London School of Economics

Alice90

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει που να κάνει μεταπτυχιακό στο LSE στο τομέα των οικονομικών για να μου δώσει κάποιες πληροφορίες;
(π.χ. τι βαθμό πτυχίο ζητούν ; ) Είμαι απόφοιτος του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών της Α.Σ.Ο.Ε.Ε. .
Μπορείτε να με βοηθήσετε ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
στειλε του μεηλ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Γενικώς (Το είχε αναφέρει και μια κοπέλα που είχε μια φίλη στις αιτήσεις του lse) ζητάνε πάνω από 7.Το λέει και στο σαιτ τους αυτό.Όμως καλό θα ήταν να είχες πάνω από 7.5-8 για να μην σε φάει ο ανταγωνισμός.
p.s Πέρα από τους βαθμούς μετράει πολύ και το συνολικό βιογραφικό που θα δώσεις και επιπλέον πρέπει να έχεις αρκετά χρήματα στην άκρη, γιατί το κόστος του προγράμματος, αλλά και της ζωής στην Αγγλία είναι υψηλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alice90

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Βαθμό πτυχίου έχω 8,3. Λεφτά είναι αλήθεια ότι δεν υπάρχουν πολλά βέβαια έχω θεωρώ ένα πολύ καλό βιογραφικό.Υποτροφίες δεν δίνουν;
Βέβαια είμαι πτυχιούχος του ΔΕΟΣ και δεν ξέρω μήπως θέλουν τίποτα οικονομικής επιστήμης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Βαθμό πτυχίου έχω 8,3. Λεφτά είναι αλήθεια ότι δεν υπάρχουν πολλά βέβαια έχω θεωρώ ένα πολύ καλό βιογραφικό.Υποτροφίες δεν δίνουν;
Βέβαια είμαι πτυχιούχος του ΔΕΟΣ και δεν ξέρω μήπως θέλουν τίποτα οικονομικής επιστήμης;

Απο οτι ξερω δν απαιτειται πτυχιο συναφες με τα οικονομικα για αρκετα μεταπτυχιακα, απο εκει και περα ομως γιατι εχεις περιοριστει στο συγκεκριμενο πανεπιστημιο? Βεβαιως ειναι ονομαστο, αλλα τα λεφτα που πιθανως θα ξοδεψεις για το μεταπτυχιακο δεν θα τα κανεις σχετικα γρηγορα αποσβεση. Μην ξεχνας οτι υπαρχει πολυ μεγαλος ανταγωνισμος και το Λονδινο ειναι μια πολη αρκετα ακριβη για να ζει ενας φοιτητης οταν δεν εχει αλλο εισοδημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Υπαρχουν αρκετα εξισου καλα πανεπιστημια. Το Εrasmus University παντως ειναι καλυτερο στα οικονομικα και business απο το LSE πλεον και με τραγικα χαμηλοτερο κοστος. Κοιτα και Ολλανδια.
https://www.eduniversal-ranking.com/business-school-university-ranking-5palms.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top