Πως να βγάλουμε το Φυσικό Ιωαννίνων σε 4,5 χρόνια;

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,921 μηνύματα.
Tο εχω ξαναπει.Αν παρακολουθεις τις διαλεξεις που γινονται,κρατας σημειωσεις δικες σου,προσεχεις στο μαθημα και δεν πας απλα για να γκομενεψεις δυσκολα θα κοβεσαι στα μαθηματα αν μιλαμε για νορμαλ καθηγητες και θα παιρνεις και πολυ καλο βαθμο.Ολα τα αλλα ειναι κλασσικες ελληνικες υπερβολες.Αν δεν πατας ομως ποτε στη σχολη και περιμενεις να διαβασεις απο σημειωσεις του φωτοτυπαδικου την τελευταια μερα ε λογικα θα κοπεις πολλες φορες μεχρι να το περασεις και με πενταρακι.
 

maria pad

Νεοφερμένος

Η maria pad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Tο εχω ξαναπει.Αν παρακολουθεις τις διαλεξεις που γινονται,κρατας σημειωσεις δικες σου,προσεχεις στο μαθημα και δεν πας απλα για να γκομενεψεις δυσκολα θα κοβεσαι στα μαθηματα αν μιλαμε για νορμαλ καθηγητες και θα παιρνεις και πολυ καλο βαθμο.Ολα τα αλλα ειναι κλασσικες ελληνικες υπερβολες.Αν δεν πατας ομως ποτε στη σχολη και περιμενεις να διαβασεις απο σημειωσεις του φωτοτυπαδικου την τελευταια μερα ε λογικα θα κοπεις πολλες φορες μεχρι να το περασεις και με πενταρακι.
ευχαριστω !!!!1!!
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Tο εχω ξαναπει.Αν παρακολουθεις τις διαλεξεις που γινονται,κρατας σημειωσεις δικες σου,προσεχεις στο μαθημα και δεν πας απλα για να γκομενεψεις δυσκολα θα κοβεσαι στα μαθηματα αν μιλαμε για νορμαλ καθηγητες και θα παιρνεις και πολυ καλο βαθμο.Ολα τα αλλα ειναι κλασσικες ελληνικες υπερβολες.Αν δεν πατας ομως ποτε στη σχολη και περιμενεις να διαβασεις απο σημειωσεις του φωτοτυπαδικου την τελευταια μερα ε λογικα θα κοπεις πολλες φορες μεχρι να το περασεις και με πενταρακι.
Αυτό ακριβώς , τίποτε άλλο
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,904 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,921 μηνύματα.
Εμ δεν κρατάγατε σημειώσεις στην Πάτρα . Αυτά παθαίνεις όταν πας για να γκομενίσεις , και γίνεστε και υπερβολικοί μετά και τρομάζετε και τον κόσμο .
ρε συ δεν εγραψα κατι υπερβολικο.αν καποιος παει απλα για να κανει φασαρια ασε το γκομενισει γενικοτερα να κανε φασαρια λες και ειναι καφετερεια και περιμενει με ενα μαγικο τροπο να διαβασει σημειωσεις απο φωτοτυπαδικα τι πιθανοτητες θα εχει?εγω αυτο το λογικο εγραψα που οσοι φοιτητες ακολουθησαν την τακτικη παρακολουθηση,προσοχη στον καθηγητη οταν παραδιδει για πλακα αποφοιτησαν και στα 4 αντε το πολυ 5 χρονια.τωρα οκ αλλος θα βγαλει 7.5 αλλος 8 αλλος 9 αλλος 9.5 εκει ισως ειναι και θεμα ευφυιας.παντως δεν εγραψα κατι υπερβολικο
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,904 μηνύματα.
ρε συ δεν εγραψα κατι υπερβολικο.αν καποιος παει απλα για να κανει φασαρια ασε το γκομενισει γενικοτερα να κανε φασαρια λες και ειναι καφετερεια και περιμενει με ενα μαγικο τροπο να διαβασει σημειωσεις απο φωτοτυπαδικα τι πιθανοτητες θα εχει?εγω αυτο το λογικο εγραψα που οσοι φοιτητες ακολουθησαν την τακτικη παρακολουθηση,προσοχη στον καθηγητη οταν παραδιδει για πλακα αποφοιτησαν και στα 4 αντε το πολυ 5 χρονια.τωρα οκ αλλος θα βγαλει 7.5 αλλος 8 αλλος 9 αλλος 9.5 εκει ισως ειναι και θεμα ευφυιας.παντως δεν εγραψα κατι υπερβολικο
Δεν διαφωνώ Ευκλείδη με την γενική δομή του επιχειρήματος σου . Ωστόσο ξέρουμε καλά οτι τέτοια τμήματα είναι αφενός δύσκολα και αφετέρου προβληματικά ως προς την νοοτροπία των περισσότερων καθηγητών . Οπότε η πορεία δεν είναι πάντα τόσο γραμμική όσο του οτι κάνω σημειώσεις παρακολουθώ , διαβάζω και λίγο και περνάω .

