[Παλιό Σύστημα] Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Η Αστρονομια ειναι απο τα καλυτερα μαθηματα που μπορεις να κανεις στο σχολειο, χαλαρα. Σου ανοιγει το μυαλο, βλεπεις τον κοσμο με αλλο ματι τελειως, πραγματα που ουτε καν φανταζεσαι οτι υπαρχουν στον κοσμο. Τουλαχιστον σε μενα ετσι εγινε. Και με βοηθησε να αποφασισω να παω στο Φυσικο.
ετσι το ειδα και εγω γι'αυτο το επελεξα σαν μαθημα επιλογης.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελεος δηλαδη!!!!!!!!!!!!!!Πως κανετε ετσι ρε παιδια για ενα μαθημα που δεν σας χρημισευει πουθενα και ουτε θα το χρειαστειτε ποτε του χρονου για τις Πανελληνιες??Στην ουσια οσον αφορα τον αποτερο μας στοχο,δηλαδη τις Πανελληνιες ειναι ενα αχρηστο μαθημα.Πραγματικα γελαω!!!!Κανετε λες και γραφετε μαθημα Κατευθυνσης που ειναι πολυ σημαντικο και πρεπει να γραψετε καλα ωστε να τα ξερετε ολα για να μην εχετε κενα.Κατα την αποψη μου καθηστε καλυτερα και διαβαστε Κατευθυνση λεω εγω να καλυψετε τα κενα που σιγουρα ολοι θα εχετε και αφηστε τα μαθηματα επιλογης.Δν λεω οτι εγω ειμαι τελειος στην κατευθυνση μου Διαβαστε τα εκει οπως μπορειτε και μην σκατε.Λες και αμα δν γραψετε καλα σημαινει οτι δν θα τα πατε καλα του χρονου.


Θα πω μόνο το....Γενικές Γνώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Το ξέρω αλλά μήπως είναι και άλλα;

Φαινόμενα που οφείλονται στη βαρυτική αλληλεπίδραση γης-σελήνης.

Στη γη η σεληνιακή βαρυτική έλξη ασκείται τόσο στους ωκεανούς, όσο και στο μανδύα. Μπορούμε βέβαια να πούμε ότι η έλξη της σελήνης επηρεάζει και την περίοδο περιστροφής της γης κλπ, αλλά νομίζω ότι το βιβλίο είναι ξεκάθαρο. Υπάρχει αναφορά στο κεφάλαιο με τη Σελήνη αν δεν κανω λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Φαινόμενα που οφείλονται στη βαρυτική αλληλεπίδραση γης-σελήνης.

Στη γη η σεληνιακή βαρυτική έλξη ασκείται τόσο στους ωκεανούς, όσο και στο μανδύα. Μπορούμε βέβαια να πούμε ότι η έλξη της σελήνης επηρεάζει και την περίοδο περιστροφής της γης κλπ, αλλά νομίζω ότι το βιβλίο είναι ξεκάθαρο. Υπάρχει αναφορά στο κεφάλαιο με τη Σελήνη αν δεν κανω λάθος
