Proficiency και φοιτητική ζωή

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ρε παιδιά τελικά έχω μπερδευτεί. Ισχύουν επ' αορίστου αυτά τα κωλόχαρτα ή μόνο για τρία χρόνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για παντα εννοειται ρε συ.
Ολα τα αλλα ειναι ραδιο αρβυλα.
Και οσοι στο πουν αυτο ζητησε γραπτες αποδειξεις πως ισχυει κατι τετοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Για παντα εννοειται ρε συ.
Ολα τα αλλα ειναι ραδιο αρβυλα.
Και οσοι στο πουν αυτο ζητησε γραπτες αποδειξεις πως ισχυει κατι τετοιο!
Κι εγώ ήξερα για ραδιοαρβύλα αλλά κάτι παίχτηκε με έναν ξάδερφό μου που ξαναέδωσε. Βέβαια αυτά όλα ειπώθηκαν μεταξύ θειάδων (μάνα μου και η μάνα του παιδιού!:D) κι έτσι δεν τους έχω πολύ εμπιστοσύνη. Αλλά ξέρετε τώρα, με τρώει. Υπάρχει πουθενά επίσημα καταγεγραμμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο site του Cambridge ESOL:

Το πιστοποιητικό FCE ισχύει εφʼόρου ζωής.

https://www.cambridgeesol.gr/exams/general-english/fce.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για ολα τα πιστοποιητικα ξενων γλωσσων ισχυει αυτο εκτος απο τα TOEFL/IELTS:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Για ολα τα πιστοποιητικα ξενων γλωσσων ισχυει αυτο εκτος απο τα TOEFL/IELTS:no1:
:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μy pleasure!:)
Ελπιζω να βοηθησα!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Nα κατσει να διαβασει να παρει το Michigan.
Δικηγορος θα γινει το παιδι.
Ας εχει ενα καλο πιστοποιητικό!:)
το τι ειναι καλο θα το κρινει ο ιδιος... απο τη στιγμη που ολα ειναι αναγνωρισμενα, αυτο μετραει. η διαφορα του μισιγκαν-κεμπριτζ-λανκασιρ με τα αλλα ειναι η επαρκεια διδασκαλειας. Αλλα αφου το παιδι θα γινει δικηγορος δεν τον ενδιαφερει η επαρκεια, οποτε μπορει να διαλεξει αναμεσα σε 10-15 εξετασεις...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Στο site του Cambridge ESOL:

Το πιστοποιητικό FCE ισχύει εφʼόρου ζωής.

https://www.cambridgeesol.gr/exams/general-english/fce.html

Το ιδιο ισχυει και για το michigan?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι το ιδιο ισχυει και για αυτο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια!!!
Πάντως ειλικρινά βαριέμαι να ξαναπιάσω τα Αγγλικά
Σας συμβουλεύω να μη τα παρατήσετε..για το σχολείο
Proficiency και μετα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια!!!
Πάντως ειλικρινά βαριέμαι να ξαναπιάσω τα Αγγλικά
Σας συμβουλεύω να μη τα παρατήσετε..για το σχολείο
Proficiency και μετα...:)

Aυτο σκεφτομαι και γω και συνεχιζω αγγλικα.
Ενας χρονος εμεινε αλλωστε.Υπομονη!;)

Καλη τυχη παντως αν θα συνεχίσεις με τα αγγλικα σου!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Και εγώ μια από τα ίδια! Ξεκινώ Proficiency στο 2ο έτος της σχολής μου και είμαι τρισευτυχισμένος που θα ξανακάνω Αγγλικά!:jumpy: Τα αγαπώ τόσο και μου έχουν λείψει!
Βέβαια, το διάβασμα σίγουρα θα είναι πολύ, γιατί θα δώσω CPE και μαζί με το διαβάσμα για τη σχολή μου (το οποίο είναι πάάάάάάάάάρα πολύ!), πιστεύω πως δε θα έχω και πολύ ελεύθερο χρόνο, αλλά αξίζει!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
καλο κουραγιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν έχετε πρόσφατη επαφή με αγγλικά το ecpe δε θέλει πάνω από 6 μήνες, και λέω πολύ. Σοβαρότητα θέλει και να ξέρεις ότι ακόμα κι αν δουλέψεις μόνο 2 ώρες τη βδομάδα εκείνες τις ώρες θα τα δώσεις όλα. Και τα λοιπά γνωστά για ταινίες, μουσικές, βιβλία πάντα βοηθάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Εξαρτάται από το άτομο, τα κίνητρα και την προσπάθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top