Βιολογία

Marel

Νεοφερμένος

Η Marel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ακριβής ερώτηση της καθηγήτριας
Σε ποια περίπτωση η αλλαγή τριτοταγούς-τεταρτοταγούς δομής δεν οδηγεί σε μετουσίωση;;;
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Νομίζω δεν γίνεται αυτό. Η μετουσίωση είναι εξ ορισμού η αλλαγή της τριτοταγούς δομής (του τρισδιάστατου σχήματος στον χώρο). Μήπως εννοούσε αλλαγή της πρωτοταγούς δομής;
 

Marel

Νεοφερμένος

Η Marel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Δεν νομίζω! Ευχαριστώ πολύ πάντως!
 

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 308 μηνύματα.

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα μήπως εννοούσε την αντιστρεπτή μετουσίωση (χωρίς να διασπώνται θειογέφυρες); Από το κείμενο εξακολουθεί να μου φαίνεται άκυρη η ερώτηση
ε αφου δεν γίνεται. Γι αυτο το παρέθεσα. Α ολα και ολα. Μπορεί να ημουν σε αλλη κατεύθυνση, αλλά η βιολογία μου άρεσε πάρα πολύ γιατρέ. Γι αυτό και μέχρι σήμερα είμαι λατρης της διατροφής ( με εξαίρεση τα Σάββατα)
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
ε αφου δεν γίνεται. Γι αυτο το παρέθεσα. Α ολα και ολα. Μπορεί να ημουν σε αλλη κατεύθυνση, αλλά η βιολογία μου άρεσε πάρα πολύ γιατρέ. Γι αυτό και μέχρι σήμερα είμαι λατρης της διατροφής ( με εξαίρεση τα Σάββατα)
Δώσε καμιά συμβουλή λάτρη της διατροφής γιατί το έβαλα στόχο φέτος να γίνω φιτ αλλά δεν μου βγαίνει
 

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δώσε καμιά συμβουλή λάτρη της διατροφής γιατί το έβαλα στόχο φέτος να γίνω φιτ αλλά δεν μου βγαίνει
E από ότι αναφέρεις σπουδάζεις ΑΠΘ και στη Θεσσαλονίκη δύσκολο. Θεσσαλονίκη και διατροφή δεν πάνε μαζί. Είναι πειρασμός. Ανεβαίνω μια στο τόσο στη φιλόξενη Θεσσαλονίκη και γυρνάω πίσω 2-3 κιλά πάνω. Οι ανατολίτικες μυρωδιές, οι γεύσεις , ο αέρας σε κάνουν να θες να τρως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top