Lost University

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Μα σοβαρολογούμε;
Πέρα από καμμένους και 10χρονα περιμένουν προσέλευση;

Σκέτη απογοήτευση για μένα η σειρά. Όποιος άντεξε να δει μέχρι τον 4ο κύκλο την μετακίνηση του νησιου και συνεχίζει ακόμα, τον συγχαίρω!

Υπάρχουν άλλες πολυ πιο αξιόλογες σειρές, αμερικάνικες για όποιον τα θέλει ο οργανισμός του.

Για σένα να μιλάς.Είναι τυχαίο που τη βλέπουν 16.000.000 τηλεθεατές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Για σένα να μιλάς.Είναι τυχαίο που τη βλέπουν 16.000.000 τηλεθεατές;

Μα εννοείται ότι μιλάω για μένα.
Και μην προσπαθείς να αποδείξεις την αξία μιας σειράς παραθέτοντας απλά αριθμούς. Στον καθένα λέει διαφορετικά πράγματα, απλά εγώ δεν ψάχνω αυτό που προσφέρει το λόστ. Είναι απλό.

Σχετικά με το εντυπωσιακότατο νούμερο.
Από τα 16 εκατομμύρια, τα 8 αντιστοιχούν σε Αμερικάνους... γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά η βιομηχανία τους τι παράγει, ώστε να ξέρουμε/φανταζόμαστε και τα θέλω εκείνων που απευθύνεται.

Το βασικό για μένα είναι ότι αυτά τα 16 εκατομμύρια ικανοποιούνται με μια τέτοια σειρά και φαντάζομαι γουστάρουν που για 102 επεισόδια δεν ξέρουμε από που ξημερώνει. Γούστα είναι αυτά!

Παβλίτο,(ωραίο μπαϊ δε γουέι!) θα ξεκινήσω πάλι με σκοπό να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη. Αν καταφέρουν να κλείσουν όλες τις τρύπες από ένα σενάριο που μπάζει μέχρι αηδίας, τότε θα παραδεχτώ πραγματικά πόσο λάθος ήμουν.:niki:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Μα εννοείται ότι μιλάω για μένα.
Και μην προσπαθείς να αποδείξεις την αξία μιας σειράς παραθέτοντας απλά αριθμούς. Στον καθένα λέει διαφορετικά πράγματα, απλά εγώ δεν ψάχνω αυτό που προσφέρει το λόστ. Είναι απλό.

Σχετικά με το εντυπωσιακότατο νούμερο.
Από τα 16 εκατομμύρια, τα 8 αντιστοιχούν σε Αμερικάνους... γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά η βιομηχανία τους τι παράγει, ώστε να ξέρουμε/φανταζόμαστε και τα θέλω εκείνων που απευθύνεται.

Το βασικό για μένα είναι ότι αυτά τα 16 εκατομμύρια ικανοποιούνται με μια τέτοια σειρά και φαντάζομαι γουστάρουν που για 102 επεισόδια δεν ξέρουμε από που ξημερώνει. Γούστα είναι αυτά!

Παβλίτο,(ωραίο μπαϊ δε γουέι!) θα ξεκινήσω πάλι με σκοπό να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη. Αν καταφέρουν να κλείσουν όλες τις τρύπες από ένα σενάριο που μπάζει μέχρι αηδίας, τότε θα παραδεχτώ πραγματικά πόσο λάθος ήμουν.:niki:

Εντάξει εδώ συμφωνώ δεν νομίζω να απαντήσουν σε όλα τα ερωτήματα αλλά στα πιο σημαντικά..Πχ το μυστήριο των αριθμών δεν νομίζω να απαντηθεί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Η σειρά τα σπαει, και μπορεί στον 4ο κύκλο να μας τα χάλασε λίγο αλλά ο 5ος ήταν απλός τέλειος!!!!:no1::no1:

Πόλύ γουστάρω! Αλλά δεν έχει την Ελλάδα στη λίστα με τις χώρες... Pavlito, εσύ θα λάβεις μέρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Μα σοβαρολογούμε;
Πέρα από καμμένους και 10χρονα περιμένουν προσέλευση;

Σκέτη απογοήτευση για μένα η σειρά. Όποιος άντεξε να δει μέχρι τον 4ο κύκλο την μετακίνηση του νησιου και συνεχίζει ακόμα, τον συγχαίρω!

