Σας αρέσουν τα μαθηματικά;

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα..ωστοσο η φυσικη μου αρεσει περισσοτερο γτ κατα τη γνωμη μου τα μαθηματικα βρισκουν εφαρμογη στη φυσικη..μαθηματικα χωρις φυσικη δεν εχουν ουσια....
Κανεις λαθος.Το αντιθετο ισχυει.Η Φυσικη χρειαζεται τα μαθηματικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Η Φυσικη ειναι η μαμα των επιστημων,η χημεια ξαδερφακι της και τα Μαθηματικα τα εργαλεια της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φυσική και Βιολογία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Κανεις λαθος.Το αντιθετο ισχυει.Η Φυσικη χρειαζεται τα μαθηματικα:)
συμφωνω πως η φυσικη χρειαζεται τα μαθηματικα...και βεβαιως υπαρχουν μαθηματικα χωρισ φυσικη..αλλα δεν εχουν ουσια κατα τη γνωμη μου...:)
-----------------------------------------
Η Φυσικη ειναι η μαμα των επιστημων,η χημεια ξαδερφακι της και τα Μαθηματικα τα εργαλεια της.
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
συμφωνω πως η φυσικη χρειαζεται τα μαθηματικα...και βεβαιως υπαρχουν μαθηματικα χωρισ φυσικη..αλλα δεν εχουν ουσια κατα τη γνωμη μου...:)
μαλιστα καποιοι καλοι μαθηματικοι το προχωρουν ακομη πιο περα και λενε οτι "δεν υπαρχουν μαθηματικα χωρις φυσικη"

(αναφερονται στην εξελιξη [και την ιστορικη, και τη συγχρονη] των μαθηματικων αλλα και στην εκπαιδευση)

ενδιαφερον θεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Μαθηματικα χωρις φυσικη υπαρχουν..αλλα για μενα δεν εχουν ουσια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Μαθηματικα χωρις φυσικη υπαρχουν..αλλα για μενα δεν εχουν ουσια..
Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
τα μαθηματικα ειναι πραξεις ξερες και τυποι..η φυσικη τους δινει νοημα καθως βαζει αυτες τις ξερες πραξεις σε εφαρμογη που αφορουν τη καθημερινη μας ζωη..και ετσι τους δινει ουσια....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
τα μαθηματικα ειναι πραξεις ξερες και τυποι..η φυσικη τους δινει νοημα καθως βαζει αυτες τις ξερες πραξεις σε εφαρμογη που αφορουν τη καθημερινη μας ζωη..και ετσι τους δινει ουσια....;)
Δικια σου αποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
ναι αυτο ειπα και παραπανω..κατα τη γνωμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Χωρίς τα Μαθηματικά, δεν μπορούμε να κατατάξουμε τα μεγέθη σε μονόμετρα ή διανυσματικά, να μετρήσουμε τις μονάδες κ.α. Πρώτα τα Μαθηματικά, μετά η Φυσική, έπειτα η Χημεία και μετά πάμε Βιολογία, Αστρονομία, Γεωλογία, Τεχνολογία και Μηχανική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Tα μαθηματικά είναι ο Θεός,η φυσική είναι τα πάντα και η χημεία είναι παντού.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου ειναι μεγαλο λαθος να κατατασσουμε τις επιστημες σε κλιμακα...ολες εχουν να προσφερουν με τον δικο τους μοναδικο τροπο και απο κατι ξεχωριστο..σαφως τα μαθηματικα ειναι το εργαλειο των γλωσσων αυτων αλλα χωρις τις αλλες επιστημες δεν αποκτουν εφαρμογη και δεν εχουν ουσια...ολες οι επιστημες ειναι σημαντικες και αλληλενδετες μεταξυ τους επομενως ολες εχουν και κτ να προσφερουν....τα μαθηματικα απλα ειναι η πρακτικη ερμεινια των επιστημων αυτων και ενα μεσο για να κατανοησουμε και να εμβαθυνουμε πανω σε αυτες τις επιστημες..σαφως ομως τα μαθηματικα ειναι η γλωσσα των επιστημονων αλλα και των επιστημων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Tα μαθηματικά είναι ο Θεός,η φυσική είναι τα πάντα και η χημεία είναι παντού.:P




και η αγπη μου η βιολογια που ειναι:)?


α και θεος ειναι μονο ενας αρα πες τα μαθηματικα ο κοσμοκρατορας ,η φυσικη ο κοσμος ,η χημεια παντου και η βιολογια ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
και η αγπη μου η βιολογια που ειναι:)?


α και θεος ειναι μονο ενας αρα πες τα μαθηματικα ο κοσμοκρατορας ,η φυσικη ο κοσμος ,η χημεια παντου και η βιολογια ....

Aυτό το έβγαλε ο φυσικός μου.:P
Βιολογία,βρείτε εσείς κάτι...Εμένα πάντως δε μου αρέσει και τόσο η βιολογία.: P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
ουτε και μενα τοσο...συγγνωμη κιολας αγγελε...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
τα μαθηματικα ο κοσμοκρατορας ,η φυσικη ο κοσμος ,η χημεια παντου και η βιολογια ο πυρηνας
-----------------------------------------
ουτε και μενα τοσο...συγγνωμη κιολας αγγελε...:(


dont worry be happy!!! εγω την βρισκω ιδαιτερα ελκυστικη,ομορφη,με μελλον και προοδο η οποια ειναι απαραμμιλη με τις αλλες επιστημες σε θεμα χρονου που κατα την γνωμη μου εχουν πιο γρηγορη προοδο
αλλα ειναι επισης και σημαντικη για ολη την ποικιλη ζωη που λαμβανει χωρα στην γη ο καθενας με την γνωμη του!!!

Aυτό το έβγαλε ο φυσικός μου.:P
Βιολογία,βρείτε εσείς κάτι...Εμένα πάντως δε μου αρέσει και τόσο η βιολογία.: P
οκ ετσι το τροποποιησα λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
η Βιολογια ειναι κορυφη :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
εμενα μαρεσει πολυ η φυσικη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
η Βιολογια ειναι κορυφη :no1:




και αν επιτρεπεται τι ειδικοτητα εχετε και συμφωνω μαζι σας


παντως τα μαθηματικα εχω αρχισει να τα συμπαθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top