Thoughts για 2ο εξάμηνο και σχολή

NeosUser2023

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NeosUser2023 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής σε ΟΕ και ενώ 1ο εξάμηνο πέρασα όλα τα μαθήματα πιστεύω ότι τώρα αρχίζει η συλλογή των κομμένων

Το ότι δεν καταλαβαίνω την Μίκρο με έβαλε σε σκέψεις πως άμα μου φαίνεται έτσι ένα από τα βασικά μαθήματα πως θα τα πάω στην πορεία ή μήπως δεν κάνω τις αΥτο . Από την άλλη έχω τα αγγλικά παραμελημένα γενικά εδώ και χρόνια , στο πρώτο εξάμηνο τα πέρασα εξαιτίας μιασ εργασίας τώρα είναι απίθανο να συμβεί αυτό. Κ τέλος τα μαθηματικά όπου θεωρούν δεδομένες γνώσεις από το γενικό λύκειο , έχω καλύψει αρκετά κενά αλλά πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω γιατί σε πρόοδος δεν επίανα ούτε βάση.

Ουσιαστικά μπαίνω στην εξεταστική με την λογική του έχω κοπεί στα 3/6. Στις περισσότερες διαλέξεις πήγα αλλά το διάβασμα μου ήταν μέτριο προς κακό . Καλά δεν έχει νόημα η ενσυναίσθηση για την εξεταστική όταν έχω δείξει ενός βαθμού αδιαφορία στην προετοιμασία , απλά άρχισαν να κάνω σκέψεις για αφήσω ή να αλλάξω την σχολή (για αυτό το πρήξιμο) από την άλλη δεν έχω προσπαθήσει τόσο πολύ και ακούω από φοιτητές απτα άλλα έτη ότι στην πορεία κατάλαβαν ότι τους αρέσει το αντικείμενο και η σχολή αλλά δεν ξέρω... Σίγουρα το να τα παρατήσω χωρίς να έχω προσπαθήσει αρκετά το θεωρώ λάθος
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,691 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής σε ΟΕ και ενώ 1ο εξάμηνο πέρασα όλα τα μαθήματα πιστεύω ότι τώρα αρχίζει η συλλογή των κομμένων

Το ότι δεν καταλαβαίνω την Μίκρο με έβαλε σε σκέψεις πως άμα μου φαίνεται έτσι ένα από τα βασικά μαθήματα πως θα τα πάω στην πορεία ή μήπως δεν κάνω τις αΥτο . Από την άλλη έχω τα αγγλικά παραμελημένα γενικά εδώ και χρόνια , στο πρώτο εξάμηνο τα πέρασα εξαιτίας μιασ εργασίας τώρα είναι απίθανο να συμβεί αυτό. Κ τέλος τα μαθηματικά όπου θεωρούν δεδομένες γνώσεις από το γενικό λύκειο , έχω καλύψει αρκετά κενά αλλά πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω γιατί σε πρόοδος δεν επίανα ούτε βάση.

Ουσιαστικά μπαίνω στην εξεταστική με την λογική του έχω κοπεί στα 3/6. Στις περισσότερες διαλέξεις πήγα αλλά το διάβασμα μου ήταν μέτριο προς κακό . Καλά δεν έχει νόημα η ενσυναίσθηση για την εξεταστική όταν έχω δείξει ενός βαθμού αδιαφορία στην προετοιμασία , απλά άρχισαν να κάνω σκέψεις για αφήσω ή να αλλάξω την σχολή (για αυτό το πρήξιμο) από την άλλη δεν έχω προσπαθήσει τόσο πολύ και ακούω από φοιτητές απτα άλλα έτη ότι στην πορεία κατάλαβαν ότι τους αρέσει το αντικείμενο και η σχολή αλλά δεν ξέρω... Σίγουρα το να τα παρατήσω χωρίς να έχω προσπαθήσει αρκετά το θεωρώ λάθος
Ίσως και το γεγονός οτι ήδη απο τα πρώτα εξάμηνα δεν ψήθηκες να προσπαθήσεις να είναι οιωνός όμως...
Στα πρώτα εξάμηνα ο κόσμος(εαν δεν έχει πάθει burnout απο πανελλήνιες) δεν αδιαφορεί για την σχολή αλλά είναι ενθουσιασμένος για αυτήν.

