Έχετε πάρει ποτέ μέρος σε κάποιον διαγωνισμό της ΕΜΕ;

Dr. N

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά η ιστοσελίδα της ΕΜΕ δουλεύει σήμερα αλλά μόνο για τα αποτελέσματα των διαγωνισμών. Εγώ ευτυχώς πέρασα :D Δεν έχει όμως καμια λίστα με τα εξεταστικά κέντρα. Ξέρει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ για να μάθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
περασαααααααα απλως το ειδα μονη μ ο διευθυντης λιγο χεστηκε :P
αυτο για το μαθημα προετοιμασιας τι ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ το διέλυσαν το site :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamkiller

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
https://rapidshare.com/files/181367932/efkleidis.rar

Ανέβασα τα θέματα του Ευκλείδη από το 1998 ως το 2008 εκτός του 2005.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. N

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
πω, πάνω που ανυσηχούσα πως δεν θα τα έβρισκα :p Thnx a lot :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
https://rapidshare.com/files/181367932/efkleidis.rar

Ανέβασα τα θέματα του Ευκλείδη από το 1998 ως το 2008 εκτός του 2005.


Εμάς του 2009 μας νοιάζουν....Δε ρεστ αρε δεδαιλς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Σε όσους έχουν δώσει ευκλείδη δευτέρας γυμνασίου---> τι πέφτει συνήθως? Είναι δύσκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. N

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Σε όσους έχουν δώσει ευκλείδη δευτέρας γυμνασίου---> τι πέφτει συνήθως? Είναι δύσκολα?


Δεν ξέρω για της δευτέρας γυμνασίου, αλλά της Α' Λυκείου είναι παλούκια.:( Το πολύ 2-3 να έχω λύσει από τα 16 που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα... Κι άμα θες να δεις τα θέματα όλων των τάξεων των προηγούμενων χρόνων, τα έχει ανεβάσει ο DreamKiller λίγο πιο πάνω :)
-----------------------------------------
Ρε σεις, είναι κάτι ασκήσεις στον Ευκλίδη που λένε π.χ. να αποδείξετε ότι ο αριθμός τάδε είναι σύνθετος. Τι εννοούν με το σύνθετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamkiller

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ρε σεις, είναι κάτι ασκήσεις στον Ευκλίδη που λένε π.χ. να αποδείξετε ότι ο αριθμός τάδε είναι σύνθετος. Τι εννοούν με το σύνθετος?

Ότι έχει και άλλους διαίρετες πέρα από το 1 και τον εαυτό του.
Π.χ. ο αριθμοί 26 και 15 είναι σύνθετοι γιατί έχουν διαιρέτες 1, 2, 13, 26 και 1, 3, 5, 15 αντίστοιχα.
Αντίθετα, οι αριθμοί που έχουν διαιρέτες μόνο το 1 και τον εαυτό τους λέγονται πρώτοι.
Π.χ. 17, 23, 503 κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. N

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ότι έχει και άλλους διαίρετες πέρα από το 1 και τον εαυτό του.
Π.χ. ο αριθμοί 26 και 15 είναι σύνθετοι γιατί έχουν διαιρέτες 1, 2, 13, 26 και 1, 3, 5, 15 αντίστοιχα.
Αντίθετα, οι αριθμοί που έχουν διαιρέτες μόνο το 1 και τον εαυτό τους λέγονται πρώτοι.
Π.χ. 17, 23, 503 κ.λ.π.

Thnx :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ευχαριστώ που τα ανέβασες Dreamkiller. Πάντως, εκτός από τον Ευκλείδη της Β' γυμν. δοκίμασα να λύσω και δυό θέματα από τον περσινό Ευκλείδη της Γ' (που δεν είχαν τις λύσεις). Δεν ξέρω αν τα είδε κανένας σας, αλλά για τα προβλήματα 2 και 4 που έκανα, στο 2 τι εννοούσαν? Ότι αν χρησιμοποιούσε το κάθε σχολείο το γυμναστήριο για ένα μήνα (30 μέρες) θα πλήρωνε ακριβώς 3000 ευρώ? Αν είναι έτσι, δεν είναι λίγο γελοίο το θέμα? Α, και το 4 μου πήρε ένα 15λεπτο-μισάωρο να το λύσω, ελπίζω το μυαλό μου να είναι πιο καθαρό στις 17 :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Είναι γεγονός ότι ο περσινός ευκλείδης της Γ ήταν ο πιο γελοίος EVER.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamkiller

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Είναι γεγονός ότι ο περσινός ευκλείδης της Γ ήταν ο πιο γελοίος EVER.

