Laser - Σημάδια ακμής/ουλές

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Έχει κάνει κανείς από εσάς κάποιο laser για τα σημάδια που αφήνει η ακμή; Αν ναι έχει μείνει ευχαριστημένος;

Πρόκειται να κάνω κι εγώ κι έχω άγχος για το αν θα βοηθήσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ποιος ο λογος να κανεις laser?
Τοσο εντονα ειναι τα σημαδια ή δεν νιωθεις ανετα?
Ακομα 17 εισαι μην αγχωνεσαι...θα καθαρισει το προσωπο σου τελειως καποια στιγμη..οταν λεω καποια στιγμη δεν εννοω σε 10 χρονια+:P αλλα σε 1,2,3 χρονακια..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ποιος ο λογος να κανεις laser?
Τοσο εντονα ειναι τα σημαδια ή δεν νιωθεις ανετα?
Ακομα 17 εισαι μην αγχωνεσαι...θα καθαρισει το προσωπο σου τελειως καποια στιγμη..οταν λεω καποια στιγμη δεν εννοω σε 10 χρονια+:P αλλα σε 1,2,3 χρονακια..:)

Για να το κάνω, το έχω κοιτάξει το θέμα και χρειάζεται φίλε μου :)


Υ.Γ. Ας μην επιμείνουμε σε προσωπικά θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Οκ κατανοητο;)
Δεν γνωριζω κατι δυστηχως για την ''επεμβαση'' που προκειται να κανεις..
Πως λεγεται η μεθοδος laser που θα κανεις fraxial?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δεν είναι επέμβαση. Θεράπεια με laser είναι ^^

Όποιος έχει εμπειρίες ας πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Δεν είναι επέμβαση. Θεράπεια με laser είναι ^^

Όποιος έχει εμπειρίες ας πει.
Προσωπικά δεν έχω κάνει,αλλά έχει κάνει η αδερφή μου γιατί είχε κάτι σημάδια και τώρα σχεδόν έχουν εξαφανιστεί.Όταν το κάνεις δεν πονάει(νιώθεις όμως κάτι σαν κάψιμο) και αξίζει τον κόπο.Το αποτέλεσμα θα σε ικανοποιήσει!
Για πόσο καιρό θα κάνεις τη θεραπεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kasioph

Νεοφερμένος

Η Kasioph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Έγω έχω κάνει και ακόμα κάνω.Τούλαχιστον εμένα κατά τη διάρκεια της θεραπείας με πονάει πάρα πολύ αλλά μετα από μία μέρα το αργότερο σταματάει ο πολύς πονος.Ψάξε λεπτομέριες για το laser Fraxel.Είναι από τα καλύτερα που υπάρχουν ως προς το αποτελεσμα.Ουσιαστικα προκαλείται ένα ελεγχόμενο εγκαυμα στην περιοχή που χρειάζεται γί'αυτό και πονάει.(ψάξε το παραπάνω εσυ και επισης μη δέχτεις να σου κανουν αναισθητικες ενεσεις για τον πονο,παρα μονο αναισθητικη αλοιφη πανω στην περιοχη).Οσο για τα αποτελεσματα μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενη(θελει ομως και καμποσες θεραπειες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις χημικό peeling; Εγώ θα κάνω τα Χριστούγεννα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Ποιος σου ειπε να κανεις χημικο peeling?
Εχει αποτελεσμα;
Ενδιαφερομαι και εγω για laser και οχι γιατι εχω πολλα σημαδια αλλα για να αισθανομαι καλυτερα με τον εαυτο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Η δερματολόγος μου το είπε. Ναι είναι αποτελεσματικό από ότι έχω ακούσει.

Δες ένα παράδειγμα:




Βέβαια υπάρχουν τρία είδη χημικού peeling ανάλογα με την περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Αν επιτρέπεται, πώς προκλήθηκαν τα σημάδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Έγω έχω κάνει και ακόμα κάνω.Τούλαχιστον εμένα κατά τη διάρκεια της θεραπείας με πονάει πάρα πολύ αλλά μετα από μία μέρα το αργότερο σταματάει ο πολύς πονος.Ψάξε λεπτομέριες για το laser Fraxel.Είναι από τα καλύτερα που υπάρχουν ως προς το αποτελεσμα.Ουσιαστικα προκαλείται ένα ελεγχόμενο εγκαυμα στην περιοχή που χρειάζεται γί'αυτό και πονάει.(ψάξε το παραπάνω εσυ και επισης μη δέχτεις να σου κανουν αναισθητικες ενεσεις για τον πονο,παρα μονο αναισθητικη αλοιφη πανω στην περιοχη).Οσο για τα αποτελεσματα μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενη(θελει ομως και καμποσες θεραπειες)

Πόσες συνεδρίες χρειάζεται το δικό σου; Και πόσες έχεις κανει;

Γιατί δεν κάνεις χημικό peeling; Εγώ θα κάνω τα Χριστούγεννα. ;)

Γιατί το Laser που θα κάνω ουσιαστικά σταματάει την "ουλοποίηση" και κάνει ανάπλαση του δέρματος. Το Peeling απλώς κάνει καθαρισμό:)

Αν επιτρέπεται, πώς προκλήθηκαν τα σημάδια;

Μα μη φανταστείτε κάτι τρομερό. Δεν είμαι ο Δρακουμέλ. Από φωτογραφίες δεν φαίνονται καν, απλά το κανω και για την αναπλαση του δερμάτος κυρίως που προσφέρει. Τα σημαδάκια ήταν από ακμή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kasioph

Νεοφερμένος

Η Kasioph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
3-5 εξαρταται απο τα αποτελεσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,069 μηνύματα.
Εμενα μου εχουν μεινει ελαχιστα σημαδια πανω στο δερμα μετα απο την ακμη που την περασα με χαπια αλλα οχι οπως στην φωτο επανω ,αχνοφαινονται απλα μερικα πανω στα μαγουλα. Το σκεφτομαι αμα ειναι να παω μονο για peeling, γιατι και τοτε η δερματολογος μου ειχε πει αμα μεινουν μπορεις να ερθεις για φυτικο η χημικο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ έχω κάποια σημαδάκια στην πλάτη που εαν δεν δημιουργούνται καινούργια σπυράκια φεύγουν...απλά έχω έναν μικρό εθισμό στο να τα πειράζω:zilia:
Είναι ακριβή αυτή η μέθοδος και υπάρχει μόνο στην Αθήνα ή και σε ινστιτούτα της περιφέρειας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenh95

Νεοφερμένος

Η elenh95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια!
..ρε εγω εχω σημαδια στην μυτη απο σπυρακια αν και το υπολοιπο προσωπο μου ειναι καθαρο! τι μπορω να κανω; ψιλο φοβαμαι να κανω laser!!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pol_94

Νεοφερμένος

Ο pol_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Επαναφερω το θεμα εχει κανει κανεις εχει δει αποτελεσμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top