Grotesque [ταινία]: Στα όρια της ανθρώπινης ανοχής.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
και ερχομαι να πω και εγω κατι πανω σε αυτο.οσοι αντεχετε δειτε το τρειλερ και παρακαλω πολυ απαντηστε μου σε κατι. μεχρι που μπορει να φτασει η διαστροφη και η βαρβαροτητα των αμερικανικων και των ιαπωνικων θριλερ? ειναι δυνατον να υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι σκεφτονται αυτα τα πραγματα και τα κανουν σεναριο?
(το τρειλερ ειναι αρκετα σοκαριστικο αλλα αν παλει θελετε να το δειτε ρωτηστε το google ξερει;))

Ποια διαστροφή;
Ποια βαρβαρότητα;
Είναι λιγότερο διαστροφή που τινάζουν ζωντανά και πετάγονται έντερα και κομμάτια σάρκας και αίματα από αθώους ανθρώπους στο Ιράκ, στη λωρίδα της Γάζας, και που στο Νταρφούρ βιάζουν ολόκληρους πληθυσμούς και καίνε τα σπίτια τους;
Δεν κοιτάμε λέω εγώ τη διαστροφή που υπάρχει στην πραγματικότητα;
Είδα το τρέιλερ και με άφησε αδιάφορο. Δε μπορώ να πω ότι είναι ευχάριστο θέαμα, αλλά σε μερικές σκηνές μου ήρθε να γελάσω (να υποθέσω πως είμαι ψυχασθενής; ). Να γελάσω, επειδή αναρωτιέμαι ποιος θα κάτσει να δει κάτι τέτοιο, και μέχρι πια σημεία γελοιότητας μπορούν να φθάσουν οι παραγωγοί του φιλμ. Ο σεναριογράφος πάντως είναι σίγουρα σαδιστής.
Και το England που λέει πως η ταινία ξεπερνά τα όρια της ανθρώπινης ανοχής, πώς του φαίνεται που κόβει αυτά, που στο κάτω-κάτω είναι ψεύτικα, και αφήνει άλλα πολύ χειρότερα (η χρήση του ενεργού φωσφόρου ή δεν ξέρω πως το λένε, δε θυμάμαι, που σε λιώνει ζωντανό, είναι λιγότερο αποτρόπαια; Ο θάνατος νέων ανθρώπων στο Ιράκ; ), και συμβάλλει είτε άμεσα είτε με την ανοχή του σε αυτά;
Και το trailer δεν το βρήκα σοκαριστικό. Πιο σοκαριστικό θα ήταν να έβλεπα μια ταινία η οποία θα έθιγε, ας πούμε, το θέμα της ενδοοικογενειακής βίας ή του ρατσισμού. Περισσότερο θα έκλινα να κλάψω και να αισθανθώ σοκαρισμένος από κάτι τέτοιο, παρά από τη στυγνή, ωμή και κενή βία που προβάλλεται στην ταινία.

Δεν ειναι θριλερ αυτο, splatter ειναι. Και δε βρισκω νοημα στην υπαρξη της :/

Ακριβώς.

Παιδιά, έλεος. Ανατρίχιασα και μόνο που το είδα :s

Είπαμε, ο κινηματογράφος είναι τέχνη. Η τέχνη όμως έχει και κάποια όρια. Άκου εκεί να δείχνουν το παχύ έντερο του άλλου :sick:

Σιγά, ένα κομμάτι σιλικόνη θα ήταν βουτηγμένο σε κέτσαπ:P.

Είδες και εσύ το trailer; Εγώ φοβάμαι να το κάνω για τον ενδεχόμενο κίνδυνο δημιουργίας παιδικών τραυμάτων.:P
-----------------------------------------
[...]

Ποια παιδικά τραύματα, οι αλλεπάλληλοι βομβαρδισμοί με διαφημίσεις που προωθούν στερεοτυπικές συμπεριφορές και τα κινούμενα σχέδια και οι κούκλες είναι πολύ πιο επικίνδυνα από αυτό.

Ήμουν πολύ περίεργη (Τα θέλω κι εγώ...:P) και έψαξα κάποιες επιπρόσθετες πληροφορίες στο διαδίκτυο. Το trailer δε θα το δω, προτιμώντας να μην έχω ολοκληρωμένη άποψη, κρίνοντας και από την παρακάτω εικόνα και από σύνολο πληροφοριών που συνέλεξα.

Ας το κάνουν οι τολμηροί και οι ψυχικά διαταραγμένοι...:P

Περίεργοι λέω εγώ:P.

+να προσθέζω ότι ψυχασθενής και ανώμαλος δεν είναι μόνο αυτός που έγραψε, αυτός που το γύρισε, αυτός που το έβγαλε στην κυκλοφορία αλλά και οι "ηθοποιοί" και όσοι θα το δουν! Έκκληση προς όσους βλέπουν τέτοια: κάντε σαμποτάζ σε αυτήν την κωλοταινία!!!!