Υπάρχουν άλλες πολυ πιο αξιόλογες σειρές, αμερικάνικες για όποιον τα θέλει ο οργανισμός του.

Αλλά, πανεπιστήμιο; Συνεχίζω να νομίζω ότι πρόκειται για φάρσα...
α ρε άχρηστε abrams, ξεκίνα μια καλή δουλειά και τελείωσε την επιτέλους για μια φορά... (πρύτανης θα είναι αυτος μάλλον;)

Και ας μην τρελαθούμε...ο κάθε κακομοίρης να ανοίγει πανεπιστήμιο. ήμαρτον.
απλά.

Μα εννοείται ότι μιλάω για μένα.
Και μην προσπαθείς να αποδείξεις την αξία μιας σειράς παραθέτοντας απλά αριθμούς. Στον καθένα λέει διαφορετικά πράγματα, απλά εγώ δεν ψάχνω αυτό που προσφέρει το λόστ. Είναι απλό.

Σχετικά με το εντυπωσιακότατο νούμερο.
Από τα 16 εκατομμύρια, τα 8 αντιστοιχούν σε Αμερικάνους... γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά η βιομηχανία τους τι παράγει, ώστε να ξέρουμε/φανταζόμαστε και τα θέλω εκείνων που απευθύνεται.

Το βασικό για μένα είναι ότι αυτά τα 16 εκατομμύρια ικανοποιούνται με μια τέτοια σειρά και φαντάζομαι γουστάρουν που για 102 επεισόδια δεν ξέρουμε από που ξημερώνει. Γούστα είναι αυτά!

Παβλίτο,(ωραίο μπαϊ δε γουέι!) θα ξεκινήσω πάλι με σκοπό να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη. Αν καταφέρουν να κλείσουν όλες τις τρύπες από ένα σενάριο που μπάζει μέχρι αηδίας, τότε θα παραδεχτώ πραγματικά πόσο λάθος ήμουν.:niki:

Αν είχες δει πραγματικά lost θα καταλαβαίνες ότι το σενάριο είχε γραφτεί όλο από τον πρώτο κύκλο ή τουλάχιστον τα γενικά και δεν το κάνουν μόνο και μόνο γιατί έχει πέραση αλλιώς θα είχε πατώσει όπως το prison break. Για μένα είναι η πιο καλογραμμένη σειρά με παραπομπές στον 5ο κύκλο από τον πρώτο κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
To σενάριο ήταν προκαθορισμένο από το 1ο επεισόδιο κιόλας με τη σκηνή που ο Locke παίζει ένα παιχνίδι με τον Walt και του λέει ότι αυτό το παιχνίδι παίζεται από πολύ παλιά εννοώντας τη μάχη του καλού με το κακό..Και νομίζεις ότι κατα τύχη το φινάλε του 5ου κύκλου αρχίζει με 2 άντρες και ο ένας φοράει μαύρα και ο άλλος άσπρα;

Απλά δεν ασχολείσαι με το lost και δεν έχεις καταλάβει την βαθύτερη έννοια του.Δυστυχώς έτσι δεν μπορείς να κρίνεις
-----------------------------------------
Η σειρά τα σπαει, και μπορεί στον 4ο κύκλο να μας τα χάλασε λίγο αλλά ο 5ος ήταν απλός τέλειος!!!!:no1::no1:

Πόλύ γουστάρω! Αλλά δεν έχει την Ελλάδα στη λίστα με τις χώρες... Pavlito, εσύ θα λάβεις μέρος?

