Emo

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Emo δεν ειναι τα αγορακια και τα κοριτσακια που φτιαχνουν καθημερινα τις φραντζουλες με τις ωρες και φορανε τα ρουχα που ειναι σα σκακιερες(:P).Αντιθετα,καποιος που πιστευει σε μια τετοια ιδεολογια,ακουει την αντιστοιχη μουσικη και γενικοτερα είνα πιο "συναισθηματικος".Τα τραγουδια αυτα εχουν πολλες βαθυτερα νοηματα και μερικα τετοια συγκροτηματα εχουν πολυ ωραια κομματια.Γενικα,παντως,οι πραγματικοι emo απεχουν απο τα παιδακια που βλεπουμε γυρω μας καθημερινα κι απλα ακολουθουν μια μοδα της ηλικιας τους.
Συμφωνώ απόλυτα :D
Ράφα, εγώ ποτέ δεν έχω σχολιάσει ούτε έχω κουτσομπολέψει ούτε αρνητικά ούτε θεττικά κανένα πριν τον γνωρίσω... Ίσα ίσα που τη λέω και σε όποιον το κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μόνο με τη Rock Sugar που το έθεσε πιο ήπια...Βλέπω ότι μου τη δίνει όταν κρίνουνε τον άλλον από το στυλ που έχει κ από την εμφάνισή του...Εσείς που τα λέτε αυτά αν μου πείτε ειλικρινά ότι ποτέ σας δεν έχετε κρίνει κ κουτσομπολεύσει αρνητικά κάποιον που χωρίς να τον ξέρατε σας την έδινε το στυλ του να σας βγάλω το καπέλο κ να ζητήσω κ συγγνώμη...
Ειπαμε ρε κωστη..ολοι το ψιλοκανουμε αυτο,δυστυχως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εντα3ει δν μπορω να τους προσβαλλω για τη ''μοδα'' τους αλλα δεν μαρεσει κιολας...αν ειναι κατα9ληπτικοι ας το δει3ουν με αλλο τροπο οχι ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
να ρωτησω κατι?ποια ακριβως ιδεολογια προβαλλουν τα ατομα που λενε οτι ειναι εμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Την ιδεολογια του eyeliner και της φρατζας. Hails!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroyli

Νεοφερμένος

Η maroyli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δν εχω καποιο προβλημα προς τ παιδακια.. μ αρεσουν εξωτερικα και εκτιμω τ γνωμη τ γ τ ζωη... θ μπορουσε βεβαια ν πει κανεις οτι εχω τ ιδια αποψη γ τ ζωη! αυτο που μ χαλαει ομως ειναι οτι δν εχουν κατι ξεχωριστο. θελουν ν μοιαζουν και αυτο δν ειναι καλο γ αυτο π 8ελουν να δειξουν. τ μαζικοποιηση δν τ χωνευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εχουν λιγοστεψει?ή ιδεα μου ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
εχουν λιγοστεψει?ή ιδεα μου ειναι?

Φεύγει βλέπεις αυτή η ηλίθια μόδα σιγά-σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ανθρωπος που επιλεγει να ακολουθησει και να υιοθετησει μια ιδεολογια επειδη το ιδιο κανει το 60% του σχολειου του, μονο ΗΛΙΘΙΟΣ ειναι.
Ή πιστευεις κατι ή οχι. Τωρα αυτο το θρεντ ειναι προφανως γυρω απο τους ημο οπως τους εχουμε μαθει μεσα απο το χαη5 και την τηλεοραση τον τελευταιο καιρο, απο τους ημο στην τατιανα και στις αλλες τοσες εκπομπες(ο θεος να τις κανει).
Ηλιθια πλουσιοπαιδα που ζουν για να σπαταλουν το χαρτζιλικι που παιρνουν απο τον μπαμπα, που προσπαθουν να πλασαρουν το καθε λογοτυπο μαρκας πανω τους, που κρυβονται πισω απο μια τεραστια μαυρη αφανα καταλληλα φιξαρισμενη με τζελ και λακ, που γραφοντας ''LiFe_SuCkZ_</3" νομιζουν οτι ανηκουν σε ενα ευρυτερο 'κινημα'(?).

Ενα ματσο κομπλεξικα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Ανθρωπος που επιλεγει να ακολουθησει και να υιοθετησει μια ιδεολογια επειδη το ιδιο κανει το 60% του σχολειου του, μονο ΗΛΙΘΙΟΣ ειναι.
Ή πιστευεις κατι ή οχι. Τωρα αυτο το θρεντ ειναι προφανως γυρω απο τους ημο οπως τους εχουμε μαθει μεσα απο το χαη5 και την τηλεοραση τον τελευταιο καιρο, απο τους ημο στην τατιανα και στις αλλες τοσες εκπομπες(ο θεος να τις κανει).
Ηλιθια πλουσιοπαιδα που ζουν για να σπαταλουν το χαρτζιλικι που παιρνουν απο τον μπαμπα, που προσπαθουν να πλασαρουν το καθε λογοτυπο μαρκας πανω τους, που κρυβονται πισω απο μια τεραστια μαυρη αφανα καταλληλα φιξαρισμενη με τζελ και λακ, που γραφοντας ''LiFe_SuCkZ_</3" νομιζουν οτι ανηκουν σε ενα ευρυτερο 'κινημα'(?).