Καλά, αυτός που το έβγαλε στην κυκλοφορία το έκανε απλώς για τα λεφτά:P.

Επαναφέροντας το θέμα, θεωρείτε πως κάποιες ταινίες τέτοιου είδους (με σκηνές βίας και "ιδιαίτερα" σενάρια) θα πρέπει να απαγορεύονται ή να δίδεται η δυνατότητα στους ενδιαφερόμενους να την παρακολουθήσουν;

Όχι. Όπως είπα πριν, ρατσιστικά και στερεοτυπικά μηνύματα που προωθούνται μέσω της τηλεόρασης και άλλων ταινιών, κυρίως εφηβικού περιεχομένου, είναι πιο επικίνδυνα από αυτό.
Δε βλέπω, εξάλλου, πώς η ταινία αυτή θα κάνει εισπράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Ποια διαστροφή;
Ποια βαρβαρότητα;
Είναι λιγότερο διαστροφή που τινάζουν ζωντανά και πετάγονται έντερα και κομμάτια σάρκας και αίματα από αθώους ανθρώπους στο Ιράκ, στη λωρίδα της Γάζας, και που στο Νταρφούρ βιάζουν ολόκληρους πληθυσμούς και καίνε τα σπίτια τους;
Δεν κοιτάμε λέω εγώ τη διαστροφή που υπάρχει στην πραγματικότητα;
Είδα το τρέιλερ και με άφησε αδιάφορο. Δε μπορώ να πω ότι είναι ευχάριστο θέαμα, αλλά σε μερικές σκηνές μου ήρθε να γελάσω (να υποθέσω πως είμαι ψυχασθενής; ). Να γελάσω, επειδή αναρωτιέμαι ποιος θα κάτσει να δει κάτι τέτοιο, και μέχρι πια σημεία γελοιότητας μπορούν να φθάσουν οι παραγωγοί του φιλμ. Ο σεναριογράφος πάντως είναι σίγουρα σαδιστής.
Και το England που λέει πως η ταινία ξεπερνά τα όρια της ανθρώπινης ανοχής, πώς του φαίνεται που κόβει αυτά, που στο κάτω-κάτω είναι ψεύτικα, και αφήνει άλλα πολύ χειρότερα (η χρήση του ενεργού φωσφόρου ή δεν ξέρω πως το λένε, δε θυμάμαι, που σε λιώνει ζωντανό, είναι λιγότερο αποτρόπαια; Ο θάνατος νέων ανθρώπων στο Ιράκ; ), και συμβάλλει είτε άμεσα είτε με την ανοχή του σε αυτά;
Και το trailer δεν το βρήκα σοκαριστικό. Πιο σοκαριστικό θα ήταν να έβλεπα μια ταινία η οποία θα έθιγε, ας πούμε, το θέμα της ενδοοικογενειακής βίας ή του ρατσισμού. Περισσότερο θα έκλινα να κλάψω και να αισθανθώ σοκαρισμένος από κάτι τέτοιο, παρά από τη στυγνή, ωμή και κενή βία που προβάλλεται στην ταινία.

Θες να σου υπενθημισω ποιοι φταινε για ολα αυτα και ποιοι βρισκονται πισω απο αυτους? Εχεις την εντυπωση οτι δεν στανεχωριεμα για το Νταρφουρ, για το Ιρακ και για οποιο αλλο μερος του πλανητη εχει γινει μπο^^^^λο με την βοηθεια ή την ανοχη του δυτικου κοσμου? Αν ενας 10 χρονο δει μια τετοια ταινια ξαναδει μια παρομοια και βλεπει συνεχως παρομειες δεν θα εχει κανενα προβλημα σε δεκαοχτω χρονια να δει μπροστα του σφαγες και βιασμους ή να κανει ο ιδιος κατι απο αυτα γιατι το Θειος Σαμ και οι φιλοι του θα εχουν φροντισει αυτο το πλασμα να μην σοκαρεται με τετοιες βαρβαροτητες. Εχω και αλλα να σου πω αλλα περιμενω καποια απαντηση σου για να μπορεσει να κυλισει πιο ομαλα η συζητηση(η οποια απο οτι φαινεται θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Θες να σου υπενθημισω ποιοι φταινε για ολα αυτα και ποιοι βρισκονται πισω απο αυτους? Εχεις την εντυπωση οτι δεν στανεχωριεμα για το Νταρφουρ, για το Ιρακ και για οποιο αλλο μερος του πλανητη εχει γινει μπο^^^^λο με την βοηθεια ή την ανοχη του δυτικου κοσμου? Αν ενας 10 χρονο δει μια τετοια ταινια ξαναδει μια παρομοια και βλεπει συνεχως παρομειες δεν θα εχει κανενα προβλημα σε δεκαοχτω χρονια να δει μπροστα του σφαγες και βιασμους ή να κανει ο ιδιος κατι απο αυτα γιατι το Θειος Σαμ και οι φιλοι του θα εχουν φροντισει αυτο το πλασμα να μην σοκαρεται με τετοιες βαρβαροτητες. Εχω και αλλα να σου πω αλλα περιμενω καποια απαντηση σου για να μπορεσει να κυλισει πιο ομαλα η συζητηση(η οποια απο οτι φαινεται θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα)

