Δραμα nr2...

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Φυσικα δεν εννοω την πολη...:P
Λοιπον, οπως ειχα ποσταρει πριν κανα χρονο, τελικα αλλαξα κατευθ. στην 3η, απο θετ σε θεωρ.
Δυσκολα, αλλα ευτυχως τα καταφερα, ως ενα βαθμο...
Γραφω (στο φροντ) πλεον εκθ 17-19ρια, Λογοτ 16-19, Αρχαια χτυπαω και 18αρια, ιστορια 19ρια κ παει λεγοντας. (ε καλα, λατινικα ακομα ειμαι στο 16 αλλα μεχρι το τελος πιστευω οτι θα ανεβει κ αυτο, ειχα βλεπετε μια χρονια να αναπληρωσω...)

Την τεταρτη πηραμε ελεγχους και στην κατευθυνση δεν τα πηγα πολυ καλα. Ιστ=17 ΝΕΛ=18 Εκθ=18 Αρχ=16 Βιο=18 και Λατ=13

Το οτι μετρανε οι προφορικοι το γνωριζα αλλα μου ελεγαν να μην ανησυχω γιατι σημασια εχει να διαβασω να γραψω καλα. Μπουρδες!
Για να περασω πλεον χρειαζομαι ενα θαυμα. (Νομικη θελω).
Πρεπει πλεον να γραψω περιπου 20 σε ολα με αποκλισεις μαξ 4 μοναδες απο το 20 αρθροιστικα.
Ακομα και 20 να μου βαλουν ολοι στο επομενο τετραμηνο, θα εχω ΜΟ:
Ιστ=18.5 ΝΕΛ=19 Εκθ=19 Αρχ=18 Βιο=19 και Λατ=16.5

Ξερω οτι ειναι δυσκολο , πολυ δυσκολο να γραψεις τετοιους βαθμους αλλα με αρκετη προσπαθεια τπτ δεν ειναι αδυνατο... Εκτος βεβαια απο την περιπτωση μου... Αν γραψω οπως περιμενω (οπως δειχνουν τα τεστ τουλαχιστον) τοτε στα περισσοτερα μαθηματα θα χασω απο τον προφορικο...
Για νομικη, με τοσα μορια ολα πεζονται σε τοσα μορια που μετριουνται και στα δαχτυλα ειδικα φετος που μειωθηκαν οι θεσεις εκει και θα ανεβουν μαλλον οι βασεις.
Αν προσθεσεις δε οτι θα πρεπει να γραψω πιο πανω απὸτι καποιος με 20αρια (για τετοιες σχολες οι περισσοτεροι αυτο εχουν) διοτι θα χανω απο τον προφορικο, οχι φετος αλλα ποτε δεν θα μπω...

