Ξενυχτάτε διαβάζοντας;

Ξενυχτάτε για να διαβάσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 332)
  • Ναι

    Ψήφοι: 53 16.0%
  • Αρκετές φορές

    Ψήφοι: 58 17.5%
  • Συχνά

    Ψήφοι: 38 11.4%
  • Σπάνια

    Ψήφοι: 92 27.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 91 27.4%

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
^^Κάτι ανάλογο κι εγώ.Ανέκαθεν ξενυχτούσα,όχι απαραίτητα εξαιτίας του διάβασματος,κυρίως ακούγοντας μουσική.Ε,ειδικά φέτος,αναγκαστικά ξενυχτάω,γιατί γυρνάω πολύ αργά από το φροντιστήριο.Γενικά μου αρέσει περισσότερο να διαβάζω το βράδυ-πολύ αργά το βράδυ για την ακρίβεια.Συγκεντρώνομαι καλύτερα.Επιβεβλημένοι βέβαια οι 350 καφέδες την ημέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν πίνω καφέ με την καμία συνεπώς δεν έχω κάτι διεγερτικό. Και πάλι όμως κοιμάμαι 1-2 γιατί πιο πολύ διαβάζω το βράδυ. Έχει ησυχία και μαθαινω πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
το βραδυ ειναι για υπνο εαν εχεις υποχρεωσεις οπως σχολειο.
εαν δεν εχεις,μπορεις να κοιμασαι οποτε θελεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ούτε έχω ξενυχτήσει διαβάζοντας ούτε σκοπεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κάποια στιγμή θα αναγκαστείς να το κάνεις και χωρίς να το επιλέξεις μάλιστα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!sofia!!

Νεοφερμένος

Η !!sofia!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω παλι το θελω δεν το θελω ΠΑΝΤΑ και εννοω ΠΑΝΤΑ κοιμαμαι 1 με 2 το βραδυ επειδη διαβαζω και δεν προλλαβαινω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Όταν έχει Champions League κοιμάμαι σίγουρα αργά,αλλά μόνο τότε.Καλά το καλοκαίρι όποτε να'ναι.Αλλά να κάθομαι μέχρι τις 1 και 2 για να διαβάσω για την επόμενη μέρα,όχι δεν το έχω κάνει ποτέ και ούτε πρόκειται.Αν πηγαίνω σύνολο 10-11 ώρες σχολείο και φροντιστήριο την ημέρα,διαβάζω και λίγο ανάμεσα,τότε τι σκατά;13 ώρες την ημέρα αυτό θα κάνουμε;Λίγο μαλ... εχμ βλακεία δεν είναι;Και ανούσιο,κατ'εμε.Οπότε,μόλις τελειώνει το φροντιστήριο(άλλες 9,άλλες 10,άλλες 8 και άλλες φορές 6 η ώρα),δεν διαβάζω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ πάλι, δεν προλαβαίνω... Σχολάω αργά από τα φροντ, και μετά κάθομαι μέχρι όσο πάει... Τη νύχτα συγκεντρώνεσαι πολύ καλύτερα.
Το δύσκολο είναι το πρωινό ξύπνημα βέβαια... Φέτος, μια φορά το έχω κανει μόνο από την αρχή της χρονιάς, πήγα στο σχολείο, χωρίς να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ... Μέχρι το τέλος της ημέρας φυσικά, το κεφάλι μου ήτανε κουδούνι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanna ?

Νεοφερμένος

Η Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
εγω παλι το θελω δεν το θελω ΠΑΝΤΑ και εννοω ΠΑΝΤΑ κοιμαμαι 1 με 2 το βραδυ επειδη διαβαζω και δεν προλλαβαινω !

same here..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Όχι. Εκτός αν τύχει καμιά φορά, αλλά όχι. Και δεν θα ήθελα να το κάνω. Έχουμε ένα παιδί στο σχολείο που είμαι 100% σίγουρος ότι διαβάζει συνεχώς μέχρι τις 12 το βράδυ κάθε μέρα. Απλά πιστύω ότι η ζωή δεν είναι μόνο διάβασμα και ροσπαθώ να μην του μοιάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απλά πιστύω ότι η ζωή δεν είναι μόνο διάβασμα και προσπαθώ να μην του μοιάσω.

Προσπαθείς πολύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάλι, δεν προλαβαίνω... Σχολάω αργά από τα φροντ, και μετά κάθομαι μέχρι όσο πάει... Τη νύχτα συγκεντρώνεσαι πολύ καλύτερα.
Το δύσκολο είναι το πρωινό ξύπνημα βέβαια... Φέτος, μια φορά το έχω κανει μόνο από την αρχή της χρονιάς, πήγα στο σχολείο, χωρίς να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ... Μέχρι το τέλος της ημέρας φυσικά, το κεφάλι μου ήτανε κουδούνι...