Οπότε εαν δεν το νιώθεις αυτό λυπάμαι, και σε συμβουλεύω να ψάξεις τις σχολές για να βρεις εκείνη η οποία θα σε κάνει να νιώθεις έτσι, και θα σε παρακινεί να διαβάσεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής σε ΟΕ και ενώ 1ο εξάμηνο πέρασα όλα τα μαθήματα πιστεύω ότι τώρα αρχίζει η συλλογή των κομμένων

Το ότι δεν καταλαβαίνω την Μίκρο με έβαλε σε σκέψεις πως άμα μου φαίνεται έτσι ένα από τα βασικά μαθήματα πως θα τα πάω στην πορεία ή μήπως δεν κάνω τις αΥτο . Από την άλλη έχω τα αγγλικά παραμελημένα γενικά εδώ και χρόνια , στο πρώτο εξάμηνο τα πέρασα εξαιτίας μιασ εργασίας τώρα είναι απίθανο να συμβεί αυτό. Κ τέλος τα μαθηματικά όπου θεωρούν δεδομένες γνώσεις από το γενικό λύκειο , έχω καλύψει αρκετά κενά αλλά πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω γιατί σε πρόοδος δεν επίανα ούτε βάση.

Ουσιαστικά μπαίνω στην εξεταστική με την λογική του έχω κοπεί στα 3/6. Στις περισσότερες διαλέξεις πήγα αλλά το διάβασμα μου ήταν μέτριο προς κακό . Καλά δεν έχει νόημα η ενσυναίσθηση για την εξεταστική όταν έχω δείξει ενός βαθμού αδιαφορία στην προετοιμασία , απλά άρχισαν να κάνω σκέψεις για αφήσω ή να αλλάξω την σχολή (για αυτό το πρήξιμο) από την άλλη δεν έχω προσπαθήσει τόσο πολύ και ακούω από φοιτητές απτα άλλα έτη ότι στην πορεία κατάλαβαν ότι τους αρέσει το αντικείμενο και η σχολή αλλά δεν ξέρω... Σίγουρα το να τα παρατήσω χωρίς να έχω προσπαθήσει αρκετά το θεωρώ λάθος
Κοιτα το οτι δεν θα περασεις ολα τα μαθηματα του 2ου οκ ...αυτο ειναι και το φυσιολογικο...
Το οτι δεν πολυ γουσταρεις τα μαθηματικα ..ουτε αυτο ειναι προβλημα .
Μαθηματικα και οικονομικα δεν εχουν και πολυ σχεση..κατι λιγο.
Το οτι δεν γουσταρες την Μικροοικονομια.... ναι αυτο ειναι ανησυχητικό.
Και δεν εχω και λυση να σου πω ..εκει στο 4ο που πηγες δεν εχει και κατι αλλο. Η οικονομικη επιστημη ειναι το πιο αερατο ,συλλογιστικό και νεφελωδες απο ολα τα αλλα. Δηλαδη μπορεις να πεις οτι εχει και οραμα.
Υπομονη.
 

tsiobieman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 811 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής σε ΟΕ και ενώ 1ο εξάμηνο πέρασα όλα τα μαθήματα πιστεύω ότι τώρα αρχίζει η συλλογή των κομμένων

Το ότι δεν καταλαβαίνω την Μίκρο με έβαλε σε σκέψεις πως άμα μου φαίνεται έτσι ένα από τα βασικά μαθήματα πως θα τα πάω στην πορεία ή μήπως δεν κάνω τις αΥτο . Από την άλλη έχω τα αγγλικά παραμελημένα γενικά εδώ και χρόνια , στο πρώτο εξάμηνο τα πέρασα εξαιτίας μιασ εργασίας τώρα είναι απίθανο να συμβεί αυτό. Κ τέλος τα μαθηματικά όπου θεωρούν δεδομένες γνώσεις από το γενικό λύκειο , έχω καλύψει αρκετά κενά αλλά πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω γιατί σε πρόοδος δεν επίανα ούτε βάση.

