Tichu

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Υπάρχει άλλος που κουβαλάει συχνά πυκνά μαζί του τράπουλα tichu για ... παν ενδεχόμενο, or is it just me? :strong:

Συγκινουμαι:)!! Κι εγω την εχω παντοτε μαζι μου (στην τσεπη του μπουφαν μου:P) και οπου και να παμε, καταληγουμε να παιζουμε tichu!! Εχει λιωσει η κακομοιρα:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μόνο εγώ το ακούω πρώτη φορά? :P
μάλλον για φοιτητοπαιχνίδι μιλάμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Iσχύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

friendly

Νεοφερμένος

Η friendly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
θα ειχε την καλοσυνη καποιος να εξηγησει πως παιζεται ποιοι ειναι οι κανονες με ποσα ατομα παιζεται κτλ????????????με ενδιαφερει και θα ηθελα να το μαθω..με την παρεα μου παιζουμε συχνα παιχνιδια με χαρτια( οχι ποκερ και τετοια) και υπαρχει μεγαλος ανταγνωνισμος και πωρωση που..γενικα οταν παιζουμε ξεχναμε φιλιες κ οποιδηποτε αλλη σχεση..οταν τελειωσει το παιχνιδι ειμαστε μια χαρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ορίστε και οι κανόνες:
https://www.tichuworld.com/rules/official-tichu-rules

Βέβαια πρέπει να προμηθευτείς και την τράπουλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

friendly

Νεοφερμένος

Η friendly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ορίστε και οι κανόνες:
https://www.tichuworld.com/rules/official-tichu-rules

Βέβαια πρέπει να προμηθευτείς και την τράπουλα...

ευχαριστω πολυ tsarachaf:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Δεν έχω παίξει πολλές φορές αλλά νομίζω ότι αν τύχαινε κάτι τέτοιο θα κολλούσα άσχημα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Πρώτον!!!! Να πω ένα "φτου σου δε ντρέπεσαι" στον Κωνσταντίνο που δεν εμφάνισε την τράπουλα όταν είχαμε συναντηθεί:P και να τον προειδοποιήσω ότι την επόμενη φορά θα στρώσουμε καρέ και δε το συζητώ!!!! :pfff: :P
δεύτερον να πω κάτι πολύ πρακτικό για όσους θέλουν να παίξουν tichu και δε τους βρίσκεται πρόχειρη κάποια τράπουλα tichu, πέραν της κανονικής τράπουλας... Παίρνουμε την τράπουλα όπως είναι, κρατάμε τα τζόκερ, δανειζόμαστε τα τζόκερ από μια άλλη τράπουλα και με μολυβάκι σημειώνουμε απαλά, αλλά ευδιάκριτα, τη φιγούρα που αντιπροσωπεύει (δράκος, σκυλάκια, φοίνικας, mah jongg) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,488 μηνύματα.
Πού μπορεί να βρεθεί η εν λόγω τράπουλα;:whistle:

Προτιμώ το game(άλλο παιχνίδι με χαρτιά), πάντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
δεν το έχω παίξει ποτέ! πως παίζεται; έχετε κανένα site με πληροφορίες παιχνιδιού κλπ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πού μπορεί να βρεθεί η εν λόγω τράπουλα;:whistle:
Στην Αθήνα, μπορείς να αγοράσεις από την Kaissa στα Εξάρχεια. Δεν ξέρω αν έχει και σε άλλα σημεία.

δεν το έχω παίξει ποτέ! πως παίζεται; έχετε κανένα site με πληροφορίες παιχνιδιού κλπ:redface:
Δες το ποστ του τσαφ-τσουφ πιο πάνω.

Παρεμπιπτώντως, ικανούς σας έχω να οργανώσετε tichu-meeting, με τόσο κάψιμο που βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Μη βάζεις ιδέες Γιώργο, μη βάζεις ιδέες!!!! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κι όσον αφορά την Θεσ/νίκη, τράπουλα μπορεί να βρει κανείς στα Playhouse...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Πού μπορεί να βρεθεί η εν λόγω τράπουλα;

στο Public την έχει
15ευρώ και έχει μέσα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Κι όσον αφορά την Θεσ/νίκη, τράπουλα μπορεί να βρει κανείς στα Playhouse...

και στο Harry's Spot
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Χαχαχα οπου και να γυρισω βλεπω την λεξη τιτσου παντου και ακομα δεν εχω μαθει καν πως παιζεται :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Ρε παιδια σας παρακαλω πειτε μου πως παιζετε αυτο το παιχνιδι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Σε προηγούμενη σελίδα έχει λινκ με τους κανόνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallenangel

Νεοφερμένος

Η fallenangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Και γω φέτος ε έμαθα στη σχολή, είμαι στο πρωτο έτος, έχω παίξει καμποσες φορες κ οντως τα σπάει σαν παιχνιδάκι;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Tichu κανω μανα μου. :P

Καιγομαστε με μεγαλο ζηλο στα Γιαννενα μπορω να πω. Εχει βγει και μπλουζα I <3 tichu!

Παντως, αλλοι κουβαλανε τις τραπουλες, οχι η αφεντια μας. Εγω μονο ζαρια φερνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top