SOS! Μου ήρθε email για κατάταξη

Guest 968714

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι πρωτοετής φοιτητής και μου ήρθε στρατιωλογικό email ότι κατατάσωμαι. Εγώ όμως φοιτώ και σκοπεύω να πάω στρατό μετά από το τέλος των σπουδών μου δεν είχα κάνει όμως την αίτηση! Αν κάποιος γνωρίζει παρακαλό να με ενημερώση άμεσα για το τι πρέπει να κάνω για να αρνηθώ την κατάταξη.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,613 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής φοιτητής και μου ήρθε στρατιωλογικό email ότι κατατάσωμαι. Εγώ όμως φοιτώ και σκοπεύω να πάω στρατό μετά από το τέλος των σπουδών μου δεν είχα κάνει όμως την αίτηση! Αν κάποιος γνωρίζει παρακαλό να με ενημερώση άμεσα για το τι πρέπει να κάνω για να αρνηθώ την κατάταξη.
οπα κατσε κατσε, δεν πηγες να κανεις αναβολη οταν τελειωσες το λυκειο και μπηκες στην σχολη;;
Τι καθεσαι και ρωτας εδω; Τραβα πηγαινε στο κοντινότερο στρατολογικό γραφειο. Με πιστοποιητικό φοίτητσης.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 968714

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οπα κατσε κατσε, δεν πηγες να κανεις αναβολη οταν τελειωσες το λυκειο και μπηκες στην σχολη;;
Τι καθετε και ρωτας εδω; Τραβα πηγαινε στο κοντινότερο στρατολογικό γραφειο. Με πιστοποιητικό φοίτητσης.
Έκανα αναβολή μέσω του site, αλλά δεν γνωρίζω αν θα την δεχτούν.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,613 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,088 μηνύματα.
Έκανα αναβολή μέσω του site, αλλά δεν γνωρίζω αν θα την δεχτούν.

Πήγαινε άμεσα στο στρατολογικό γραφείο. Κανείς δεν ξέρει να σου απαντήσει με σιγουριά. Σε θέματα με το κράτος καλό θα ήταν στο μέλλον, να πηγαίνεις άμεσα στην υπηρεσία και να ρωτάς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hl_amhxanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Καλό πήξιμο νέος
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,882 μηνύματα.
@Ion. θες να σου δώσω τη θέση μου να πας εσύ στρατό ?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,295 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πάω πέρα από την πλάκα.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,535 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,882 μηνύματα.
Ελπιζω η ΕΥΠ περα απο τον Ανδρουλακη να παρακολουθει αυτο το σαιτ και να φακελωνει τους μελλοντικους λιποτακτες
Εχω παρει εδω και καιρό. Από όσο θυμάμαι, παίζει η ουρά όσων ήθελαν να πάρουν απαλλαγή να ήταν μεγαλύτερη από όσους βρίσκονταν εκεί για να παρουσιαστούν. Είμαι ένας από τους πολλούς.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,194 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πάω πέρα από την πλάκα.
Όχι δεν θες 🤣
Τέλος πάντων, το αν θα πρέπει οι γυναίκες να πάνε στρατό είναι άλλο θέμα . Το να παριστάνεις όμως ότι πάσχεις από ψυχική ασθένεια για να γλιτώσεις μια υποχρέωση δεν μου φαίνεται και σωστό...
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,882 μηνύματα.
Όχι δεν θες 🤣
Τέλος πάντων, το αν θα πρέπει οι γυναίκες να πάνε στρατό είναι άλλο θέμα .
Ίδιο θέμα είναι. Γενικά τις μαλακίες που κάνουν οι άντρες δε χρειάζεται να τις κάνουν και οι γυναίκες (και το αντίστροφο).
Το να παριστάνεις όμως ότι πάσχεις από ψυχική ασθένεια για να γλιτώσεις μια υποχρέωση δεν μου φαίνεται και σωστό...
Ούτε είναι σωστό που σου επιβάλλουν να πας θες δε θες. Σε άλλες χώρες δεν είναι έτσι. Εμείς, η Τουρκία, η Κίνα και σε κάποιες άλλες είναι υποχρεωτικός. Στις υπόλοιπες είτε δεν είναι υποχρεωτικό είτε υπάρχει ένα περίεργο σύστημα στο οποίο ένα συγκεκριμένο ποσοστό κατατάσσεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,452 μηνύματα.
Όχι δεν θες 🤣

Γιατί βρε; Χαβαλέ ήταν ο στρατός. 9 μήνες χαμένοι βέβαια, αλλά με 0 άγχος. Όλη μέρα καφέδες, φαγητά, αραλίκι και οι υπηρεσίες προφανώς. Καλή παρέα να υπάρχει και κάνεις ζωάρα, ειδικά στα φυλάκια που δε σε ελέγχει κανείς (εκτός Έβρου, εκεί μπορεί να είναι πιο αυστηρά, δε ξέρω). Εμείς είχαμε ρετσίνες, κρασιά και playstation 4 στο φυλάκιο, το GTA και το FIFA το είχαμε λιώσει :clapup:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,194 μηνύματα.
Γιατί βρε; Χαβαλέ ήταν ο στρατός. 9 μήνες χαμένοι βέβαια, αλλά με 0 άγχος. Όλη μέρα καφέδες, φαγητά, αραλίκι και οι υπηρεσίες προφανώς. Καλή παρέα να υπάρχει και κάνεις ζωάρα, ειδικά στα φυλάκια που δε σε ελέγχει κανείς (εκτός Έβρου, εκεί μπορεί να είναι πιο αυστηρά, δε ξέρω). Εμείς είχαμε ρετσίνες, κρασιά και playstation 4 στο φυλάκιο, το GTA και το FIFA το είχαμε λιώσει :clapup:
Αλήθεια? Για παραμεθόριο ξέρω ότι είναι αρκετά πιο αυστηρά . Εξαρτάται κ το στρατόπεδο βέβαια
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,295 μηνύματα.
Γιατί βρε; Χαβαλέ ήταν ο στρατός. 9 μήνες χαμένοι βέβαια, αλλά με 0 άγχος. Όλη μέρα καφέδες, φαγητά, αραλίκι και οι υπηρεσίες προφανώς. Καλή παρέα να υπάρχει και κάνεις ζωάρα, ειδικά στα φυλάκια που δε σε ελέγχει κανείς (εκτός Έβρου, εκεί μπορεί να είναι πιο αυστηρά, δε ξέρω). Εμείς είχαμε ρετσίνες, κρασιά και playstation 4 στο φυλάκιο, το GTA και το FIFA το είχαμε λιώσει :clapup:
Καλά εγώ θα έμπαινα με την ελπίδα να βρω τη χαμένη μου πειθαρχία, αλλά μάλλον πρόκειται για όνειρο θερινής ντυκτός.

