Οικονομικής Επιστήμης, Χημικό ή Γεωπονικής Βιοτεχνολογίας;

Ποια σχολή θα διαλέγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)
  • Οικονομικής Επιστήμης

    Ψήφοι: 3 27.3%
  • Χημικό

    Ψήφοι: 7 63.6%
  • Γεωπονική Βιοτεχνολογία

    Ψήφοι: 1 9.1%

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Είμαι κάπως αναποφάσιστος:hmm:

Πού θεωρείτε οτι υπάρχουν οι καλύτερες επαγγελματικές προοπτικές(εκτός εκπαίδευσης)?
-δεδομένου οτι και τα τρία προγράμματα σπουδών μου φαίνονται εξίσου ενδιαφέροντα-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,156 μηνύματα.
Εγώ θα διάλεγα Χημικό. Μπορείς να ανοίξεις δικιά σου επιχείρηση (Χημείο) και να κάνεις φροντιστήρια στα παιδάκια. Μπορείς αν θέλεις να ασχοληθείς με την έρευνα.

Η Γεωπονική Βιοτεχνολογία σε περιορίζει αρκετά επαγγελματικά (αν και έχει ενδιαφέρον ειδικά στην Ελλάδα).

Οικονομικής επιστήμης ωραία σχολή. Αλλά με αυτή την σχολή μπορείς να γραφτείς σε οικονομικό επιμελητήριο;

Αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ θα διάλεγα Χημικό. Μπορείς να ανοίξεις δικιά σου επιχείρηση (Χημείο) και να κάνεις φροντιστήρια στα παιδάκια. Μπορείς αν θέλεις να ασχοληθείς με την έρευνα.

Η Γεωπονική Βιοτεχνολογία σε περιορίζει αρκετά επαγγελματικά (αν και έχει ενδιαφέρον ειδικά στην Ελλάδα).

Οικονομικής επιστήμης ωραία σχολή. Αλλά με αυτή την σχολή μπορείς να γραφτείς σε οικονομικό επιμελητήριο;

Αυτά :)

Η απάντηση στην bold ερώτηση είναι ΝΑΙ !
Εγώ διαλέγω φυσικά το τμήμα Οικονομικής Επιστήμης (πόσα μόρια έχεις βγάλει στο 5ο Insomnie?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Η Γεωπονική Βιοτεχνολογία σε περιορίζει αρκετά επαγγελματικά (αν και έχει ενδιαφέρον ειδικά στην Ελλάδα).
Και μένα οι επαγγελματικές προοπτικές με προβληματίζουν.Φαντάζομαι οτι είναι δύσκολο να εργαστείς ως ελεύθερος επαγγελματίας:worry:

Οικονομικής επιστήμης ωραία σχολή. Αλλά με αυτή την σχολή μπορείς να γραφτείς σε οικονομικό επιμελητήριο;
Βασικά απ'αυτό το τμήμα βγαίνεις καθαρός οικονομολόγος(στόχευα για ΟΠΑ αλλά τελικά περνάω ΠΑΠΕΙ),οπότε φυσικά και γράφεσαι στο ΟΕΕ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σε εμένα δε θα απαντήσεις , Insomnie ? χαχα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Σε εμένα δε θα απαντήσεις , Insomnie ? χαχα :D
16863
έκανα μ@λακιούλες.



ps:κοίτα και τα εισερχόμενα βρε παιδί μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,156 μηνύματα.
Και μένα οι επαγγελματικές προοπτικές με προβληματίζουν.Φαντάζομαι οτι είναι δύσκολο να εργαστείς ως ελεύθερος επαγγελματίας:worry:


Βασικά απ'αυτό το τμήμα βγαίνεις καθαρός οικονομολόγος(στόχευα για ΟΠΑ αλλά τελικά περνάω ΠΑΠΕΙ),οπότε φυσικά και γράφεσαι στο ΟΕΕ:)

Η Χημεία δυστυχώς ως μάθημα έχει παραμεθοποιηθεί σε σχέση με παλια. Η Χημεία διδάσκεται σε εύκολο επίπεδο και μπορούν να την διδάσκουν και μη Χημικοί . Παρόλα αυτά έχει ένα προτέρημα σε σχέση με το βιολογικό (μπορείς να ανοίξεις την δικιά σου επιχείρηση).

Επίσης πολλοί δουλεύουν σε εργαστήρια που κάνουν αρρώματα και δουλέυουν σε εργοστάσια.


Για την σχολή του Γεωπονικού ρώτα στο forum των γεωπόνων
https://www.gewponoi.com/biotech/
η σχολή είναι τέλεια αλλά σε περιορίζει αρκετά και φοβάμαι το ΜΕΤΑ.

Οικονομικά είναι καλή σχολή αλλά δε ξέρω και πολλά πράγματα :(( οπότε ας μιλήσουν οι ειδικοί σε αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top