Ουσιαστικά μπαίνω στην εξεταστική με την λογική του έχω κοπεί στα 3/6. Στις περισσότερες διαλέξεις πήγα αλλά το διάβασμα μου ήταν μέτριο προς κακό . Καλά δεν έχει νόημα η ενσυναίσθηση για την εξεταστική όταν έχω δείξει ενός βαθμού αδιαφορία στην προετοιμασία , απλά άρχισαν να κάνω σκέψεις για αφήσω ή να αλλάξω την σχολή (για αυτό το πρήξιμο) από την άλλη δεν έχω προσπαθήσει τόσο πολύ και ακούω από φοιτητές απτα άλλα έτη ότι στην πορεία κατάλαβαν ότι τους αρέσει το αντικείμενο και η σχολή αλλά δεν ξέρω... Σίγουρα το να τα παρατήσω χωρίς να έχω προσπαθήσει αρκετά το θεωρώ λάθος
Εγώ όπως και ο Γιάννης θα σου προτείνω να κάνεις υπομονή και να δεις τις επιδόσεις σου στο 2ο εξάμηνο, να δεις και τα μαθήματα του 2ου έτους που εκεί σιγά σιγά ξεκινούν οι βάσεις για τις εξειδικεύσεις και μετά θα κρίνεις. Το ότι δεν καταλαβαίνεις ακόμα την μικροοικονομία δεν πειράζει, θα μάθεις στα επόμενα εξάμηνα λόγω των υπόλοιπων μαθημάτων που θα την εφαρμόζουν. Αν η σχολή γενικά σου αρέσει σαν αντικείμενο κλπ είναι απλά θέμα υπομονής. Να σου δώσω και ένα παράδειγμα από την εμπειρία μου, εγώ και συνάδελφοι από το έτος μου όταν ήμασταν προπτυχιακό είχαμε θέμα με τη Java στο 2ο εξάμηνο αλλά τη μάθαμε καλύτερα στο 3ο όπου ένα μάθημα τη χρησιμοποιούσε πιο πρακτικά σε εργασίες. :)
 

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Κοιτα το οτι δεν θα περασεις ολα τα μαθηματα του 2ου οκ ...αυτο ειναι και το φυσιολογικο...
Το οτι δεν πολυ γουσταρεις τα μαθηματικα ..ουτε αυτο ειναι προβλημα .
Μαθηματικα και οικονομικα δεν εχουν και πολυ σχεση..κατι λιγο.
Το οτι δεν γουσταρες την Μικροοικονομια.... ναι αυτο ειναι ανησυχητικό.
Και δεν εχω και λυση να σου πω ..εκει στο 4ο που πηγες δεν εχει και κατι αλλο. Η οικονομικη επιστημη ειναι το πιο αερατο ,συλλογιστικό και νεφελωδες απο ολα τα αλλα. Δηλαδη μπορεις να πεις οτι εχει και οραμα.
Υπομονη.
Το ότι τα μαθηματικά δεν έχουν σχέση με τα οικονομικά είναι χαζό. Οι περισσότερες εκφάνσεις των οικονομικών απαιτούν να χειρίζεσαι καλά και με άνεση μαθηματικά εργαλεία. Ίσως κατευθύνσεις όπως η λογιστική είναι πιο τσιλ σε αυτό το κομμάτι αλλά σχεδόν παντού αλλού, καλό θα ήταν να κατανοείς τις ποσοτικές υποστάσεις και να μπορείς να τις αναπαράγεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Το ότι τα μαθηματικά δεν έχουν σχέση με τα οικονομικά είναι χαζό. Οι περισσότερες εκφάνσεις των οικονομικών απαιτούν να χειρίζεσαι καλά και με άνεση μαθηματικά εργαλεία. Ίσως κατευθύνσεις όπως η λογιστική είναι πιο τσιλ σε αυτό το κομμάτι αλλά σχεδόν παντού αλλού, καλό θα ήταν να κατανοείς τις ποσοτικές υποστάσεις και να μπορείς να τις αναπαράγεις.
Καλα καλα μην βαρας δεν σας ειπα και μαθηματικως αγράμματους.
Κανετε μαθηματικα ετσι προσαρμοσμενα στις σκεψεις σας ( και καλα κανετε) ετσι να ειναι γλυκουλια.
 

