Καθηγητής με πτυχίο ιατρικής;

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Αν και,προσωπικά,δεν γνωρίζω την νομοθεσία θα μπορούσες (Ίσως) να κάνεις μαθήματα σε επαλ (μαθήματα ειδικότητας,τύπου νοσηλευτική).
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,112 μηνύματα.
δηλαδη για να πας και ως αναπληρωτης πρεπει να περιμενεις τωρα 3 χρονια μεχρι να γινει διαγωνισμος του ασεπ?
δηλαδη σουβλατζιδικο να ανοιξεις πιο γρηγορα θα βγαλεις λεφτα.αθανατη ελλαδα
[/QUOTΕ]
αφού θα πάρεις πτυχίο τι την θες την διδασκαλία φίλε μου κάνε ένα αγροτικό διάλεξε μια ειδικότητα και χώσου μέσα στην επιστήμη... τόσες ειδικότητες έχει ... ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
αφού θα πάρεις πτυχίο τι την θες την διδασκαλία φίλε μου κάνε ένα αγροτικό διάλεξε μια ειδικότητα και χώσου μέσα στην επιστήμη... τόσες ειδικότητες έχει ... ....
δε θελω να μαι νοσοκομειο.βαριεμαι
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
δε θελω να μαι νοσοκομειο.βαριεμαι
Μπορείς,ίσως,να βρεις εργασία σαν λέκτορας ή σαν βοηθός σε κάποιο πανεπιστήμιο για αρχή.
Εμένα η ξαδέρφη μου,αν και πήγε σε εντελώς διαφορετικό πεδίο,έκανε bachelor αγγλική φιλολογία (στην Αλβανία) και μετά χτύπησε ένα master για να της αναγνωρίσουν το πτυχίο. Τώρα δουλεύει σαν lecturer στην Αγγλία.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,086 μηνύματα.
Aλβανία ε; :hmm:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Θα είναι από την Αλβανία η κοπέλα, δεν πήγε από άλλη χώρα εκεί για σπουδές.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
σοβαρα τον πιστεψες?
Ψέματα ή όχι εγώ την είπα την γνώμη μου.
Δεν με ενδιαφέρει και τόσο αν λέει ψέματα ή όχι,το θέμα αυτό μπορεί να ενδιαφέρει και κάποιο άλλο παιδί που να έχει τέτοιου είδους απορία.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γνωρίζω κόσμο που έχει σπουδάσει στην Αλβανία και μετά πήγε σε άλλα πανεπιστήμια (π.χ. Αγγλία) και διαπρέπει. Αλλά δεν ξέρω κόσμο που να είναι από άλλη χώρα εκτός Αλβανίας και να πάει εκεί για σπουδές. Φίλη μου Αλβανίδα, που το συζητούσαμε πριν μέρες για την Αλβανία, μού έλεγε δεν πάει κανείς να σπουδάσει Αλβανία, εδώ οι ντόπιοι και θέλουν αλλού να πάνε...
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Γνωρίζω κόσμο που έχει σπουδάσει στην Αλβανία και μετά πήγε σε άλλα πανεπιστήμια (π.χ. Αγγλία) και διαπρέπει. Αλλά δεν ξέρω κόσμο που να είναι από άλλη χώρα εκτός Αλβανίας και να πάει εκεί για σπουδές. Φίλη μου Αλβανίδα, που το συζητούσαμε πριν μέρες για την Αλβανία, μού έλεγε δεν πάει κανείς να σπουδάσει Αλβανία, εδώ οι ντόπιοι και θέλουν αλλού να πάνε...
Είναι ανάλογα το τι θα σπουδάσεις βέβαια. Οι οικονομικές σχολές/διοίκησης επιχειρήσεων έχουν μεγάλη φήμη για λάδι.
