Απομακρύνομαι απ' την κολλητή μου

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Συνήθως υπάρχει ο φόβος της μοναξιάς μετά. Ειδικά όσο μεγαλώνουν οι άνθρωποι, δυσκολεύονται να κάνουν φιλίες γιατί οι άνθρωποι για διαφόρους λόγους είναι καχύποπτοι με μια νέα γνωριμία. Θέλει τύχη, είναι κάπως παράξενος ο τρόπος που γίνεται η κοινωνικοποίηση τα τελευταία 20 χρόνια.
το γνωριζω κι απο προσωπικη εμπειρια (οχι δικη μου αλλα κοντινων μου προσωπων που περασαν παρομοια φαση και φοβοταν το ιδιο πραγμα - πως θα μεινουν μονοι)
αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως μεγαλοποιουμε σχεδον τα παντα στο κεφαλι μας με αποτελεσμα να κανουμε κακο στον ιδιο μας τον εαυτο.. ειναι μια συμβουλη που δεν την ακολουθω ουτε εγω αν και θα επρεπε, αλλα πραγματικα ειναι στιγμες οπου επιβαλεται να βγουμε απο το comfort zone μας και τωρα θεωρω πως ειναι μια τετοια στιγμη για την Ραφαελα.. Ή θα αποδεχτει οτι η φιλια αυτη των πεντε τους downgraded απο «κολλητες» σε «φιλες» ή «γνωστες» ή θα συνεχισει να προσπαθει και να νιωθει απογοητευση για παντα ://
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,358 μηνύματα.
αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι μπορει να είναι μια μεταβατική φάση όλη αυτή επίσης. Δεν θα ήθελα να τις διαγράψω από τη ζωή μου είναι καλά κορίτσια και γνωριζόμαστε αρκετά χρόνια.
Είμαι αρκετά κοινωνικός άνθρωπος γενικά, μάλλον χρειάζομαι κάτι καινούριο παράλληλα. σας ευχαριστώ πολύ πάντως παιδιά!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,640 μηνύματα.
ναι, το εχω συζητησει με ολες, και προσωπικα και ολες μαζι, οι δυο που δουλευουν λενε πως ειναι πολυ κουρασμενες, δεν εχουν χρονο κτλ. απο τις υπολοιπες απλα ενα ''εχεις δικιο, πρεπει να κανουμε και αλλα πραγματα'' αλλα η φαση απλως παραμενει εκει που ειναι ηδη. Δεν το ξανα εθεσα ως θεμα γιατι δεν θελω να πρήζω κιολας 🤷
Συνυπολόγισε και την παράμετρο της "σχεσιακής στεγανοποίησης" όπως την αποκαλώ.

Ηδη η παρέα σας έχει γίνει splinter σε κομμάτια σιωπηλώς από το γεγονός ότι οι 3 έχετε σχέση και οι δυο introverts όχι.

Ως Introvert έχω να προσθέσω ότι αυτό παίζει μεγαλύτερο ρόλο από το οτι εργάζεστε ή οτι έχετε άλλο locus of control (extroverts/ambiverts/introverts), διότι τόσο οι Introverts θα αισθανθούν out of sync με σας τις άλλες τρεις, και δυστυχώς υπάρχει κι άλλη δυναμική που μπορεί να μην ξέρει η μια για την άλλη (πχ. τι ζητάει ο εκάστοτε σύντροφος από χρόνο ή δραστηριότητες).


(not so) Fun fact: Ο ένας από τους δυο κολλητούς μου, είχε σχέση για 10 χρόνια και σπιτωθήκανε στο μήνα επάνω ξερωγω. Η κοπελιά νταξ λίγο μπρούταλ φάση, not my taste, αλλά ρίχναμε μαύρο γέλιο, είτε στο σπίτι μου, είτε στο σπίτι τους, είτε ήμουν σόλο, είτε είχα κι εγω απέναντι τους τις εκάστοτε σταθερές σχέσεις μου και κάναμε όλοι μαζί πολύ καλαμπούρι.

Η δυναμική όμως άλλαζε και το έβλεπα, ταξιδάκια μόνο με τους φίλους της κοπελιάς του, συναναστροφές μόνο με τους συγγενείς της κοπελιάς του, και μπράβο μεγάλε εγω του έλεγα, βρήκες μια σοβαρή κοπέλα που σε αγαπάει προχώρα. Παρόλο αυτή που με στραβοκοίταγε και μου κράταγε μούτρα όταν τον συμβούλεψα σε επαγγελματική απόφαση που τον βοήθησε να τη βγάλει ζάχαρη μια και καλή και ήταν σύμφωνος.