:thanks:Απλά δεν αναφέρει ποιά είναι τα γεσεληνιά φαόμενα.Τα λέει αλλά δεν λέει ότι είναι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Συγνωμη ρε παιδια αλλα θα τρελαθουμε τελειως εδω περα.Δηλαδη εσεις θελετε να μου πειτε οτι τα Μαθηματικα κατευθυνσης επειδη δν χρειαζονται για του χρονου στις Πανελληνιες σημαινει οτι η Αστρονομια ειναι μαθημα ιδιου επιπεδου με τα Μαθηματικα Κατευθυνσης???Δηλαδη εσας δν θα σας ενοχλουσε να εχετε Ατρονομια 18 και Μαθηματικα 14???Τι να πω δηλαδη???Και οσο για αυτο που λες οτι στοχος αυτου του φορουμ να λυνουμε τις αποριες μας συμφωνω(δν νομιζω να ειπα κατι για αυτο).Διαφωνω ομως για αυτο που ειπε ο christos οτι εχουν ανοιχτει πολυ πιο αχρηστα μαθηματα.Δηλαδη εσεις θελετε να μου πειτε οτι εχετε δει θεματα για τη Β Λυκειου παντα για μαθηματα επιλογων πχ για τις Αρχες Περιβαλλοντικων Επιστημων και να εχουν και τα παιδια τοση αγωνια για το πως θα γραψουν στο τελος λες και γραφουνε κανα μαθημα Κατευθυνσης???Και αν τυχον υπαρχει καποιο θεμα για αυτο το μαθημα που δν εχω δει αποκλειεται τα παιδια να εχουν δωσει τετοια διασταση σε ενα μαθημα επιλογης και να αγχωνονται για το πως θα γραψουνε λες και γραφουνε Κατευθυνση που θα τους χρειαστει και του χρονου στις Πανελληνιες και πρεπει να λυσουν τις αποριες τους για να μην εχουνε κενα.Εκει συμφωνω οχι ομως να σκατε κιολας για ενα μαθημα επιλογης.Το επαναλαμβανω.Και christo δν καταλαβαινω γιατι μου κανεις προσωπικη επιθεση.Δν νομιζω στο προηγουμενο μηνυμα να σε ανεφερα ή να σε εθιξα καθολου.Εγω για το μαθημα επιλογης μιλουσα και ελεγα οτι δν το θεωρω καθολου σημαντικο για να δινετε τετοια βαση σε αυτο λες και θα σας χρειαστει πουθενα του χρονου.Τωρα εσυ γιατι θιχτηκες δν καταλαβαινω κι δν θα κατσω να σκασω κιολας.Εγω μια συμβουλη σας εδωσα κι εσεις μονο που δν με φαγατε!!!!!!Τι να πω???Μαλλον προσπαθητε να βγαλετε εμενα τρελο και να μου πειτε οτι η Αστρονομια ειναι σημαντικο μαθημα ή οτι εχει την ιδια αξια με τα μαθηματα της Κατευθυνσης.Πως να το κανουμε δηλαδη αφου η Αστρονομια δν ειναι σημαντικο μαθημα????????Μονο εσεις που κανετε αυτο το μαθημα δν λετε να το καταλαβαιτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγνώμη αλλά έχω την εντύπωση ότι μπερδεύεις την Αστρονομία με την Βίκυ Παγιατάκη ή μου φαίνεται?Φυσικά και είναι επιπέδου η Αστρονομία και επειδή είναι επιλογής δεν σημαίνει ότι είναι του πεταματού.Και αμάν πια κατεύθυνση και κατεύθυνση.Κολλημένοι θα μείνουμε όλοι σε μία κατεύθυνση?Δηλαδή ό,τι άλλο μπορούμε να μάθουμε να το αφήνουμε γιατί δεν είναι κατεύθυνσης ή δεν εξετάζεται στις Πανελλήνιες?
Και μετά αναρωτιομαστε γιατί έχει καταντήσει έτσι το εκπαιδευτικό μας σύστημα.
