Καφετέρια του iSchool ΙΙ

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,573 μηνύματα.
Στο λέω επειδή είσαι καλό παιδί και τίμιο με όλη μου την καρδιά.
Σκέψου το πολύ καλά το χημικό, εκτός αν θέλεις να ασχοληθείς με ανάλυση, που στην τρίτη λυκείου δεν μπορείς καν να ξέρεις τι είναι αυτό πρακτικά. Διαφορετικά πας για καθηγητης δευτεροβάθμιας.

Έχεις κάποιους μήνες να το σκεφτείς, διάλεξε κάτι που και από μόνο του το πτυχίο μπορεί να σε βάλει σε δουλειά σε Ελλάδα και εξωτερικό.
Σου απαντώ εδώ για να μη χαλάω το θέμα.

Εν ολίγοις, δε με ενδιαφέρει.
Ειλικρινά. Η χημεία είναι ενα απο τα ΕΛΑΧΙΣΤΑ πραγματα τα οποία λατρεύω και θέλω να τη σπουδάσω. Και καθηγητής δευτεροβάθμιας να είμαι χαρούμενος θα'μαι αφού θα είμαι χημικός. Ισως να μετανιώσω στο βαθύ μέλλον τις επιλογές μου. Δεν ξερω αν αυτό έχει διεξόδους στο εξωτερικό (ΗΠΑ αυστραλία ΕΕ κλπ) ή αν θα σαπίσω ελλάδα, αλλα εχω ψησει με συμμαθτηες μου να παμε χημικο εκπα να δουμε γυρω γυρω
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,003 μηνύματα.

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,573 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 3,834 μηνύματα.
εσυ θα μου κατσεις;
1726092613838.png
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,611 μηνύματα.
Σου απαντώ εδώ για να μη χαλάω το θέμα.

Εν ολίγοις, δε με ενδιαφέρει.
Ειλικρινά. Η χημεία είναι ενα απο τα ΕΛΑΧΙΣΤΑ πραγματα τα οποία λατρεύω και θέλω να τη σπουδάσω. Και καθηγητής δευτεροβάθμιας να είμαι χαρούμενος θα'μαι αφού θα είμαι χημικός. Ισως να μετανιώσω στο βαθύ μέλλον τις επιλογές μου. Δεν ξερω αν αυτό έχει διεξόδους στο εξωτερικό (ΗΠΑ αυστραλία ΕΕ κλπ) ή αν θα σαπίσω ελλάδα, αλλα εχω ψησει με συμμαθτηες μου να παμε χημικο εκπα να δουμε γυρω γυρω
Τέλεια τότε αφού δεν έχεις πρόβλημα με τις επαγγελματικές διεξόδους τότε θα είσαι οκ.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,522 μηνύματα.
Ανάθεμα και αν θα βρω την αίθουσα να κάτσω να γράψω σήμερα.
Τι 100 αίθουσες γράφει στο πρόγραμμα; Δηλαδή πόσοι είμαστε οι άχρηστοι που δεν το περάσαμε και μας βάζεις να κάτσουμε σε όλο το πανεπιστήμιο;
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,611 μηνύματα.
Ανάθεμα και αν θα βρω την αίθουσα να κάτσω να γράψω σήμερα.
Τι 100 αίθουσες γράφει στο πρόγραμμα; Δηλαδή πόσοι είμαστε οι άχρηστοι που δεν το περάσαμε και μας βάζεις να κάτσουμε σε όλο το πανεπιστήμιο;
Μαξ που έχω δει στο τμήμα μου είναι 2 μεγάλα αμφιθέατρα και αλλα 2-3 μικρότερα 😂
Τι γίνεται εκεί στο φυσικό Ιωαννίνων;
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,522 μηνύματα.
Μαξ που έχω δει στο τμήμα μου είναι 2 μεγάλα αμφιθέατρα και αλλα 2-3 μικρότερα 😂
Τι γίνεται εκεί στο φυσικό Ιωαννίνων;
Δεν ξέρω γιατί αλλά στο πρόγραμμα γράφει τουλάχιστον 6-7 αίθουσες (στο αμφιθέατρο εμείς δεν γράφουμε γιατί πολύ απλά δεν έχουμε 😂).

Αλλά εντάξει όλα κομπλέ, έπεσα πάνω στον καθηγητή μας τελικά οπότε βρήκα πού θα κάτσω.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,611 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά στο πρόγραμμα γράφει τουλάχιστον 6-7 αίθουσες (στο αμφιθέατρο εμείς δεν γράφουμε γιατί πολύ απλά δεν έχουμε 😂).

Αλλά εντάξει όλα κομπλέ, έπεσα πάνω στον καθηγητή μας τελικά οπότε βρήκα πού θα κάτσω.
Καλή επιτυχία Κατερίνα μου!
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,437 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά στο πρόγραμμα γράφει τουλάχιστον 6-7 αίθουσες (στο αμφιθέατρο εμείς δεν γράφουμε γιατί πολύ απλά δεν έχουμε 😂).