Τσακ έρχεται η ώρα που παντρεύτηκαν, ε τον κατάπιε σαν τον Μόμπι Ντικ. Δεν την ξαναείδα επίσκεψη σπίτι μου, δεν τον ξαναείδα παρά μόνο ενα τηλ το μήνα.


Θέλω να σου πω, δεν ξερεις ποτέ τι παίζεται από πίσω και δεν θα το μάθεις ποτέ.

Άμα ξαφνικά σφήνωσε το κλειδί και δεν ξεκλειδώνει η πόρτα όπως παλιά, γάμησέ την, δεν είναι η πόρτα σου, φύγε.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 565 μηνύματα.
αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι μπορει να είναι μια μεταβατική φάση όλη αυτή επίσης. Δεν θα ήθελα να τις διαγράψω από τη ζωή μου είναι καλά κορίτσια και γνωριζόμαστε αρκετά χρόνια.
Είμαι αρκετά κοινωνικός άνθρωπος γενικά, μάλλον χρειάζομαι κάτι καινούριο παράλληλα. σας ευχαριστώ πολύ πάντως παιδιά!
γι αυτο ανεφερα το downgrade, μιας και φαινεται πως η φιλια σας δεν ειναι ξεκαθαρα για πεταμα απλα δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο που ηταν παλιοτερα. μπορεις να δεχτεις τον χρονο που σου δινεται και να αναπτυξεις την σχεση σου με αλλα ατομα του φιλικου σου περιβαλλοντος ή να γνωρισεις νεους ανθρωπους~ σου ευχομαι καλη τυχη σε ο,τι καταληξεις να κανεις ❤️❤️
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,358 μηνύματα.
γι αυτο ανεφερα το downgrade, μιας και φαινεται πως η φιλια σας δεν ειναι ξεκαθαρα για πεταμα απλα δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο που ηταν παλιοτερα. μπορεις να δεχτεις τον χρονο που σου δινεται και να αναπτυξεις την σχεση σου με αλλα ατομα του φιλικου σου περιβαλλοντος ή να γνωρισεις νεους ανθρωπους~ σου ευχομαι καλη τυχη σε ο,τι καταληξεις να κανεις ❤️❤️
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι και γενικά όλους ❤️
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,900 μηνύματα.
Γεια σας.Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι συνέχεια τη σχέση μου με την κολλητή μου. Πριν ένα μήνα περίπου τα ξαναεφτιαξε με τον πρώην της και από τότε έχουμε απομακρυνθεί αρκετά. Δεν βγαίνουμε τόσο συχνά όσο βγαιναμε αλλά καταλαβαίνω την κατάσταση και δεν με απασχολεί τόσο αυτό. Το θέμα μου είναι πως δεν μιλάμε καν. Της στέλνω πχ και αργεί αρκετά να απαντήσει, δεν μου μιλάει πια για τα θέματα που την απασχολούν και ούτε εγώ νιώθω άνετα να της μιλήσω τώρα τελευταία . Έχουμε μιλήσει λίγο για αυτό το θέμα χωρίς να τσακωθούμε βέβαια απλα της ανέφερα το πώς νιώθω τώρα τελευταία και κατάλαβα πως νοιάζεται για την φιλία μας. Δεν ξερω αν πρέπει να συνεχίζω να προσπαθώ....
Γεια σου Λία. Τα πράγματα είναι πολύ απλά δυστυχώς ή ευτυχώς. Μπορεί να πιστεύεις ότι νοιαζόταν για τη φιλία σας ή για το μεταξύ σας αλλά καλώς ή κακώς πολλά άτομα όταν βρίσκουν σχέση τα παρατάνε όλα πίσω. Μη το παίρνεις προσωπικά, απλά τέτοια άτομα δε θα παραμελήσουν μόνο τους κοντινούς τους ανθρώπους αλλά και τις υποχρεώσεις τους για αυτό το πράγμα (πχ σχολείο, σχολή, προσωπικά ενδιαφέροντα). Μετά όταν χωρίζουν συνειδητοποιούν πόσο πίσω έμειναν και παρακαλάνε τους παλιούς τους φίλους για θαλπωρή, στοργή και προδερμ επειδή καταλαβαίνουν ότι πλέον, αφού χώρισαν, δεν έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν. Και αφού βρεθεί ο επόμενος υποψήφιος ξανά από την αρχή. Για εμένα, αυτό είναι απαράδεκτο και δε θα έπρεπε να τη ξαναδεχτείς πίσω αν τυχόν χωρίσει. Αλλά δυστυχώς αν τη νοιάζεσαι πολύ θα τη συγχωρέσεις. Προσπάθησε τουλάχιστον να γνωρίσεις καινούριες παρέες για να μη περιμένεις μόνο από την ίδια να βγείτε για τον πολυπόθητο καφέ και μείνεις πίσω και εσύ. Και να θυμάσαι, πως όσο και να γουστάρεις τον σύντροφο σου, τους φίλους σου δε πρέπει αν τους παραμελείς ποτέ, είναι ιεροί!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,574 μηνύματα.
Επειδή όλα τα παιδιά που είναι και στο Esteki θυμούνται τα προβλήματα που είχα με τα παιδιά που κάνω παρέα από το πανεπιστήμιο έχω να πω το εξής. Ακόμα και τώρα που γράφω δεν ξέρω αν έχω πραγματικά αληθινούς φίλους δίπλα μου η όχι, αυτό θα το δείξει ο χρόνος όταν θα είμαστε εκτός ακαδημαϊκού περιβάλλοντος. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει την ίδια εγκαρδιότητα που δείχνω εγώ προς τους φίλους μου και αυτό με στεναχωρεί. Από την άλλην ίσως είναι ο χαρακτήρας τους και δεν συμβαίνει απαραίτητα κάτι κακό.

