Michigan, Cambridge, Lancashire Γ2

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ναι εννοείται. Συνήθως νομίζω πέφτουν θέματα με κοινωνικά προβλήματα κ τέτοια. εν πάσει περιπτώσει,την έκθεση την περνάν όλοι, μην φοβάσαι

Oταν προκείται για Michigan ναι αυτο ισχύει.Eνα LP θα στο βάλουν για να περάσεις.
Αλλα οταν πρόκειται για Cambridge αυτο δεν ισχύει.:nono:
Τα κριτηριά τους ειναί πολύ αυστηρότερα σε σχεση με το Michigan και πολλα παιδιά έχουν κοπεί απο την έκθεση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Oταν προκείται για Michigan ναι αυτο ισχύει.Eνα LP θα στο βάλουν για να περάσεις.
Αλλα οταν πρόκειται για Cambridge αυτο δεν ισχύει.:nono:
Τα κριτηριά τους ειναί πολύ αυστηρότερα σε σχεση με το Michigan και πολλα παιδιά έχουν κοπεί απο την έκθεση.;)
κανεις πολυ μεγαλο λαθος :nono:σχετικα με το michigan μιας και ενας φιλος μου κοπηκε επειδη ειχε bf----speaking & writing.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
κανεις πολυ μεγαλο λαθος :nono:σχετικα με το michigan μιας και ενας φιλος μου κοπηκε επειδη ειχε bf----speaking & writing.....

Στο Cambridge να δεις...
Το Michigan μονο το 12% των εκθέσεων των υποψηφιων κόβει και 6% του προφορικου μέρους.Εχεις δεί τετοια ποσοστα αποτυχιας στο Cambridge...?
Μονο να συγκρινεις τα κριτηρια αξιολογησης του Μισιγκαν και του Cambridge θα δεις τεραστιες διαφορες...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Κοιτα σου προτεινω το michigan,μονο αν εισαι πολυ καλη στα ακουστικα,μονο τοτε!Στο gcvr,ενα lp θα σου το δωσουν..Εχω δωσει και τα ξερω αυτα...Μονο αν εισαι τελεια στα ακουστικα και δεν εισαι αγχωδες ατομο θα πας να δωσεις michigan,αλλιως καηκες!!Απο κει και περα το edexcel ειναι παραπολυ ευκολο και με ελαχιστες γνωσεις το παιρνεις(το εχω δωσει και αυτο)Τωρα για το lancashire (το οποιο επισης εχω δωσει)ειναι σχετικα βατο και αυτο,αν και αυτα που μπαινουν ειναι τσιμπημενα λιγο αλλα τελος παντων!Τωρα δεν εχω δωσει ποτε Cambridge,αλλα ξερω πως οποιος διαβαζει το παιρνει!Ως γνωστον το Cambridge ειναι για εκεινους που διαβαζουν!Ενω στο Michigan,πρεπει να εισαι και λιγο τυχερος αλλα και να το'χεις!!Αυτα απο μενα που εχω περασει απειρες φορες απο τα εξεταστικα κεντρα και λιγο ως πολυ ξερω πως λειτουργουν!Απο κει και περα η αποφαση ειναι δικη σου!Παντως δωσε βαση σε αυτο που σου ειπα για τα ακουστικα του Michigan!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κοιτα σου προτεινω το michigan,μονο αν εισαι πολυ καλη στα ακουστικα,μονο τοτε!Στο gcvr,ενα lp θα σου το δωσουν..Εχω δωσει και τα ξερω αυτα...Μονο αν εισαι τελεια στα ακουστικα και δεν εισαι αγχωδες ατομο θα πας να δωσεις michigan,αλλιως καηκες!!Απο κει και περα το edexcel ειναι παραπολυ ευκολο και με ελαχιστες γνωσεις το παιρνεις(το εχω δωσει και αυτο)Τωρα για το lancashire (το οποιο επισης εχω δωσει)ειναι σχετικα βατο και αυτο,αν και αυτα που μπαινουν ειναι τσιμπημενα λιγο αλλα τελος παντων!Τωρα δεν εχω δωσει ποτε Cambridge,αλλα ξερω πως οποιος διαβαζει το παιρνει!Ως γνωστον το Cambridge ειναι για εκεινους που διαβαζουν!Ενω στο Michigan,πρεπει να εισαι και λιγο τυχερος αλλα και να το'χεις!!Αυτα απο μενα που εχω περασει απειρες φορες απο τα εξεταστικα κεντρα και λιγο ως πολυ ξερω πως λειτουργουν!Απο κει και περα η αποφαση ειναι δικη σου!Παντως δωσε βαση σε αυτο που σου ειπα για τα ακουστικα του Michigan!!:bye:

Το Μίσιγκαν ειναι και θέμα τύχης αλλα θέλει και διάβασμα.
Γενικα στο GCVR αμα δεν εχεις διαβασει καλα λεξιλογιο δεν περνάς.
Το Listening ειναι θεμα εξασκησης.
Οσο πιο πολλα ακουστικα κανεις τοσο καλύτερα θα τα πάς.Φυσικα πρεπει να κούς και κανα ξενο ραδιοφωνο.
Οσο για το Edexcel δεν μπορώ να πω πως ειναι οπως στα Past paper.
Εκτος το οτι σου βαζουν και κουλά θεματα ("South America"Level 3 May 2008) δεν προλάβαμε πολλα παιδιά να το τελειώσουμε το paper.
Εμενα σε 5 λεπτα επρεπε να κανω μια ασκηση για 10 p.
Επεσε φυσικα και Η αντιγραφη!Τα booklets πηγαινοερχότανε!:P
Eβλεπες παιδιά να φευγουν απι την πρώτη ωρα και εμενες με το στομα ανοιχτό.Τεσπα και το edexcel θελει προσοχή.
Για το Uclan δεν ξερω αλλα ειναι μπέρδεμα οι ασκήσεις του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Το UCLan μου θυμιζει ΠΟΛY FCE!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το UCLan μου θυμιζει ΠΟΛY FCE!!!

Αφου οι ασκήσεις του UCLAN ειναι αντιγραφή αυτών του Cambridge!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Για μενα το Cambridge,δεν ειναι τοσο καλο οσο το Michigan και για μενα το Michigan ειναι κορυφη!:no1:Γιατι στα αλλα πτυχια τα συμψηφιζουν ολα ενω σε αυτο πρεπει να εισαι πολυ καλος και στα 4 parts για να περασεις!Παρολα αυτα το Cambridge κοβει οποιον ναναι....Αν ειναι δυνατον..Τελος παντων για μενα michigan και παλι michigan:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για μενα το Cambridge,δεν ειναι τοσο καλο οσο το Michigan και για μενα το Michigan ειναι κορυφη!:no1:Γιατι στα αλλα πτυχια τα συμψηφιζουν ολα ενω σε αυτο πρεπει να εισαι πολυ καλος και στα 4 parts για να περασεις!Παρολα αυτα το Cambridge κοβει οποιον ναναι....Αν ειναι δυνατον..Τελος παντων για μενα michigan και παλι michigan:no1::no1:

Δεν μπορείς να πεις ειναι γουστα του καθενος.
Απλα το Μισιγκαν εεχει πιο user-friendly φορματ σε σχεση με το Cambridge.
Φυσικα σε δυσκολια περιπου ιδιας δυσκολιας ειναι αλλα το καθενα εχει κα επιμερους δυσκολίες σε διαφορετικα παρτ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tombraider

Νεοφερμένος

Ο Gregory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
τ ν σας πω!!! εγω εδωσα lancashire κ michigan κ το τ πρωτο ειναι δυσκολοτερο. ρε παιδια τ πτυχια ποτε θα ρθουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
τ ν σας πω!!! εγω εδωσα lancashire κ michigan κ το τ πρωτο ειναι δυσκολοτερο. ρε παιδια τ πτυχια ποτε θα ρθουν??


Tα πτυχια του Μαιου 2008 μας ήρθαν τέλη Μαρτιου!;)
Τα συμπερασματα δικά σας...
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Για μενα το Cambridge,δεν ειναι τοσο καλο οσο το Michigan και για μενα το Michigan ειναι κορυφη!:no1:Γιατι στα αλλα πτυχια τα συμψηφιζουν ολα ενω σε αυτο πρεπει να εισαι πολυ καλος και στα 4 parts για να περασεις!Παρολα αυτα το Cambridge κοβει οποιον ναναι....Αν ειναι δυνατον..Τελος παντων για μενα michigan και παλι michigan:no1::no1:
Εγω θεωρω το Cambridge πολυ πιο φιλολογικο και ψαγμενο βλ. past paper June 2004 Reading/part2 που μιλαει για τν ψυχικη αναταση που σου προσφερει οι διακοπες μετα διαβασματος:'(!!!Ηταν φρικτα δυσκολο. Απο την αλλη το Michigan ειναι πιο θετικο-επιστημονικο σε θεματα Listening και Reading π.χ. Genetic engeeniring. Παντως το δευτερο μου παει πιο καλα. Οσον αφορα τν συσταση του Listening του Michigan πιο σας φαινεται πιο demanding????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω θεωρω το Cambridge πολυ πιο φιλολογικο και ψαγμενο βλ. past paper June 2004 Reading/part2 που μιλαει για τν ψυχικη αναταση που σου προσφερει οι διακοπες μετα διαβασματος:'(!!!Ηταν φρικτα δυσκολο. Απο την αλλη το Michigan ειναι πιο θετικο-επιστημονικο σε θεματα Listening και Reading π.χ. Genetic engeeniring. Παντως το δευτερο μου παει πιο καλα. Οσον αφορα τν συσταση του Listening του Michigan πιο σας φαινεται πιο demanding????