Μη το ξανακάνεις.Είναι ό,τι χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
δε νομιζω οτι ειναι αποτελεσματικο το ξενυχτι!!! γιατι δηλαδη να μην κοιμηθεις, να ξεκουραστεις κ να συνεχισεις το διαβασμα σου την επομενη μερα με καθαρο μυαλο..??
περυσι που ημουν γ λυκειου το αργοτερο που ειχα κατσει ηταν μεχρι 11 το πολυ για να τελειωσω κατι μεταφρασεις... η ξεκουραση ειναι το παν για να εμπεδωνεις καλυτερα τα μαθηματα..! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,086 μηνύματα.
δε νομιζω οτι ειναι αποτελεσματικο το ξενυχτι!!! γιατι δηλαδη να μην κοιμηθεις, να ξεκουραστεις κ να συνεχισεις το διαβασμα σου την επομενη μερα με καθαρο μυαλο..??
περυσι που ημουν γ λυκειου το αργοτερο που ειχα κατσει ηταν μεχρι 11 το πολυ για να τελειωσω κατι μεταφρασεις... η ξεκουραση ειναι το παν για να εμπεδωνεις καλυτερα τα μαθηματα..! :xixi:

συμφώνω! :iagree::no1::P

...καλύτερα είναι να σηκωθείς λιγάκι πρωί (5:00-6:00πμ) ώστε ξεκούραστος να βγάλεις αρκετή δουλειά μέχρι το μεσημέρι! Εννοείται πως το προηγούμενο βράδυ, θα έχεις κοιμηθεί πολύ νωρίς ώστε να συμπληρώσεις τις απαιτούμενες ώρες που χρειάζεται ο ανθρώπινος οργανισμός για να ξεκουραστεί και να αποδόσει θετικά την επόμενη μέρα. Δεν είναι καλό Δέσποινα και Νάνσυ, να καταπονούμε τον ανθρώπινο οργανισμό από τα 18 με εξαντλητικά ξενύχτια! Μετά στα 30 σας χρόνια, θα έχετε προβλήματα (είστε και γυναίκες)!


Η συγκεκριμένη άποψη, συνίσταται μόνο σε περίοδο διαβάσματος ή εξετάσεων! Διαφορετικά, θα καταλήξουμε να έχουμε μοναστική ζωή...:p


Βέβαια, επειδή λείπω πολλές ώρες στο Παν/μιο ημερησίως, επιστρέφω σπίτι αργά (17:00 ή 19:00μμ)....και το πρόβλημα είναι ότι καταβάλλω προσπάθεια να διαβάσω μετά (όσο αντέξω)...διότι θέλοντας και μη, η μέρα έφυγε. Δεν αντέχω για ολονυχτία. Απορώ πως κάποιοι/ κάποιες μπορούν. Βασικά, ο μόνος χρόνος για πρωινό και ουσιαστικό διάβασμα είναι το σαββατοκύριακο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Προσπαθείς πολύ;

Όχι. Αλλά πιστεώ ότι ακόμα που είμαι μικρός δεν υπάρχει λόγος να ξενυχτάω. Το κρατάω όλο γα την τρίτη λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Όχι!! Μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει!:P Και συνήθως μέχρι τις 19:00 το αργότερο έχω τελειώσει τα πάντα όσον αφορά το σχολείο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Μπα. Δεν εχω πιεστει μεχρι τωρα τοσο, ωστε να διαβαζω και το βραδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Τρώω βραδινό στις 9.00 και όταν τελειώσω κλείνομαι στ δωμάτιο και διαβάζω για σχολείο και φροντιστήρια μέχρι τις 12.30 (αν είναι κάτι πιο επείγον μπορεί και 1...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο μαθητων - σπουδαστων που μπορει πιο ευκολα να διαβασει αργα το βραδυ..!εγω οταν εδινα πανελληνιες ειχα καλυτερη ,ας πουμε ,εμπνευση το βραδυ στα μα8ηματικα κατευθυνσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο μαθητων - σπουδαστων που μπορει πιο ευκολα να διαβασει αργα το βραδυ..!εγω οταν εδινα πανελληνιες ειχα καλυτερη ,ας πουμε ,εμπνευση το βραδυ στα μα8ηματικα κατευθυνσης!

Το αδύνατο του αδυνάτου για μένα:P.

Θέλω να σκεφτώ και κολλάει το μυαλό μου. Τα μάτια κλείνουν... Δε λέει:P. Κι αν σκεφτώ τη λύση, θα κάνω σίγουρα λάθος στις πράξεις. Μια φορά είχα κάνει το 2+3=2X3:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top