Και να ήθελα..........:P

Πάντως τα αντικείμενα με τα οποία ασχολείται είναι πολύ ενδιαφέροντα πχ φυσική, ψυχολογία etc..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Έχει ακούσει κανείς ποτε ξεκινάει η 6η σεζόν σε Αμερική ;
-----------------------------------------
Yeap. Μια γιγάντια πατούσα θυμάμαι.:D

Πρόκειται για το άγαλμα μιας αρχαίας αιγυπτιακής θεότητας, της Θουέρις. Περισσότερα εδώ. Επίσης για να λύσετε ότι απορίες έχετε (δεν είναι και δύσκολο να χαθείς με τέτοια πλοκή) πολύ καλή δουλεία έχουν κάνει σε αυτό το site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
To σενάριο ήταν προκαθορισμένο από το 1ο επεισόδιο κιόλας με τη σκηνή που ο Locke παίζει ένα παιχνίδι με τον Walt και του λέει ότι αυτό το παιχνίδι παίζεται από πολύ παλιά εννοώντας τη μάχη του καλού με το κακό..Και νομίζεις ότι κατα τύχη το φινάλε του 5ου κύκλου αρχίζει με 2 άντρες και ο ένας φοράει μαύρα και ο άλλος άσπρα;

Απλά δεν ασχολείσαι με το lost και δεν έχεις καταλάβει την βαθύτερη έννοια του.Δυστυχώς έτσι δεν μπορείς να κρίνεις
-----------------------------------------


Και να ήθελα..........:P

Πάντως τα αντικείμενα με τα οποία ασχολείται είναι πολύ ενδιαφέροντα πχ φυσική, ψυχολογία etc..


Κι εγώ θέλω αλλά είναι για πάνω απ'τα 18... Λες να πούμε ψέματα?:P
Πόλύ ενδιαφέρον πάντως, με τα κορεάτικα και τα ιερογλυφικά, και τα μαθήματα επιβίωσης με καθηγητές τα μέλη του καστ!


Το Lost ξεκινά το Φλεβάρη ξανά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Έχει ακούσει κανείς ποτε ξεκινάει η 6η σεζόν σε Αμερική ;
-----------------------------------------


Πρόκειται για το άγαλμα μιας αρχαίας αιγυπτιακής θεότητας, της Θουέρις. Περισσότερα εδώ. Επίσης για να λύσετε ότι απορίες έχετε (δεν είναι και δύσκολο να χαθείς με τέτοια πλοκή) πολύ καλή δουλεία έχουν κάνει σε αυτό το site.

Φεβρουάριο... και άντε να περιμένω εγώ 6-7 μήνες... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Φεβρουάριο... και άντε να περιμένω εγώ 6-7 μήνες... :mad:

Υπομονή ρε συ...
Θα περάσουν οι μήνες...
Εγώ, δεν κατάλαβα αυτό πάντως... Ο Ben, υποτίθεται, πήγε με τους hostiles όταν τον πυροβόλησε ο Sayid, και είπε ο Richard στην Kate και το Sawyer, ότι δε μπορεί να ξαναγυρίσει πίσω με τα μέλη της Dharma...Όμως, στον 3ο κύκλο, είδαμε το Ben, ενήλικο πια, να είναι ξανά με τη Dharma, και τους έκανε μετά τη λαδιά και τους σκότωσε όλους με αέρια... Τι έγινε τελικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά stop!!Είχα αρχίσει να νοικιάζω το lost se dvd από την αρχή γιατί είχα νευριάσει με τον ant1!!Αλλά μετά από λίγο τα σταμάτησα!!(δεν ξέρω γιατί)Τώρα χωρίς να το θέλετε με βάζετε στον πειρασμό να το ξαναπάρω...τέλος!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Παιδιά stop!!Είχα αρχίσει να νοικιάζω το lost se dvd από την αρχή γιατί είχα νευριάσει με τον ant1!!Αλλά μετά από λίγο τα σταμάτησα!!(δεν ξέρω γιατί)Τώρα χωρίς να το θέλετε με βάζετε στον πειρασμό να το ξαναπάρω...τέλος!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!