Εγω πιστεύω οτι τα segments ειναι ψιλοδύσκολα και μερικές φορες ακομα και στα παρτ 1 και 2 έχει και απο καμια μπανανοφλουδα.
Αλλα γενικα σαν περιεχομενο εξετασης του Μισιγκαν ειναι πιο ενδιαφέρον απο τοι Κειμπριτζ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tombraider

Νεοφερμένος

Ο Gregory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
τ mihigan μ ηρθε χθεσ. το αλλο ακουσα αρχες ιουνιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το Μίσιγκαν πάντα στελνει νωρίς τα πτυχία του!
Και φαντασου και σε σενα που το στειλαν πριν απο λιγες μερες σχετικα αργα στο στειλαν.
Πολλα παιδια το πηρανε απο αρχες Απριλίου.
Οσο για το UCLAN, μαλλον θα περιμενεις ακομα αρκετο καιρό γιατί αυτα του Μαιου 2008 τα στειλε τον Μαρτιο 2009!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
γεια σας παιδια, απ'οτι βλεπω και το lancashire ειναι ενα αξιοπρεπες πτυχιο. γιατι ομως να αργουν τοσο πολυ να απονειμουν τα πτυχια στους δικαιουχους? ελεος
αν καποιος δηλαδη το περασει και μετα θελει αμεσα να το επιδειξει σε εργοδοτη η πανεπιστημιο για μεταπτυχιακο τι γινεται??

ξερει κανεις ποσο κανει το lancashire γ2?

επισης καμια σελιδα που να δειχνει τη μορφη θεματων στο ιδιο επιπεδο? γιατι σε αυτη της europalso που ανεφερες τεο δε βγαζω ακρη...:D

special thanks σε οποιον λύσει τις αποριες μου:no1:
-----------------------------------------
επισης βρηκα googlaroντας και κατι που ισως φτιαξει τη μερα οσον πήραν το lancashire :P

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ CENTRAL LANCASHIRE

Σας πληροφορούμε ότι από φέτος έχουν αναγνωριστεί από τον ΑΣΕΠ και τα διπλώματα του Βρετανικού Πανεπιστημίου Central Lancashire για τα επίπεδα B1 (Pre-Lower) -
B2 (lower) - C1 (Pre-Proficiency) - C2 (Proficiency).

Η συμμετοχή σε αυτές τις εξετάσεις πιστοποιεί με έγκυρο και αναγνωρισμένο τρόπο την κατοχή γνώσεων σε κάθε επίπεδο καθώς τα πτυχία του Πανεπιστημίου Central Lancashire είναι αντίστοιχα και εξίσου αναγνωρισμένα πλέον με τα πτυχία των Πανεπιστημίων Cambridge και Michigan.

https://www.advanced-gb.gr/newsletter-sep04-story09.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aαα ναι την EUROPALSO την εχουν υπο κατασκευη το site τους.
Τωρα γιατι αργουν να στειλουν τα πτυχια τους ενας Θεος ξερει.Φετος θα τα στειλουν Νοεμβριο-Δεκεμβριο λένε.Αν καποιος το χρειάζεται τότε παίρνει μια βεβαίωση οτι το πήρε και τελειωνει εκει η δουλειά του!
Το UCLAN C2 κανει 170 ευρω αν εισαι μεσω φροντιστηριου και 190 αν εισαι μεμονωμένος!

Για τα θεματα περιμενε να ψαξω και να σου πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
τα θεματα θα ανακοινωθουν σε λιγες μερες στο σαιτ. Εγω εχω το μπουκλτ των θεματων του Μαιου 2009...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Aαα ναι την EUROPALSO την εχουν υπο κατασκευη το site τους.
Τωρα γιατι αργουν να στειλουν τα πτυχια τους ενας Θεος ξερει.Φετος θα τα στειλουν Νοεμβριο-Δεκεμβριο λένε.Αν καποιος το χρειάζεται τότε παίρνει μια βεβαίωση οτι το πήρε και τελειωνει εκει η δουλειά του!
Το UCLAN C2 κανει 170 ευρω αν εισαι μεσω φροντιστηριου και 190 αν εισαι μεμονωμένος!

Για τα θεματα περιμενε να ψαξω και να σου πω...

ευχαριστω πολυ τεο :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
-----------------------------------------
επισης βρηκα googlaroντας και κατι που ισως φτιαξει τη μερα οσον πήραν το lancashire :P

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ CENTRAL LANCASHIRE

Σας πληροφορούμε ότι από φέτος έχουν αναγνωριστεί από τον ΑΣΕΠ και τα διπλώματα του Βρετανικού Πανεπιστημίου Central Lancashire για τα επίπεδα B1 (Pre-Lower) -
B2 (lower) - C1 (Pre-Proficiency) - C2 (Proficiency).

Η συμμετοχή σε αυτές τις εξετάσεις πιστοποιεί με έγκυρο και αναγνωρισμένο τρόπο την κατοχή γνώσεων σε κάθε επίπεδο καθώς τα πτυχία του Πανεπιστημίου Central Lancashire είναι αντίστοιχα και εξίσου αναγνωρισμένα πλέον με τα πτυχία των Πανεπιστημίων Cambridge και Michigan.

https://www.advanced-gb.gr/newsletter-sep04-story09.html

Sorry αλλα το συγκεκριμενο ειναι παμπαλαιο και εντελως ανακριβές!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top