Πιστοποιήσεις Πληροφορικής

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν γνωριζω τι περιεχει το ecdl για να σου πω.

Windows, Internet Explorer και 5 εργαλεία του Ms Office, αν δεν απατώμαι, Word, Excel, Access, Powerpoint και Outlook. Δε νομίζω ότι απαιτείται κάτι παραπάνω απ'τα βιβλία του Γκιούρδα και την πρακτική εξάσκηση για να μάθεις τα χρησιμοποιείς στο 100% και να τα διδάσκεις σε άλλους.

Δεν με ενδιαφέρει το ότι αν είναι χρήσιμο ή άχρηστο.Με νοιάζει ότι έχω μια ποιστοποίηση ότι ξέρω να χειρίζομαι κάποια προγράμματα του υπολογιστή(εάν όχι όλα)

Πρώτον, εχεις μια "πιστοποιηση" (τι ακριβώς πιστοποιεί βρε; ) που δεν χρειάζεσαι τώρα κι όταν τη χρειαστείς (αν και όποτε), θα έχει λήξει. Δεύτερον, ούτε απαραίτητο ειναι αυτό το χαρτι για να χειριστείς κάποια προγράμματα της πλάκας, ούτε σημαίνει πως όταν το έχεις, ξέρεις να τα χειρίζεσαι. Μέχρι τι επίπεδο φτάσατε τέλος πάντων; Ξέρεις πχ. κι απο προσωποποίηση του MS Office με χρήση μακροεντολών κι έτσι; Τι σκατά "ξερεις" επιτέλους... Να υποθέσω ότι δεν ξέρεις να κάνεις ούτε συναρτήσεις στο Excel;
Αυτό το "εαν όχι όλα" τι θα πει ακριβώς; Δηλώνει κάποια υποχώρηση; Ελπίζω να μην ειχες καμιά ψευδαίσθηση του τύπου "όποιο πρόγραμμα έχεις στον υπολογιστή σου, ξέρω να το χειρίζομαι, εγώ ειμαι του Acta" γιατί να εισαι βέβαιη ότι θα γελάσει κι η γάτα μου αν ισχύει κάτι τέτοιο...

Πώς και είσαι τόσο σίγουρος ;;;;

Προφανώς δεν στη λέει επειδή δε σε πάει, αλλά επειδή έχει δίκιο...

Παιδιά τώρα ότι έγινε έγινε.Έχω 2 πτυχία και σε 2 βδομάδες θα έχω 3.Τι θέλετε κα σκάτε;

Για εκατοστή φορά, δεν είναι πτυχία. Ειναι πιστοποιητικά βραχυχρόνιας διάρκειας, με ημερομηνία λήξεως κι απ'οτι μου δινεις να καταλάβω, εντελώς αμφιβόλου ποιότητας και κύρους...

Για να πάρεις την άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος πρέπει να πάς σε πανεπιστήμιο ή μπορείς και με πτυχία;

Πρώτον, ειναι άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και στην Πληροφορική δε νομίζω οτι υπάρχει κάτι τέτοιο. Υπάρχει μονο στο δημόσιο τομέα ως ΠΕ Πληροφορικής (απο πανεπιστήμια ) ή ως ΤΕ Πληροφορικής (απο ΤΕΙ). Σκοπεύεις να διδάξεις και σε άλλους....;

Κακώς μιλάτε.Τώρα ότι έγινε-έγινε

Μπα...και πριν γίνει, αφου ζητησες τη γνώμη μας, μιλούσαμε, αλλά μάλλον θα ταχθώ με τον djohn με χίλια. Με όλο το σεβασμό...είσαι ντουβάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Για να πάρεις την άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος πρέπει να πάς σε πανεπιστήμιο ή μπορείς και με πτυχία;
ουσιαστικες γνωσεις πληροφορικης δεν εχεις, αλλα μην το σκεφτεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Είχα και εγώ μια μαθήτρια στην πληροφορική που ήταν σαν την Ραφαέλα και τώρα με τα πτυχία που έχει πάρει στην πληροφορική ευγνωμονεί τους γονείς της
εγω θα τους μουτζωνα που δεν με προστατεψαν απο τοσο χασιμο χρηματων και χρονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είχα και εγώ μια μαθήτρια στην πληροφορική που ήταν σαν την Ραφαέλα και τώρα με τα πτυχία που έχει πάρει στην πληροφορική ευγνωμονεί τους γονείς της

Πιστοποιήσεις εννοείτε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Παιδιά αφήστε την Ραφαέλα να κάνει ότι θέλει.