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Καλα καλα μην βαρας δεν σας ειπα και μαθηματικως αγράμματους.
Κανετε μαθηματικα ετσι προσαρμοσμενα στις σκεψεις σας ( και καλα κανετε) ετσι να ειναι γλυκουλια.
Το προπτυχιακό μου είναι στην οικονομετρία και όχι στα απλά οικονομικά, οπότε μην αγχώνεσαι, δε θίχτηκα. Είναι επικίνδυνο όμως να λες στα παιδιά εδώ ότι τα μαθηματικά και τα οικονομικά δεν έχουν τόσο σχέση. Εννοείται πως δεν είναι επίπεδο πολυτεχνείου σε καμία περίπτωση, αλλά θα νομίσει κανένας άσχετος με το θέμα ότι τα οικονομικά είναι μόνο θεωρία και θα την πατήσει άσχημα.
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ίσως και το γεγονός οτι ήδη απο τα πρώτα εξάμηνα δεν ψήθηκες να προσπαθήσεις να είναι οιωνός όμως...
Στα πρώτα εξάμηνα ο κόσμος(εαν δεν έχει πάθει burnout απο πανελλήνιες) δεν αδιαφορεί για την σχολή αλλά είναι ενθουσιασμένος για αυτήν.

Οπότε εαν δεν το νιώθεις αυτό λυπάμαι, και σε συμβουλεύω να ψάξεις τις σχολές για να βρεις εκείνη η οποία θα σε κάνει να νιώθεις έτσι, και θα σε παρακινεί να διαβάσεις.
Τα μαθήματα του 1ου εξαμήνου τα πέρασε όλα, η συμβουλή αυτή θα ταίριαζε αν δεν είχε περάσει σχεδόν τίποτα.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής σε ΟΕ και ενώ 1ο εξάμηνο πέρασα όλα τα μαθήματα πιστεύω ότι τώρα αρχίζει η συλλογή των κομμένων

Το ότι δεν καταλαβαίνω την Μίκρο με έβαλε σε σκέψεις πως άμα μου φαίνεται έτσι ένα από τα βασικά μαθήματα πως θα τα πάω στην πορεία ή μήπως δεν κάνω τις αΥτο . Από την άλλη έχω τα αγγλικά παραμελημένα γενικά εδώ και χρόνια , στο πρώτο εξάμηνο τα πέρασα εξαιτίας μιασ εργασίας τώρα είναι απίθανο να συμβεί αυτό. Κ τέλος τα μαθηματικά όπου θεωρούν δεδομένες γνώσεις από το γενικό λύκειο , έχω καλύψει αρκετά κενά αλλά πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω γιατί σε πρόοδος δεν επίανα ούτε βάση.

