Έπεσε αντιγραφή φέτος στις πανελλήνιες

Ivana Kypala

Νεοφερμένος

Ο Ivana Kypala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μια συμμαθήτριά μου ήρθε να γράψει πανελλήνιες. Φορούσε μια μαύρη κορδέλα που κάλυπτε τα αυτιά της. Εννοείται πως υποψιάστηκα ότι είχε ακουστικό ψείρα κάτω από αυτήν. Εκνευρίστηκα πολύ και ήθελα να το πω στους επιτηρητές αλλά από την άλλη δεν ήθελα να γίνω καρφί. Τελικά δεν το είπα και αποδείχτηκαν οι υποψίες μου ήταν σωστές. Δεν πιστεύετε και εσείς ότι οι επιτηρητές πρέπει να ελέγχουν τα άτομα που καλύπτουν τα αυτιά τους με αξεσουάρ, μαλλιά και κουκούλες;
 

Kolokythiatoumpana

Νεοφερμένος

Η Kolokythiatoumpana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Όντως υπήρξε αντιγραφή. Τουλάχιστον 3-4 γνωστοί μου είχαν φέρει σκονάκια στις τσέπες τους που έβλεπαν όταν πήγαιναν τουαλέτα. Το ότι οι πανελλήνιες είναι αδιάβλητος θεσμός μεγάλο ψέμα..
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 704 μηνύματα.
τωρα που θυμηθηκατε να το πειτε καληνυχτα... δεν υπαρχουν ρουφιανιλικια σε αυτα.
 

Kolokythiatoumpana

Νεοφερμένος

Η Kolokythiatoumpana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
τωρα που θυμηθηκατε να το πειτε καληνυχτα... δεν υπαρχουν ρουφιανιλικια σε αυτα.
Εμένα τουλάχιστον μου το είπαν εκ των υστέρων. Οι περισσότεροι που κάνουν σκονάκια μετά το λένε. Οπότε δεν υπάρχει και κάτι να κάνεις
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.
Δύσκολα να λειτουργήσει η αντιγραφή στις πανελλήνιες.
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αν αντιληφθείτε κάτι τέτοιο, καλά θα κάνετε να μιλήσετε εκείνη την ώρα. Καταλαβαίνω πως ίσως νιώθετε την αδικία ακόμα πιο έντονα αργότερα, αλλά τα "μου είπαν, το άκουσα, το είδα από τον ταδε/την ταδε" εκ των υστέρων δεν βοηθούν. Μόνο λειτουργούν επιβαρυντικά για την ψυχολογία των υπόλοιπων υποψηφίων. Εγώ δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω κανέναν και ούτε τέτοια διάθεση, αλλά βρισκόμαστε σε ανώνυμο φορουμ και ο καθένας μπορεί να πει και να θέλει ό,τι θέλει. Τονίζω πως δεν προσπαθώ να αμφισβητήσω τον θεματοθέτη, ωστόσο είναι πραγματικά καλύτερο κατά την γνώμη μου να μην προκαλούμε αμφιβολίες σε τόσα παιδιά σχετικά με το αδιάβλητο των εξετάσεων (δεδομένου πως ό,τι και να πούμε δεν αλλάζει κάτι). Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ την αντιγραφή (αν και όποτε έχει γίνει στις πανελλαδικές) ανήθικη, αισχρή και εξαιρετικά άδικη. Όλοι κάνουμε τα στραβά μάτια σε διαγωνίσματα και ενδοσχολικές, όμως στις πανελλήνιες παίζονται πολλά (κόπος, όνειρα, χρήματα...). Οπότε μην το αφήσετε έτσι αν βρεθείτε αντιμέτωποι με τέτοια κατάσταση.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Όντως υπήρξε αντιγραφή. Τουλάχιστον 3-4 γνωστοί μου είχαν φέρει σκονάκια στις τσέπες τους που έβλεπαν όταν πήγαιναν τουαλέτα. Το ότι οι πανελλήνιες είναι αδιάβλητος θεσμός μεγάλο ψέμα..
Μα τι να δεις απο τα σκονάκια; είναι τόσο μεγάλη η ύλη και τα σοσ αποδείχθηκε τελικά ότι καίγονται. Πρεπει κάποιος ειτε να ειναι χαζός για να διακυνδυνεύσει να μηδενιστεί το γραπτό ή να μην έχει διαβάσει τίποτα. Και πατάνε στο γεγονός ότι δεν θέλετε να γίνετε καρφια...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν αντιληφθείτε κάτι τέτοιο, καλά θα κάνετε να μιλήσετε εκείνη την ώρα. Καταλαβαίνω πως ίσως νιώθετε την αδικία ακόμα πιο έντονα αργότερα, αλλά τα "μου είπαν, το άκουσα, το είδα από τον ταδε/την ταδε" εκ των υστέρων δεν βοηθούν. Μόνο λειτουργούν επιβαρυντικά για την ψυχολογία των υπόλοιπων υποψηφίων. Εγώ δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω κανέναν και ούτε τέτοια διάθεση, αλλά βρισκόμαστε σε ανώνυμο φορουμ και ο καθένας μπορεί να πει και να θέλει ό,τι θέλει. Τονίζω πως δεν προσπαθώ να αμφισβητήσω τον θεματοθέτη, ωστόσο είναι πραγματικά καλύτερο κατά την γνώμη μου να μην προκαλούμε αμφιβολίες σε τόσα παιδιά σχετικά με το αδιάβλητο των εξετάσεων (δεδομένου πως ό,τι και να πούμε δεν αλλάζει κάτι). Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ την αντιγραφή (αν και όποτε έχει γίνει στις πανελλαδικές) ανήθικη, αισχρή και εξαιρετικά άδικη. Όλοι κάνουμε τα στραβά μάτια σε διαγωνίσματα και ενδοσχολικές, όμως στις πανελλήνιες παίζονται πολλά (κόπος, όνειρα, χρήματα...). Οπότε μην το αφήσετε έτσι αν βρεθείτε αντιμέτωποι με τέτοια κατάσταση.
ακριβώς είναι μεγάλη αδικία να περάσει κάποιος σε μια σχολή με αντιγραφή και να πάρει τη θεση ενος παιδιού που είχε προσπαθήσει
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,487 μηνύματα.
Για να κάνεις αντιγραφή στις πανελλήνιες πρέπει να είσαι σε φάση να μην έχεις να χάσεις κάτι.
 