Απο χθες μου περναει η θεοτρελη σκεψη να επαναλαβω την ταξη, για νεους προφορικους (αφου και του χρονου και καθε παραχρονου οσες φορες κ αν δωσω αυτοι θα μετρανε). Αυτο δυστυχως δεν γινεται αν αποφοιτησω, γιαυτο αν κανω κατι τετοιο μαλλον μεσω απουσιων θα παω μενοντας κ ξανακανοντας την ταξη...
Τρελο ε?
Δεν ξερω τι να κανω...Καμια συμβουλη ?
:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Φίλε συγγνώμη για την έκφραση άλλα με όλο τον σεβασμό όπως έστρωσες θα κοιμηθείς:) Θα θελα να σου πω να μην πιστεύεις και πολύ τους βαθμούς των φροντηστηρίων γιατί πολλές φορές τους φουσκώνουν. Μια γνωστή μου που έδινε περυσι έπαιρνε στην έκθεση στο φροντηστηρίο 17 και 18 και ο καθηγητής στο σχολείο τις έλεγε ότι αυτά που γράφεις δεν είναι ούτε για δώδεκα αλλά βέβαια εκείνη δεν το πίστευε. Πήγε στο τέλος έγραψε ένα 11 και ησύχασε. Θέλω να σου πω ίσως για τόσο να αξίζεις μέχρι στιγμής στα μαθήματα για αυτό σου τα έβαλαν(κατακριτέο βέβαια γιατί έπρεπε να σε πριμοδοτήσουν με το ανώτερο δηλαδή 20 σε όλα για μένα)
Τώρα από κει και πέρα έκανες ήδη μια τουλάχιστον ατυχής αλλαγή κατεύθυνσης. Στηρίζεις την επιλογή σου και πας μέχρι το τέλος και ότι γίνει. Εγώ είμαι υπέρ της άποψης του κάνω μια επιλογή και την στηρίζω μέχρι τέλους.Αυτά τα συνομωσιακά του να μείνεις κτλ είναι χαζομαρίτσες. Άλλωστε αφου θες να ασχοληθείς με την πολιτική υπάρχουν και πανεπιστήμεια πολιτικών επιστημών που θα μπορούσες να διαλέξεις(για την πολιτική δεν έγινε και η αλλαγή κατεύθυνσης να φανταστώ;) Ότι και να κάνεις φίλε μου να σου ευχηθώ καλή επιτυχία:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φίλε συγγνώμη για την έκφραση άλλα με όλο τον σεβασμό όπως έστρωσες θα κοιμηθείς:) Θα θελα να σου πω να μην πιστεύεις και πολύ τους βαθμούς των φροντηστηρίων γιατί πολλές φορές τους φουσκώνουν. Μια γνωστή μου που έδινε περυσι έπαιρνε στην έκθεση στο φροντηστηρίο 17 και 18 και ο καθηγητής στο σχολείο τις έλεγε ότι αυτά που γράφεις δεν είναι ούτε για δώδεκα αλλά βέβαια εκείνη δεν το πίστευε. Πήγε στο τέλος έγραψε ένα 11 και ησύχασε. Θέλω να σου πω ίσως για τόσο να αξίζεις μέχρι στιγμής στα μαθήματα για αυτό σου τα έβαλαν(κατακριτέο βέβαια γιατί έπρεπε να σε πριμοδοτήσουν με το ανώτερο δηλαδή 20 σε όλα για μένα)
Τώρα από κει και πέρα έκανες ήδη μια τουλάχιστον ατυχής αλλαγή κατεύθυνσης. Στηρίζεις την επιλογή σου και πας μέχρι το τέλος και ότι γίνει. Εγώ είμαι υπέρ της άποψης του κάνω μια επιλογή και την στηρίζω μέχρι τέλους.Αυτά τα συνομωσιακά του να μείνεις κτλ είναι χαζομαρίτσες. Άλλωστε αφου θες να ασχοληθείς με την πολιτική υπάρχουν και πανεπιστήμεια πολιτικών επιστημών που θα μπορούσες να διαλέξεις(για την πολιτική δεν έγινε και η αλλαγή κατεύθυνσης να φανταστώ;) Ότι και να κάνεις φίλε μου να σου ευχηθώ καλή επιτυχία:no1:


καλά μην είσαι απόλυτος... μπορεί να ήταν ατυχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Σε οτι αφορα την Εκθεση (προς το μελος Hristos), δεν σημαινει οτι παντα τα φροντιστηρια μαγειρευουν τους βαθμους! Σε εμας προσωπικα, πολυ καλος βαθμος στην εκθεση σημαινει το 40/50 στο φροντιστηριο! δεν μας εχουν μαθει και ουτε θα μας μαθουν σε ευκολες βαθμολογιες, ειδικα σ αυτο το μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ναι ίσως ήμουν λίγο απόλυτος παίδες δεν ήθελα να το εκλάβεται έτσι:P Ο καθένας μιλάει με βάση τις δικές του εμπειρίες. Εμένα είναι αυτές. Εσείς προφανώς έχετε άλλες. Οι ποικιλία καλό κάνει κακό δεν κάνει. Εγώ για παράδειγμα που δεν κάνω φροντηστήριο στην έκθεση και βασίζομαι μόνο στον δάσκαλο μου που είναι κορυφή και 15 χρόνια στην εκπαίδευση παίρνω 36/50. Συνήθως στα φροντηστήρια διδάσκουν νέοι που δεν γνωρίζουν και πολλά για την έκθεση ως εξεταζόμενο μάθημα και το ζήτημα της έκθεσης είναι θέμα εμπειρίας(αυτό το αναφέρω με μεγάλη επιφύλαξη γιατί είμαι απο περιφέρεια και μάλιστα απο χωριό και δεν έχω μεγάλες εμπειρίες πως είναι τα πράγματα στα φροντηστήρια της πόλης αν είναι διαφορετικά να μου το επισημάνεται) Και από ότι βλέπω είστε και τα 2 μικρούλικα ακόμα δεν γνωρίζεται καλά τι θα πει δίνω πανελλήνιες θα το μάθετε σε λίγο δεν είναι μακριά(δεν είναι απόλυτο ούτε κακό σχόλιο για να μην παρεξηγηθώ πάλι:P)
Φίλε iliaso δεν ήταν ατυχία γιατί όπως αναφέρω και παραπάνω ο άνθρωπος είναι κορυφή είναι επιπέδου καθηγητή πανεπιστημείου και η κρίση του για όλα τα υπόλοιπα παιδιά ήταν σωστή με απόκλιση 2 μονάδων για αυτό και το ανέφερα σαν πειτικό τεκμήριο αν ήταν άλλος ναι θα συμφωνούσα μαζί σου ότι μπορεί να ήταν ατυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγω τυχαινει να γνωριζω πολλα σχετικα με τις πανελληνιες, ειναι κατι που με απασχολουσε απο περσι, ποσο μαλλον απο φετος! Και εγω απο χωριο ειμαι, απο κωμοπολη βασικα με 12.000 κατοικους, τι παει να πει αυτο?

Επισης, η καθηγητρια που μου κανει εκθεση στο φροντιστηριο ειναι 32 χρονων, και κανει το καλυτερο μαθημα, μας διδασκει τους σωστους τροπους συγγραφης μιας εκθεσης, τι πρεπει να προσεχουμε περισσοτερο, και καθε φορα αναλυουμε το θεμα της εκθεσης διεξοδικα, κανοντας μας πραγματικα να προβληματιζομαστε για το θεμα αυτο!

Επισης δεν εχει καθολου μα καθολου σημασια αν ο καθηγητης ειναι οπως λες επιπεδου καθηγητη πανεπιστημιου, μπορει καποιος να εχει ΤΡΟΜΕΡΕΣ γνωσεις, αλλα απο μεταδοτικοτητα 0! (Αυτο συνεβη με εναν μαθηματικο στο γυμνασιο που πηγαινα) Πρεπει δηλαδη να τις αξιοποιει σωστα αυτες τις γνωσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Για αυτό είπα επίπεδο καθηγητή πανεπιστημείου full pack:P Χαίρομαι επίσης που έτυχες σε τόσο καλή καθηγήτρια μακάρι να ήταν και άλλοι έτσι. Το δικό μου έχει 500 άτομα τα 300 παππούδες :(.
Τελοσπάντων ας μην την συνεχίσουμε την συζήτηση στο ποστ γιατί είναι εκτός θέματος και δεν βοηθάμε και το παιδί που διάλεξε δύσκολο δρόμο.
Εγώ απλά εκφράζω την άποψη μου για την κατάσταση που βρίσκεται και απο την οπτική μου γωνία. Αν έχεις κάποια διαφορετική επί του θέματος που μας απασχολεί ευχαρίστως να την διαβάσω.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Θα θελα να σου πω να μην πιστεύεις και πολύ τους βαθμούς των φροντηστηρίων γιατί πολλές φορές τους φουσκώνουν. Μια γνωστή μου που έδινε περυσι έπαιρνε στην έκθεση στο φροντηστηρίο 17 και 18 και ο καθηγητής στο σχολείο τις έλεγε ότι αυτά που γράφεις δεν είναι ούτε για δώδεκα αλλά βέβαια εκείνη δεν το πίστευε. Πήγε στο τέλος έγραψε ένα 11 και ησύχασε. Θέλω να σου πω ίσως για τόσο να αξίζεις μέχρι στιγμής στα μαθήματα για αυτό σου τα έβαλαν(κατακριτέο βέβαια γιατί έπρεπε να σε πριμοδοτήσουν με το ανώτερο δηλαδή 20 σε όλα για μένα)
Τώρα από κει και πέρα έκανες ήδη μια τουλάχιστον ατυχής αλλαγή κατεύθυνσης.
Η αλλαγη κατευθυνσης δεν ηταν ατυχης, κατα την γνωμη μου, ατυχης ηταν η λαθος επιλογη στην 2α...
Οσο για τους φροντ. βαθμους μαλλον το αντιθετο συμβαινει ( οπως ολοι ειπατε, εξαρταται απο το φροντιστηριο...) η πλειοψηφια των μαθητων στο φροντ. μου παιρνουν περιπου τους μεσους βαθμους του φροντ. (προς το τελος της χρονιας βεβαια) στις εξετασεις και η βαθμολογιση ειναι αρκετα αυστηρη. Οποτε μαλλον δεν παιζει κατι τετοιο...
Για τους βαθμους μου στο σχολειο τωρα εγω φταιω κυριως αλλα αυτο δεν αλλαζει δυστυχως. Τουλαχιστον κατι εμαθα απο αυτα τα λαθη...
Τεσπα...
Δηλαδη να αποφυγω την εναλλακτικη "λυση" που προανεφερα (να ξανακανω την 3η) ?
Thx
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
σαφώς.. αφού ενδιαφέρεσαι για πολίτική όπως είπες υπάρχουν και τα πολιτικών επιστημών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δηλαδη να αποφυγω την εναλλακτικη "λυση" που προανεφερα (να ξανακανω την 3η) ?
Thx
:)
Για να ξανακανεις την 3η πρεπει να μεινεις (που -πιστεψε με- θελει τρομερη προσπαθεια :P). Αλλος τροπος δεν υπαρχει.