δεν νομιζω να ειμαστε σε θεση να τη κρατησουμε, απλα ειναι λιγο λυπηρο που τοσος κοσμος παρασυρεται, στην ψευδαισθηση που εχει δημιουργηθει για την συλλογη οσο περισσοτερων πτυχιων μπορουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Για τα σχόλια για το double account:Μπα δε νομίζω πως έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο διαστροφής και αυτοπαινέματος.
Πάντως το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι οι "πτυχιούχοι" αυτοί θα μπορούν να διδάξουν σε κάποιο φροντιστήριο πάλι για ανάλογα πτυχία, χωρίς να έχουν ιδέα από Πληροφορική. Δηλαδή μαθαίνεις 1000 σελίδες απέξω όπως είπε η Ραφαέλα και γίνεσαι μαστερ μιας ολόκληρης επιστήμης. pathetic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ναι.Έπεισε τους γονείς μου να συνεχίσω γιατί είναι κρίμα να τα σταματήσω.

εχεις κανει καθολου προγραμματισμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αμάν ποια...Γιατί να γίνονται όλα σε μένα επειδή δεν γράφτηκα για την νέα σχολική χρονιά να μου πάρουν το πτυχίο:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
wow σου ζήτησαν να το ξεκορνιζάρεις κιόλας;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μην γελάς....Μιλάμε....μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τί έκαναν ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αμάν ποια...Γιατί να γίνονται όλα σε μένα επειδή δεν γράφτηκα για την νέα σχολική χρονιά να μου πάρουν το πτυχίο:'(

Όταν λες σου το πήραν εννοείς οτι σου ζήτησαν πίσω ένα χαρτί που είχες πληρώσει σ'αυτούς και στον εξεταστικό φορέα και για το οποίο είχες δώσει εξετάσεις; Wtf....Κι εσύ το έδωσες;
Στέκομαι στο αντιδεοντολογικό και παράλογο του γεγονότος, όχι τόσο στο ότι έχασες ένα "πτυχίο" που ούτως ή άλλως ήταν για τα σκουπίδια. Σ'αυτο το επίπεδο δεν έχεις κάποιο λόγο ν'ανησυχείς...Θα σου πρότεινα όμως ν'ανησυχήσεις για το ότι επέλεξες το συγκεκριμένο φροντιστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έχω δώσει εγώ Word, Excel και WinXP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
Όταν λες σου το πήραν εννοείς οτι σου ζήτησαν πίσω ένα χαρτί που είχες πληρώσει σ'αυτούς και στον εξεταστικό φορέα και για το οποίο είχες δώσει εξετάσεις; Wtf....Κι εσύ το έδωσες;
Στέκομαι στο αντιδεοντολογικό και παράλογο του γεγονότος, όχι τόσο στο ότι έχασες ένα "πτυχίο" που ούτως ή άλλως ήταν για τα σκουπίδια. Σ'αυτο το επίπεδο δεν έχεις κάποιο λόγο ν'ανησυχείς...Θα σου πρότεινα όμως ν'ανησυχήσεις για το ότι επέλεξες το συγκεκριμένο φροντιστήριο...


δεν υπάρχει περίπτωση από την στιγμή που έδωσες εξετασεις και πήρες το πιστοποιητικό να σου στερήσουν το χαρτί. Πάρε τηλέφωνο στα κεντικά του ecdl ή σε οποιοδήποτε φορέα έδωσες και πες τους να σου στειλούν το χαρτι στην διεύθυνση του σπιτιού σου και οχι στο φροντιστήριο. Δεν έχει δικαίωμα το φροντίστηριο σε περιπτση που ο φορέας έχει στείλει είδη το πιστοποιητικό στο φροντιστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ έχω να δώσω 3 ενότητες που δεν μπήκα στο κόπο να δώσω ποτέ:P
Δεν ανησυχώ επειδή άκουσα πως θέλει κάθε τόσο ανανέωση..Ισχύει;
Επίσης κάτι άκουσα για κάποιες εξετάσεις που δεν εξετάζεσαι ξεχωριστά για κάθε ενότητα αλλά όλες μαζί..:hmm:
Δώστε τα φώτα σας στο χαζό:zilia::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
Ναι!!! ισχύει για αυτό η καλύτερη περίοδος να δώσεις το ecdl είναι λίγο καιρό πριν ή μετα το πτυχείο. Δεν έχει κανένα νόημα να δίνεται για διπλώματα τώρα σε 10 χρόνια που θα βγείτε στην αγορά εργασίας θα είναι άχρηστα.

