Μήπως είναι πολύ αργά;

Nick09

Νεοφερμένος

Ο Nick09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας

Θα ήθελα να λάβω γνώμες από όσα πρόσωπα είχαν την καλοσύνη να διαβάσουν το μήνυμα μέχρι το τέλος του και να μοιραστούν την ειλικρίνεια τους.

Είμαι φοιτητής στη κοινωνιολογια Κρήτης. Βρίσκομαι στο 4ο έτος σπουδών και τα έχω κάνει πραγματικά σαλάτα. Λίγοι ιστορικά θα έχουν αποτύχει όπως εγώ. Χρωστάω αριθμό μαθημάτων στο διψήφιο και χωρίς να υπάρχει περασμένο σεμινάριο, εκ των οποίων 5 χρειάζονται για πτυχίο

Κατανοώ την γελοιότητα, εν μερη, του κειμένου καθώς είναι "λίγο" αργά να αναρωτιέμαι ενδεχομένως για το αποτέλεσμα

Η απορία μου είναι αυτή. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να αποφοιτησω ή 99% θα διαγραφώ με βάση νόμου;
Φοβάμαι πως ακόμα και αν πραγματικά πάρω απόφαση για Γολγοθά, δεν έχω άλλο χρόνο ακόμα και εάν περάσω μαθήματα σε ντουζίνες, αφού ακόμα παίζονται σεμινάρια και οτιδήποτε θα απέμενε για πτυχίο

Εννοείται, αυτό θα έπρεπε να είχε συζητηθεί νωρίτερα με την Γραμματεία, κάτι που θα κάνω. Δεν επιθυμώ να το παίξω θύμα ή να λάβω ελπιδοφόρα μηνύματα τύπου "Αν το επιθυμείς, όλα γίνονται."

Είμαι σε μια δύσκολη θέση γενικά και έκτος σχολής. Αλλά ΑΝ είναι ότι δεν είναι εφικτό να τα καταφέρω πια λόγω χρόνου διότι θα διαγραφώ πρώτα, ίσως θα ήταν καλύτερο να σταματήσω ήδη. Να ξεκαθαρίσω ότι το θέμα είναι κυρίως ο χρόνος και ο φόβος διαγραφής λόγω του ν+2

Δεν είμαι πια σίγουρος αν στο 4+2 θα έχω προλάβει να πλησιάσω πτυχίο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσους κάθισαν να διαβάσουν μέχρι τέλους και για πιθανές απαντήσεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,728 μηνύματα.
Δεν γνωριζω την δυσκολια των μαθηματων σας, ειμαι των θετικων αλλα για να μην τα περνας στο ποδι δυσκολα θα ειναι.
Κοιτα η κεραμεως φανηκε γαλαντομα σε σενα και σου εδωσε 6 χρονια ακομα που μετρουν με αρχη το φετινο που αρχισε οκτωβρη 2021.
Χρονος αρκετος υπαρχει λοιπον ακομα, ασε που ο νομος αυτος ν+2 δεν θα εχει και πολυ μελλον, θα σιωπηθεί οπως και παλιοτερα. Δηλαδη ναι μεν ν+2 αλλα μονο γαι τα λεωφωρεια.
Οποτε αν σ'αρεσει αυτη η ωραια επιστημη , βαλε μπρος.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,921 μηνύματα.
Καλησπέρα σας

Θα ήθελα να λάβω γνώμες από όσα πρόσωπα είχαν την καλοσύνη να διαβάσουν το μήνυμα μέχρι το τέλος του και να μοιραστούν την ειλικρίνεια τους.

Είμαι φοιτητής στη κοινωνιολογια Κρήτης. Βρίσκομαι στο 4ο έτος σπουδών και τα έχω κάνει πραγματικά σαλάτα. Λίγοι ιστορικά θα έχουν αποτύχει όπως εγώ. Χρωστάω αριθμό μαθημάτων στο διψήφιο και χωρίς να υπάρχει περασμένο σεμινάριο, εκ των οποίων 5 χρειάζονται για πτυχίο

Κατανοώ την γελοιότητα, εν μερη, του κειμένου καθώς είναι "λίγο" αργά να αναρωτιέμαι ενδεχομένως για το αποτέλεσμα

Η απορία μου είναι αυτή. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να αποφοιτησω ή 99% θα διαγραφώ με βάση νόμου;
Φοβάμαι πως ακόμα και αν πραγματικά πάρω απόφαση για Γολγοθά, δεν έχω άλλο χρόνο ακόμα και εάν περάσω μαθήματα σε ντουζίνες, αφού ακόμα παίζονται σεμινάρια και οτιδήποτε θα απέμενε για πτυχίο

Εννοείται, αυτό θα έπρεπε να είχε συζητηθεί νωρίτερα με την Γραμματεία, κάτι που θα κάνω. Δεν επιθυμώ να το παίξω θύμα ή να λάβω ελπιδοφόρα μηνύματα τύπου "Αν το επιθυμείς, όλα γίνονται."