Δεν ειναι και τοσο καθοριστικη η προφορικη βαθμολογια εφοσον γραψεις καλα. Σου κοβει καποια μορια, αλλα οχι πολλα. Κι εγω στο Α τετραμηνο γυρω στο 17-18 ειχα στα μαθηματα της κατευθυνσης (στο Β τετραμηνο γιναν ολα 20) και στοχευω κοντα στα 18.500 μορια, που θεωρω οτι ειναι εφικτος στοχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
η μικρότερη νομική έχει 18.300..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
η μικρότερη νομική έχει 18.300..
Αμα γραψει πολυ καλα (πανω απο 19 σε ολα και 16,5-17 εκθεση) τα πιανει...

Ο προφορικος μετραει πραγματικα ελαχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
έχει στα βαρύτητας όμως 16 και 17...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με τον συνονόματο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
έχει στα βαρύτητας όμως 16 και 17...
1ον, ειναι πολυ πιθανο στο αλλο τετραμηνο να του βαλουν 20αρια (εδω βαλανε σε μενα :P)
2ον, υπαρχει προσαρμογη του προφορικου στις +-2 μοναδες
3ον, ο προφορικος εχει συντελεστη 0,3

Στις πανελληνιες το κυριοτερο ειναι ο γραπτος. Ο προφορικος ουτε σε "χαντακωνει" ουτε σε "σωζει". Διαμορφωνει πολυ μικρες διαφορες. Και στον υπολογιστη μοριων μπορει ευκολα να διαπιστωθει αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Mage μην σε νιαζουν τοσο οι προφορικοι βαθμοι, αυτο που μετραει ειναι η δικη σου η αποδοση στο γραπτο. Στρωσου, διαβασε και αν εισαι αποφασισμενος για τον στοχο σου και λιγο τυχερος, τον οκτωβρη σε βλεπω φοιτητη στη νομικη.

Πρεπει να καταλαβεις οτι οι πανελληνιες ειναι ενας διαγωνισμος, δεν εχεις να αντιμετωπισεις καναν κρυφο αντιπαλο, οι αντιπαλοι σου ειναι οι υπολοιποι υποψηφιοι γι'αυτο να σκεφτεσε παντα οτι πρεπει αν τους ξεπερασεις. Πρωτα ομως, πρεπει να ξεκαθαρισεις στον εαυτο σου οτι εισαι αποφασισμενος για τον στοχο σου, μην αφησεις το αγχος και την βαρεμαρα να σου κοψουν τα ποδια, κριμα ειναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Οι προφορικοί βαθμοί κατέχουν το 10% του βαθμού πρόσβασης, πρέπει να σε ενδιαφέρουν.
Όμως δεν χάθηκε τίποτα.