Ναι, δεν αντιλέγω, αλλά με το να κάνουμε και να δείχνουμε και να ωρυόμαστε δεν πετυχαίνουμε τίποτα. Όποιος θέλει να τη δει, ας τη δει. Πολύ πιο επικίνδυνο είναι που το σχολείο μαθαίνει πως η αντιπροσωπευτική δημοκρατία είναι η μοναδική εφαρμόσιμη σε σύγχρονα κράτη και πως η ορθοδοξία είναι η ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ αλήθεια, από αυτά. Όταν γινόμαστε απόλυτοι και παίρνουμε κάτι για απόλυτη αλήθεια, τότε είναι που βρισκόμαστε σε κίνδυνο, η απολυτότητα αυτή καταπιέζει τους ανθρώπους και πολλές φορές οδηγεί στη βία. Η βία αυτή μπορεί κάλλιστα να οδηγήσει σε συμπεριφορές σαδιστικές σαν κι αυτήν, για αυτό βρίσκει ανταπόκριση η ταινία αυτή, μια τέτοια ταινία δεν είναι η αιτία ενός πολέμου, είναι ο αντικατοπτρισμός ενός πολύ χειρότερου πολέμου, κοινωνικοπολιτικού και οικονομικού.

Τέσπα, take your time, εγώ πρέπει να φύγω τώρα:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Αυτό το δημιούργημα,είναι μια σαδιστική ηλιθιότητα!Δεν έχω να πω τίποτα άλλο για το έκτρωμα αυτό,δεν αξίζει ούτε μια σταγόνα απο το σάλιο μου γι'αυτούς τους σαδιστές!
Φυσικά μπορεί ο καθένας να βλέπει ότι θέλει και ας βλέπει αυτήν την βλακεία!

Οι περισσότεροι πόλεμοι απο δυτικές χώρες,γίνεται για λόγους γεωστρατηγικούς και γεωπολιτικούς με σκοπό την παγκόσμια αλλαγή σε όλα τα επίπεδα!Όποια χώρα μπαίνει στο ΝΑΤΟ,πρέπει να ακουλουθεί τις γραμμές του ΝΑΤΟ,όποιες και αν είναι αυτές!

Όμως οι δυτικές χώρες κάνουν έναν βρώμικο πόλεμο στο όνομα των ανθρώπινων δικαιωμάτων( ε;;; )και εις το όνομα της ελευθερίας!Είναι δυνατόν;
Χρησιμοποιούν ναπάλμ,βόμβες διασποράς(χιλιάδες κομμάτια απο μια τέτοια βόμβα που έχουν μεγάλη ακτίνα δράσης και είναι μια απο τις ηλίθιες ανακαλύψεις ανώμαλων στρατιωτικών επιστημόνων),βόμβες λευκού φωσφόρου,που είναι απο τα χειρότερα μη ραδιενεργά όπλα και άλλα πολλά,εις το όνομα της ελευθερίας πάντα!
Παιδάκια στην Παλαιστίνη θεωρούνται αντισημίτες και τρομοκράτες και έτσι η διεθνής κοινότητα,η αποχαυνωμένη διεθνής κοινότητα,δεν αντιδρά στις βόμβες φωσφόρου που ρίχνουν σε σχολεία-και όχι μόνο-οι Ισραηλινοί.
Το Αφγανιστάν το κατέστρεψαν εντελώς και έχει μείνει μια κόλαση,το ίδιο και το Ιράκ.
Και τόσες άλλες χώρες!
Πόλεμος δεν γίνεται μόνο στο Ιράκ,αυτή την στιγμή.
Γίνεται παντού,με άλλη μορφή!
Αλλά εμάς δεν μας πειράζει αυτό,ε;Συνεχίζουμε την...ζωή μας!Έτσι;
Δεν το συζητάμε,ενώ συζητάμε άλλα ανούσια θέματα!
Μας ενοχλεί μια ταινία και δεν μας ενοχλεί αυτό που γίνεται γύρω μας!
Η ταινία αυτή,όπως και άλλες,απλώς είναι μικρά κομμάτια,του γενικού συνόλου της ανθρώπινης ηλιθιότητας!