Ο χρόνος ειναι ο μεγαλύτερος και καλύτερος κριτής στα πάντα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,640 μηνύματα.
Επειδή όλα τα παιδιά που είναι και στο Esteki θυμούνται τα προβλήματα που είχα με τα παιδιά που κάνω παρέα από το πανεπιστήμιο έχω να πω το εξής. Ακόμα και τώρα που γράφω δεν ξέρω αν έχω πραγματικά αληθινούς φίλους δίπλα μου η όχι, αυτό θα το δείξει ο χρόνος όταν θα είμαστε εκτός ακαδημαϊκού περιβάλλοντος. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει την ίδια εγκαρδιότητα που δείχνω εγώ προς τους φίλους μου και αυτό με στεναχωρεί. Από την άλλην ίσως είναι ο χαρακτήρας τους και δεν συμβαίνει απαραίτητα κάτι κακό.

Ο χρόνος ειναι ο μεγαλύτερος και καλύτερος κριτής στα πάντα.
Εσένα το πρόβλημά σου ήταν άλλο. Δεν ήταν ότι βρήκαν σχέσεις και σε ξέχασαν. Εσύ αγόραζες φιλίες με ακαδημαικές εξυπηρετήσεις και σε βρήκαν μπόσικο κι απαλό και σε ξεζούμισαν και μετά στα χωναν κι από πάνω.

Κι όσο για το "εκτός του ακαδημαικού περιβάλλοντος", εκεί δε θα χουν ούτε λόγο να σου μιλάνε.

Είχαμε έναν στο μεταπτυχιακό "εγω δεν ξερω απο κεινο, εγω δεν ξερω απο τ' άλλο στην Ανάλυση Αποτίμηση, κάντε τα εσείς παιδιά" και ύστερα μάθαμε ότι μπήκε μιλημένος σε ελεγκτική αν και άσχετος.

Γι αυτό σου λέω, θα την πληρώσεις την καλοσύνη. Άμα σε δουν ότι ξέρεις δέκα πράγματα θα σε καβαλήσουν. Πρέπει να κάνεις ότι δεν ξέρεις τίποτα, εκτός απ' όταν είσαι μπροστά σε εξέταση ή σε αυτούς που κρίνουν την εξέλιξή σου.

Μη τους βοηθάτε να τελειώνουν, άμα δεν ειναι ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΟΛΛΗΤΑ σας επι χρόνια πρώτα. Αφήστε τους εκεί να σαπίζουν να στρώσουν χαρακτήρα.
 