Είναι ανάλογα την ειδικότητα που διαλέγεις,αλλά το σίγουρο είναι ότι για να αναγνωριστεί χρειάζεσαι ένα μάστερ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γνωρίζω κόσμο που έχει σπουδάσει στην Αλβανία και μετά πήγε σε άλλα πανεπιστήμια (π.χ. Αγγλία) και διαπρέπει. Αλλά δεν ξέρω κόσμο που να είναι από άλλη χώρα εκτός Αλβανίας και να πάει εκεί για σπουδές. Φίλη μου Αλβανίδα, που το συζητούσαμε πριν μέρες για την Αλβανία, μού έλεγε δεν πάει κανείς να σπουδάσει Αλβανία, εδώ οι ντόπιοι και θέλουν αλλού να πάνε...
Εγώ θυμάμαι,από μία κοπέλα που γνωρίζω,ο αδερφός της είχε σπουδάσει οδοντίατρος Βουλγαρία και δουλεύει στην Κέρκυρα κανονικά. Βέβαια,δεν γνωρίζω τι άλλο έπρεπε να κάνει.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
με βαζετε σε διλημα να παω να σπουδασω στο αντιστοιχο αλβανικο μετσοβειο των τυραννων:bye2:
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
με βαζετε σε διλημα να παω να σπουδασω στο αντιστοιχο αλβανικο μετσοβειο των τυραννων:bye2:
Υπάρχουν πολλά ιδιωτικά πανεπιστήμια εκεί,που έχουν καλύτερη οργάνωση. Φαντάζομαι,μιας και είναι φτωχή χώρα (από εκεί κατάγομαι),δεν θα έχει και τις καλύτερες υποδομές. Το πιο σοφό θα ήταν ένα ιδιωτικό,που τα δίδακτρα θα είναι και πολύ πιο προσιτά για κάποιον στην Ελλάδα.
Βέβαια,κατά την άποψή μου,τα πανεπιστήμια που έχουμε στην Ελλάδα είναι μακράν καλύτερα από ότι έχουν σε όλο τον κόσμο (Ναι,καλύτερα και από το Χάρβαρντ 😋😂).
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλά ιδιωτικά πανεπιστήμια εκεί,που έχουν καλύτερη οργάνωση. Φαντάζομαι,μιας και είναι φτωχή χώρα (από εκεί κατάγομαι),δεν θα έχει και τις καλύτερες υποδομές. Το πιο σοφό θα ήταν ένα ιδιωτικό,που τα δίδακτρα θα είναι και πολύ πιο προσιτά για κάποιον στην Ελλάδα.
Βέβαια,κατά την άποψή μου,τα πανεπιστήμια που έχουμε στην Ελλάδα είναι μακράν καλύτερα από ότι έχουν σε όλο τον κόσμο (Ναι,καλύτερα και από το Χάρβαρντ 😋😂).
καλα μην υπερβαλλεις τοσο καλα ειναι αλλα οχι τοσο καλα.εσυ απο τυραννα καταγεσαι ή απο φλαμουταρι?
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
καλα μην υπερβαλλεις τοσο καλα ειναι αλλα οχι τοσο καλα.εσυ απο τυραννα καταγεσαι ή απο φλαμουταρι?
Χαχα από Αργυρόκαστρο είμαι (είμαι πούρο Αλμπανια 😂).
Κοίταξε,οι σχολές ιατρικής είναι από τις καλύτερες στον κόσμο. Ναι,ίσως έχουμε κάποια προβλήματα,αλλά σχετικά βγάζουμε πολύ καλούς επιστήμονες.
Γενικά,πιστεύω η νοοτροπία των σπουδών είναι καλύτερη εδώ. Ο καθένας έχει δικαίωμα να σπουδάσει,ακόμα και αν έρχεται από οποιοδήποτε background. Αντιθέτως,στην Αμερική μόνο οι "λεφτάδες" έχουν καλή πρόσβαση και οι υπόλοιποι είναι με χρέη μόλις τελειώσουν το πανεπιστήμιο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Χαχα από Αργυρόκαστρο είμαι (είμαι πούρο Αλμπανια 😂).