Ενα ματσο κομπλεξικα ειναι.

Έγραψες.:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
εχουν λιγοστεψει?ή ιδεα μου ειναι?
Οχι, δεν ειναι ιδεα σου. :P Και πολυ κρατησε κιολας αυτη η μοδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Οχι, δεν ειναι ιδεα σου. :P Και πολυ κρατησε κιολας αυτη η μοδα...


Ευτυχώς. Οι περισσότεροι εξ αυτών μόνο για να τραβήξουν την προσοχή πάνω τους το έκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν έχουν μειωθεί απλώς. Έχουν εξαφανιστεί. Και μόνο που ασχοληθήκαμε με το πάτωμα πολύ τους είναι. Άντε γεια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroyli

Νεοφερμένος

Η maroyli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εαν πατε στ youtube κ πατησετε emo cry θ σ βγαλει μια κοπελα η οποια επι 6 λεπτα μιλαει μπρος στ καμερα την οποια η ιδια εχει τοποθετησει και λεει και κλαψουριζει και φωναζει μονη τ επειδη δν συμπαθει κανεις τ εμο ... στ πατριδα τ μαλιστα ειπαν οτι θελοθν ν τ σκοτωσουν(μαλλον στ πλακα) και παραπονε8ηκε καμια 4 φορες σ ολο τ βιντεο γ αυτο τ πραγμα! και στ φιναλε!!! ... το μπαζο κλαιει!!! και ολα αυτα μονη τ!!! ενταξει υπαρχουν κ αλλα χειροτερα, οπως π εμο ειναι ομοφυλοφιλοι(οι περισσοτεροι) και φιλιουντε μ τ ιδιο φυλο κ τ περισσοτερα μαλιστα ειναι αγορια!!!( τ εχει κ αυτα) αλλα η κοπελια π μιλαει μονη τ εχει πολυ γελιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Νομίζω πως οι περισσότεροι έμο έγιναν για να ακολουθήσουν τη μόδα ...δεν πιστεύω πως το έκαναν επειδή και καλά δεν τους αρέσει ο κόσμος που ζούμε..μιλάω για την πλειοψηφία όχι για όλους...Υπάρχουν μάλιστα και κάποιοι που δεν γνωρίζουν καν τις ιδεολογίες των έμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν έχουν μειωθεί απλώς. Έχουν εξαφανιστεί. Και μόνο που ασχοληθήκαμε με το πάτωμα πολύ τους είναι. Άντε γεια τους.

Hell yes!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Εντάξει . . . .Συμφων'ω απολύτως . . .:)Και εδώ στην Αρτα μόνο emo δεν είχαμε . . .κάτι ψευτο-emo της κακιάς ώρας. ..Εμείς να είμαστε καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Το φαινομενικό 99% είναι άτομα-απομιμήσεις χωρίς ταυτότητα.Οι υπόλοιποι είναι είδη προς εξαφάνιση(Δεν έχω κάτι εναντίον των ''original'' emo).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τους emo παρολο που ξενιζουν με την εμφανιση τους, πολλοι απο αυτους ειναι πολυ καλα παιδια , εχουν την δικια τους προσωπηκοτητα...Μπορει να αργησω να τους ''πλησιασω'' αλλα στο τελος θα το κανω.......Μερικοι απλα γουστρουν την ολη εμφανιση κ ειναι ετσι , δεν τα βλεπουν ολοι μαυρα...Καθενας εχει το δικαιωμα να ντυνεται να συμπεριφερεται κ να σκεφτεται οπως θελει στο σημει ο που δεν παραβιαζει τις ελευθεριες των αλλονων....Οσο δεν προκαλουν δεν πρεπει να προκαλουμε κ μεις.....δεν ειναι σωστο.......

Επισης υπαρχουν ειδη κ ειδη emo:οι φανατικοι, οι μετριοι, οι φιγουρατζιδες (αυτοι που ειναι emo μονο για το ντυσιμο) ισως κ αλλοι.....δεν πρεπει να τους κατατασουμε ολους σαν να ειναι διοι γιατι δεν ειναι...

EMO με την ευρεια εννοια (χωρις αυτην την εμφανιση) πιστευω οτι υπηρχαν πολλοι κ παλιοτερα αυτο δεν ειναι κατι καινουριο..η μοδα αυτη ηρθε απο τις δυτικες χωρες..

Πρεπει να τους κατανοουμε γιατι κ αυτοι ισως οδηγηθηκαν σε αυτο το σημειο(που δεν ειναι κ τοσο φυσιολογικο) απο συμπερηφορες τω υπολοιπων...

Ας μην μακρυγορησω αλλο, μετα απο ολα αυτ εχω κ μια ευλογη απορια:
Γιατι emo ειναι μονο οι teenagers κ κανενας ενηλικας?μηπως ειναι τελικα καμια τρελα των 18 κ τιποτα παραπανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkRose

Νεοφερμένος

Η DarkRose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ο καθενας μπορει να ειναι οτι θελει! φυσικα αν δεν τους ειχε βγαλει η κατινα η Στεφανιδου κ ο Ευαγγελατοσ ουτε που θα τς προσεχατε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top