*Μπορεί να ανοίξει καινούργιο θέμα γύρω απο αυτό ή θα συνεχίζουμε εδώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
βεβαια οποιος κατηγορησει το Ισραηλ ειναι αντισιμιτης ρατσιστης νεοναζι κτλ. την στιγμη που γραφω αυτο το ποστ στο ιρακ και στο αφγανισταν αμερικανοι στρατιωτες εξαθλιωνουν ηλικιωμενους, στην κολομβια επιτρεπουν το εμποριο ναρκωτικων, παιδακια στην Γαζα ειναι μεσα στο σκοταδι χωρις νερο και φαγητο επειδη πολυ απλα ο "λαος του Κυριου" αποφασιζει για την ζωη τους με την ανεχεια ολου του κοσμου και πολλα αλλα τα οποια δεν μου ερχονται στο μυαλο αυτη την στιγμη. Το να κατηγορησεις εναν ολοκληρο λαο ισως δεν ειναι σωστο. Υπαρχουν αμετρητες εξαιρεσεις ανθρωπων οι οποιοι δεν συμφωνουν με αυτα που γινονται. ακομα και Ισραηλινοι στρατιωτες νευριασαν με αυτα που γινονται και παραιτηθηκαν ή το ειπαν δημοσια(εκει να δειτε τι τους ακολουθησε!) οτι αυτα που κανουν καποιοι δικοι τους ειναι φριχτα. στους καιρους που ζουμε τιποτα δεν γινεται αν δεν υπαρχουν οικονομικα συμφεροντα πισω απο αυτο. Απο τις εντασεις στο αιγαιο οι αμερικανοι κερδιζουν αρκετα εκατομυρια, απο τον πολεμο στο Ιρακ καποιοι βγαλανε πολλα λεφτα(λεφτα των απλων φορολογουμενων αμερικανων πολιτων τα οποια δοθηκαν για εξοπλισμους). αν δεν σταματησει ολη αυτη η υποθεση με τα χρηματα ειρηνη στον κοσμο δεν θα υπαρξει και ειμαι σιγουρος για αυτο...
(βγαινουμε οφ αλλα ας το συνεχισουμε γιατι αυτη η συζητηση ειναι πολυ ενδιαφερουσα και αξιζει περισοτερο απο το αρχικο θεμα του τοπικ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αυτό το δημιούργημα,είναι μια σαδιστική ηλιθιότητα!Δεν έχω να πω τίποτα άλλο για το έκτρωμα αυτό,δεν αξίζει ούτε μια σταγόνα απο το σάλιο μου γι'αυτούς τους σαδιστές!

Έκτρωμα είναι πολύ σημαντική λέξη για την ταινία αυτή. Μου είναι απλώς αδιάφορη.

Το κακό με την ταινία είναι ότι ενθαρρύνει πράξεις βίας, θα μου πείτε.
Όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
την είδα τη ταινία, δεν αηδίασα καθόλου.

αλλά πραγματικά είναι άθλια, δεν αξίζει να τη δει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την είδες?Όλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Την είδες?Όλη?
ναι

edit: δε ξέρω γιατί, αλλά μου φάνηκε κάπως αστεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
E, πώς να αηδιάσεις, αφού ξέρεις πως είναι όλα ψεύτικα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
E, πώς να αηδιάσεις, αφού ξέρεις πως είναι όλα ψεύτικα:P.
ακριβώς.

απλά λεω πως δεν αηδίασα γιατί πολλοί αηδιάζουν και με το ψέυτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
ακριβώς.

απλά λεω πως δεν αηδίασα γιατί πολλοί αηδιάζουν και με το ψέυτικο.

τι εγινε στο τελος?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
τι εγινε στο τελος?:'(
δες το τέλος μόνη σου, πραγματικά έχει γέλιο xD

πάντως δε γίνεται αυτό που λέει o TheClash.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
δες το τέλος μόνη σου, πραγματικά έχει γέλιο xD

ελα ρε πες...δεν προκειται να την δω:'(
απλα θελω να ξερω αν τον πιασανε τον ηλιθιο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
ελα ρε πες...δεν προκειται να την δω:'(
απλα θελω να ξερω αν τον πιασανε τον ηλιθιο:mad:
δε τον πιάσανε :P

συνέχισε το έργο του ακάθεκτος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
θα σου στειλω πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
ειδα το τρειλερ... μεγάλη σαδιστικη βλακεία, ειναι ενας γελοιος τύπος και κόβει τους άλλους κομματάκια. αυτο δεν ειναι τρομαχτικό απλα αηδιαστικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
βασικά δε ξέρω γιατί έγινε η ταινία, πάντως για μένα ήταν μια σκέτη αποτυχία.

δεν είχε καθόλου πλοκή, μόνο υποτιθέμενες αηδίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top