Κοίταξε,οι σχολές ιατρικής είναι από τις καλύτερες στον κόσμο. Ναι,ίσως έχουμε κάποια προβλήματα,αλλά σχετικά βγάζουμε πολύ καλούς επιστήμονες.
Γενικά,πιστεύω η νοοτροπία των σπουδών είναι καλύτερη εδώ. Ο καθένας έχει δικαίωμα να σπουδάσει,ακόμα και αν έρχεται από οποιοδήποτε background. Αντιθέτως,στην Αμερική μόνο οι "λεφτάδες" έχουν καλή πρόσβαση και οι υπόλοιποι είναι με χρέη μόλις τελειώσουν το πανεπιστήμιο.
αργυροκαστρο βορεια ηπειρο ειναι??εκει που ηταν εκεινος ο φανταρος ο πως τον λενε που πηγε η αδερφη του στου λεβεντη στις εκλογες περσι??τεσπα συμφωνω σε αυτο που λες με την οικονομικη κατασταση αλλα πιστεψε με τα αμερικανικα πανεπιστημια ειναι παρασαγκας καλυτερα απο τα δικα μας
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Υπάρχουν πανεπιστήμια και πανεπιστήμια σε όλο τον κόσμο, έχουν αξιόλογα πανεπιστήμια οι περισσότερες χώρες, άλλες περισσότερα άλλες λιγότερα. Πάντως, για τα ιδιωτικά της Αλβανίας, η φίλη δεν έλεγε καλά σχόλια καθόλου...
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
αργυροκαστρο βορεια ηπειρο ειναι??εκει που ηταν εκεινος ο φανταρος ο πως τον λενε που πηγε η αδερφη του στου λεβεντη στις εκλογες περσι??τεσπα συμφωνω σε αυτο που λες με την οικονομικη κατασταση αλλα πιστεψε με τα αμερικανικα πανεπιστημια ειναι παρασαγκας καλυτερα απο τα δικα μας
Είναι νότια της Αλβανίας,στα σύνορα από τα Ιωάννινα (1 ώρα μακριά περίπου). Δε ξέρω για ποια αδερφή και ποιον λεβέντη,αλλά είναι ένα μέρος με αρκετούς ομογενείς (σε συγκεκριμένα χωριά μόνο,από όσο έχω διαπιστώσει) και γενικά είναι πολύ γραφικό. Ωστόσο,εγώ βαριέμαι κάθε φορά που πάω γτ δε ξέρουν να φτιάχνουν φρέντο 🤤
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχουν πανεπιστήμια και πανεπιστήμια σε όλο τον κόσμο, έχουν αξιόλογα πανεπιστήμια οι περισσότερες χώρες, άλλες περισσότερα άλλες λιγότερα. Πάντως, για τα ιδιωτικά της Αλβανίας, η φίλη δεν έλεγε καλά σχόλια καθόλου...
Εγώ ξέρω ένα που λέγεται UFO και αναρωτήθηκα αν έχει πρόγραμμα για εξωγήινους. 😂
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Είναι νότια της Αλβανίας,στα σύνορα από τα Ιωάννινα (1 ώρα μακριά περίπου). Δε ξέρω για ποια αδερφή και ποιον λεβέντη,αλλά είναι ένα μέρος με αρκετούς ομογενείς (σε συγκεκριμένα χωριά μόνο,από όσο έχω διαπιστώσει) και γενικά είναι πολύ γραφικό. Ωστόσο,εγώ βαριέμαι κάθε φορά που πάω γτ δε ξέρουν να φτιάχνουν φρέντο 🤤
δεν πιστευω στο σχολειο να αντιμετωπισες φαινομενα ρατσισμου απο καποιους κακοηθεις??γτ ακομα και σε πανεπιστημια υπαρχουν καποιοι που κρινουν ακομα και με το χρωμα του δερματος τον αλλονα και λενε τα κλασσικα μειωτικα σχολια που λενε για τους μαυρους.Εκει εχει καταντησει η ελλαδα εν ετει 2020.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top