Mόρια "τζάμπα"

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Μια κοπελα στο σχολειο μου "ελεγε" οτι θελει να περασει Βιολογος......της αρεσε και αλλα τετοια , ενω ηταν και ειναι αριστουχος:spasiklas::spasiklas:!!!!!ΟΜΩΣ, ελα που βγαζοντας 19,449 μορια πηραν τα μυαλα της αερα και δεν σκεφτεται ΚΑΝ το Βιολογικο:jumpy::jumpy:......ΤΩΡΑ , μονο η ΙΑΤΡΙΚΗ υπάρχει σαν επιλογή!!!!! Οχι πειτε μου δεν ειναι οτι να' ναι!!!!!Δεν καβαλησε το καλάμι....δεν κατακρινω την επιλογη της ΑΝ πραγματικα της ΑΡΕΣΕΙ....Αλλα αν το κανει μονο και μονο για το prestige της σχολης και για το τι θα πει ο ΚΟΣΜΟΣ επειδη με 19,449 μορια θα πηγενε "καθηγητάκος" (οπως λενε συνήθως!!!!){και απ' οσο ξέρω μου έλεγε οτι σιχαινεται την Ιατρική}....τοτε δεν αξιζει ουτε καν την προσοχη κανενος!!!τι παράδειγμα μπορει να δωσει πλεον.....Εγω προσωπικα και 20,000 μορια να εβγαζα το μηχανογραφικό μου θα ειχε ΜΟΝΟ τα 5 Χημικα...τιποτα αλλο...ουτε νομικες, ιατρικες, φαρμακευτικές,πολυτεχνικές κ.α......που τις επιλεγουν για το PRESTIGE
βασικά δεν διάλεξε κ κάτι τελείως ασχετο... αλλα κοιτα πολλα τετοια παιδια αλλα λενε κ αλλα θελουν, γτ φοβουνται οτι αν πουν τι πραγματικα θελουν και δεν πιασουν τα μορια τοτε σκεφτονται οτι υπαρχει χειροτερο "κραξιμο" κ κουτσομπολιο εις βαρος τους. αλλοι παλι πιστευουν στο ματι :Ρ οποτε λενε θελω βιολογικο για να μην τραβανε την προσοχη. ξερω πολλους τετοιους απο τοτε π εδινα εγω... θυμαμαι 4 παιδια π μονο ο ενας ελεγε οτι θελει ιατρικη και ολοι οι αλλοι ή δεν λεγανε ή λεγανε πολυτεχνειο, τελικα περασαν ολοι ιατρικη. κοιτα κ εγω δεν ελεγα τι ηθελα αλλα ολοι το ειχαν καταλαβει :Ρ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,696 μηνύματα.
Θα περάσεις και 1ος και θα τσιμπήσεις και την υποτροφία αμαλάχει!8)

Ο σαλτιμπάγκος του forum που έλεγε κάτι για μόρια τις προάλλες,μάλλον έχει πάει στην Original για πιτόγυρο!:rolleyes:

Και ας πούμε ότι κάνει το ...λάθος να πιάσει 18000 μόρια. Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνει? Για να μην πάνε χαμένα τα "τζάμπα" μόρια που έπιασε, θα έπρεπε να αφήσει το όνειρο του και να δηλώσει υψηλόβαθμη σχολή που δεν την θέλει?

Τέτοια μυαλά κουβαλούσε ο ένας ο κολλητός μου,πέρασε ΗΜΜΥ στο Α.Π.Θ. και υποφέρει τα τελευταία 5 χρόνια!
Γιατί και θα χρειαστεί άλλα τόσα (και ΑΝ) για να αποφοιτήσει και άχρηστο θα του είναι το χαρτί,καθώς ούτε γουστάρει το αντικείμενο και ούτε θα το κυνηγήσει!

Είχα έναν συμμαθητή που έβγαλε στο 18700 μορια και προτιμησε να πάει ΤΕΙ οπτικης γιατι οι γονείς του εχουν μαγαζι. Η σχολή όπως μου έχει πει τον έχει βοηθήσει και πραγματικά έχει ανεβάσει ποιοτικα το μαγαζί (ενα κλικ παραπάνω από αυτό που ήταν πριν).

Παρόμοια περίπτωση ήταν και η δική μου,όταν έδινα!
Πάντως τώρα που είπες Τ.Ε.Ι. Οπτικής...θυμάμαι έναν συμμαθητή του αδερφού μου,με τόσα μόρια περίπου και μαγαζί οπτικών απ'τους γονείς του!Δεν ήθελε να πάει εκεί,ήθελε να πάει Αγγλία για Οπτική καθ'ότι το Τ.Ε.Ι. του φαινόταν πολύ παρακατιανό για τα μούτρα του...τώρα απ'ότι μαθαίνω έχει καεί στους μπάφους και το χόρτο και τονώνει την οικονομία του Λονδίνου!Δύσμοιροι γονείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Να ξοδεύεις τα μόρια σε υψηλόβαθμες σχολές,ειδικά αν από πίσω υποβόσκει ακατανίκητη επιθυμία για άλλη σχολή,κι ας ειναι πιο χαμηλόβαθμη;Στο επάγγελμα εσύ θα δώσεις κάποτε την αξία και το μυαλό που έχεις θα το αξιοποιήσεις,θα φανεί τι είσαι,ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τα μόριά σου από μόνα τους.Έγραψες στην κατεύθυνση παντού 20άρια,αυτό θα σε κάνει κάποτε καλό γιατρό/δικηγόρο;Αν δεν τρέφεις τίποτε παρά μόνο μια βαρεμάρα για το αντικείμενο στον πάτο θα μείνεις,αν ισχύει το αντίθετο τότε εχει καλώς! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top