Έχετε πάρει ποτέ μέρος σε κάποιον διαγωνισμό της ΕΜΕ;

Dreamkiller

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
https://www.imomath.com/index.php?options=oth|Gre|Ne|Ne&ttn=Greece&p=0

Θέματα Αρχιμήδη της τελευταίας δεκαετίας, μόνο που είναι στ' αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
τα αποτελεσματα ξερουμε ποτε βγαινουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μέχρι τις 13 Φεβρουαρίου. Πάντα μια βδομάδα πριν την επόμενη φάση βγαίνουν και ο Αρχιμήδης είναι στις 21. Κάπου στις 11-12-13 Φεβρουαρίου θα τα ανεβάσουν και στην ΕΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δν με ενδιαφέρει αν πέρασα στον Αρχιμήδη (με 3 θέματα λιγο δύσκολο να πέρασα). Η ουσία είναι πως όλοι όσοι περάσαμε στον Ευκλέιδη είναι μεγάλη επιτυχία για τους εαυτούς μας. Γι' αυτό μην αγχώνεστε για τον Αρχιμήδη. Και εδώ που φτάσαμε αρκεί για να αποδίξει την αξία μας στα Μαθηματικά. Άλλωστε εμείς περάσαμε με την αξία μας και όχι οπως οι μαθητές των ιδιοτικών σχολείων της Αθήνας που είχαν τα θέματα μια εβδομάδα πριν. Ελπίζω να συμμερίζεστε τις απόψεις μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δν με ενδιαφέρει αν πέρασα στον Αρχιμήδη (με 3 θέματα λιγο δύσκολο να πέρασα). Η ουσία είναι πως όλοι όσοι περάσαμε στον Ευκλέιδη είναι μεγάλη επιτυχία για τους εαυτούς μας. Γι' αυτό μην αγχώνεστε για τον Αρχιμήδη. Και εδώ που φτάσαμε αρκεί για να αποδίξει την αξία μας στα Μαθηματικά. Άλλωστε εμείς περάσαμε με την αξία μας και όχι οπως οι μαθητές των ιδιοτικών σχολείων της Αθήνας που είχαν τα θέματα μια εβδομάδα πριν. Ελπίζω να συμμερίζεστε τις απόψεις μου...

Τη συμμερίζομαι σε γενικές γραμμές. Κατ' αρχήν όμως είναι αδύνατο να πάρουν τα θέματα μια βδομάδα πριν, γιατί βγαίνουν το πρωί της εξέτασης (κατά τις 5 το πρωί γίνεται νομίζω μια τελική συνεδρίαση και η εκτύπωση ξεκινά κάπου στις 8 για να γίνει η διανομή φωτοτυπιών κατά τις 9+).

Δεύτερο θέμα, είμαι κι εγώ μαθητής ιδιωτικού σχολείου στην Αθήνα, στο οποίο πέρασα με εξετάσεις. Τι θα πει αυτό? Ότι δεν πέρασα με την αξία μου? Το μόνο που έκανα είναι να προμηθευτώ τις Ολυμπιάδες Μαθηματικών του κ. Στεργίου για να μπω στο 'κλίμα' των διαγωνισμών αυτών, και να λύσω κάποια θέματα για να δω αν μπορώ να περάσω. Από 'κει και πέρα, δεν είχα καμιά επιπρόσθετη βοήθεια (φροντιστήριο, ιδιαίτερα, μαμά-μπαμπάς-συγγενείς να βοηθούν). Άρα νομίζω πως δεν χρειάζεται να υπάρχει διάκριση σε μαθητές εκτός Αθήνας και μαθητές εντός Αθήνας σε ιδιωτικά σχολεία. Ίσως να υπάρχει διάκριση σε αυτούς που προσπάθησαν μόνοι τους και σε αυτούς που τους βοήθησαν πολύ άλλοι. Έτσι κι αλλιώς, περισσότερο θα σεβόμουν έναν που προσπάθησε μόνος του και δεν τα κατάφερε παρά έναν που έλυσε και τα 4 με την extra βοήθεια. :bye: Και κάπου εδώ συμφωνούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamkiller

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τον ξαροπ.
Επιπλέον, να πω ότι η προετοιμασία δεν είναι κακό πράγμα, διάβασμα είναι, όχι ντόπα :P Έτσι κι αλλιώς, τα περισσότερα θέματα των διαγωνισμών (όχι επιπέδου Θαλή κι Ευκλείδη) δε βγαίνουν χωρίς παραπάνω γνώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Έχετε πάρει ποτέ μέρος σε κάποιον διαγωνισμό της Ε.Μ.Ε; Πως τα πήγατε;

Εγώ σκέφτομαι να πάρω μέρος στο διαγωνισμό που θα γίνει το Νοέμβριο αλλά ντρέπομαι να παραδώσω λευκή κόλλα...:DΓιατί με τα θέματα που βάζουν...:'(:'(
μη φοβου γιατι εγω γεματη κολλα εδωσα και δεν περασα ουτε πρωτο γυρο!!!
κοιτα...απλα αυτα που θα σ ζητανε θελουν το κολπο αν δεν στο εηει δεξει καπιος μην περιμενεις να το βρεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εεε; :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Απανταχού συμμετέχοντες στον Ευκλείδη ξυπνήστε!!!!!! Σήμερα το απόγευμα βγαίνουν τα αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πλησιάζουν οι ώρες :who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Σήμερα το απόγευμα? Βράδυ είναι σχεδόν.

ΥΓ. Είμαι τόσο πεπεισμένος ότι δεν έχω περάσει ώστε να κοιτάξω πρώτα αν πέρασε ο τζιμμάκος και οι συμμαθητές μου και μετά εγώ. :P Σήμερα αναρτώνται και στο σάιτ ή απλά τα μαθαίνουμε μέσω τηλεφώνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
E η ΕΜΕ είναι κλειστή λογικά, άρα μέσω internet...

Στο παράρτημα τη Εύβοιας λέει στις 10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δυό ώρες μόνο...

άιντε κι αν δε σας δω, καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Θα το καταντήσουμε θέμα ανθρώπων που έφαγαν χυλόπιτα από τον Αρχιμήδη :'( :p

Λοιπόν εγώ το πήρα το μπούλο:p

Δεν με πειράζει όμως, το σημαντικό είναι ότι μέχρι εδώ έμαθα 2-3 πραγματάκια παραπάνω...Του χρόνου πάλι:p

Kαλή επιτυχία σε όσους περάσαν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Καλό ξημέρωμα σε όλους, εγώ προσωπικά πέρασα! (σειρά έχει ο Αρχιμήδης :'()

Μπράβο σε όλους όσους πέρασαν και περισσότερο σε όσους δεν πέρασαν.Θα σε ξαναδούμε στο Θαλή του χρόνου, Τζιμ? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
πέρασα και εγώ!(απορώ πως!):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Καλό ξημέρωμα σε όλους, εγώ προσωπικά πέρασα! (σειρά έχει ο Αρχιμήδης :'()

Μπράβο σε όλους όσους πέρασαν και περισσότερο σε όσους δεν πέρασαν.Θα σε ξαναδούμε στο Θαλή του χρόνου, Τζιμ? ;)

Εννοείται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Τα βραβεία πώς μοιράζονται στον Ευκλείδη και στον Αρχιμήδη? (και πότε ανακοινώνονται οι βραβευθέντες?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πέρασα!!!! 2ο ΓΕΛ Δράμας 4ever!!!!!!!!! θέλω να δω πως 8α παω Αθήνα τώρα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πέρασα!!!! 2ο ΓΕΛ Δράμας 4ever!!!!!!!!! θέλω να δω πως 8α παω Αθήνα τώρα.:D

Από το κτήριο πάντως δεν θα ενθουσιαστείς. :D

Άντε, θα ανταμωθούμε εκεί! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top