Όπως και ο περσινός της Α' Λυκείου.
Βασικά, μου φαίνεται ότι πιο παλιά τα θέματα ήταν δυσκολότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. N

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Όπως και ο περσινός της Α' Λυκείου.
Βασικά, μου φαίνεται ότι πιο παλιά τα θέματα ήταν δυσκολότερα.

Συμφωνώ απολύτως, ειδικά πριν το 2003 είναι πανδύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Όπως και ο περσινός της Α' Λυκείου.
Βασικά, μου φαίνεται ότι πιο παλιά τα θέματα ήταν δυσκολότερα.

+1, αφού συνεχώς μειώνεται το επίπεδο γνώσης μαθηματικών στους Έλληνες μαθητές :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
+1, αφού συνεχώς μειώνεται το επίπεδο γνώσης μαθηματικών στους Έλληνες μαθητές :(

Χμ...δεν θα το ελεγα και ετσι.Προσωπικα,μου αρεσουν τα μαθηματικα.Ομως,τα ερεθισματα που ειχα δεχτει απο αυτα στο Γυμνασιο,με εκαναν να τα βλεπω σαν κατι το τρομακτικο,το ακατορθωτο.Τωρα,που πηγαινω φροντιστηριο,τα βλεπω με πολυ καλο ματι,ομως φοβαμαι να λυσω πιο προχωρημενες ασκησεις.Βασικα,ο μαθητης στο Γυμνασιο τα βλεπει μερικες φορες με κακο ματι και μετα δεν μπορει να τα συνηθισει,εξαιτιας των ερεθισματων που λαμβανει,ειτε αυτα ειναι απο τον καθηγητη(ειρωνιες,χλευασμοι,κακος τροπος διδασκαλιας),ειτε απο τον ιδιο του τον χαρακτηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Μα κι εγώ αυτό λέω, ότι φταίει ο τρόπος διδασκαλίας, η ύλη διδασκαλίας και η γενικότερη νοοτροπία που επικρατεί, του να τα δώσεις όλα για τις πανελλήνιες και να μην ασχοληθείς για κανέναν άλλο λόγο με μαθηματικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
ουυυυυυυ![έρασα κι εγω! άντε να δούμε στον ευκλείδη τι πέφτει! συμπεριλαμβάνει όλη την ύλη της α λυκείου ο ευκλείδης ή μπα?
+δεν έψαξα αν το χετε ξαναπει αλλα μήπως κάποιος έχει παλιότερα θένατα γιατί όπως βλέπετε εμε γιοκ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. N

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ο Ευκλείδης συμπεριλαμβάνει την ύλη των προηγούμενων τάξεων μέχρι και λίγη από την 1η Λυκείου (όσον αφορά τους 93' γεννημένους). Αλλά πιο πολύ θα σε βοηθήσει ο μαθηματικός τρόπος σκέψης παρά οι γνώσεις σου :P Τα παλαιότερα θέματα τα ανέβασε ο DreamKiller στην προηγούμενη σελίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Όταν στην ΕΜΕ στα μαθήματα προετοιμασίας για τις ολυμπιάδες δίνουν στους μαθητές ασκήσεις από Κανέλλο, Ντάνη, Πάλλα, Τόγκα, κ.λπ. (παλιά βιβλία, προ 70's, που διδάσκονταν στο λύκειο), καταλαβαίνετε πόσο έχει πέσει το επίπεδο των μαθηματικών στην εκπαίδευση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top