One Piece

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Θυμάστε την παιδική σειρά "One piece". Προβάλλονταν στο Alter με το τίτλο "Ντρεηκ: Το κυνήγι του θυσαυρού". Ήταν μια πολύ καλή σειρά σιγουρά για παιδιά μεγαλύτερης ηλικίας (13-16 χρονών) λόγω των σκηνών βίας. Μάλιστα το Ε.Σ.Ρ. την απαγόρευσε αλλά ας μη μιλήσω περαιτέρω.....:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Προσωπικά μου σημάδεψε τα παιδικά μου χρόνια. Ο Ντρέηκ έγινε ο παιδικός μου ήρωας, ενώ και τα υπόλοιπα μέλη του πληρώματός του ήταν ένα κι ένα (ο τρομερός Μπλακ Τζακ, η σέξυ Μπόνι, ο ψεύτης Γκας με τη μεγάλη μύτη και ο Σάνι ο τέντι μπόι μάγειρας που ψιλοφλώριζε:D). Τα αγαπημένα μου επεισόδια ήταν με τους καρχαρίες. Πραγματικά έκλαψε σε κάποιε στιγμές θυμάμαι:'(. Όπως και να 'χει όλο ήταν ένα διαμάντι, είχε καλά πρότυπα και αξίες, ένα μεγάλο νόημα και δυστυχώς σήμερα τέτοια παιδικά δεν υπάρχουν στη τηλεόραση. Και αν υπάρχουν εμφανίζεται ένα Ε.Σ.Ρ. που τα απαγορεύει ως ακατάλληλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Τί ήταν αυτό; Πρώτη φορά το ακούω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ναι!!!το εβλεπα πολυ ωραιο!ειχε και πολυ γελιο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Τί ήταν αυτό; Πρώτη φορά το ακούω.

Μάλλον δεν ήταν στη δεκαετία σου...................... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μάλλον δεν ήταν στη δεκαετία σου...................... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
γερος ανθρωπος απο που να τα ξερει αυτα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ναι, μάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ω... Ναι, στην αρχή το πέρασα για κάτι το άγνωστο, αλλά μετά είδα το όνομα Ντρέικ και λέω κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... Αλλά δεν ήμουν 13-16, ήμουν στο Δημοτικό και δε θυμάμαι πολλά:P. To παρακολουθούσα όμως, και μου έκανε εντύπωση που τα περισσότερα άλλα κινούμενα σχέδια του Alter δε μου άρεσαν και αυτό μου άρεσε. Το μόνο που θυμάμαι είναι η φάτσα του κακού και κάτι σαν... λαστιχένια χέρια; Ή κάνω λάθος; Ότι ήταν βίαιο, πρέπει να ήταν, γιατί, αν δεν κάνω λάθος, είχε κάτι σαν λαστιχένια χέρια και αυτά έδιναν γροθιές από δω και από κει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Θυμάστε την παιδική σειρά "One piece". Προβάλλονταν στο Alter με το τίτλο "Ντρεηκ: Το κυνήγι του θυσαυρού". Ήταν μια πολύ καλή σειρά σιγουρά για παιδιά μεγαλύτερης ηλικίας (13-16 χρονών) λόγω των σκηνών βίας. Μάλιστα το Ε.Σ.Ρ. την απαγόρευσε αλλά ας μη μιλήσω περαιτέρω.....:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Προσωπικά μου σημάδεψε τα παιδικά μου χρόνια. Ο Ντρέηκ έγινε ο παιδικός μου ήρωας, ενώ και τα υπόλοιπα μέλη του πληρώματός του ήταν ένα κι ένα (ο τρομερός Μπλακ Τζακ, η σέξυ Μπόνι, ο ψεύτης Γκας με τη μεγάλη μύτη και ο Σάνι ο τέντι μπόι μάγειρας που ψιλοφλώριζε:D). Τα αγαπημένα μου επεισόδια ήταν με τους καρχαρίες. Πραγματικά έκλαψε σε κάποιε στιγμές θυμάμαι:'(. Όπως και να 'χει όλο ήταν ένα διαμάντι, είχε καλά πρότυπα και αξίες, ένα μεγάλο νόημα και δυστυχώς σήμερα τέτοια παιδικά δεν υπάρχουν στη τηλεόραση. Και αν υπάρχουν εμφανίζεται ένα Ε.Σ.Ρ. που τα απαγορεύει ως ακατάλληλα.

Θεικο το bolded :lol:

Ακου εκει ακαταλληλο :P

Παλια εβλεπα,αλλα τωρα δεν μου αρεσουν τετοιου style anime.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Νιώθω τόσο μόνος. Κανένα βιντεάκι από αυτό το πράμα ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=5nNEaxsbmJs[/ame]

Ω, τι ωραία που είναι τα Γιαπωνέζικα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Α, είχα δει ένα επεισόδιό του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Ω... Ναι, στην αρχή το πέρασα για κάτι το άγνωστο, αλλά μετά είδα το όνομα Ντρέικ και λέω κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... Αλλά δεν ήμουν 13-16, ήμουν στο Δημοτικό και δε θυμάμαι πολλά:P. To παρακολουθούσα όμως, και μου έκανε εντύπωση που τα περισσότερα άλλα κινούμενα σχέδια του Alter δε μου άρεσαν και αυτό μου άρεσε. Το μόνο που θυμάμαι είναι η φάτσα του κακού και κάτι σαν... λαστιχένια χέρια; Ή κάνω λάθος; Ότι ήταν βίαιο, πρέπει να ήταν, γιατί, αν δεν κάνω λάθος, είχε κάτι σαν λαστιχένια χέρια και αυτά έδιναν γροθιές από δω και από κει...

