Δυνατότητα επανεξέτασης σε μάθημα που είναι ήδη περασμένο (πανεπιστήμιο)

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
πολλοι παντως που κανανε αυτη την ιστορια την πατησανε ασχημα υπο την εξης εννοια.δεν τους μετραγε ο καλυτερος βαθμοος και εμπαιναν απο μηδενικη βαση με αποτελεσμα να κοβονται και να παθαινουνε μεγαλα χουνερια.και πολλοι καθηγητες λειτουργουνε τιμωρητικα
 

EviKnl

Νεοφερμένος

Η EviKnl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπερα παιδιά! Είμαι 4ετης φοιτήτρια του ΔΕΣ παπει και ενώ χρωστάω μόνο 2 μαθήματα και θα μπορούσα να τελειώσω στην εξεταστική Σεπτεμβρίου, σκέφτομαι να κάνω αναβαθμολογησεις τις οποίες θα αφήσω για 5ο ετος, για να βελτιώσω τον βαθμό του πτυχιου μου που είναι 7.65, με την ελπίδα να πλησιάσω το 8. Θεωρείτε ότι αξίζει ή σκάβω τον λάκκο μου, γιατί υπάρχει η πιθανότητα να δυσκολευτώ να τα περάσω και να με πάει πισω; 😅
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπερα παιδιά! Είμαι 4ετης φοιτήτρια του ΔΕΣ παπει και ενώ χρωστάω μόνο 2 μαθήματα και θα μπορούσα να τελειώσω στην εξεταστική Σεπτεμβρίου, σκέφτομαι να κάνω αναβαθμολογησεις τις οποίες θα αφήσω για 5ο ετος, για να βελτιώσω τον βαθμό του πτυχιου μου που είναι 7.65, με την ελπίδα να πλησιάσω το 8. Θεωρείτε ότι αξίζει ή σκάβω τον λάκκο μου, γιατί υπάρχει η πιθανότητα να δυσκολευτώ να τα περάσω και να με πάει πισω; 😅
Στη θέση σου θα τελείωνα τον Σεπτέμβρη, έχεις ήδη πολύ καλό βαθμό και χίλια συγχαρητήρια :)
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπερα παιδιά! Είμαι 4ετης φοιτήτρια του ΔΕΣ παπει και ενώ χρωστάω μόνο 2 μαθήματα και θα μπορούσα να τελειώσω στην εξεταστική Σεπτεμβρίου, σκέφτομαι να κάνω αναβαθμολογησεις τις οποίες θα αφήσω για 5ο ετος, για να βελτιώσω τον βαθμό του πτυχιου μου που είναι 7.65, με την ελπίδα να πλησιάσω το 8. Θεωρείτε ότι αξίζει ή σκάβω τον λάκκο μου, γιατί υπάρχει η πιθανότητα να δυσκολευτώ να τα περάσω και να με πάει πισω; 😅
Πιστεύω και εγώ ότι δεν αξίζει, ειδικά αφού χρωστάς μόνο 2 και αφού μπορείς να ορκιστείς τόσο σύντομα. Ακόμα, δεν αλλάζει ο τίτλος (από λίαν καλώς σε άριστα) οπότε δεν έχει (ιδιαίτερη) σημασία. Οπότε αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος και αν το κάνεις για προσωπική "ικανοποίηση" (και καλά κάνεις στο κάτω-κάτω) θα έλεγα να μη το κάνεις (και ακόμα περισσότερο και αν είναι δύσκολα τα μαθήματα που σκέφτεσαι να επανεξεταστείς).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top