Μπέρδεμα κατεύθυνσης

Lemonaki

Νεοφερμένος

Η Lemonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας , είμαι Β λυκείου τώρα και είναι Φεβρουάριος . Στην αρχή της χρονιάς είχα διαλέξει την θετική κατεύθυνση και στο φροντιστήριο διάλεξα να κάνω οικονομικα επειδή δεν είχα ιδέα τι ήθελα να κανω αλλά όσο περνάει ο χρόνος νιώθω τόσο και περισσότερο ότι έκανα την λάθος επιλογή . Τελευταία μου αρέσει ο κλάδος της υγείας για βιοϊατρικες επιστήμες ή γενικά μοριακή βιολογία . Το θέμα μου είναι ότι έχουν περάσει 5 μήνες από την αρχή της χρονιάς οπότε έχω μείνει πίσω στην ύλη κυρίως στην φυσική . Με την χημεία και την βιολογία φέτος είναι πολύ καλή στο σχολείο οπότε πιστεύω πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα . Θα προλάβω να κάνω προετοιμασία για του χρόνου και όντως να γράψω καλά πανελλήνιες ( σχεδόν 13000 μόρια θέλει η σχολή για βιοϊατρικες επιστήμες ) ή είναι πολύ αργά ;

Όλες οι γνώμες είναι δεκτές!
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Αν δεν έχεις σοβαρά κενά σε φυσική μπορείς να καλύψεις την ύλη της β λυκείου. Ο στόχος των 13k είναι πολύ εφικτός αν αφοσιωθείς από τώρα,δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,728 μηνύματα.
Γειά σας , είμαι Β λυκείου τώρα και είναι Φεβρουάριος . Στην αρχή της χρονιάς είχα διαλέξει την θετική κατεύθυνση και στο φροντιστήριο διάλεξα να κάνω οικονομικα επειδή δεν είχα ιδέα τι ήθελα να κανω αλλά όσο περνάει ο χρόνος νιώθω τόσο και περισσότερο ότι έκανα την λάθος επιλογή . Τελευταία μου αρέσει ο κλάδος της υγείας για βιοϊατρικες επιστήμες ή γενικά μοριακή βιολογία . Το θέμα μου είναι ότι έχουν περάσει 5 μήνες από την αρχή της χρονιάς οπότε έχω μείνει πίσω στην ύλη κυρίως στην φυσική . Με την χημεία και την βιολογία φέτος είναι πολύ καλή στο σχολείο οπότε πιστεύω πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα . Θα προλάβω να κάνω προετοιμασία για του χρόνου και όντως να γράψω καλά πανελλήνιες ( σχεδόν 13000 μόρια θέλει η σχολή για βιοϊατρικες επιστήμες ) ή είναι πολύ αργά ;

Όλες οι γνώμες είναι δεκτές!
Ναι εφικτη ειναι αυτη η αλλαγη υπο την προυποθεση να μπορεις να καταλαβεις την φυσικη και να γραψεις ενα 8 στις πανελληνιες και μετα δεν θα την ξαναδεις.
Η χημεια και η βιολογια ειναι μαθηματα που διαβαζονται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top