-----------------------------------------
edit: και οι Αρχες Περιβαλλοντικων Επιστημων είναι πολύ σημαντικό μάθημα.Μαθαίνεις πολλά πράγματα για το περιβάλλον,την μόλυνση,λύσεις κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Συγνωμη ρε παιδια αλλα θα τρελαθουμε τελειως εδω περα.Δηλαδη εσεις θελετε να μου πειτε οτι τα Μαθηματικα κατευθυνσης επειδη δν χρειαζονται για του χρονου στις Πανελληνιες σημαινει οτι η Αστρονομια ειναι μαθημα ιδιου επιπεδου με τα Μαθηματικα Κατευθυνσης???Δηλαδη εσεις θα προτιμουσατε να εχετε Ατρονομια 18 και Μαθηματικα 14???Τι να πω δηλαδη???Και οσο για αυτο που λες οτι στοχος αυτου του φορουμ να λυνουμε τις αποριες μας συμφωνω(δν νομιζω να ειπα κατι για αυτο).Διαφωνω ομως για αυτο που ειπε ο christos οτι εχουν ανοιχτει πολυ πιο αχρηστα μαθηματα.Δηλαδη εσεις θελετε να μου πειτε οτι εχετε δει θεματα για τη Β Λυκειου παντα για τις Αρχες Περιβαλλοντικων Επιστημων και να εχουν και τα παιδια τοση αγωνια για το πως θα γραψουν στο τελος λες και γραφουνε κανα μαθημα Κατευθυνσης???Και αν υπαρχει καποιο θεμα για αυτο το μαθημα
Κανένας δεν είχε αγωνία για το πώς θα γράψει.Αν εσύ θεωρείς σημαντικά μόνο τα μαθήματα των πανελληνίων καλά θα κάνεις να μάθεις πως ένα άτομο με ολοκληρωμένη προσωπικότητα οφείλει να έχει γνώσεις πάνω σε πολλά θέματα και όχι μόνο πάνω στο αντικείμενό του.
Φαίνεται πως δεν διάβασες καλά την απάντησή μου αλλά ούτε και των άλλων.Ξεκαθάρισα πως αυτό το θέμα το άνοιξα αφού είχα τελειώσει τα μαθήματα της κατεύθυνσης,οπότε δεν είχα να χάσω χρόνο διαβάσματος από αυτά.Η αστρονομία είναι πολύ ενδιαφέρον μάθημα και καλό θα ήταν όλοι να είχαμε κάποιες γενικές γνώσεις πάνω σε αυτήν.Επίσης αν εσύ ως νέος που ζει σε μια εποχή όπου το περιβάλλον διατρέχει τόσο σοβαρό κίνδυνο θεωρείς το αντίστοιχο μάθημα άχρηστο τότε πραγαματικά λυπάμαι.
Όταν ανοίγει θέμα για τα σοσ στα θρησκευτικά κι εσένα σε πείραξε η αστρονομία...
Εγώ δεν ζήτησα σοσ,ζήτησα την απάντηση σε δυο συγκεκριμένες ερωτήσεις όχι μόνο για το σχολείο αλλά και για να μαθαίνουμε και κάτι.Μετά η Ράνια έκανε μια ερώτηση γιατί ήθελε να ξέρει πώς είναι τα θέματα κι εγώ της απάντησα.Αυτό είναι όλο,δεν μπορώ να καταλάβω τι σε πείραξε τόσο πολύ.
Ότι θα με κατάκριναν γιατί θέλω να μαθαίνω πράγματα αυτό ομολογώ πως δεν το περίμενα.Και αν είσαι θετική-τεχνολογική να ξέριες πως οι θετικοί επιστήμονες είναι άνθρωποι με ενδιαφέροντα και γνώσεις πάνω σε πολλά θέματα και όχι μόνο σε ότι αφορά τον κλάδο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Συγνωμη ρε παιδια αλλα θα τρελαθουμε τελειως εδω περα.Δηλαδη εσεις θελετε να μου πειτε οτι τα Μαθηματικα κατευθυνσης επειδη δν χρειαζονται για του χρονου στις Πανελληνιες σημαινει οτι η Αστρονομια ειναι μαθημα ιδιου επιπεδου με τα Μαθηματικα Κατευθυνσης???