Platon School Model United Nations - Αξίζει;

aririn

Νεοφερμένος

Ο aririn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα, αύριο λήγει η προθεσμία για τις αιτήσεις για Student Officers στο MUN του Platon School, και θέλω να κάνω κι εγώ αίτηση. Βέβαια, δεν ξέρω τί να περιμένω. Από την λίγη μου εμπειρία σε ακριβά συνέδρια ιδιωτικών σχολείων με διάρκεια λιγότερων ημερών από ό,τι θα άρμοζε για ένα συνέδριο (6th ACGMUN), δεν έχω μεγάλες προσδοκίες. Οι μεγάλες τιμές σε συνέδρια συνήθως δεν αντιστοιχούν σε ανάλογη ποιότητα, από την χωροχρονική οργάνωση μέχρι και το φαγητό.

Έχει πάει κανείς, ή έστω έχει ακούσει από άλλους για την εμπειρία; Πώς είναι οργανωτικά, δηλαδή πώς διαχειρίζεται τον χρόνο, πόσο καλά εκπαιδευμένοι και έμπειροι είναι οι Organizers/Student Officers/Staff (έχω δει πράγματα και πράγματα από άσχετους Staff, και επιβαρύνει αρκετά την εμπειρία.) Πόσο γενναιόδωροι και προσεκτικοί είναι στο φαγητό; (Σημαντική ερώτηση, γιατί πάλι έχω δει πράγματα.)

Η τιμή συμμετοχής είναι 80 ευρώ, τιμή πολύ μεγάλη για ένα συνέδριο που δεν υπόσχεται κάποια αντίστοιχη ποιότητα. Δεν θέλω να χαλάσω τόσα λεφτά για ένα συνέδριο που δεν θα ευχαριστηθώ, γιατί στο κάτω-κάτω σε συνέδρια πάμε επειδή μας αρέσουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top