Listening & Writing: Τι σας δυσκολεύει περισσότερο;

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
δεν ξερω ρε παιδια...εγω στο ecce ειχα bf-listening & hp-writing!οποτε ευλογο ειναι οτι προτιμω την εκθεση...θεωρω τρομερα δυσκολο το κομματι του ακουστικου που πρεπει να διαλεξεις a,b or c χωρις να εχεις την ερωτηση!και γινεται ακομα πιο δυσκολο με το να ακους το ηχητικο μηνυμα μια μονο φορα!δεν ξερω αν συμφωνειτε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
δεν ξερω ρε παιδια...εγω στο ecce ειχα bf-listening & hp-writing!οποτε ευλογο ειναι οτι προτιμω την εκθεση...θεωρω τρομερα δυσκολο το κομματι του ακουστικου που πρεπει να διαλεξεις a,b or c χωρις να εχεις την ερωτηση!και γινεται ακομα πιο δυσκολο με το να ακους το ηχητικο μηνυμα μια μονο φορα!δεν ξερω αν συμφωνειτε...:)

+1 φιλε μου....
Εχασα πέρσι το ECCE απο ενα BF στο listening...
Ειναι σχετικα δύσκολο ναι μεν επειδη το ακους μια φορα και απο την άλλη στα segments δεν τα λεει και με απολυτη σειρα και σε μπερδευειε κάπως...
Τι να πεις...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!ViVaKi!

Νεοφερμένος

Η !ViVaKi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για να λεμε την αληθεια , και τα δυο ειναι ολιγον δυσκολα. αλλα ευτυχως εγω ειμαι καλή και στα δυο . και τα δυο θελουν απολυτη συνγκεντρωση.εγω πιστευω οτι πιο δυσκολο και απο τα δυο ειναι το speaking !!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το σπικινγκ????
Αληθεια....?
Εμενα μου φαινεται το πιό εύκολο το σπικινγκ...Οσες φορες και να εδωσα εξετασεις εκει μου ηταν το πιο δυνατο μου μέρος...Θα μου πεις ειναι στα φορτε του καθενος...
Τεσπα...
Κατα κοινή ομολογία οι πιο πολλοι δυσκολεύονται στο ακουστικο μερος.Τωρα ο καθενας εχει διαφορετικες αδυναμίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
και τα δυο ειναι ευκολα μονο που το writing ειναι ακυρο αθλιο και σαχλο πραγμα ειανι σημεντικο αλλα τα θεματα που εχω πετυχει ειναι εντελως βαρετα και ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
easy or not we must pass this part of the test...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
easy or not we must pass this part of the test...

Yeap.
Αλλα κατα την γνωμη μου πιστεύω οτι το ακουστικο μέρος ειναι ίσως λιγο πιο δυσκολο γιατι ειναι και απροβλεπτο σε σχεση με την εκθεση η οποια ΟΚ ειναι και θεμα τεχνικής.
Τεσπα.Και στο δυο μερη θελει καλη προετοιμασία...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εδικα αυτο το λισενιν ειναι πολυ δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το Listening του ΕCCE ειναι σχετικα βατό.Το παρτ 2 ειναι ...καπως....
Του ECPE ευκολο με εξαίρεση φυσικα το τριτο παρτ που εκει ειναι γενικα παλουκακι.
Τωρα οσον αφορα του Cambridge μπορω να πώ πως εκεί θες καλη προετοιμασία γιατι ακους πολλές προφορές και πρεπει να συνηθίσει το αυτί σου σε αγγλικη προφορα.
Αλλα και εκει γενικα παλεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Παντως στο προφ του μισιγκαν το πιο ηλιθιο στο λισενινγκ ειναι το Παρτ 3 ( με τα Segments). Mε πιάνει ο υπνος οποτε το κανω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι επειδή ειναι λιγο μεγαλουτσικα τα segments σε πιάνει ο ύπνος ...:P
Και αντε τωρα εσυ να πιασεις απο 3 λεπτα διαλογο το τι θελει να πεί ο ποιητής...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ναι... μα οι Μαλ... δν το σκεφτονται καθολου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mα και γιατι να το σκεφτούν?
Να κοβονται θέλουν τα παιδιά που δίνουν και όχι να περνούν...:p
Ξες ποσα παιδιά έχουν κοπεί απο το Listening του ECPE και εχουν χασει ολοκληρη την εξεταση απο αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Μπορουμε ομως σαν GREEK CANDIDATES να στειλουμε ενα Exam Report...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και αυτοι τωρα θα το ακούσουν...:P
Οπως ακουσαν και εσενα στο Cambridge οταν εδινες FCE.
Δεν τους νοιάζει παιδί μου!
Ολα για μια μπίζνα γίνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
στο Μισιγκαν παντως, οταν σιναμε λοουερ και τους στειλαμε ριπορτ μας ακουσαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aν κανατε κατι τετοιο και σας ακουσαν πολυ καλως!:)
Αν και αμφιβαλω να σας άκουσαν.Σιγα μην ακουσει το ELI του Michigan την αναφορα ενος εξ. κεντρου απο τα 10αδες που έχει.
Τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Στο listening πραγματικά είμαι πολύ καλή. :)
Writing εεε, εντάξει.. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στην έκθεση πάντως όλα είναι θέμα ιδεών και ποικιλίας.
Στο ECCE/ECPE πάντως δύσκολα θα σε κόψουν έκθεση.Ενα LP θα στο βάλουν.
Στο Cambridge όμως το κόψιμο εκεί πάει συννεφο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
νομιζω οτι σε κοβουν και εκθεση στο ecce
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top