Φανταστείτε ένα παιδί που τέλειωσε το 2008 το πανεπιστήμιο και έχει πάρει το ecdl στην 2 γυμνασίου. Έδωσε το ecd

Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος στις μικρές ηλικίες είναι να κάνει ξένες γλώσσες οι οποίες πραγματικά δίνουν αρκετά bonus στην εκπαίδευση και στην αγορά εργασίας (π.χ. μεταπτυχιακα).

Αν έχετε χρόνο και θέλετε να το σπαταλίσετε δημιουργικά καλό είναι να μάθετε κάποιο μουσικό όργανο παρά να πηγαίνετε πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Thanks για την άμεση απάντηση!
Μήπως ξέρεις τίποτα και για αυτό:
Επίσης κάτι άκουσα για κάποιες εξετάσεις που δεν εξετάζεσαι ξεχωριστά για κάθε ενότητα αλλά όλες μαζί..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
Ναι!!! ισχύει για αυτό η καλύτερη περίοδος να δώσεις το ecdl είναι λίγο καιρό πριν ή μετα το πτυχείο(στο πανεπιστήμιο). Δεν έχει κανένα νόημα να δίνεται για διπλώματα τώρα σε 10 χρόνια που θα βγείτε στην αγορά εργασίας θα είναι άχρηστα.

Φανταστείτε ένα παιδί που τέλειωσε το 2008 το πανεπιστήμιο και έχει πάρει το ecdl στην 2 γυμνασίου. Έδωσε το αντίστοιχο ecdl τοτε στο 1999 εκπαίδευτηκε στα windows 98 και στα office 97 (στην ουσία τα χαρτιά που έχει ειναι άχρηστα). Το ίδιο και έσεις σε 10 χρόνια τα προγράμματα θα διαφέρουν αρκετά από τις σημερινές μορφές τους. Συνεπώς τα πιστοποιητικά σας θα είναι απλά χαρτιά. Τα φροντιστήρια δεν τα λένε αυτά επειδή δεν τους συμφέρει. Συνεπώς αγοράστε έναν υπολογιστή (και θα μάθετε από μόνοι σας να τον χειρίζεστε) και ασχολειθείται με αυτά τα πιστοποιητικά στην φοιτητική σας ζωή και σπαταλείστε το χρόνο αυτό σε κάτι πιο δημιουργικό που θα σας κάνει να ξεφύγετε για λίγο από την ρουτίνα του σχολειου.

Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος στις μικρές ηλικίες είναι να κάνει ξένες γλώσσες οι οποίες πραγματικά δίνουν αρκετά bonus στην εκπαίδευση και στην αγορά εργασίας (π.χ. μεταπτυχιακα).

Αν έχετε χρόνο και θέλετε να το σπαταλησετε δημιουργηκά καλό είναι να μάθετε κάποιο μουσικό όργανο παρά να πηγαίνετε πληροφορική.



ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙΤΕ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ

Στο Δημόσιο και χωρίς πιστοποιητικό πληροφορικής
H νέα ηγεσία του υπουργείου Εσωτερικών αλλάζει ρότα και τις διατάξεις του Προεδρικού Διατάγματος 347/2003, που προβλέπουν ότι από το νέο έτος όλοι οι υποψήφιοι για πρόσληψη στον δημόσιο τομέα θα πρέπει απαραίτητα να διαθέτουν πιστοποιητικό στην πληροφορική από διεθνώς αναγνωρισμένο φορέα, απαλλάσσοντας από την υποχρέωση αυτή πολλές κατηγορίες υποψηφίων.