Βέβαια, πριν πέσει κανένας να με φάει, να διευκρινίσω ότι δεν έχω κάτσει να σκεφτώ σοβαρά τα του στρατού, επειδή δε με αφορά άμεσα. Αν και αυτό το τελευταίο που έγραψα δε μου ακούστηκε και πολύ σωστό τώρα που το σκέφτομαι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19,199 μηνύματα.
Εγώ από την άλλη έχω τρομερό hype για τον Στρατό. Περιμένω πως και πως την στιγμή της κατάταξης. Μια νέα εμπειρία είναι και αυτό. Αν και για εμένα θα έπρεπε υποχρεωτικά να μπαίναμε όλοι στα 18 μας μετά τις πανελλήνιες και με την απόλυση κατευθείαν στο πανεπιστήμιο του ο καθένας.

Η μόνη μεγάλη ξενέρα που θα φάω είναι μην δεν με πάρουν στα ΛΟΚ που δήλωσα περιοδεύον στα 17 μου. Αυτό θα είναι τρομερή ξενέρα για μένα. Αλλά πάλι Ι5 έλεος.... Γιατί έχουμε γεμίσει φυγόπονους σε αυτή τη χώρα; Η Γενιά Ζ που είμαστε πραγματικά παίζει να είναι η χειρότερη όλων.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,452 μηνύματα.
Εγώ από την άλλη έχω τρομερό hype για τον Στρατό. Περιμένω πως και πως την στιγμή της κατάταξης. Μια νέα εμπειρία είναι και αυτό. Αν και για εμένα θα έπρεπε υποχρεωτικά να μπαίναμε όλοι στα 18 μας μετά τις πανελλήνιες και με την απόλυση κατευθείαν στο πανεπιστήμιο του ο καθένας.

Η μόνη μεγάλη ξενέρα που θα φάω είναι μην δεν με πάρουν στα ΛΟΚ που δήλωσα περιοδεύον στα 17 μου. Αυτό θα είναι τρομερή ξενέρα για μένα. Αλλά πάλι Ι5 έλεος.... Γιατί έχουμε γεμίσει φυγόπονους σε αυτή τη χώρα; Η Γενιά Ζ που είμαστε πραγματικά παίζει να είναι η χειρότερη όλων.

Με τα κιάλια τους ψάχνουν αυτούς που θέλουν ειδικές δυνάμεις. Αν περάσεις και τις δοκιμασίες-αθλήματα, θα σε πάρουν.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,194 μηνύματα.
; Η Γενιά Ζ που είμαστε πραγματικά παίζει να είναι η χειρότερη όλων.
Σύμφωνω στα υπόλοιπα αλλά όχι σε αυτό .
Θεωρώ είμαστε μια αδικημένη γενιά . Για πολλούς λογους .(χωρίς να σημαίνει πως δεν έχουμε και αρνητικά)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19,199 μηνύματα.
Με τα κιάλια τους ψάχνουν αυτούς που θέλουν ειδικές δυνάμεις. Αν περάσεις και τις δοκιμασίες-αθλήματα, θα σε πάρουν.
Δεν ξέρω, με αγχώνει που λογικά θα μπω κάπου στα 24 μου. Σε αυτά θέλουν κυρίως έτσι 18χρονα που έχουν άλλη τρέλα. Εμείς σιγά σιγά πάμε για απόσυρση :laugh:

Σύμφωνω στα υπόλοιπα αλλά όχι σε αυτό .
Θεωρώ είμαστε μια αδικημένη γενιά . Για πολλούς λογους .(χωρίς να σημαίνει πως δεν έχουμε και αρνητικά)
Εξ αρτάται σε ποιους τομείς πάντα. Στον συγκεκριμμένο θεωρώ είμαστε επιεικώς απαράδεκτοι. Οι παππούδες μας υπηρετούσαν 24 μήνες, οι πατεράδες μας 16-18 ( δεν πολυθυμάμαι ) και εμείς με 9μηνο ( τώρα 12μηνο ) κάνουμε σαν μωρά. Εδώ παλαιότερα είχε βγει είδηση πως μητέρα Δόκιμου Υπαστυνόμου της ΣΑΕΑ ( Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας) πήρε τηλέφωνο και απείλησε με καταγγελίες για βασανιστήρια επειδή έβαλαν κάμψεις στον υιό της.....

Για να μη μιλήσω πως πλέον όσοι πάνε για Ι5 το λένε και με καμάρι.... Εν καιρώ ειρήνης το λιγότερο που έχουμε να κάνουμε προς την Πατρίδα και προς το κοινωνικό σύνολο είναι να υπηρετούμε την θητεία μας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top