Ο Ντρείκ ήταν ένας νέος πειρτής που στόχος του ήταν να γίνει βασιλιάς των πειρατών. Όταν ήτν μικρός έφαγε το φρούτο του διαβόλου και έγινε λαστιένιος. Όπως είπα σκηνές βίας είχε γιατί πολύ απλά το One piece δεν είναι για πεντάχρονα.... Είχε κάποιες σκληρές μάχες -μέσα στα όρια του επιτρεπτού- και κάποιο υβριστικό περιεχόμενο.... αλλά ήταν ένα ΑΡΗΤΟΥΡΓΗΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Α, ναι, το φρούτο του διαβόλου... Πω, πω, τι έβλεπα όταν ήμουν μικρός και τα θυμάμαι! Θυμάμαι και κάτι σαν ψαράνθρωπο, ή δε στέκει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εγω θυμαμαι οτι φαση ειχε και ο μαγειρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
εγω θυμαμαι οτι φαση ειχε και ο μαγειρας!
ο μαγειρας ψιλοφλώριζε...... Εμένα η μπόνι χαρ΄'ακτηκε στη μνήμη μου. Ασε που βρήκα κάποτε και γυμνές φωτός της.....:D:D:D:D
-----------------------------------------
Α, ναι, το φρούτο του διαβόλου... Πω, πω, τι έβλεπα όταν ήμουν μικρός και τα θυμάμαι! Θυμάμαι και κάτι σαν ψαράνθρωπο, ή δε στέκει αυτό;

Ναι ο ψαράνθρωπος ήταν ο καπετάν Ρίτσι...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι! Πω, κι αυτό το όνομα μου λέει κάτι! Ρίτσι, ρίτσι! Αλλά δε θυμάμαι πολλά:(. Εσύ σε τι ηλικία το έβλεπες, δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Θεικο το bolded :lol:

Ακου εκει ακαταλληλο :P

Παλια εβλεπα,αλλα τωρα δεν μου αρεσουν τετοιου style anime.

Είδες έγραψα πάλί.........:no1::no1::no1:
Καλά κι εγώ δε βλέπω παιδικά μη τρελαθούμε, αλλά μερικά πράγματα δεν αλλάζουν όσα χρόνια και να περάσουν.....:):):)
-----------------------------------------
Ναι! Πω, κι αυτό το όνομα μου λέει κάτι! Ρίτσι, ρίτσι! Αλλά δε θυμάμαι πολλά:(. Εσύ σε τι ηλικία το έβλεπες, δηλαδή;

Ήμουν πέμπτη δημοτικού όταν το είδα πρώτη φορά. Μετα επανάληψη στην επανάληψη θα εφτασα μεχρι και δευτέρα γυμνασίου που έβλεπα Ντρέηκ!!!!!!! Ασε που εχω και αρχειο με ολα τα επεισόδια (Καλά κάνω συλλογή εγω από ταινιες και σειρές!!!)

Και για να ξέρουμε ο Ριτσι ήταν ο κακός καρχαρίας που κρατούσε την Μπόνι για του δώσει κάτι λεφτά κάτι τέτοιο αυτή η λεπτομέρεια μου διαφεύγει.......:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
μου ειχε βαλλει αποστολη ο κολλητος μου μεχρι τον σεπτεμβριο να το δω ολο... μικρη το εβλεπα παρα πολυ αλλα το κοψανε κ το ξεχασα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ο Ντρείκ ήταν ένας νέος πειρατής που στόχος του ήταν να γίνει βασιλιάς των πειρατών. Όταν ήταν μικρός έφαγε το φρούτο του διαβόλου και έγινε λαστιένιος. Όπως είπα σκηνές βίας είχε γιατί πολύ απλά το One piece δεν είναι για πεντάχρονα.... Είχε κάποιες σκληρές μάχες -μέσα στα όρια του επιτρεπτού- και κάποιο υβριστικό περιεχόμενο.... αλλά ήταν ένα ΑΡΗΤΟΥΡΓΗΜΑ

Και εγώ το θυμάμαι πραγματικά ήταν αριστούργημα....ο Ντρέικ είχε φάει από το πιο σπάνιο φρούτο που το είχε βρει ο θείος του που ήταν επίσης πειρατής..θυμάμαι τη σκηνή που τον τραβούσε από το πόδι για να φτύσει το φρούτο και ξαφνικά ξελαστίχωσε το πόδι του και έφτασε με τα μούτρα στο πάτωμα :lol:
Θυμάμαι και το ελάττωμα του...δεν μπορούσε να κολυμπήσει.Τον μάγειρα τον λάτρευα. Είχε το τσιγαράκι στο στόμα συνεχώς και ήταν ήσυχος μέχρι να τον πειράξει κάποιος και να αρχίσει το γερό ξύλο....γινόντουσαν φοβερές μάχες...

Θυμάται κανείς και τα τρολς που έπαιζαν πριν τον Ντρέικ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Θυμάται κανείς και τα τρολς που έπαιζαν πριν τον Ντρέικ?
Μπαααα. Δε μου άρεσαν. Εγώ έβλεπα Χάιντι, Μαρσουπιλαμί και Ντίτζιμον: Next generation (εκτός από το One piece). Τώρα το μόνο παιδικό που βλέπω είναι το Άμπρα κατάμπρα, για το οποίο ετοιμάζω και τόπικ.........:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top