Michigan, Cambridge, Lancashire Γ2

shootingstar

Νεοφερμένος

Η shootingstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όσο το Proficiency θα ισοδυναμεί με άδεια διδασκαλίας κρατικό Proficiency δε πρόκειται να δωθεί. Δε θα βγάλουν τα ματάκια τους με τα ίδια τα χεράκια τους οι πανεπιστημιακοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
δεν ξερω... ειχα σκοπο να δωσω μισιγκαν αλλα μ φενεται πιο ωραιο το MSU...
+φωνώ!!!!!!!!!!!!!!:D
-----------------------------------------
τα κρατικα ειναι πολυ φτηνα αλλα ολα τα αλλα ειναι πανακριβα γμτ

τεο το κρατικο γ1 ισοδυναμει με το λοoυερ κεμπριτζ και μισιγκαν ε?
όχι είναι ανώτερο.

το ΚΠγ Β2 ισοδυναμεί μ αυτά που ανέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Όσο το Proficiency θα ισοδυναμεί με άδεια διδασκαλίας κρατικό Proficiency δε πρόκειται να δωθεί. Δε θα βγάλουν τα ματάκια τους με τα ίδια τα χεράκια τους οι πανεπιστημιακοί.

Αυτο που λές δεν ειναι άτοπο αλλα οι τοσες εξαγγελιες απο το ΥΠΕΠΘ για Γ2 και διαβαθμισμενα επίπεδα θα πάνε στράφη;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως δε θ'αργήσει να βγει ΚΠΓ Γ2!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Ενα ξερω. Στο cambridge αμα διαβασεις περνας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ενα ξερω. αν εισαι για Γ2 θα περασεις το Γ2!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ενα ξερω. Στο cambridge αμα διαβασεις περνας!!!!

+1!;)
Στο Μισιγκαν παιζει ρολο και η τυχη!
Ενω στο Cambridge μονο οι γνωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
+1!;)
Στο Μισιγκαν παιζει ρολο και η τυχη!
Ενω στο Cambridge μονο οι γνωσεις!
και να μη σου τύχει κομλεξικός εξεταστής!Το πρωί έμαθα για ένα παιδί που κόπηκε στο Γ1 αυτού του φορέα.Κι ενώ όλα τα μέρη τα είχε μια χαρά στο Speaking είχε 11/20.Αν του είχαν βάλει 12/20 θα είχε περάσει.Είναι ελεεινοί...


Το Μίσιγκαν δε θα έλεγα πως εξαρτάται τόσο από τη τύχη.Τουλάχιστον εγώ που κάνω καθαρόαιμη προετοιμασία για Μίσιγκαν δεν έχω σχηματίσει τέτοια εντύπωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wisp

Νεοφερμένος

Ο wisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πρώτα απ'όλα καλώς όρισες!:D

λοιπόν και εγώ είμαι σε τάξη προφ(έχω ξεκινήσει από τον Σεπτέμβριο that is) και η αλήθεια είναι πως με ενδιαφέρουν τα πτυχία και η αγγλική γενικότερα.(Τι τζάμπα Αγγλική φιλολογία στοχεύουμε άλλοστε??:P:P)

για το ecpe τώρα,έχω την εντύπωση πως αν έχεις bf,το hp σε σώζει,άσχετα αν δεν συνοψίζεται ο βαθμός...αλλά ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

τώρα για το cambridge είναι ένα πτυχίο επιπέδου,το οποίο είναι δελεαστικά(:P) δύσκολο... εγω θέλω να πάρω μέρος και θα το δοκιμάσω:) πάντως ultimately, δεν είναι και κατι τελείως τρελό! αν καταλάβεις την δομή και τον τρόπο που ''λειτουργεί'' δεν υπάρχει πρόβλημα. Αfter all, το γ2 είναι άριστη γνώση σωστά?? what did ya expect?:Pααααα υπάρχουν και άτομα που το έδωσαν και το πήραν και στη δική μας ηλικία!

για το lancashire δεν έχω ενδιαφερθεί και πολύ αλλά απο ότι ακούω δεν είναι κατι absurdly δύσκολο.

