Kris.gr

Νεοφερμένος

Ο Κριστιανο αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 16 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γειά σας πλέον μαθητής β λυκειου αφού πέρασα με 19 7/10 (Γ.Μ.Ο. Α λυκειου)!
Στην Α λυκειου πήγαινα φροντιστήριο σε Τμήμα μόνο για το μάθημα της έκθεσης.Εδω και χρόνια έχω αποφασίσει ότι θα δώσω πανελλήνιες για να προσπαθήσω να μπω στην Ιατρική!Φέτος που θα είμαι β λυκειου θα κάνω φροντιστήριο σε τμήμα φυσικη βιολογια και χημεια και την έκθεση ιδιαίτερα γιατί εκεί υστέρω λίγο παραπάνω!Έχω έναν γνωστο που πέρασε στην Ιατρική και στην Γ λυκειου
εκανε ιδιαίτερα σε όλα τα μαθήματα! Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς αλλά θέλω να οργανώθω απλά το θέμα μου είναι ότι δε μπορώ να στηρίξω οικονομικά όλα τα ιδιαίτερα πάνω από μια ώρα.
Εσείς τι πιστεύετε αν συνεχίσω με φροντιστήριο στην γ λυκειου εκτός από την έκθεση που θα κάνω ιδιαίτερα έχω προοπτικές για να περάσω στην Ιατρικη;
 

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 427 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου δε πιστεύω ότι αν πας ιδιαίτερα ή φροντιστήριο θα κρίνει αν μπορείς ΕΣΥ ως μαθητής να περάσεις. Φυσικά αν έχεις τον ίδιο καθηγητή και στο φροντιστήριο και καταβαλεις την δική σου μέγιστη προσπάθεια θα τα πας μια χαρά. Τα ιδιαίτερα δε σου εξασφαλίζουν κάτι παραπάνω, αν εσύ δεν ασχοληθείς και δεν κοπιάσεις να διαβάσεις. Αν τόσο πολύ θέλεις όμως (επειδή ξέρω αρκετά παιδιά που το έκαναν) μπορείς να ζητήσεις από τον καθηγητή σου να κάνετε πχ μια μιαμιση ώρα ΣΚ ιδιαίτερο έτσι ώστε εκεί να λύνεις κάποιες παραπάνω απορίες κτλπ
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αν έχεις κενά (που μάλλον δεν έχεις με τους βαθμούς που βλέπω) καλύτερα ιδιαίτερα. Αν πάλι ο ανταγωνισμός σε κινητοποιεί να διαβάσεις και σου ταιριάζει η τάξη, πήγαινε φροντιστήριο. Φυσικά υπάρχει και το οικονομικό που πρέπει να σκεφτείς και το πρακτικό (π.χ. μετακινήσεις για φροντιστήριο ή χώρος για ιδιαίτερα κ.ο.κ.). Όπως ειπώθηκε όμως παραπάνω, είναι η δική σου προσπάθεια που θα σε βάλει στην ιατρική (και την κάθε σχολή). Εγώ φροντιστήριο έκανα στη γ λυκείου και ως απόφοιτος και δεν το μετάνιωσα
 

BiteTheDust

Νεοφερμένος

Ο BiteTheDust αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ιδιαίτερα:
•Το μάθημα πάει με τον δικο σου Ρυθμό.
•Δεν χρειάζεται μετακινήσεις σε φροντιστήριο.
•Ο Καθηγητης είναι επικεντρωμένος στις δικές σου αποδόσεις.
•Τα ωράρια είναι πιο εύκολα να κανονίσουν
Φροντιστήριο:
•Εχεις ανταγωνισμό, άμα είσαι το άτομο που κίνησε με το πόσο καλύτερα πας από άλλους τότε είναι πολύ καλό.
•Δημιουργεις νέες γνωριμίες, που θα σε βοηθήσουν με την διαχείριση του άγχους σου.
•Ειναι τις πιο πολλές φορές πιο οικονομικό από τα ιδιαίτερα.
 

Kris.gr

Νεοφερμένος

Ο Κριστιανο αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 16 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά για όλες τις απαντήσεις το εκτιμώ!!!

