Γενικό - Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός (ΣΕΠ)

eirhnaki21

Νεοφερμένος

Η Ανδρεάδη Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εμάς ο καθηγητής μας λύνει τις απορίες...δεν μπορώ να πω...
και το βιβλίο καλό είναι...αλλά όταν μας μιλάει από μόνος του χωρίς να τον ρωτάμε κάτι...βαριέμαι ελεϊνά...
επίσης τον παίρνουν σχεδόν σε κάθε μάθημα τηλέφωνο και μιλάει κι εμείς το διασκεδάζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LOLAS94

Νεοφερμένος

Ο LOLAS94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
@@ ειναι το σεπ ενα μαθημα χαλαρωσησ !!!!!!!!!!!!|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ο καθηγητης πρεπει να ειναι ξυπνιος και να καταλαβει τι πραγματικα χρειαζονται οι μαθητες. Εμεις μεχρι τωρα καταντησαμε να βαριομαστε επειδη ζητημα να προσεχει ΕΝΑΣ μαθητης. Το μονο που κανει ο καθηγητης μας ειναι να βαζει παιδια να διαβαζουν κειμενο και να μας βαζει ασκησεις για να μην κουραζεται και πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PaNaGiOtIS.

Νεοφερμένος

Ο PaNaGiOtIS. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Το Σ.Ε.Π είναι τέλειο!!
Η καθηγήτρια μας είναι πάρα πολύ καλή και μας βοήθησε πολύ!! Έφερε και ειδικούς απο 10-12 επαγγέλματα να μας μιλήσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μπράβο της ! Αν τα εννοείς αυτά που λες τότε το μάθημα το παίρνει πολύ σοβαρά και κάνει αναμφσιβήτητα δουλειά ! Μπράβο τι άλλο να πω. Εδώ εμάς ούτε τα ελληνικά δεν ξέρει να μιλάει καλά ο καθηγητής μας .... είναι και το βιβλίο ... φαντάσου !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PaNaGiOtIS.

Νεοφερμένος

Ο PaNaGiOtIS. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Τα εννοώ!
Μάλιστα κλείνουμε και ραντεβού μαζί της για ό,τι απορίες έχουμε σχετικά με το μέλλον στην δουλειά!
Είναι και ψυχολόγος!
Μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Φανταστικο ! Ελπιζω να σας εχει βοηθησει αρκετα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PaNaGiOtIS.

Νεοφερμένος

Ο PaNaGiOtIS. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πάρα πολυ! Ειδικά όταν μας έφερε τον γιατρο(θα σπουδάσω Στρατιωτική Ιατρική!) ξετρελάθηκα!!!!!Εσάς δεν γίνοντα παρόμοια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Mπα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sindy

Νεοφερμένος

Η sindy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το βιβλίο ήταν χάααλι.
Τίποτα το σημαντικό δεν έλεγε.
Εγώ πάντως αν και είχα κατασταλάξει πριν κάνουμε ΣΕΠ για το τι ήθελα να γίνω πιστεύω πως η καθηγήτρια με έδωσε κι άλλες πληροφορίες.
Εγώ πιστεύω μόνο η καθηγήτρια βοηθούσε.
Το βιβλίο τίποτα το ουσιαστικό δεν έκανε.
Αλλά γενικά το μάθημα είναι πιστεύω very helpful.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Βαρετό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εμείς ούτε καν το ανοίξαμε άθυκτο έμεινε το βιβλίο όλο κενά κάναμε:yeah:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Εμάς δε μας ζητησαν καν βιβλίο. Δεν κάναμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Μηπως στη θεση του να βαλουν μαθημα σεξουαλικης αγωγης?
η εστω να βαλουν και αυτο το μαθημα...

Λεω εγω τωρα...


Δεν εχω κανει και ποτε....αλλα δν εχω ακουσει και τα καλυτερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
ασε που δεν εχεις κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Αφου δν εχω κανει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
καλα εμεις εχουμε μια καθηγητρια που εχει μανια με το ξανθο μαλλι και σε ολα τα μαθηματα μονο για αυτο μιλαει :lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evelina04

Νεοφερμένος

Η Evelina04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου και λόγω ότι έχω ήδη διδαχθεί το συγκεκριμένο βιβλίο πιστεύω ότι σε καμιά περίπτωση δεν βοηθά στην ενημέρωση μας για τον επαγγελματικό προσανατολισμό μας. Θα μου επιτραπεί βεβαίως να πω ότι το βιβλίο του Σεπ είναι κάπως κακογραμμένο καθώς δεν αναφέρεται σχεδόν καθόλου στα επαγγέλματα αλλά στις φιλίες, στους χαρακτήρες μας, στις συμπεριφορές μας απέναντι σε μετανάστες κ.ά τέτοια (δεν θα έλεγα ασήμαντα) αλλά θέματα που δεν αφορούν το μάθημα!

Το συγκεκριμένο μάθημα πρέπει να διδάσκεται από καθηγητές που έχουν την ιδιότητα αυτή του μαθήματος γιατί αλλιώς δεν είναι και πολύ εύκολη η κατανόηση των κειμένων του! Ωστόσο, θεωρώ ότι μέσα στο βιβλίο άσκοπες ασκήσεις και χωρίς κανένα ενδιαφέρον προς το άτομό μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
πιστυεω οτι δεν βοηθαει
Οκ..πρεπει να γνωρισουμε τον εαυτο μας για να καταλαβουμε τι μας αρεσει πραγματικα αλλα πιστευω πως θα ηταν καλυτερα να μας μιλησει για τα επαγγελματα καθως και τους τυπους Λυκειων,κατευθυνσης και τετια
Δεν καλυπτει αυτα που πραγματικα πρεπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
αν και δεν εχω παει ακομα γ γυμνασιου για να κανω ΣΕΠ απο οτι εχω ακουσει και διαβασει πρεπει να ειναι πολυ σημαντικο και αρκετα ενδιαφερον μαθημα γιατι μας προετοιμαζει και για το λυκειο που θελει ιδιαιτερη προσοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top