Δηλαδη εσας δν θα σας ενοχλουσε να εχετε Ατρονομια 18 και Μαθηματικα 14???Τι να πω δηλαδη???Και οσο για αυτο που λες οτι στοχος αυτου του φορουμ να λυνουμε τις αποριες μας συμφωνω(δν νομιζω να ειπα κατι για αυτο).Διαφωνω ομως για αυτο που ειπε ο christos οτι εχουν ανοιχτει πολυ πιο αχρηστα μαθηματα.Δηλαδη εσεις θελετε να μου πειτε οτι εχετε δει θεματα για τη Β Λυκειου παντα για μαθηματα επιλογων πχ για τις Αρχες Περιβαλλοντικων Επιστημων και να εχουν και τα παιδια τοση αγωνια για το πως θα γραψουν στο τελος λες και γραφουνε κανα μαθημα Κατευθυνσης???Και αν τυχον υπαρχει καποιο θεμα για αυτο το μαθημα που δν εχω δει αποκλειεται τα παιδια να εχουν δωσει τετοια διασταση σε ενα μαθημα επιλογης και να αγχωνονται για το πως θα γραψουνε λες και γραφουνε Κατευθυνση που θα τους χρειαστει και του χρονου στις Πανελληνιες και πρεπει να λυσουν τις αποριες τους για να μην εχουνε κενα.Εκει συμφωνω οχι ομως να σκατε κιολας για ενα μαθημα επιλογης.Το επαναλαμβανω.Και christo δν καταλαβαινω γιατι μου κανεις προσωπικη επιθεση.Δν νομιζω στο προηγουμενο μηνυμα να σε ανεφερα ή να σε εθιξα καθολου.Εγω για το μαθημα επιλογης μιλουσα και ελεγα οτι δν το θεωρω καθολου σημαντικο για να δινετε τετοια βαση σε αυτο λες και θα σας χρειαστει πουθενα του χρονου.Τωρα εσυ γιατι θιχτηκες δν καταλαβαινω κι δν θα κατσω να σκασω κιολας.Εγω μια συμβουλη σας εδωσα κι εσεις μονο που δν με φαγατε!!!!!!Τι να πω???Μαλλον προσπαθητε να βγαλετε εμενα τρελο και να μου πειτε οτι η Αστρονομια ειναι σημαντικο μαθημα ή οτι εχει την ιδια αξια με τα μαθηματα της Κατευθυνσης.Πως να το κανουμε δηλαδη αφου η Αστρονομια δν ειναι σημαντικο μαθημα????????

To εξεταστικοκεντρικό μοντέλο του σάπιου κράτους μας δημιουργεί τέτοιες αντιλήψεις. Κανονικά τα μαθήματα επιλογής θα έπρεπε να είναι ελεύθερης παρακολούθησης. Βέβαια κάποτε θα γίνει αυτό. Όταν τα ιπτάμενα γουρούνια μάθουν να προσγειώνονται στο Ελ. Βενιζέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ισως ειναι λιγο χαζο που θα το ρωτησω..:D αλλα ο διαγωνισμος αυτος γινεται καθε χρονο? η μιπως καθε μερικα χρονια ? πχ φετος ηταν ετσι κ αλλιωσ "ετοσ αστρονομιασ"(το λεω γτι νομιζω κατι τετοιο μου ειχε πει ενασ καθηγητης μου.ισως ηταν και απλα ανενημερωτος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Κείτα δεν είναι και το ευκολότερο μάθημα , αλλά η αστρονομία & διαστημική είναι μια φοβερή επιστήμη που διεγύρει τη σκέψη σου όσο τίποτα άλλο.Βέβαια δεν ξέρω πως διδάσκεται στα σχολεία.
Αποψή μου : αν δεν πας θεωριτική κατεύθυνση πάρτο και δεν θα το μετανιώσεις ! :no1:


γιατι αν πας δεν επιτρεπεται να το παρεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
σ'ευχαριστω πολυ!!
τα πηγες καλα? :no1: βασικα...τα θεματα ηταν οκ σχετικα με αυτα που ειχες διαβασει και προετοιμαστει?