Kanonικά είναι ενα BF και όλα τα υπόλοιπα έιναι LP περνάς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δες λιγο την παλαιοτητα του μηνύματος που παρέθεσες;)
Ειναι προτού λάβουν χωρα οι αλλαγές στο σύστημα βαθμολόγησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forensics

Νεοφερμένος

Ο forensics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δες λιγο την παλαιοτητα του μηνύματος που παρέθεσες;)
Ειναι προτού λάβουν χωρα οι αλλαγές στο σύστημα βαθμολόγησης.

hmmm...σωστό κι αυτό....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
γεια σας... Οπως υποδηλωνει κ το ονομα, αυτο το θεμα αναφερεται στα τρια αυτα πτυχια σε επιπιδεδο proficiency.. παρολο που δν ειμαι κ ειδικος, πιστευω θα σας κατατοπισω αρκετα ωστε να διαλεξετε αυτο που σας ταιριαζει....:P
Ας αρχισουμε με michigan:ειναι το πτυχιο π δινουν οι πιο πολλοι. αρκετα ευκολο..... εχει ευκολο GVCR, αν κ το λεξιλογιο ειναι πολυ δυσκολο...παρολα αυτα, εχεισ 25% πιθανοτητες να πετυχεις το σωστο αφου εχει multiple choice...η εκθεση αν εξαιρεσεις τον λιγο χρονο ειναι
αρκετα ευκολη, αφου μπορεις να επιλεξεις. το listening ειναι κ αυτο ευκολο αν εχει καλη ακουστικη ο χοροσς.. (εδω στην δραμα δωσαμε σε ξενοδοχειο ολες τις ενοτητες κ ηταν πολυ καλα..).το μονο κακο ειναι οτι δν συμψηφιζεται ο βαθμος(κ 3 HP να εχεις, κοβεσαι αν παρεις ενα BF). το μονο κακο...
Cambridge: πολυ δυσκολο, δν το προτεινω σε μαθητες τις ηληκιας μ. δν εχει τπτ ευκολο.... εκτος απο το οτι εχεις καμποσο χρονο κ μετραει ο συνολικος βαθμος.. σε γενικες γραμμες ειναι πολυ "φιλολογικο" κ δν 8α το προτεινα........αρχιζεισ απο τα δυσκολα κειμενα κ τελειωνεις στα πανδυσκολα transformation.... δν το προτεινω...:S
κ last but not least to lancashire: Αναγνωριζεται πλεον απο τν ΑΣΕΠ(μονο το Γ2 βεβαια).. ειναι πολυ ωραιο παρολο που μοιαζει με τo Cambridge. ειναι το πιο φιλικο πτυχιο... καταρχην αξιοποιεις τον χρονο σ οπως θελεις( η εκθεση κ το reading ειναι μαζι- βαθμολογουνται χωριστα ομως). ακους δυο φορες το listening κ γενικως ειναι βατο .. ο βαθμος βγαινει απο την συνολικη επιδοση. απλα δν εχει εξεταστικα κεντρα. εγω ας πουμε, πρεπει απο δραμα να παω 8εσ/νικη... αλλα δν πειραζει.. το προτεινω παντως!

υπαρχουν κ αλλα πτυχια Γ2(edexcel), αλλα μονο αυτα τα τρια δινουν επαρκεια διδασκαλιας..... οποτε δωστε ενα απο αυτα τα 3 αν σκεφτεστε να ασχοληθειτε πιο επαγγελματικα με τα αγγλικα

ηταν το πρωτο μ ποστ.... ελπιζω να ειναι καλο..

Αφηστε κανα σχολιο!!!!!
εαν καταλαβα καλα το langashire δινει επαρκεια διδασκαλιας αγγλικων ε? και εγω προσεξα οτι εχει περιπου την ιδια δομη με το cambridge και τρομαξα!:cold::cold:λενε οτι ειναι πιο ευκολο επειδη το επιπεδο ας πουμε ειναι πιο ευκολο απο το c2 του cambridge?το edexcel που ανεφερες εινια ακομα πιο ευκολο?ολα αυτα αναγνωριζονται απο τον ασεπ? και last but not least οταν λες οτι μονο το c2 του λανγασηιρ αναγνωριζεται τι εννοεις?τα αλλα δηλ να τα παρουμε απο αλλο πανεπιστημιο? ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top