johnny20

Νεοφερμένος

Ο johnny20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ όσους ξέρω και έχουν αντιγράψει,δεν είχαν τίποτα να χάσουν όπως είπατε παραπάνω γιατί είτε θα έπαιρναν 2 χωρίς σκονακι είτε θα έκαναν σκονακι και είτε θα έγραφαν καλά (λόγω των απαντήσεων στο σκονακι) είτε θα τους έπιαναν και θα μηδενίζονταν,που δεν έχει μεγάλη απόκλιση το 0 από το 2. Δυστυχώς ή ευτυχώς οι περισσότεροι πέρασαν εκεί που ήθελαν,επειδή δεν τους έπιασαν οι επιτηρητές και τώρα μένουν σε όλα τα μαθήματα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,312 μηνύματα.
Μια συμμαθήτριά μου ήρθε να γράψει πανελλήνιες. Φορούσε μια μαύρη κορδέλα που κάλυπτε τα αυτιά της. Εννοείται πως υποψιάστηκα ότι είχε ακουστικό ψείρα κάτω από αυτήν. Εκνευρίστηκα πολύ και ήθελα να το πω στους επιτηρητές αλλά από την άλλη δεν ήθελα να γίνω καρφί. Τελικά δεν το είπα και αποδείχτηκαν οι υποψίες μου ήταν σωστές. Δεν πιστεύετε και εσείς ότι οι επιτηρητές πρέπει να ελέγχουν τα άτομα που καλύπτουν τα αυτιά τους με αξεσουάρ, μαλλιά και κουκούλες;
Ειδικα σε κατι νησια και χωρια το τι αντιγραφη πεφτει δεν λεγεται. Ασε καλυτερα. Πολλοι επιτηρητες κιολας ειναι συγγενεις με μαθητες. Σιγα μην καρφωσουν το ανιψακι τους.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Ειδικα σε κατι νησια και χωρια το τι αντιγραφη πεφτει δεν λεγεται. Ασε καλυτερα. Πολλοι επιτηρητες κιολας ειναι συγγενεις με μαθητες. Σιγα μην καρφωσουν το ανιψακι τους.
νομίζω απαγορεύεται να εχουν μεχρι ενος βαθμού συγγενεια , παντως ολοι ειναι γνωστοι λιγο πολλοι μεταξυ τους
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,312 μηνύματα.
νομίζω απαγορεύεται να εχουν μεχρι ενος βαθμού συγγενεια , παντως ολοι ειναι γνωστοι λιγο πολλοι μεταξυ τους
Καλα αυτα ειναι στα χαρτια αγαπητη . Τον δασκαλο μου στα ιδιαιτερα που εκανα στη χημεια για τις πανελληνιες ,τον ειχαν στειλει καθηγητη σε νησι (δεν θυμαμαι ποιο) . Οργια μου ειπε γινοντουσαν στις πανελληνιες.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,606 μηνύματα.
Πρέπει να είσαι πολύ σκληρός καρ@@@@ης για να αντιγράψεις στις πανελλήνιες😛