Αλλά εντάξει όλα κομπλέ, έπεσα πάνω στον καθηγητή μας τελικά οπότε βρήκα πού θα κάτσω.
Καλή επιτυχία, κορίτσι !! <3
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Ειλικρινά δεν αντέχω την Έκθεση. Είναι το μόνο μάθημα που δε μπορώ να καταλάβω... Οτι είπα σημερα ηταν λάθος, λαθος ερμηνεία, λάθος χωρία, λάθος κειμενικοί δείκτες, λάθος δομή έκθεσης, λάθος δομή ερμηνευτικού σχολίου. Ειλικρινά νευρίασα τόσο άσχημα που παίζει και να κύλησε δάκρυ
Και ουτε προκειτε να καταλαβεις . Ο λογος και οι ηχοι ειναι μια υπερχοχη λειτουργεια του του ανθρωπου με εντολη απο την φυση ετσι μονο να επικοινωνει.
Δυστηχως οι ανθρωποι που ειναι εντεταλμενοι να τον φορμαρουν στα σχολεια το εχουν κανει ετσι στα δικα τους τα μετρα και για αυτο βλεπεις την μεγαλυτερη αποτυχια στην εκθεση.
Στον πραγματικο κοσμο ειναι αλλιως.
Καλος λογος ειναι αυτος που συναρπαζει και ας ειναι τεχνικως για τον κουβα (για αυτες) και για μηδεν στις πανελληνιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εσυ θα μου κατσεις;
Kαλε μου ο πονος σου μεγαλος με την εκθεση αλλα μην παρεκτρεπεσαι.
Υπομονη και καρτερια ...τρομερες αρετες και οπως λεει και το ρητο:
Η φαφουτα τρωει φρουτα και για μας ουτε γιαρμας
 

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 821 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά στο πρόγραμμα γράφει τουλάχιστον 6-7 αίθουσες (στο αμφιθέατρο εμείς δεν γράφουμε γιατί πολύ απλά δεν έχουμε 😂).

Αλλά εντάξει όλα κομπλέ, έπεσα πάνω στον καθηγητή μας τελικά οπότε βρήκα πού θα κάτσω.
Καλή επιτυχία!
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,741 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά στο πρόγραμμα γράφει τουλάχιστον 6-7 αίθουσες (στο αμφιθέατρο εμείς δεν γράφουμε γιατί πολύ απλά δεν έχουμε 😂).

Αλλά εντάξει όλα κομπλέ, έπεσα πάνω στον καθηγητή μας τελικά οπότε βρήκα πού θα κάτσω.
Καλη τύχη αδυσώπητη ΔΑ μου :flowers:
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,522 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ παιδιά!
Ο τελικός απολογισμός είναι ότι πήγα μάλλον μόνο για να πάρω μια γεύση από τα θέματα βέβαια :laugh:
 

hl_amhxanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 820 μηνύματα.
Ειλικρινά δεν αντέχω την Έκθεση. Είναι το μόνο μάθημα που δε μπορώ να καταλάβω... Οτι είπα σημερα ηταν λάθος, λαθος ερμηνεία, λάθος χωρία, λάθος κειμενικοί δείκτες, λάθος δομή έκθεσης, λάθος δομή ερμηνευτικού σχολίου. Ειλικρινά νευρίασα τόσο άσχημα που παίζει και να κύλησε δάκρυ
νταξει δεν εγινε και τιποτα, θα το δουλεψεις παραπανω και θα βελτιωθεις
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,573 μηνύματα.
Γύρισα απο σχολείο. Ο καθηγητής χημείας μπαφιαρης φουλ.
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,573 μηνύματα.
Δευτέρα έχω 7ώρο.
Τουλάχιστον δεν εχω την τετάρτη που εχω και 5ωρο στο φροντιστήριο :russian_roulette:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 11,333 μηνύματα.
Ειλικρινά αν το τικ τοκ μου πετάξει άλλο ένα βίντεο με παιδιά που κράζουν το πρόγραμμα των πανελ θα το διαγράψω.
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,573 μηνύματα.
Ειλικρινά αν το τικ τοκ μου πετάξει άλλο ένα βίντεο με παιδιά που κράζουν το πρόγραμμα των πανελ θα το διαγράψω.
μια χαρά είναι τι φαση υπαρχουν οντως ατομα που το κρααζουν;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 11,333 μηνύματα.
μια χαρά είναι τι φαση υπαρχουν οντως ατομα που το κρααζουν;
Θα σου απαντήσω αργότερα γτ έχω μάθημα φωνητικής τώρα μπας και ωριμάσει η φωνή μου, καταλαβαίνεις με πιέζει ο χρόνος.

Ναι, μου έχει πετάξει 5-6 που γκρινιάζουν ότι είναι λίγες οι μέρες. Τόσα χρόνια όμως έτσι δίναμε, μέρα παρα μέρα, πέρσι με τις εκλογές έτυχε να υπάρχουν μεγαλύτερα κενά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top