Ουσιαστικά μπαίνω στην εξεταστική με την λογική του έχω κοπεί στα 3/6. Στις περισσότερες διαλέξεις πήγα αλλά το διάβασμα μου ήταν μέτριο προς κακό . Καλά δεν έχει νόημα η ενσυναίσθηση για την εξεταστική όταν έχω δείξει ενός βαθμού αδιαφορία στην προετοιμασία , απλά άρχισαν να κάνω σκέψεις για αφήσω ή να αλλάξω την σχολή (για αυτό το πρήξιμο) από την άλλη δεν έχω προσπαθήσει τόσο πολύ και ακούω από φοιτητές απτα άλλα έτη ότι στην πορεία κατάλαβαν ότι τους αρέσει το αντικείμενο και η σχολή αλλά δεν ξέρω... Σίγουρα το να τα παρατήσω χωρίς να έχω προσπαθήσει αρκετά το θεωρώ λάθος
Ξεκινάμε από τα εξής :


Το ότι δεν καταλαβαίνω την Μίκρο με έβαλε σε σκέψεις πως άμα μου φαίνεται έτσι ένα από τα βασικά μαθήματα πως θα τα πάω στην πορεία ή μήπως δεν κάνω τις αΥτο .
Η Μικροοικονομία είναι ένα απαιτητικό και βασικό μάθημα στο τμήμα οικονομικών επιστημών και είναι πολλοί εκείνοι που δυσκολεύονται αφού περιλαμβάνει κάποιες έννοιες που δεν είναι τόσο εύκολα αντιληπτές! Οπότε μην σε τρομάζει τόσο το γεγονός ότι δυσκολεύεσαι!
Κ τέλος τα μαθηματικά όπου θεωρούν δεδομένες γνώσεις από το γενικό λύκειο , έχω καλύψει αρκετά κενά αλλά πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω γιατί σε πρόοδος δεν επίανα ούτε βάση.
Στα μαθηματικά σε μια οικονομική σχολή για μένα αν κάποιος ξέρει να χειρίζεται τα εξής 3 εργαλεία :
  • Παραγώγους
  • Ολοκληρώματα
  • Γραμμική Άλγεβρα
Δεν πρόκειται να αντιμετωπίσει τεράστιο θέμα στη σχολή και στα μαθήματα που έρχονται
Καλά δεν έχει νόημα η ενσυναίσθηση για την εξεταστική όταν έχω δείξει ενός βαθμού αδιαφορία στην προετοιμασία , απλά άρχισαν να κάνω σκέψεις για αφήσω ή να αλλάξω την σχολή (για αυτό το πρήξιμο) από την άλλη δεν έχω προσπαθήσει τόσο πολύ
Για μένα ένα καλό σύστημα είναι να διαβάζεις όλο το εξάμηνο-κάθε ΣΚ να βλέπεις τι κάνατε μέσα στην εβδομάδα και όλα θα πάνε καλά!
μήπως δεν κάνω τις αΥτο .
Ποια μαθήματα σου αρέσουν; μεχρι τώρα (είναι και γενικά στην αρχή και γι αυτό μπορεί να μην τα βρίσκεις ενδιαφέροντα)
Το οτι δεν πολυ γουσταρεις τα μαθηματικα ..ουτε αυτο ειναι προβλημα .
Μαθηματικα και οικονομικα δεν εχουν και πολυ σχεση..κατι λιγο.
Υπάρχουν πολλοί κλάδοι των οικονομικών που έχουν αρκετά μαθηματικά-ειδικά σε μεταπτυχιακό επίπεδο τα μάστερ στα οικονομικά είναι άκρως μαθηματικοποιημένα
Εννοείται πως δεν είναι επίπεδο πολυτεχνείου σε καμία περίπτωση, αλλά θα νομίσει κανένας άσχετος με το θέμα ότι τα οικονομικά είναι μόνο θεωρία και θα την πατήσει άσχημα.
Τα μεταπτυχιακά στα οικονομικά τα μαθηματικά που απαιτούνται κοντράρουν τα μαθηματικά που γίνονται σε πολυτεχνείο-δες μαστερ στην ΑΣΟΕΕ MSc in Economics είναι πλήρως μαθηματικοποιημένο...
Τα μαθηματικά της σχολής είναι λίγα (στο προπτυχιακό)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι περισσότερες εκφάνσεις των οικονομικών απαιτούν να χειρίζεσαι καλά και με άνεση μαθηματικά εργαλεία
image.jpg

