Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αυτά για τους άντρες, οι γυναίκες θέλω να έχουν τρίχες μόνο στο κεφάλι :zilia: .

Πολύ δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εννοώ να ξυρίζουν πόδια, μασχάλες και το γκουχ, όχι καμία ολική αποτρίχωση ή τίποτα τέτοιο :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Έψαξα για gooch στο google και βρήκα αυτόν:


o οποίος όντως θέλει ξύρισμα.

Εγώ πάλι, πρέπει να μου έρθει θεία φώτιση για να ξυριστώ (στο πρόσωπο και στο κεφάλι)
ωστε να καταπολεμήσω την βαρεμάρα μου.

Tις γυναίκες και εγώ τις προτιμώ με τρίχες στο κεφάλι (μου αρέσουν πολύ και οι κόκκινες ή μωβ αντάυγιες :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αυτά για τους άντρες, οι γυναίκες θέλω να έχουν τρίχες μόνο στο κεφάλι :zilia:
+φρύδια και βλεφαρίδες σωστά?:P

Εννοώ να ξυρίζουν πόδια, μασχάλες και το γκουχ, όχι καμία ολική αποτρίχωση ή τίποτα τέτοιο :P .
έχεις βήχα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
+φρύδια και βλεφαρίδες σωστά?:P
Ε κεφάλι είπα, οχι σκαλπ. Όλο το κεφάλι εννοώ :P .
έχεις βήχα?:P
Ε προσπαθώ να μην εκφραστώ χυδαία, αλλά εκφράζομαι ηλίθια τελικά :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Ε προσπαθώ να μην εκφραστώ χυδαία, αλλά εκφράζομαι ηλίθια τελικά :P .


:lol: +1 θα συμφωνησω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Πες το αιδείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πες το αιδείο
Πώ πώ τι επιστημονική λέξη δεν την ήξερα:PΤώρα την έμαθα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Αιδοιο γραφεται,αλλα τεσπα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αν περιμένεις από εμένα καλή ορθογραφία τότε περίμενε μία αιωνιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Υπάρχει καλή και κακή ορθογραφία (hint: κάνε ανάλυση της λέξης);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

narutoboy

Νεοφερμένος

Ο narutoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα αγόρια πιστεύουν ότι το να ξυρίζεται κάποιος είναι τόσο μεγάλη βλακεία και μαλ*κία ακόμα και όταν δεν είναι για λόγους άθλησης.
εγω προσωπικά δεν έχω ξυρίσει ποτέ τα πόδια μου και ούτε πρόκειτε αλλά δεν είμαι και αντίθετος σε αυτό.
το πρόσωπό μου το ξυρίζω μια φορά την εβδομάδα γιατί βαριέμαι να ξυρίζομαι κάθε φορά που η τρίχα γίνεται εμφανής.


επείσης έχω να προσθέσω ότι εχω ήδη ξυριστεί στην περιοχή του πέους και τον όρχεων 2 φορές και θέλω να επεισημάνω ότι στην αρχή είναι καλά αλλά στην συνέχεια αρχίζει η φαγούρα όπως προανέφερε ο anarki, και όχι μόνον αυτό αλλά οι τρίχες της περιοχής αυτής έχουν φτάσει μεχρι και το διπλάσιο μήκος τώρα πια. παραδέχομαι ότι ήταν μια μικρή βλακεία αλλά δεν το μετανιώνω. τουλάχιστον ήταν μια εμπειρία


όσο αφορά τις γυναίκες δεν έχω πρόβλημα με τις τρίχες του κόλπου/αιδοίου αλλά με των ποδιών.καλύτερα να είναι μακριές παρά να τσιμπάνε που λέει ο λόγος xD είναι πολύ χάλια όταν τσιμπάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ μόνο το πρόσωπο ξυρίζω ελάχιστα αλλά η τριχοφυία μου είναι ακόμη ασήμαντη. Οπότε αρκεί που ξυρίζω λίγο το μουστάκι μια φορά το μήνα. Εννοείται οτι δεν θέλω να γίνω ουτε μουστακαλής ούτε μουσάτος, αλλά τις τρίχες του υπόλοιπου σώματος δεν τις πειράζω, είτε στις επίμαχες περιοχές, είτε στο στήθος, είτε στα πόδια κλπ. Η αλήθεια είναι οτι αν βλέπω άντρες με ξυρισμένα στήθη και πόδια κάπως άσχημα χτυπάει, αλλά περι ορέξεως...
Τη γυναίκα πάντως τη θέλω απαλή παντού. Αηδιάζω αφάνταστα όταν βλέπω γυναίκες ή κοπέλες με μουστάκια και τρίχα στο χέρι. Αυτό το..."όπως με έκανε η φύση" δε με ενθουσιάζει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

claimant

Νεοφερμένος

Ο claimant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Συμφωνω με miv οσον αφορα τις γυναικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Παντως για το ανδρικο ξυρισμα στην περιοχη του φιρφιρικου δε διαφωνω...Αλλα δεν το εχω δοκιμασει κιολας... Το μονο που εχω δοκιμασει ειναι ενα μικρο κουρεμα με ψαλιδακι στην "περιοχη"...Και μολις το ανεφερα σε μια κουβεντα με τους κολλητους μου μου ειπανε μια παροιμια και απο τοτε ποτε δεν επιχειρησα κατι αναλογο :P

Η παροιμια: " Της κοντης της π*****ς της φταινε οι τριχες...":D:D:D

υγ. : Πραγματικα ενιωσα πολυ ηλιθιος οταν μου την ειπανε αλλα μετα τους εγραψα γιατι ηξερα εγω τουλαχιστον οτι κατι τετοιο δεν ισχυει για μενα ( σιγα μεγαλε :P ). Αλλα δεν ηθελα να δει κατι τετοιο μια κοπελα που γνωριζε την παροιμια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

narutoboy

Νεοφερμένος

Ο narutoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δεν πολυκατάλαβα αυτήν την παροιμία. αν θες στείλε μου ένα pm με την σημασία της :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ότι η τρίχα είναι πιο μεγάλη από το πέος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

narutoboy

Νεοφερμένος

Ο narutoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εντάξει το κατάλαβα.
απλώς μπέρδεψα μια λέξη και χάλασε όλο το νόημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top