Αλλά εγώ αν έβλεπα να αντιγράφει κάποιος δεν θα το έλεγα στους επιτηρητές. Μεγάλη ρουφιανιά. Αλλά ναι, είναι άδικο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,633 μηνύματα.
Πρέπει να είσαι πολύ σκληρός καρ@@@@ης για να αντιγράψεις στις πανελλήνιες😛

Αλλά εγώ αν έβλεπα να αντιγράφει κάποιος δεν θα το έλεγα στους επιτηρητές. Μεγάλη ρουφιανιά. Αλλά ναι, είναι άδικο.
Όταν κάτι δεν σε βλάπτει, όπως στις ενδοσχολικές ας πούμε, κάνεις τα στραβά μάτια, γιατί ξέρεις οτι ούτως η άλλως είναι μια τυπικότητα, κανείς δεν νοιάζεται για το +/- 1 που θα πάρει o άλλος απο αντιγραφή σε μια ενδοσχολική εξέταση την οποία δεν θα θυμάται κανένας μετά απο καιρό.

Σε έναν πανελλήνιο διαγωνισμό όμως, που οι πράξεις σου άμεσα επηρεάζουν τους άλλους, τότε δεν είναι ρουφιανιά. Μην ξεχνάμε πόσα παιδιά που έχουν δουλέψει σκληρά, έχουν χάσει σχολή για λίγα μόρια μόνο. Οπότε ακόμα και ένα μικρό σκονάκι, μπορεί να κάνει θεωρητικά την διαφορά υπέρ αυτού που κλέβει, ειδικά εαν είναι διαβασμένος κατά τα άλλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,048 μηνύματα.
Αντιγραφές υπάρχουν από τότε που υπάρχει άνθρωπος, σε όλους τους λαούς του κόσμου. Χαλαρώστε μάνγκες μου στη χώρα της υποκρισίας. Άντε πια... :P Θα σας φυτέψει τσιπάκι ο Πιερακάκης και όλα θα λυθούν. :lol: Μετά θα έχουμε και τα τσιποσκονάκια. Οπότε θα βρούμε νέες μεθόδους επιτήρησης.

Υ.Γ. Δεν έχω αντιγράψει ποτέ στη ζωή μου και το έχω πληρώσει πολύ ακριβά. :ropalo:
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,312 μηνύματα.
Αντιγραφές υπάρχουν από τότε που υπάρχει άνθρωπος, σε όλους τους λαούς του κόσμου. Χαλαρώστε μάνγκες μου στη χώρα της υποκρισίας. Άντε πια... :P Θα σας φυτέψει τσιπάκι ο Πιερακάκης και όλα θα λυθούν. :lol: Μετά θα έχουμε και τα τσιποσκονάκια. Οπότε θα βρούμε νέες μεθόδους επιτήρησης.

Υ.Γ. Δεν έχω αντιγράψει ποτέ στη ζωή μου και το έχω πληρώσει πολύ ακριβά. :ropalo:
Ειδικα σε εξεταστικες πανεπιστημιου τα σκονακια και τα κινητα πανε συννεφο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,048 μηνύματα.
Oρισμένοι καθηγητές χρησιμοποιούν μέθοδο ανίχνευσης σήματος. :cool:
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Oρισμένοι καθηγητές χρησιμοποιούν μέθοδο ανίχνευσης σήματος. :cool:
Έχω πετύχει καθηγητή ο οποίος είχε φέρει μια συσκευή για την ανίχνευση των κινητών και καθώς γράφαμε, περνούσε από δίπλα μας για να μας σκανάρει. :hehe:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,061 μηνύματα.
Oρισμένοι καθηγητές χρησιμοποιούν μέθοδο ανίχνευσης σήματος. :cool:
Ανιχνευση ε? και πως θα ανιχνευσουν τα γραμμενα στα μπουτακια των κοριτσιων κατω απο την φουστιτσα που παραδοξως για πρωτη φορα φορεσαν τοτε.
Και αυτα εκπεμπουν αλλα με μη ανιχνευσιμα ηλεκτρονικως κυματα.
Η πρωτοτυπία πρεπει να επιβραβευεται και οχι να τιμωρειται.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,048 μηνύματα.
Nα είναι καλά το μπούστο..και το τατουάζ σκονάκι ή η ξαφνική φαγούρα. Πολύ μπουστόζικα ήταν τα θέματα Παιδαγωγικής Μήλου ΙΙ. :cool:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top