Ξανα πάρε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Αυτό θα κάνω!!Με πορώσατε...χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
'Ενιγουέι παιδιά,
Λόστ έχω πραγματικά δει, έκανα υπομονή μέχρι και τον 4ο κύκλο.
Παίζει να είμαι μπάζο εντελώς και να μην κατάλαβα τα αστάματητα ερωτηματικά που λύθηκαν.
Το έχω ψάξει το θέμα, θεωρίες, απόψεις, βιντεάκια, δεν είδα απλά 3 επεισόδια σε αντ1 για να βγάλω συμπεράσμα και να σας αμφισβητώ.

Για μένα μπάζει το σενάριο, και επειδή τυχαίνει να έχω δει και άλλη δουλειά του abrams ξέρω πως κάνει φτηνούς εντυπωσιασμούς.
(Ετοιμάζει άλλη μια σειρά, παράλληλα με fringe τώρα αυτός ο μέγας καλλιτέχνης)

Σε εσάς που το φχαριστιέστε, καλή υπομονή μέχρι τον 6ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Απ'οτι ακουσα ο Παλαιοκωστας θα ανοιξει το "Prison Break University"
Θα εχει και μεταπτυχιακο στην αποδραση με ελικοπτερο






:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Πραγματικα ξαφνιάζομαι που ακουω τετοια σχόλια. Μπαζει το σεναριο του λοστ ;
Για μενα το σεναριο του ειναι το πιο καλογραμμένο, απαντιούνται όλα τα ερωτήματα, όλα όμως. Συν οτι δεν μπορείτε να λέτε από τώρα ότι το σενάριο μπάζει, διότι πολλά ερωτήματα απαντιούνται 2-3 σεζον μετά. Περιμένετε την 6η σεζον και μετα πείτε τα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Πραγματικα ξαφνιάζομαι που ακουω τετοια σχόλια. Μπαζει το σεναριο του λοστ ;
Για μενα το σεναριο του ειναι το πιο καλογραμμένο, απαντιούνται όλα τα ερωτήματα, όλα όμως. Συν οτι δεν μπορείτε να λέτε από τώρα ότι το σενάριο μπάζει, διότι πολλά ερωτήματα απαντιούνται 2-3 σεζον μετά. Περιμένετε την 6η σεζον και μετα πείτε τα... :)

Σωστός..η τελευταία σεζόν είναι δεν μπορούν να δημιουργήσουν άλλα ερωτήματα παρά να απαντήσουν στα υπάρχοντα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
και γω στην αρχη ειχα πορωθει.. ειδα 4 φορες τον πρωτο κυκλο 4 τον δευτερο και 2 τον τριτο και καθε φορα προσεχα πραγματα που προηγουμενως δεν ειχα προσεξει.ωσπου ηρθε ο τεταρτος και τα διελυσε ολα.μα να εξαφανιστει το νησι??τωρα πλεον πιστευω οτι μια σειρα για να ναι καλη πρεπει απλα να σε κανει να διασκεδασεις και να σε κραταει σε μια αγωνια ετσι για να υπαρχει ενδιαφερον αλλα να μη χασεις τη μπαλα αν δε δεις ενα επεισοδιο βρε αδερφε..ολη αυτη η ζαλουρα με τις θεωριες, τις υποθεσεις, τα site που προσπαθουν να δωσουν εξηγησεις και την υποθεση που γινεται ολο και πιο περιπλοκη και που για να την καταλαβεις πρεπει να την παρακολουθεις πανω απο μια φορα ειναι απλα Π Ε Ρ Ι Τ Τ Η οταν προκειται για μια απλη σειρα που στην τελικη ο στοχος της ειναι να ψυχαγωγησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
και γω στην αρχη ειχα πορωθει.. ειδα 4 φορες τον πρωτο κυκλο 4 τον δευτερο και 2 τον τριτο και καθε φορα προσεχα πραγματα που προηγουμενως δεν ειχα προσεξει.ωσπου ηρθε ο τεταρτος και τα διελυσε ολα.μα να εξαφανιστει το νησι??τωρα πλεον πιστευω οτι μια σειρα για να ναι καλη πρεπει απλα να σε κανει να διασκεδασεις και να σε κραταει σε μια αγωνια ετσι για να υπαρχει ενδιαφερον αλλα να μη χασεις τη μπαλα αν δε δεις ενα επεισοδιο βρε αδερφε..ολη αυτη η ζαλουρα με τις θεωριες, τις υποθεσεις, τα site που προσπαθουν να δωσουν εξηγησεις και την υποθεση που γινεται ολο και πιο περιπλοκη και που για να την καταλαβεις πρεπει να την παρακολουθεις πανω απο μια φορα ειναι απλα Π Ε Ρ Ι Τ Τ Η οταν προκειται για μια απλη σειρα που στην τελικη ο στοχος της ειναι να ψυχαγωγησει