Αν κάποιος άλλος έχεις κάτι να πει ευχαρίστως διαβάζω όλες τις απαντήσεις!!!
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γειά σας πλέον μαθητής β λυκειου αφού πέρασα με 19 7/10 (Γ.Μ.Ο. Α λυκειου)!
Στην Α λυκειου πήγαινα φροντιστήριο σε Τμήμα μόνο για το μάθημα της έκθεσης.Εδω και χρόνια έχω αποφασίσει ότι θα δώσω πανελλήνιες για να προσπαθήσω να μπω στην Ιατρική!Φέτος που θα είμαι β λυκειου θα κάνω φροντιστήριο σε τμήμα φυσικη βιολογια και χημεια και την έκθεση ιδιαίτερα γιατί εκεί υστέρω λίγο παραπάνω!Έχω έναν γνωστο που πέρασε στην Ιατρική και στην Γ λυκειου
εκανε ιδιαίτερα σε όλα τα μαθήματα! Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς αλλά θέλω να οργανώθω απλά το θέμα μου είναι ότι δε μπορώ να στηρίξω οικονομικά όλα τα ιδιαίτερα πάνω από μια ώρα.
Εσείς τι πιστεύετε αν συνεχίσω με φροντιστήριο στην γ λυκειου εκτός από την έκθεση που θα κάνω ιδιαίτερα έχω προοπτικές για να περάσω στην Ιατρικη;
Αρχικά συγχαρητήρια και Καλή τύχη και επιτυχία!
Επειδή κάποιοι περνάνε με ιδιαίτερα δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν άτομα που έχουν περάσει με φροντιστήρια. Γενικά είμαι της άποψης ότι την δουλειά την σημαντική την κάνουμε οι ίδιοι, ας μην ξεχνάμε και άτομα που δεν έχουν καμία βοήθεια. Υπάρχουν πράγματα ελεύθερα στο διαδίκτυο και με λύσεις που μπορείς να δουλέψεις και από τώρα για να είναι σαν ιδιαίτερα του εαυτού σου. Εννοείτε είναι πολύ σημαντικό να έχεις τους κατάλληλους ανθρώπους που θα σε βοηθήσουν και θα σε καθοδηγήσουν σωστά. Δες καλά τα φροντιστήρια της περιοχής σου για να μην έχεις πολλές μετακινήσεις. Και ότι πρόβλημα έχεις με παράδοση ή ανησυχείς ότι δεν πάει κάτι καλά στο φροντ να το συζητάς με γονείς και με τους καθηγητές του φροντ και να βρίσκεις λύσεις. στο κάτω κάτω και στο φροντ πληρώνεις.
 

sofia07

Νεοφερμένος

Η sofia07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας πλέον μαθητής β λυκειου αφού πέρασα με 19 7/10 (Γ.Μ.Ο. Α λυκειου)!
Στην Α λυκειου πήγαινα φροντιστήριο σε Τμήμα μόνο για το μάθημα της έκθεσης.Εδω και χρόνια έχω αποφασίσει ότι θα δώσω πανελλήνιες για να προσπαθήσω να μπω στην Ιατρική!Φέτος που θα είμαι β λυκειου θα κάνω φροντιστήριο σε τμήμα φυσικη βιολογια και χημεια και την έκθεση ιδιαίτερα γιατί εκεί υστέρω λίγο παραπάνω!Έχω έναν γνωστο που πέρασε στην Ιατρική και στην Γ λυκειου
εκανε ιδιαίτερα σε όλα τα μαθήματα! Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς αλλά θέλω να οργανώθω απλά το θέμα μου είναι ότι δε μπορώ να στηρίξω οικονομικά όλα τα ιδιαίτερα πάνω από μια ώρα.
Εσείς τι πιστεύετε αν συνεχίσω με φροντιστήριο στην γ λυκειου εκτός από την έκθεση που θα κάνω ιδιαίτερα έχω προοπτικές για να περάσω στην Ιατρικη;
Αν είσαι ικανοποιημένος από το φροντιστήριο και τα παιδιά έχουν ένα ικανοποιητικό επίπεδο ( έτυχε να είμαι σε τμήμα που όλοι έγραφαν 5/20 και ένιωθα ότι με κατέβαζαν ) τοτε είσαι μια χαρά! Παρ'ολα αυτά τα θετικά του ιδιαίτερου πιστεύω υπερτερούν το μόνο πρόβλημα είναι το οικονομικό..Αν η οικογένεια σου είναι διατεθειμένη να πληρώσει διάλεξε ιδιαίτερα. Μπορείς ακόμη για να μην τους επιβαρύνεις τόσο στη β λυκείου να κάνεις φροντ και μόνο γ ιδιαίτερα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top