Mεταπτυχιακά ΕΑΠ

nikos81

Νεοφερμένος

Ο nikos81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γνωρίζετε τι προοπτική εξέλιξης προσφέρουν τα μεταπτυχιακά του εαπ σε έναν εκπαιδευτικό,συγκεκριμένα φιλόλογο που είμαι εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diokon

Νεοφερμένος

Η Διονυσία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γνωρίζω πως έχουν την ίδια ισχύ με τα μεταπτυχιακά δημόσιων πανεπιστημίων. Ένα σχετικό με το επάγγλεμα σου θα σου δώσει στον ΑΣΕΠ τα πολυπόθητα 150 μόρια, αν δεν είναι σχετικό σου δίνει 70 (αν θυμάμαι καλα). (Είμαι μαθημάτικός και το είχα ψάξει γιατι ενδιαφερόμουν για το μεταπτυχιακό στα μαθηματικα του ΑΕΠ). Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω, ελπίζω να σε βοήθησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos81

Νεοφερμένος

Ο nikos81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
και για διορισμό στη δημόσια εκπαίδευση τι μόρια μου δίνει; ευχαριστώ για την πληροφορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diokon

Νεοφερμένος

Η Διονυσία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όταν λες δημόσια εκπαίδευση, εννοεις τον ΑΣΕΠ, έτσι? Εκεί σου δίνει τα 150 μόρια! Σε οποιονδήποτε άλλο διαγωνισμό, επειδή δεν είναι σχετικό θα σου δινει τα 70
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,340 μηνύματα.
και για διορισμό στη δημόσια εκπαίδευση τι μόρια μου δίνει; ευχαριστώ για την πληροφορία

Για το διορισμό στη Δημόσια εκπαίδευση μέσω των γραπτών διαγωνισμών του ΑΣΕΠ δεν προσφέρουν τίποτα τα μεταπτυχιακά (αν δεν κάνω λάθος)...
Στις εξετάσεις του Διαγωνισμού πρέπει να περάσεις τη βάση και να είσαι σε θέση επιτυχίας μικρότερη από το συνολικό αριθμό που ζητούνται στη σχετική προκήρυξη...

Σε θέσεις του ΑΣΕΠ με σειρά προτεραιότητας... 150 μόρια το σχετικό μεταπτυχιακό με την προκηρυσσόμενη θέση, 70 μόρια το μή σχετικό...

Τα μεταπτυχιακά του ΕΑΠ θεωρούνται επαγγελματικώς ισότιμα με τα υπόλοιπα μεταπτυχιακά της ημεδαπής και αλλοδαπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top