Mensa

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αυτό το thread πιστεύω ότι θα αρέσει σε πολλούς. Εδώ μπορεί ο καθένας να παραθέσει τις απόψεις του για τη mensa καθώς και τι γνωρίζει σχετικά με την οργάνωση. Αν κάποιος είναι μέλος (καθώς έχουμε πολλές διάνοιες εδώ μέσα:P) θα μπορεί να μας δώσει χρήσιμες συμβουλές.

Ψάχνω τεστάκια της Greek Mensa. Όποιος έχει πληροφορες είναι very welcome. Το ίδιο ισχύει και για όποιον δεν έχει:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Τι είναι mensa???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η Mensa είναι παγκόσμια οργάνωση με παραρτήματα σε πολλές χώρες του κόσμου, μια από αυτές είναι και η Ελλάδα, της οποίας τα μέλη ανήκουν στο 2% των ανθρώπων του πλανήτη με τον υψηλότερο δείκτη ευφυίας παγκοσμίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Εμένα τότε γιατί δεν με έχουν καλέσει ????????:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μήπως άλλαξες διεύθυνση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Γιατί απλά δεν έχεις τέτοιο δείκτη εφυίας .:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Γιατί απλά δεν έχεις τέτοιο δείκτη εφυίας .:P.
Βασικά δεν τον έχω μετρησει!!!! Αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι μεγαλος!!!!:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Βασικά δεν τον έχω μετρησει!!!! Αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι μεγαλος!!!!:P:P:P:P:P:P

Δεν ξέρω αν θα είναι μεγάλος, πάντως μία φορά μεγάλη φαντασία έχεις.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θα είναι μεγάλος, πάντως μία φορά μεγάλη φαντασία έχεις.:D
Οτι έχεις καλό είναι !!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πάντως, είμαι υπέρ της οργάνωσης αυτής. Είναι πολύ θετικό να αξιοποιούνται δημιουργικά οι πιο δυνατοί εγκέφαλοι του πλανήτη για το καλό της ανθρωπότητας. Γνωρίζω ότι ο Kennedy ήταν μέλος της mensa και είχε περίπου 162 δείκτη IQ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Αν κάποιος θέλει να μάθει περισσότερα για πράγματα από inside να μου στείλει πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Αν κάποιος θέλει να μάθει περισσότερα για πράγματα από inside να μου στείλει πμ
τι εννοεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Πάντως, είμαι υπέρ της οργάνωσης αυτής. Είναι πολύ θετικό να αξιοποιούνται δημιουργικά οι πιο δυνατοί εγκέφαλοι του πλανήτη για το καλό της ανθρωπότητας. Γνωρίζω ότι ο Kennedy ήταν μέλος της mensa και είχε περίπου 162 δείκτη IQ.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό. Αυτοί λειτουργούν σα να είναι συμμορία και δεν ξέρω τί στο καλό κάνουν. Δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι που να έχουν κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πάντως, είμαι υπέρ της οργάνωσης αυτής. Είναι πολύ θετικό να αξιοποιούνται δημιουργικά οι πιο δυνατοί εγκέφαλοι του πλανήτη για το καλό της ανθρωπότητας. Γνωρίζω ότι ο Kennedy ήταν μέλος της mensa και είχε περίπου 162 δείκτη IQ.

δεν νομιζω οτι ο δεικτης iq ειναι κατι που δειχνει κατα βασει την δημιουργικοτητα. και επισης προτιμω να ειμαι υπευθυνος για τις δικες μου αποφασισεις και οχι τις αποφασεις καποιων αλλων. οποτε με τετοιες σεκτες/καστες δε συμφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
εκανα το τεστακι και βρηκα 7/30 σε 10 λεπτα .. ποσο ελεινος παιζει ναμαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
χμμμ με φωναξαν ,αλλα ειπα οχι .
θα περιμενω καποια καλυτερη οργανωση να με φωναξει !
θελω να ανεβασω την μεταγραφικη αξια μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πλέον αυτό το όλο σκηνικό που έχει δημιουργηθεί με το Iq πρέπει κάποτε να τελειώσει αφού οι επιστήμονες πλέον πιστεύουν οτι αξία έχει η συναισθηματική νοημοσύνη και όχι η άλλη....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Πλέον αυτό το όλο σκηνικό που έχει δημιουργηθεί με το Iq πρέπει κάποτε να τελειώσει αφού οι επιστήμονες πλέον πιστεύουν οτι αξία έχει η συναισθηματική νοημοσύνη και όχι η άλλη....:)
Ποιος ηρθε:!: ?

Με τη Mensa συμφωνώ σε ένα πράγμα ότι αξιοποιεί τα πιο δυνατά μυαλά του πλανήτη..Αλλά αυτό έχει και αρνητικά και θετικά.Το αρνητικό είναι ότι δεν αφηνουν τα παιδιά αυτά να έχουν κανονική ζώη,είναι όλη τη μέρα σε ένα βιβλίο και κάνουν εξαντλητικά πράγματα..Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλά οι άνθρωποι με υψηλό IQ δεν ζούν αρκετά χρόνια..Τι να πώ..:hmm:
Τοτε δεν θα ζησεις για πολυ . Καλα να παθεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Τι να κάνω είμαι καταδικασμένη...τουλάχιστον ας προλάβω να πάω στη ΝΑΣΑ:P:D

Οχι στην νασα δεν τα γουσταρω τα αμερικανακια στο cern θα πας παει και τελειωσε:mad:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
.Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλά οι άνθρωποι με υψηλό IQ δεν ζούν αρκετά χρόνια..Τι να πώ..

Αυτό που είπες δεν στέκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top