Michigan, Cambridge, Lancashire Γ2

ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΙΚΙΔΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΙΚΙΔΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά είμαι καινούριος και θα ήθελα να ζητήσω αν κάποιος μπορεί να μου στείλει τις λύσεις των preliminary test ή να μου δώσει κάποιο link.Ενδιαφέρομαι για τα τεστ από το 1996 έως το 2002-2003,ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω κατι!αν μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω ετσι αγγλικες εφημεριδες για να τις διαβασω...(και κατι αλλο---> οι εφημεριδες ειναι απλα για να εξασκω την γλωσσα μου?
-----------------------------------------
Ναι όποιος θέλει μπορει να αναζητήσει προσφατες προκυρήξεις του ΑΣΕΠ οι οποιες ειναι και προσφατες στο www.et.gr



εγω απλα για να το αναφερω χωρις να θελω να προσβαλλω ή κατι τετοιο(δεν ξερω πως θα το παρετε...) εγω ρωτησα 3 καθηγητες του φροντηστηριου και μου ειπαν οτι εννοειται οτι αναγνωριζεται!!!ε ρε παιδια κατι παραπανω θα ξερουν αυτοι απο μας ετσι δεν ειναι???:iagree:
-----------------------------------------
μην τρελαθουμε κιολας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina162

Νεοφερμένος

Η konstantina162 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ειναι οντως αληθεια οτι το lancashire αναγνωριζεται απο τον ασεπ.εχω δει προσφατα χαρτια τα οποια κρατα η καθηγητρια μου και εχω ερθει σε επαφη με εκπροσωπους του uclan σε μια συγκενρωση-διαλεξη στα τρικαλα θεσσαλιας που εγινε πριν λιγους μηνες.επιπλεον εξεταστηκα απο τους ιδιους στα προφορικα,καθως εκτος απο το να εξηγησουν πως εχει η κατασταση με τις επιθεσεις που δεχεται το συγκεκριμενο πτυχιο, μπορουσε οποιος μαθητης ειχε την επιθυμια να εξεταστει απο τους ιδιους,για να δει πωσ γινεται η εξεταση σ'αυτο το πτυχιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
πες τα ρε κωνσταντινα γτ καποιοι πηγανε να με φανε...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΙΚΙΔΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΙΚΙΔΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορεί καποιος που εχει λυσει τα preliminary tests απο προηγουμενες χρονιες να μου στειλει ενα mail του τυπου 1996-1997 preliminary test 1 1.A,2.D,3.B κτλ. για τις χρονιες απο 1996-1997 untill 2002-2003 thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ενταξει ρε Λαζαρε!!!το εχεις στειλει 4 φορες το ιδιο πραγμα...αν καποιος μπορεσει θασ στο στειλει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
πες τα ρε κωνσταντινα γτ καποιοι πηγανε να με φανε...:no1:
:):):)
Εγώ πάντως είμαι χορτάτη.....
Οι άγγλοι θα μας εξηγήσουν το νομικό πλαίσιο στην Ελλάδα ;;;:hmm::hmm:
Και γιατί να επιτεθεί κανείς σε οποιοδήποτε πιστοποιητικό; Το Ασεπ καθορίζει και το υπουργείο Εσωτερικών νομοθετεί..... Πού υπάρχει επίθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω ενα ξέρω!Οτι πρεπει να βλέπουμε και να ελεγχουμε τις πηγες μας και απο τις δυο πλευρες δηλ και απο το ΑΣΕΠ και απο το Uclan!Το uclan μπορει να ισχιριζεται οτι θελει αλλα την τελικη αποφαση την εχει το ΑΣΕΠ.Ας παρει καποιος ενα τηλ. εκει και να ενημερωθει για τα σχετικα.Παντως εγω το Uclan δεν το θεωρω και πολυ αξιοπιστο.Μηπως γιατι υπάρχει μονο στο επιπεδο Γ2?Γιατι ολα τα αλλα επιπεδα δεν εξεταζονται και εξεταζονται απο μια αλλη μαλ#$@% που ονομαζεται ESB?H europalso τα μασαει αρκετα εκει.Τεσπα ο καθενας κρινει οπως θελει.Αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα αναγνωριζεται ενα πιστοποιητικό το οποιο δεν το αναγνωρίζει το δημόσιο στον ιδιωτικο τομεα.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jpa24

Νεοφερμένος

Ο jpa24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Έστω και ας μην αναγνωρίζεται..
Ξέρει κανένας πότε θα έρθουν τα χαρτιά του Β2 ειδικά που το έδωσα το Μαιο toy 2008 και δεν έχω τπτ για να δείξω σε ιδιωτική επιχείρηση;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν θελω να σε απαγοητευσω αλλα τα πτυχια των επιτυχόντων του δικου φροντηστηρίου που εδωσαν τα παιδια τον Μαιο του 2007 να σημειωσω Lower(B2) δεν εχουν ερθει ακομα!Υπομονη σου συνιστω και αν γινετε να παρεις καποιο τηλ. στην europalso!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tombraider