Κατά τα άλλα έχω την αίσθηση οτι η θεματοθέτρια τρολλάρει . Μακάρι δηλαδή , διαφορετικά μπήκε εδώ μέσα για γνώμη καθησύχασης σε μια ερώτηση που και η ίδια καταλαβαίνει οτι δεν μπορεί να έχει ξεκάθαρη απάντηση . Όπως είπα και πριν δεν μπορούμε να μυρίσουμε τα νύχια μας για το τι θεωρεί καλό βαθμό και τι ικανοποιητική κοινωνική ζωή .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Tο εχω ξαναπει.Αν παρακολουθεις τις διαλεξεις που γινονται,κρατας σημειωσεις δικες σου,προσεχεις στο μαθημα και δεν πας απλα για να γκομενεψεις δυσκολα θα κοβεσαι στα μαθηματα αν μιλαμε για νορμαλ καθηγητες και θα παιρνεις και πολυ καλο βαθμο.Ολα τα αλλα ειναι κλασσικες ελληνικες υπερβολες.Αν δεν πατας ομως ποτε στη σχολη και περιμενεις να διαβασεις απο σημειωσεις του φωτοτυπαδικου την τελευταια μερα ε λογικα θα κοπεις πολλες φορες μεχρι να το περασεις και με πενταρακι.
ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
πέρνα μια βόλτα απο φυσικές επιστήμες / πολυτεχνεία πρώτα :)
Μια πολύ καλή μου φίλη είναι 4ο έτος φυσικό στο ΕΚΠΑ, χρωστάει 3 μαθήματα με κατεύθυνση στην πυρηνική φυσική και μου έχει πει ακριβώς τα ίδια καλή μου. :)
(Εννοείται όταν ο καθηγητής δεν εχει κομπλεξ και κόβει αβέρτα)

Ίσως από κει και πέρα είναι και θέμα αντίληψης περα από διάβασμα στις συγκεκριμένες τουλάχιστον σχολες.
Και καλή αντίληψη δεν έχουν όλοι.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Μια πολύ καλή μου φίλη είναι 4ο έτος φυσικό στο ΕΚΠΑ, χρωστάει 3 μαθήματα με κατεύθυνση στην πυρηνική φυσική και μου έχει πει ακριβώς τα ίδια καλή μου. :)
(Εννοείται όταν ο καθηγητής δεν εχει κομπλεξ και κόβει αβέρτα)

Ίσως από κει και πέρα είναι και θέμα αντίληψης περα από διάβασμα στις συγκεκριμένες τουλάχιστον σχολες.
Εντάξει οι άλλοι που πάνε όμως και προσέχουν και πάλι δεν περνάνε , να υποθέσω έχουν κάποιο θέμα ; είναι κυριολεκτικά ο,τι είπε ο σαμ. Επίσης να μην εκφέρουμε άποψη για σχολές που δεν έχουμε δει πώς είναι και "άκουσα αυτό" "ο άλλος μου είπε εκείνο" :)
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Εντάξει οι άλλοι που πάνε όμως και προσέχουν και πάλι δεν περνάνε , να υποθέσω έχουν κάποιο θέμα ; είναι κυριολεκτικά ο,τι είπε ο σαμ. Επίσης να μην εκφέρουμε άποψη για σχολές που δεν έχουμε δει πώς είναι και "άκουσα αυτό" "ο άλλος μου είπε εκείνο" :)
Δεν έχουν όλοι την ίδια ικανότητα αντιληψης, κάτι που μπορεί να κατανοήσεις εσύ σε 1 εμβομαδα, σε εμένα να χρειάζεται 1 μηνα.
Στο πανεπιστήμιο κατακτάς γνώση, δεν την μαθαίνεις απέξω όπως στα μαθητικά χρόνια, λογικο συνήθεια χρονων να σου πάρει χρόνο να την αλλάξεις.
Οπότε γιατί να έχουν κάποιο θέμα; Δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο.

Εκφέρω αποψη για συγκεκριμένες σχολες που γνωρίζω από πάρα πολύ κοντινά μου άτομα (Φυσικό, Φιλολογία, Δημόσια Διοίκηση και κάποια ακόμα), όπως και τα συγκεκριμένα άτομα γνωρίζουν να εκφέρουν απόψεις από τις εκάστοτε σχολες που έχω περάσει και εγω, και σίγουρα και εσυ και τα δικά σου άτομα από τον στενό κυκλο σου, θα ξέρετε τι συμβαίνει στου καθένα τη σχολή, και λογικο να εκφέρεις γνώμη όταν τύχει να γνωρίζεις κάτι πάνω στο θέμα.
Δεν βλέπω κάτι κατακριτέο να συμβαίνει ώστε να είναι τέτοια η αντίδραση σου.

Στο κάτω κάτω, σε ένα φόρουμ, για ανταλλαγή απόψεων είμαστε όλοι μας.
 

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
the girls are fighting
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
the girls are fighting
Δεν νομίζω ότι είναι καβγάς αυτο, ίσως απλως δεν έγινε κάτι αντιληπτό είτε από δική μου τοποθέτηση είτε από από την @monaxiko brizolaki , ίσα ίσα που προσωπικά της εχω συμπάθεια μέσα στο φόρουμ και μου αρέσουν οι απόψεις της στα πιο πολλά ζητήματα, άρα λογικά θα έχουμε αισιο τέλος, αν δεν με παρεξηγησει και με παρει με τις πέτρες:jumpy:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Βλαμμένη :lol:
Δεν φτάνει που με έχεις πάρει από τα μούτρα μια δυο φορές, γκρινιάζεις κιόλας!!
Ουυυ πόσες φορές έχω πάρει άλλους από τα μούτρα. Δεν είναι προσωπικό μην αγχώνεσαι :sly: πόσες άλλες φορες με έχουν πάρει και εμένα…
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top