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Γεια σου Λία. Τα πράγματα είναι πολύ απλά δυστυχώς ή ευτυχώς. Μπορεί να πιστεύεις ότι νοιαζόταν για τη φιλία σας ή για το μεταξύ σας αλλά καλώς ή κακώς πολλά άτομα όταν βρίσκουν σχέση τα παρατάνε όλα πίσω. Μη το παίρνεις προσωπικά, απλά τέτοια άτομα δε θα παραμελήσουν μόνο τους κοντινούς τους ανθρώπους αλλά και τις υποχρεώσεις τους για αυτό το πράγμα (πχ σχολείο, σχολή, προσωπικά ενδιαφέροντα). Μετά όταν χωρίζουν συνειδητοποιούν πόσο πίσω έμειναν και παρακαλάνε τους παλιούς τους φίλους για θαλπωρή, στοργή και προδερμ επειδή καταλαβαίνουν ότι πλέον, αφού χώρισαν, δεν έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν. Και αφού βρεθεί ο επόμενος υποψήφιος ξανά από την αρχή. Για εμένα, αυτό είναι απαράδεκτο και δε θα έπρεπε να τη ξαναδεχτείς πίσω αν τυχόν χωρίσει. Αλλά δυστυχώς αν τη νοιάζεσαι πολύ θα τη συγχωρέσεις. Προσπάθησε τουλάχιστον να γνωρίσεις καινούριες παρέες για να μη περιμένεις μόνο από την ίδια να βγείτε για τον πολυπόθητο καφέ και μείνεις πίσω και εσύ. Και να θυμάσαι, πως όσο και να γουστάρεις τον σύντροφο σου, τους φίλους σου δε πρέπει αν τους παραμελείς ποτέ, είναι ιεροί!
Το θέμα είναι πως δεν είχα ποτέ ξανά κολλητή , γενικά είμαι πολύ κλειστή σαν άνθρωπος . Κάνω αρκετά δύσκολα νέες φιλίες . Ίσως έχω κολλήσει τόσο μαζί της , γιατί πρώτη φορά στη ζωή μου περασα για μεγάλο χρονικό διάστημα πραγματικα καλά με έναν άνθρωπο και μπορούσα να του πω οοτι με απασχολουσε . Επίσης στις διακοπές του Πάσχα προσπάθησα να προσεγγίσω μια άλλη κοπέλα απ' την παρέα. Βγήκαμε 3 φορές νμζ, και κανονίστηκε με δικια μου πρωτοβουλία , αλλά τώρα τελευταία ξεκινάει να με γράφει πάλι .... Οκ περνάω καλά μαζί της αλλά απομακρύνεται και αυτή.... Δε ξέρω τι να πω πραγματικά .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,640 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως δεν είχα ποτέ ξανά κολλητή , γενικά είμαι πολύ κλειστή σαν άνθρωπος . Κάνω αρκετά δύσκολα νέες φιλίες . Ίσως έχω κολλήσει τόσο μαζί της , γιατί πρώτη φορά στη ζωή μου περασα για μεγάλο χρονικό διάστημα πραγματικα καλά με έναν άνθρωπο και μπορούσα να του πω οοτι με απασχολουσε . Επίσης στις διακοπές του Πάσχα προσπάθησα να προσεγγίσω μια άλλη κοπέλα απ' την παρέα. Βγήκαμε 3 φορές νμζ, και κανονίστηκε με δικια μου πρωτοβουλία , αλλά τώρα τελευταία ξεκινάει να με γράφει πάλι .... Οκ περνάω καλά μαζί της αλλά απομακρύνεται και αυτή.... Δε ξέρω τι να πω πραγματικά .
Τα έντονα-υπογραμμισμένα είναι το πρόβλημά σου. Ξεχύνεσαι στους άλλους και αυτό το πράγμα το εκλαμβάνουν ως αδυναμία εξαρτητικού τύπου.

Προσπάθησε λίγο να βρεις τη δύναμή σου μόνη σου, στον εαυτό σου. Δείξε και λίγο αυτοσυγκράτηση, κράτα τις φιλίες σου αλλά έχε και το στυλάκι "οκ δεν έγινε και τίποτα αν πάει στραβά, θα είναι καλή η επόμενη φιλία".

Trust yourself λίγο παραπάνω, είναι ο μόνος ανθρωπος που θα κουβαλάς για όλη σου τη ζωή.

Φαινόταν ότι είσαι πολύ κλειστή, ευαισθητιάρα και λίγο παραπονάκι. Όχι ότι είναι κακό, αλλά εκπέμπουμε ότι είμαστε και οι άλλοι μας παίρνουν δεδομένους ή αδύναμους και μας παίζουν.

Για εμπιστέψου λιγάκι την Λια, για γίνε λίγο πιο ζαμανφού. Τη δύναμή σου και την χαρά σου δεν θα την εξαρτάς από άλλους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,574 μηνύματα.
Εσένα το πρόβλημά σου ήταν άλλο. Δεν ήταν ότι βρήκαν σχέσεις και σε ξέχασαν. Εσύ αγόραζες φιλίες με ακαδημαικές εξυπηρετήσεις και σε βρήκαν μπόσικο κι απαλό και σε ξεζούμισαν και μετά στα χωναν κι από πάνω.