Νεοφερμένος

Ο Gregory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια τα πτυχια του β2 αποσο ξερω κ γω δν προκειται να ρθουν, αλλα εν πασει περιπτωσει, εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο το uclan c2.ηταν βεβαια πολυ δυσκολο, κ για αυτο το λογο θα ελεγα οτι αν λαμβαναν υποψη το βαθμο δυσκολιας, ιδιως οταν το συγκρινεις με michigan, θα ελεγα οτι αξιζει πολυ περισσοτερο απο το τελευταιο. κ εν τελει, αναγνωριζεται απο το δημοσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oταν λες Δημοσιο εννοεις ΑΣΕΠ?
Γτ στο ΑΣΕΠ δν αναγνωριζετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tombraider

Νεοφερμένος

Ο Gregory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ρε παιδια είστε σίγουροι.;;; θα έπερνα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ γτ αμφιβάλλω λίγο με αυτά π άκουσα αλλά ντρέπομαι να μιλήσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
βασικα δν ειναι οπως τα λες για κειμπριτζ-μισιγκαν γτ στο δευτερο εχεισ λιγο χρονο..ακους μια φορα τα ακουστικα...πρεπει να 3ερεισ παρα πλ κλ λε3ιλογιο..ενω στο fce εχεις χρονο..τα 9εματα ειναι μετρια..ακους δυο φορες ακουστικα..πιστευω οτι με βαση το βα9μο ευκολιας-δυσκολιας κ τ δυο ειναι ισα.....ασχετα αν οι περισσοτεροι δινουν μισιγκαν..ειναι κ 9εμα τ σε βολευει..πχ εγω δν μπορω να βλεπω 4 εναλλακτικες λυσεις...γτ κρυβουν παρα πολλες παγιδες..9ελω στανταρντ....:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
βασικα δν ειναι οπως τα λες για κειμπριτζ-μισιγκαν γτ στο δευτερο εχεισ λιγο χρονο..ακους μια φορα τα ακουστικα...πρεπει να 3ερεισ παρα πλ κλ λε3ιλογιο..ενω στο fce εχεις χρονο..τα 9εματα ειναι μετρια..ακους δυο φορες ακουστικα..πιστευω οτι με βαση το βα9μο ευκολιας-δυσκολιας κ τ δυο ειναι ισα.....ασχετα αν οι περισσοτεροι δινουν μισιγκαν..ειναι κ 9εμα τ σε βολευει..πχ εγω δν μπορω να βλεπω 4 εναλλακτικες λυσεις...γτ κρυβουν παρα πολλες παγιδες..9ελω στανταρντ....:xixi:

+1!
Συμφωνω απολυτα μαζι σου!Καθως ξερεις οτι στο μισιγκαν και στο καιμπριτζ ξες ακριβως τι θα σου πεσει και εξασκησαι σε αυτες τις ασκησεις και γενικα εναρμονιζεσαι ακριβως με το τεστ και ξες στα τυφλα τι θα αντιμετωπισεις σε καθε παρτ!Στα υπολοιπα δεν ξες καθολου τι θα σου πεσει και ειναι εντελώς απρόβλεπτοι!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mobile

Νεοφερμένος

Ο Mobile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θέλω να πω και εγώ από την πλευρά μου σε ότι αφορά το Lancashire πως ΕΙΝΑΙ επισήμως αναγνωρισμένο από τον ΑΣΕΠ και για όσους έχουν αμφιβολίες σας παραθέτω ΦΕΚ 2009:

https://www.et.gr/ticket_download/?2009/10/37/pdf/1/0/__ac/

υπογεγραμμένο από την υπουργό εξωτερικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mε αυτο το Uclan πολυ μπερδεμα ρε παιδί μου.
Ποτε το αναγνωρίζουν πότε όχι.
Δλδ πολυ έλεος κατασταση.
Τεσπα.Ας δεχτουμε οτι αναγνωρίζεται!
Αφου το υπογράφει και η Ντώρα:P
To κακο ειναι πως στην προκυρηξη που εχει υπογραψει η Ντώρα δεν λεει πουθενα για το City and Guilds...?Που να πηγε άραγε??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Επάρκεια δινουν ΟΛΑ τα Γ2 πτυχία!!! :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oχι δεν δινουν ολα επαρκεια....
Μονο το Michigan/Cambridge/Uclan(?) Prof
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Το φεκ που παραθέτει κανείς θα πρέπει να είναι πρόσφατο για να έχει κανείς άποψη των παροντικών δεδομένων. :)
Δεν δίνουν όλα τα πιστοποιητικά επάρκεια :)
-----------------------------------------
Είναι πρόσφατο το φεκ οκ :)
Αλλά νομίζω ο φορέας δεν έχει ενημερωθεί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top