Τον 5ο τον ειδες;

Σε οποιαδηποτε σειρα που ειναι συνεχομενα τα επεισοδια χανεις τη μπαλα αν χασεις ενα επεισοδιο.

Και αυτο ακριβως ειναι το ωραιο με το LOST, με ποια αλλη σειρα ασχολουνται τοσο πολυ με τα μυστηρια της και του τι συμβαινει στη συνεχεια; Πρεπει δηλαδη να ειναι ολες οι σειρες το ιδιο;
Εμενα το LOST μ'αρεσει παρα πολυ και θεωρω αριστουργηματικο τον τροπο που ξετυλιγεται η ιστορια του, το πως συνδεονται οι χαρακτηρες και τα γεγονοτα του. Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια.


'Ενιγουέι παιδιά,
Λόστ έχω πραγματικά δει, έκανα υπομονή μέχρι και τον 4ο κύκλο.
Παίζει να είμαι μπάζο εντελώς και να μην κατάλαβα τα αστάματητα ερωτηματικά που λύθηκαν.
Το έχω ψάξει το θέμα, θεωρίες, απόψεις, βιντεάκια, δεν είδα απλά 3 επεισόδια σε αντ1 για να βγάλω συμπεράσμα και να σας αμφισβητώ.

Για μένα μπάζει το σενάριο, και επειδή τυχαίνει να έχω δει και άλλη δουλειά του abrams ξέρω πως κάνει φτηνούς εντυπωσιασμούς.
(Ετοιμάζει άλλη μια σειρά, παράλληλα με fringe τώρα αυτός ο μέγας καλλιτέχνης)
Απο τη στιγμη που λες οτι εκανες υπομονη, φαινεται οτι δε σου αρεσε ιδιαιτερα, επομενως εισαι λιγο προκατηλημενος.

Δεν το φτιαχνει μονος του ο Abrams, ειναι 3 συνολικα, επομενως δεν εχει νοημα να το συγκρινεις με αλλα εργα που θα τα εχει κανει μονος του (οπως υποθετω οτι κανεις, γιατι εγω δεν εχω δει αλλα δικα του)

Και αφου λες οτι μπαζει τοσο πολυ γιατι δε μας δινεις και κανα παραδειγμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
πρεπει να μαθετε να ξεχωριζετε ωραια περιπλοκα σεναρια απο απλα βαζω-οτι-θελω-για-να-φανει-γαματο-και-περιπλοκο, αμα για σας το σεναριο του λοστ ειναι καλογραμμενο τοτε ειναι σαν να μου λετε οτι τα παιχνιδα Silent Hill εχουνε νοημα μεσα απο τις ιστοριες τους. εγω βαρεθικα να το βλεπω, ουτε καν αντεξα την τεταρτη σεζον, δειτε house αφηστε τις μλκιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top