Κι όσο για το "εκτός του ακαδημαικού περιβάλλοντος", εκεί δε θα χουν ούτε λόγο να σου μιλάνε.

Είχαμε έναν στο μεταπτυχιακό "εγω δεν ξερω απο κεινο, εγω δεν ξερω απο τ' άλλο στην Ανάλυση Αποτίμηση, κάντε τα εσείς παιδιά" και ύστερα μάθαμε ότι μπήκε μιλημένος σε ελεγκτική αν και άσχετος.

Γι αυτό σου λέω, θα την πληρώσεις την καλοσύνη. Άμα σε δουν ότι ξέρεις δέκα πράγματα θα σε καβαλήσουν. Πρέπει να κάνεις ότι δεν ξέρεις τίποτα, εκτός απ' όταν είσαι μπροστά σε εξέταση ή σε αυτούς που κρίνουν την εξέλιξή σου.

Μη τους βοηθάτε να τελειώνουν, άμα δεν ειναι ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΟΛΛΗΤΑ σας επι χρόνια πρώτα. Αφήστε τους εκεί να σαπίζουν να στρώσουν χαρακτήρα.
Μου έκανες την καρδιά μαύρη τώρα.😑😑
 

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Δείξε και λίγο αυτοσυγκράτηση, κράτα τις φιλίες σου αλλά έχε και το στυλάκι "οκ δεν έγινε και τίποτα αν πάει στραβά, θα είναι καλή η επόμενη φιλία".


Φαινόταν ότι είσαι πολύ κλειστή, ευαισθητιάρα και λίγο παραπονάκι. Όχι ότι είναι κακό, αλλά εκπέμπουμε ότι είμαστε και οι άλλοι μας παίρνουν δεδομένους ή αδύναμους και μας παίζουν.
Απλά τον τελευταίο καιρό δεν είμαι καθόλου καλά γιατί νιώθω τελείως μόνη μου. Το στυλακι του δεν έγινε και τιποτα ,δεν μου ταιριάζει καθόλου γτ αν το έχει κάποιος άλλος απέναντι μου ( η κολλ μου για παράδειγμα ) δεν θα μου αρέσει. Παραπονακι πιστεύω θα θεωρούμαι αν γκρινιαζω συνέχεια στην κολλητή μου επειδή δεν είμαστε όπως πριν . Μια φορά της έχω μιλήσει και τότε δεν της τα είπα και όλα γιατί φοβάμαι μήπως το παρει ότι θέλω να χωρίσει . Αυτό που θέλω πραγματικά είναι να μην τη χάσω . Από τότε δεν έχω ξανααναφερει κάτι για να μην γίνομαι κουραστική .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,640 μηνύματα.

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας.Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι συνέχεια τη σχέση μου με την κολλητή μου. Πριν ένα μήνα περίπου τα ξαναεφτιαξε με τον πρώην της και από τότε έχουμε απομακρυνθεί αρκετά. Δεν βγαίνουμε τόσο συχνά όσο βγαιναμε αλλά καταλαβαίνω την κατάσταση και δεν με απασχολεί τόσο αυτό. Το θέμα μου είναι πως δεν μιλάμε καν. Της στέλνω πχ και αργεί αρκετά να απαντήσει, δεν μου μιλάει πια για τα θέματα που την απασχολούν και ούτε εγώ νιώθω άνετα να της μιλήσω τώρα τελευταία . Έχουμε μιλήσει λίγο για αυτό το θέμα χωρίς να τσακωθούμε βέβαια απλα της ανέφερα το πώς νιώθω τώρα τελευταία και κατάλαβα πως νοιάζεται για την φιλία μας. Δεν ξερω αν πρέπει να συνεχίζω να προσπαθώ....
πιστεύω πως σιγά-σιγά πρέπει κι εσύ να απομακρύνεσαι από αυτή… αν ήταν πραγματική κολλητή σου, δεν θα έκανε όλα αυτά, δεν θα σε παράταγε για ένα γκόμενο και δεν θα χρειαζόταν να της κάνεις αυτή τη συζήτηση, από τη στιγμή που θα έπρεπε η ίδια από μόνη της να το κατανοήσει. είναι δύσκολο, το ξέρω, αλλά δεν αξίζει σε κανένα να έχει τέτοιους ανθρώπους δίπλα του, γιατί αν χωρίσει με το παιδί, μετά θα τρέχει να σε ψάξει και δεν θα μπορεί
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top