Είμαι σε μια δύσκολη θέση γενικά και έκτος σχολής. Αλλά ΑΝ είναι ότι δεν είναι εφικτό να τα καταφέρω πια λόγω χρόνου διότι θα διαγραφώ πρώτα, ίσως θα ήταν καλύτερο να σταματήσω ήδη. Να ξεκαθαρίσω ότι το θέμα είναι κυρίως ο χρόνος και ο φόβος διαγραφής λόγω του ν+2

Δεν είμαι πια σίγουρος αν στο 4+2 θα έχω προλάβει να πλησιάσω πτυχίο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσους κάθισαν να διαβάσουν μέχρι τέλους και για πιθανές απαντήσεις.
νομιζω εισαι τυχερος δεν σε πιανει εσενα αυτο.απο κει και περα μαθηματα δινεις και κοβεσαι λογω αδιαβασας ή γκαντεμιας ξερω γω με 4 ή απλα δεν πατας ποτε και πουθενα 4 χρονια και απλα κανεις διακοπες?εγω παντως ημουνα παρομοια περιπτωση με τη δικια σου με απειρα μαθηματα και καθυστερησα μονο 1 χρονο να παρω πτυχιο.απλα πρεπει να δινεις πολλα μαθηματα καθε εξεταστικη και να πηγαινεις με το σκεπτικο τι ειχα τι εχασα
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Δυστυχώς ό,τι θέματα βρηκα για μετεγγραφές είναι κλειστά γι αυτό θα μοιραστώ την απορία γνωστού μου σε αυτό. Έχει εισαχθεί σε σχολη πληροφορικής της επαρχίας το 2015 και δεν έχει παρακολουθήσει καθόλου. Υπάρχει δυνατότητα μετεγγραφής πλέον για να έρθει στην πόλη του, την Θεσσαλονίκη ή είναι πλέον αργά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,728 μηνύματα.
Δυστυχώς ό,τι θέματα βρηκα για μετεγγραφές είναι κλειστά γι αυτό θα μοιραστώ την απορία γνωστού μου σε αυτό. Έχει εισαχθεί σε σχολη πληροφορικής της επαρχίας το 2015 και δεν έχει παρακολουθήσει καθόλου. Υπάρχει δυνατότητα μετεγγραφής πλέον για να έρθει στην πόλη του, την Θεσσαλονίκη ή είναι πλέον αργά;
ναι ειναι αργα δυστηχως, το δικαιωμα του για μετεγγγραφη που ασκειται εντος χρονου v+2 εληξε τον οκτωβρη του 2021 .
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δύο πράγματα θα πω
1. Ποτέ δεν είναι αργά.
2. Είσαι σιγουρος ότι θέλεις να ασχοληθείς με αυτό που σπουδάζεις, ότι σε ενδιαφέρει η Κοινωνιολογία, ότι πέρασες επειδή ήθελες κι ότι δεν υπάρχει κάποιο άλλο επάγγελμα που έχεις φανταστεί τον εαυτό σου μέσα σε αυτό αλλά σε έχει φάει "να πάρεις το χαρτί";
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,728 μηνύματα.
Δεν δικαιούται καθόλου και για κανέναν λόγο; Ούτε κατ εξαίρεση;
Με βαση τους γενικους ορους των μετεγγραφων ουτε κατ εξαιρεση .
Αλλα οι κατ εξαίρεση ειναι μια αλλη κατηγορια και η επιτροπη αν θελει σε παει μεχρι και σε μη αντιστοιχη σχολη , το θεμα ειναι γιατι να θελει , εχει τον τροπο του?
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Με βαση τους γενικους ορους των μετεγγραφων ουτε κατ εξαιρεση .
Αλλα οι κατ εξαίρεση ειναι μια αλλη κατηγορια και η επιτροπη αν θελει σε παει μεχρι και σε μη αντιστοιχη σχολη , το θεμα ειναι γιατι να θελει , εχει τον τροπο του?
Γιατί θα βοηθήσει το λάδι; 😂 Κάθε ποτε γίνονται οι κατ εξαίρεση;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,728 μηνύματα.
Γιατί θα βοηθήσει το λάδι; 😂 Κάθε ποτε γίνονται οι κατ εξαίρεση;
Δεν νομιζω οτι παιζει το λαδι... πολιτικο βυσμα ισως.
Παντως η πολιτικη τους ειναι ψαχνω λογο να σε κοψω οχι να σου δωσω.
Η κατεξαιρεση ειναι για ολο τον χρονο αλλα ειναι στο χερι τους ποτε θα ενοιξουν την πλατφορμα
Την ανοιξαν τον δεκεμβρη ,αναμένεται να την ξανανοιξουν ακομα μια φορα
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι παιζει το λαδι... πολιτικο βυσμα ισως.
Παντως η πολιτικη τους ειναι ψαχνω λογο να σε κοψω οχι να σου δωσω.
Η κατεξαιρεση ειναι για ολο τον χρονο αλλα ειναι στο χερι τους ποτε θα ενοιξουν την πλατφορμα
Την ανοιξαν τον δεκεμβρη ,αναμένεται να την ξανανοιξουν ακομα μια φορα
Πάντως ακόμα και βύσμα να παίζει εφόσον δεν έχει υποβάλει αίτηση για μετεγγραφή δεν θα έχει πρόσβαση στο σύστημα, έτσι δεν είναι; Τι μπορεί να κάνει;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,728 μηνύματα.
Πάντως ακόμα και βύσμα να παίζει εφόσον δεν έχει υποβάλει αίτηση για μετεγγραφή δεν θα έχει πρόσβαση στο σύστημα, έτσι δεν είναι; Τι μπορεί να κάνει;
ε ναι αν δεν υπαρχει αιτηση για κατ εξαιρεση δεν γινεται.
θα πρεπει να περιμενει την πλατφορμα να ανοιξει.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,668 μηνύματα.
Καλησπέρα σας