Ειδικότερα, πιστοποιητικό δεν θα υποβάλουν:

* Οι υποψήφιοι για την συντριπτική πλειονότητα των θέσεων Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης (ΥΕ).
* Οι υποψήφιοι για ορισμένες τεχνικές, κυρίως, ειδικότητες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΔΕ).
* Οι αποφοίτοι ΙΕΚ, ΑΕΙ και ΤΕΙ που αποδεδειγμένα κατά την διάρκεια των σπουδών τους και επί δύο εξάμηνα
παρακολούθησαν μαθήματα πληροφορικής (εκτός και αν οι ανάγκες μιας θέσης απαιτούν εξειδικευμένες γνώσεις).

ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΣΑΣ

* Όσοι παρακολούθησαν προγράμματα πληροφορικής του ΤΕΕ (Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος).

Η ηγεσία του υπουργείου προβληματίζεται για το εάν θα πρέπει να εξαιρέσει από το μέτρο και άλλες κατηγορίες υποψηφίων. Παράλληλα και καθώς η πρώτη Ιανουαρίου πλησιάζει, ψάχνει εναγωνίως να σταθμήσει ποιοί είναι οι φορείς εκείνοι που χορηγούν αξιόπιστα πιστοποιητικά. Εγχείρημα όχι και τόσο απλό, καθώς τελευταία οι μνηστήρες από τρεις έγιναν δέκα και... επίμονοι.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι το ΑΣΕΠ είχε εξ' αρχής εκφράσει αντιρρήσεις για το μέτρο της γενικευμένης ζήτησης πιστοποιητικών πληροφορικής, αντιρρήσεις που δεν λήφθηκαν υπόψη από την τότε ηγεσία του υπουργείου Εσωτερικών.

ΠΗΓΗ: proslipis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά δεν γίνεται τίποτα...Με εξαναγκάσουν να συνεχίσω να πηγαίνω στο φροντιστήριο.Αλλα αφού δεν έχω χρόνο που να προλάβω
Τους μισώ αφάνταστα....Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που ξεκίνησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
Ραφαέλα πρέπει να καταλάβεις όπως και οι γονείς σου πως δεν έχουν αυτοί το πάνω χέρι αλλά εσείς (δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα). Το φροντιστήριο δεν δίνει αυτό τα πιστοποιητικά αλλά ο φορέας το φροντιστήριο είναι απλά διαμεσολαβητής.
Εσύ για να δώσεις εξετάσεις έδωσες εξετάσεις στο φορέα και αφού πέρασες ο φορέας είναι αναγκασμένος απο την στιγμή που είχες επιτυχημένη γραπτή ο φορέας είναι αναγκασμένος να σου δώσει το πιστοποιητικό/


Εφόσον έδωσες το ecdl (ή οποιαδήποτε άλλο φορέα) και πέρασες τότε o φορέας είναι αναγκασμένος να σου δώσει το πιστοποιητικό. Αν ο διαμεσολαβητής δεν σου το δώσει είναι παράνομος. Με αυτό τον τρόπο στο φροντιστήριο σε απειλούν συνεπώς και λεφτά να έχεις δώσεις για την καινούρια χρονιά είναι αναγκασμένοι να στα δώσουν πίσω.

(πιστοποιητικό για ξένη γλώσσα δεν το είχα πάρει από το φροντιστήριο επειδή νευρίασα με το φροντιστήριο και έφυγα και επικοινώνησα με την ελληνοαμερικάνικη ένωση να μου το αποστείλουν στο σπίτι μου)


Τα τηλέφωνα για το ecdl είναι τα παρακάτω τηλεφώνα και ανάφερε την κατάσταση ή στείλε ένα mail (με όνομα και επίθετο)

Στοιχεία Επικοινωνίας
Τηλέφωνο : (+30) 210 3729 100
Fax : (+30) 210 3729 101
E-mail : info@ecdl.gr
Διεύθυνση : Κοραή 3, 105 64 Αθήνα

Αν έδωσες σε άλλο φορέα πες μου ποιος είναι και θα σου δώσω τα τηλέφωνα.


Σε περίπτωση που συνεχίσουν στο φροντιστήριο την ίδια τακτική 2107289600 είναι ο συνήγορος του πολιτη.

(πριν κάνεις το τελευταίο απλά ενημέρωσε τους...)



Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις άλλα διπλώματα τώρα... αφού έχουν ισχύ μόλις 3 χρόνια έχεις και πανελλήνιες μπροστά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top