Μάλλον σπάνιο είναι να βρεθεί και λίγο ουτοπικό.Απλά κάνουμε συμβιβασμούς,επειδή εκ των πραγμάτων έχουμε ανάγκη από την κοινωνικότητα και την επαφή με άλλους.Φυσικά,δεν αποκλείω την περίπτωση ύπαρξης ενός "αληθινού" φίλου.Προσωπικά,κάνω παρέα με αρκετά άτομα,αλλά ελάχιστα εμπιστεύομαι και τα θεωρώ φίλους.Η φιλία και οποιαδήποτε σχέση θεμελιώνεται και ενισχύεται από τις στιγμές που μοιράζεσαι με τον άλλον,τον αλληλοσεβασμό,τα γνήσια και ειλικρινή συναισθήματα κλπ,κλπ,κλπ...Όλοι συναναστρεφόμαστε πολλούς ανθρώπους,που αποτελούν περισσότερο "απλή παρέα".Το ουσιώδες είναι να έχεις δύο-τρεις φίλους,στους οποίους ξέρεις ότι θα στηρίζεσαι.Αν έμπιστεύεσαι και ανοίγεσαι σε άτομα,τα οποία καλά καλά δε γνωρίζεις,τότε είναι φυσικό επακόλουθο να αισθανθείς προδωμένος.Βέβαια,είναι άσχημο το να είσαι επιφυλακτικός,αλλά ίσως αναγκαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγωειμαι μονος απο φιλουσ και βαρεθηκα απλεσ παρεεσ χωρισ ουσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
εγω παντα καποιν που να μου τα πρηζει και να μου κολαει , σιγα-σιγα μαθαινω αλλα ακομα και τωρα εχω εναν!! ειναι Μ****Σ και δεν θελω να τον κανω παρεα και ολο μου κολαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Καλά οκ έχετε δίκιο σε όλα αυτά και εμείς το έχουμε κάνει σε έναν που ήταν στυλ ξερόλας και κολλιτσίδα και μας έσπαγε τα νεύρα.....Άλλα πριν κάνετε κάτι τέτοιο να σκέφτεστε και τον άλλον τι θα κάνει μετά....Εσείς μπορεί να μην το θεωρείται καν φίλο αλλά για τον άλλον μπορεί να είστε οι μόνοι φίλοι του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
πιο ευκολα βρισκεις βελονα σε αχυρωνα παρα αληθινη φιλια στον 21ο αιωνα....(πρεπει να το εχω ξαναπει..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,164 μηνύματα.
εγωειμαι μονος απο φιλουσ και βαρεθηκα απλεσ παρεεσ χωρισ ουσια.

...και πώς αισθάνεσαι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Οι πραγματικές φιλίες γίνονται συνήθως μετά τα 17 μας.... Τότε υπάρχει και η ωριμότητα για κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
πιο ευκολα βρισκεις βελονα σε αχυρωνα παρα αληθινη φιλια στον 21ο αιωνα....(πρεπει να το εχω ξαναπει..)

Διαφωνώ, πιστεύω είναι στο χέρι του καθενός να βρει αληθινή φιλία, δεν φταίει η εποχή αλλά ο ίδιος ο άνθρωπος άμα δεν μπορεί να ξεχωρίσει το αληθινό από το ψεύτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε ψευτικη φιλια.βασικα δεν ξερω πως την οριζετε εσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
εγώ την πάτησα πολλές φορές,σπάνια αξίζει άτομο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε ψευτικη φιλια.βασικα δεν ξερω πως την οριζετε εσεις.


Δε σου έχει τύχει ποτέ? Αποκλείεται... Δε γίνεται να είσαι πραγματικά φίλος με όλους, να τους νιώθεις όλους ταυτόχρονα, να τους νιώθεις κοντά σου, να μοιράζεσαι τα ίδια πράγματα με όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε ψευτικη φιλια.βασικα δεν ξερω πως την οριζετε εσεις.

Χμ, προδότες, μη-εμπιστευτικά άτομα, είναι στα καλά μαζί σου αλλά στα δεινά τρέχουν. Κλπ. Γενικά σάπιοι από μέσα. Της περισσότερες φορές το ξέρεις κιόλας και είναι ελεεινά ειρωνικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Χμ, προδότες, μη-εμπιστευτικά άτομα, είναι στα καλά μαζί σου αλλά στα δεινά τρέχουν. Κλπ. Γενικά σάπιοι από μέσα. Της περισσότερες φορές το ξέρεις κιόλας και είναι ελεεινά ειρωνικό.
δεν μου εχει τυχει ποτε.ολοι οι φιλοι μου ειναι μια χαρα.(οχι οτι εχω και πολλους:P).
-----------------------------------------
Δε σου έχει τύχει ποτέ? Αποκλείεται... Δε γίνεται να είσαι πραγματικά φίλος με όλους, να τους νιώθεις όλους ταυτόχρονα, να τους νιώθεις κοντά σου, να μοιράζεσαι τα ίδια πράγματα με όλους.
αμα ειναι να μοιραζεσαι τα ιδια πραγματα με ολους,τοτε ενας φιλος ειναι υπεραρκετος.για να μην πω οτι και αυτος,βαρος θα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
δεν μου εχει τυχει ποτε.ολοι οι φιλοι μου ειναι μια χαρα.(οχι οτι εχω και πολλους:P).

Άμα μπορείς να μιλήσεις με απόλυτη σιγουριά, τότε είσαι καλά. Ανάλογα και το τι κάνεις με τους φίλους σου.
-----------------------------------------
δεν μου εχει τυχει ποτε.ολοι οι φιλοι μου ειναι μια χαρα.(οχι οτι εχω και πολλους:P).
-----------------------------------------
αμα ειναι να μοιραζεσαι τα ιδια πραγματα με ολους,τοτε ενας φιλος ειναι υπεραρκετος.για να μην πω οτι και αυτος,βαρος θα ειναι.

Ποτέ δεν μοιράζεσαι τα πάντα με κάποιον. Άπλα συνήθως μετά τους γονείς, πάνε οι φίλοι στην εμπιστευτικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Όσοι λέτε πως δεν βιώσατε ψεύτικη φιλία είστε πολύ πολύ τυχεροί...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
-----------------------------------------
αμα ειναι να μοιραζεσαι τα ιδια πραγματα με ολους,τοτε ενας φιλος ειναι υπεραρκετος.για να μην πω οτι και αυτος,βαρος θα ειναι.

Κατα πόσο είναι πραγματικοί φίλοι όμως οι άλλοι? Κατά πόσο τους εμπιστεύεσαι και τους εκτιμάς, και τους υπολογιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top