Θα ήθελα να λάβω γνώμες από όσα πρόσωπα είχαν την καλοσύνη να διαβάσουν το μήνυμα μέχρι το τέλος του και να μοιραστούν την ειλικρίνεια τους.

Είμαι φοιτητής στη κοινωνιολογια Κρήτης. Βρίσκομαι στο 4ο έτος σπουδών και τα έχω κάνει πραγματικά σαλάτα. Λίγοι ιστορικά θα έχουν αποτύχει όπως εγώ. Χρωστάω αριθμό μαθημάτων στο διψήφιο και χωρίς να υπάρχει περασμένο σεμινάριο, εκ των οποίων 5 χρειάζονται για πτυχίο

Κατανοώ την γελοιότητα, εν μερη, του κειμένου καθώς είναι "λίγο" αργά να αναρωτιέμαι ενδεχομένως για το αποτέλεσμα

Η απορία μου είναι αυτή. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να αποφοιτησω ή 99% θα διαγραφώ με βάση νόμου;
Φοβάμαι πως ακόμα και αν πραγματικά πάρω απόφαση για Γολγοθά, δεν έχω άλλο χρόνο ακόμα και εάν περάσω μαθήματα σε ντουζίνες, αφού ακόμα παίζονται σεμινάρια και οτιδήποτε θα απέμενε για πτυχίο

Εννοείται, αυτό θα έπρεπε να είχε συζητηθεί νωρίτερα με την Γραμματεία, κάτι που θα κάνω. Δεν επιθυμώ να το παίξω θύμα ή να λάβω ελπιδοφόρα μηνύματα τύπου "Αν το επιθυμείς, όλα γίνονται."

Είμαι σε μια δύσκολη θέση γενικά και έκτος σχολής. Αλλά ΑΝ είναι ότι δεν είναι εφικτό να τα καταφέρω πια λόγω χρόνου διότι θα διαγραφώ πρώτα, ίσως θα ήταν καλύτερο να σταματήσω ήδη. Να ξεκαθαρίσω ότι το θέμα είναι κυρίως ο χρόνος και ο φόβος διαγραφής λόγω του ν+2

Δεν είμαι πια σίγουρος αν στο 4+2 θα έχω προλάβει να πλησιάσω πτυχίο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσους κάθισαν να διαβάσουν μέχρι τέλους και για πιθανές απαντήσεις.
Εγώ θα πω υπομονή και προσπάθεια! Αλλά θέλω να σε ρωτήσω, σε ενδιαφέρει πραγματικά αυτός ο κλάδος ή απλά θες το πτυχίο έτσι για να το έχεις? Εγώ είμαι πρωτοετής, πέρασα στην σχολή που ήθελα πααααρα πολύ, αλλά απογοητεύτηκα επίσης παααρα πολύ από τον τρόπο που διδάσκεται... Οπότε αν είσαι στην ίδια περίπτωση με εμένα σε νιώθω, αν απλά πέρασες από τύχη και δεν σε ενδιέφερε καθόλου η συγκεκριμένη σχολή δεν ξέρω τι να σου πω. Προσπάθησε όσο περισσότερο μπορείς για το πτυχίο, εγώ πιστεύω ότι προλαβαίνεις!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top