Πρέπει:
1) να συνεχίσεις τον καλό αγώνα και το διάβασμα (τα γραπτά κατέχουν το 70% !!)
2) να μιλήσεις με τους καθηγητές με σεμνότητα ώστε η βαθμολογία του Β τετραμήνου να είναι καλύτερη, το ποτάμι δε γυρίζει πίσω, όμως όταν λέμε προφορικός βαθμός εννοούμε ο μέσος όρος των βαθμολογιών των 2 τετραμήνων.

καλή συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας, αν και λιγο αργα...
Με τους βαθμους που περιμενουν στο φροντιστηριο να γραψω και λαμβανοντας υπ'οψην τους προφορκκους και του β'τετραμηνου βγαζω 18332
Δηλαδη παιρναω δν παιρναω κομοτηνη (εκει περιπου ειναι η βαση αλλα φετος μαλλον θα ανεβει λογο εκλογων και θεματων)...
Αν παλι ειχα 20αρια που δινονται χαριστικα πολλες φορες θα επαιρνα 19025 μορια, που ειναι με λιγη τυχη ισως αρκετα να περασω Αθηνα.
Και μιλαω για τα ιδια γραπτα και στις 2 περιπτωσεις...Δεν ξερω τι να κανω.
Αν και ολοι μου λενε οτι το να μεινω ειναι παραλογο αρχικα, μετα σε οσους το εχω πει βλεπουν λογικη σε αυτο αλλα παλι (το καταλαβαινω βεβαια αλλα....) η συμβουλη ειναι "κανε οτι νομιζεις" κλπ τοσο στο σχολειο/φροντ οσο και στο σπιτι...

Επομενος κατα πασαν πιθανοτητα φετος δεν παιρναω.
Πρεπει να επιλεξω αν θα ξαναδωσω του χρονου με ή χωρις το ΒΑΣΑΝΟ του σχολειου. Με νεους προφορικους (που δεν υπαρχει περιπτωση να μην ειναι 19 20, γιατι πλεον τους εχω δειξει οτι μπορω να το γραψω, αργα βεβαια) θα μου ερθουν πιο ευκολα καθως οχι μονο δεν θα χασω αλλα μπορει να παρω και καμια 50αρια μορια. Αντιθετα αν δεν μεινω, ειμαι school-free αλλα αντε παλι τα ιδια ζορια με τους ιδιους προφορικους... Συν το οτι ακουω συχνα το "δεν θα αντεξεις" κλπ...

Να παιξω σιγουρα και να χασω μια χρονια στα θρανια ή να ρισκαρω να περασω ακομα και φετος (απιθανο σχετικα) ή του χρονου (δυσκολο) ?

ΥΣ: Τις εκλογες μου μεσα....Μεσα σε λιγα χρονια ειναι 2 μοναδες πανω οι βασεις στις νομικες...Αν δεν γινουν και οι βουλευτικες μεσα στο 09 ή αντε μεχρι το πασχα του 10 κατι μου λεει πως θα παω για 3η προσπαθια αν δεν μεινω. Ξεφτιλες πολιτικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Κουράγιο μάνο... κάτσε και σκέψου ήρεμα εξετάζοντας όλες τις εναλλάκτικες και επιλογές που σου προσφέρει η κάθε λύση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως θα ειναι του ιδιου επιπεδου με περυσι τα θεματα. Αν βαλουν ακομα πιο ευκολα θα ειναι ξεφτιλα, πραγματικα. Και σε μας στη Θετικη περυσι γελοια βαλανε (εκτος των Μαθηματικων, που κι εκει δεν ηταν κατι το εντελως δυσκολο, ψυχραιμια ηθελε μονο).

Κι εγω αν ειχα 20αρια στους προφορικους θα επιανα πολυ περισσοτερα μορια (με τα γραπτα που περιμενω). :( Αλλα νταξει, το να ξανακανεις την Γ' Λυκειου θελει κοτσια, κι εγω δεν ηθελα να ξαναπατησω στο σχολειο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top