IELTS - Ποια βιβλία προετοιμασίας;

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να δώσω IELTS στις 5 Σεπτεμβρίου, ποια βιβλία προτείνετε να κάνω εκτός από τα 6 Βιβλία με 4 Practice Test το καθένα του Cambridge? Τα δυο βιβλία που προτείνει το British Council, να τα παραγγείλω, ναι ε? Τι άλλο προτείνεται να προσέξω στις εξετάσεις? Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καταρχας γιατί θες να δωσεις IELTS?
Σκοπευεις να πας σε καποιο πανεπιστημιο της Αγγλιας ή της Αμερικης?
Αν ναι να ξερεις πως το IELTS εχει μονο 2 χρόνια διάρκεια!

Παράγγειλε τα βιβλία που προτείνει το BC και αφου εχεις 6 βιβλια απο 4 practice test το καθενα πιστεύω εισαι καλλυμένος.

Αν δες πως πανε καλα τα πραγματα καλώς,ειδάλλως προτιμησε βιβλία του Betsis ή/και του Γρίβα που είναι επίσης εξίσου καλα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καταρχας γιατί θες να δωσεις IELTS?
Σκοπευεις να πας σε καποιο πανεπιστημιο της Αγγλιας ή της Αμερικης?
Αν ναι να ξερεις πως το IELTS εχει μονο 2 χρόνια διάρκεια!

Παράγγειλε τα βιβλία που προτείνει το BC και αφου εχεις 6 βιβλια απο 4 practice test το καθενα πιστεύω εισαι καλλυμένος.

Αν δες πως πανε καλα τα πραγματα καλώς,ειδάλλως προτιμησε βιβλία του Betsis ή/και του Γρίβα που είναι επίσης εξίσου καλα!:no1:

Πρώτα απ'όλα ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Ναι, σκοπεύω να κάνω αίτηση μέσω Ucas σε κάποια πανεπιστήμια της Αγγλίας κι επειδή το Advanced δεν περναέι είπα να δώσω αυτό...

Τα βιβλία του BC να τα κάνω τις τελευταίες 2 εβδομάδες ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κοιτα επειδη με το IELTS δεν εχω πολυασχοληθεί αλλα κανω πρωτα καποια ευκολα και συνεχισε με τα αυξημενης δυσκολίας βιβλια.

Κανε πρωτα αν θες του ΒC που πιστεύω πως είναι λιγο πιο εύκολα και μετα συνεχισε με αυτα του Cambridge!

Πλουσιο υλικο και πληροφοριες για το ΙΕLTS θα βρεις στο britishcouncil.org/japan and britishcouncil.org/china .

Οι Κινεζοι και οι Γιαπωνέζοι δινουν φανατικα IELTS!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Κοιτα επειδη με το IELTS δεν εχω πολυασχοληθεί αλλα κανω πρωτα καποια ευκολα και συνεχισε με τα αυξημενης δυσκολίας βιβλια.

Κανε πρωτα αν θες του ΒC που πιστεύω πως είναι λιγο πιο εύκολα και μετα συνεχισε με αυτα του Cambridge!

Πλουσιο υλικο και πληροφοριες για το ΙΕLTS θα βρεις στο britishcouncil.org/japan and britishcouncil.org/china .

Οι Κινεζοι και οι Γιαπωνέζοι δινουν φανατικα IELTS!:xixi:

Ευχαριστώ Teo!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τιποτα ρε συ!
Καλη επιτυχια!
Για οτι άλλο εδώ είμαστε!!!:)

Και θελουμε πανω απο 7.0 να χτυπήσεις στο τεστ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Από το στόμα σου και στου εξεταστή το αυτί..! χεχε
Να 'σαι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδιά γειά σας!!Θέλω να δώσω και εγώ για το Ielts για να πάω Αγγλία. Μπορείτε να μου πείτε ποιά βιβλία να πάρω?Να μου εξασφαλίσουν όμως σίγουρη επιτυχία!Μην πάρω 2-3 μέτρια και δώσω πόσα λεφτά!!Έχεις δώσει κάποιος από εσάς?Θα με βοηθούσατε πολύ!!
υ.γ. Έδωσα το ECPE το Νοέμβρη και μου είπαν πως το Ielts είναι επιπέδου Lower..ξέρετε να μου πείτε αν αληθεύει?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top