-----------------------------------------
ελπιζω να δεισ το μυνημα αυτο..δεν με αφηνει να στειλω αλλο προσ/κο διοτι μου εμφανιζει πως εχω υπερβει το οριο μυνηματων της ημερασ (μαλλον γιατι ειμαι νεο μελος):mad:..μηπως μπορουμε να μιλησουμε αλλου? (στειλε μου σε μυνημα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Nα αισθάνεστε τυχεροί πάντως που έχετε καθηγητές και συμπληρώνετε και τμήματα. Από το σχολείο μου μόνο 3 άτομα επέλεξαν το συγκεκριμένο μάθημε και φυσικά περιριστήκαμε στην Πληροφορική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Nα αισθάνεστε τυχεροί πάντως που έχετε καθηγητές και συμπληρώνετε και τμήματα. Από το σχολείο μου μόνο 3 άτομα επέλεξαν το συγκεκριμένο μάθημε και φυσικά περιριστήκαμε στην Πληροφορική...

:( τουλαχιστον κανατε ή βλεπατε πραγματα σχετικα με αστρονομια κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μπααα μην το λές..και εγώ που είχα αυτό το μάθημα ο καθηγητης ήταν ότι να ναι(δεν θα πω την κακια την λέξη)...Πραγματικά ήταν ελεεινός και τρισαθλιος..Απεριγραπτος..παρομοιαζε την αστρονομια με (δεν θα το πω με νευριαζει:mad:)...καλύτερα να διαλεγα αλλο μάθημα...κανενα παιδι μν τυχει τετοιο καθηγητη..
εεε λογικό είναι!!βασικά εγώ πιστεύω πως υπάρχουν πολλά ευχάριστα κ ενδιαφέροντα μαθήματα,αλλά οι καθηγητές με τον τρόπο τους μας κάνουν να τα απεχθανόμαστε!:mad::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Μήπως υπάρχει το βιβλίο σε ηλεκτρονική μορφή??
Που μπορώ να το βρω?? Δεν εννοώ να το αγοράσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gialouris

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ψάξε στο ypepth.gr . Σίγουρα το έχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
παιδιά... εγώ είχα τρελή όρεξη για αυτό το μάθημα και ήθελα πάρα πολύ να αρχίσουμε!!! Αλλά η καθηγήτρια είναι απαίσια!!! Δεν έχει ιδέα πάνω στο μάθημα!!! και αυτό είναι ιδιαίτερα λυπηρό γιατί χάνονται δυο υπέροχες ώρες τις εβδομάδας!!!
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ψάξε στο ypepth.gr . Σίγουρα το έχει!
Στο υπεπθ δεν έχω βρει κανένα βιβλίο ολόκληρο, μόνο τα περιεχόμενα έχει, κάνω λάθος??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ειναι πολυ γαματο μαθημα :D
εστω κι αν καναμε αμαν για να περασουμε τις εισαγωγικες βλακειες για τηλεσκοπια κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,065 μηνύματα.
Τέλειο μάθημα είναι!!! Το κάνουμε στο εργαστήριο με τον υπολογιστή και την οθόνη. Βλέπουμε εικόνες και βίντεο για όλα και μπαίνουμε ίντερνετ σε πολλές σχετικές διευθύνσεις όπως στη ΝΑΣΑ. Πολύ γέλιο έπεσε όταν πέσαμε στους βλαμμένους που λένε ότι δεν πήγαμε στη Σελήνη και είναι ψέμα. Μας το κάνει ο φυσικός που έχει ψώνιο με την αστρονομία. Όλο το μάθημα γίνεται εγκυκλοπαιδικό και έχει πολύ ενδιαφέρον. Μας έχει δώσει λίγες σημειώσεις για αυτά που πρέπει να μάθουμε για εξετάσεις. Έχουμε τηλεσκόπιο στο σχολείο και κάποια βράδια μαζευόμαστε και βλέπουμε. Θα πάμε και στο αστεροσκοπείο στην Πεντέλη και κάπου αλλού που δεν θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top