Οχι δεν χρειάζονται μαθηματικά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Τα μεταπτυχιακά στα οικονομικά τα μαθηματικά που απαιτούνται κοντράρουν τα μαθηματικά που γίνονται σε πολυτεχνείο-δες μαστερ στην ΑΣΟΕΕ MSc in Economics είναι πλήρως μαθηματικοποιημένο...
Τα μαθηματικά της σχολής είναι λίγα (στο προπτυχιακό)
Συμφωνώ ότι τα αξιόλογα μεταπτυχιακά στα καθαρά οικονομικά είναι κυρίως μαθηματικά. Στο ότι κοντράρουν το πολυτεχνείο, θα διαφωνήσω νομίζω. Με μία πρόχειρη ματιά, διαπίστωσα ότι σχεδόν όλες τα μοντέλα που αναφέρονται στο πρόγραμμα σπουδών πχ SVAR, cointegration, factor models, οτιδήποτε έχει σχέση με time series, τα έχω συναντήσει σε βάθος στο προπτυχιακό μου και δεν είμαι καν σε καθαρά πολυτεχνική σχολή.


Ενώ πάλι συμφωνώ με το essence, δε θεωρώ ότι αυτό είναι καλό παράδειγμα. Μία σύνθετη συνάρτηση κερδών είναι, που αν κάποιος ξέρει τα βασικά μπορεί εύκολα να την αναλύσει. Αλλά υπάρχουν άφθονα παραδείγματα πιο σύνθετων μαθηματικών χειρισμών απαραίτητων στα οικονομικά.
 

NeosUser2023

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NeosUser2023 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ξεκινάμε από τα εξής :



Η Μικροοικονομία είναι ένα απαιτητικό και βασικό μάθημα στο τμήμα οικονομικών επιστημών και είναι πολλοί εκείνοι που δυσκολεύονται αφού περιλαμβάνει κάποιες έννοιες που δεν είναι τόσο εύκολα αντιληπτές! Οπότε μην σε τρομάζει τόσο το γεγονός ότι δυσκολεύεσαι!

Στα μαθηματικά σε μια οικονομική σχολή για μένα αν κάποιος ξέρει να χειρίζεται τα εξής 3 εργαλεία :
  • Παραγώγους
  • Ολοκληρώματα
  • Γραμμική Άλγεβρα
Δεν πρόκειται να αντιμετωπίσει τεράστιο θέμα στη σχολή και στα μαθήματα που έρχονται

Για μένα ένα καλό σύστημα είναι να διαβάζεις όλο το εξάμηνο-κάθε ΣΚ να βλέπεις τι κάνατε μέσα στην εβδομάδα και όλα θα πάνε καλά!
Τώρα το καλοκαίρι έχω χρόνο να καλύψω τα κενά και να δω ξανά την μικροοικονομια καλύτερα
Ποια μαθήματα σου αρέσουν; μεχρι τώρα (είναι και γενικά στην αρχή και γι αυτό μπορεί να μην τα βρίσκεις ενδιαφέροντα)
Συγκεκριμένα πράγματα στα μαθηματικά μαρεσαν αρκετά ίσως επειδή τα είχα καταλάβει εύκολα σε σχέση με τα υπόλοιπα. Αλλά σαν μάθημα μαρεσει το δίκαιο αλλά δεν είναι αποκλειστικά οικονομικό μάθημα , παρεμφερές είναι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Ε πως το δικαιο ειναι αναποστο κομματι των οικονομικων και ειναι η πρωτη και βασικη θωρακιση μιας επιχειρησης και ειναι και τσαμπα. Μετα αναλαμβανουν οι εξωτερικοι..σπανιως πρεπει και ειναι και ακριβοι.
Το σωστο ειναι ομως ,το δικαιο αυτο να στεφεται και με το μερος των εργαζομενων.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top