ECCE & FCE Past papers

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Φέτος θα δώσω Lower το Michigan & Cambridge και αναρωτιέμαι εάν ξέρει κανείς λινκς των θεμάτων προηγούμενων χρόνων ώστε να δω λίγο το επίπεδο και τα σχετικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γεια σου Νίκο!

Η αλήθεια είναι οτι όσον αφορά το Ecce δεν πρόκειται να βρεις past papers γιατί τα κρύβουν καλά, παρ ολα αυτά ρίξε μια ματιά εδώ : https://www.lsa.umich.edu/eli/testing/ecce/general/practice

Όσον αφορά το fce δες εδώ: https://www.cambridgeesol.org/resources/teacher/fce.html

Δουλεύοντας βέβαια συστηματικά με practice tests θα είσαι καλυμμένος για τις εξετάσεις.

Αντε και καλή σου επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patra's_boy

Νεοφερμένος

Ο patra's_boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
νομίζω ότι δεν τα βγάζουν στη δημοσιότητα τα θέματά τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thedd

Νεοφερμένος

Ο thedd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους,
Ειμαι μεταπτυχιακος φοιτητης και για να ολοκληρωσω την πτυχιακη μου εργασια πρεπει να βρω τα past papers του FCE Μαιου και Δεκεμβριου του 2000 και του 1999. Συγκεκριμενα δεν χρειαζομαι ολοκληρα τα past papers αλλα μονο τα reading. Υπαρχει καποιος που να ξερει που/ πως μπορω να τα βρω?
Ευχαριστω εκ των πρωτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ελεύθερα online δε μπορείς να τα βρεις νομίζω. Αλλά κυκλοφορούν σε βιβλία. Εγώ για προετοιμασία όταν έδωσα fce είχα πάρει από τον Betsis Publications το βιβλίο με τα past papers αλλά από 2004 και μετά, γιατί το format άλλαξε τότε.

Το cambridge δε δίνει πλέον past papers. Ο teo ίσως ξέρει, θα δει το post σου σίγουρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχει και η βιβλιοθήκη αλλά είναι χαλασμένη.
https://ischool.e-steki.gr/downloads.php?do=cat&id=7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thedd

Νεοφερμένος

Ο thedd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις προτασεις.. Οποιος εχει καποια αλλη ιδεα.... ευπροσδεκτος..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλημέρα!

Δυστυχώς από βιβλία δεν υπάρχει κάτι αυτή τη στιγμή στην αγορά, εκτός αν βρεις κατι σε κάποια βιβλιοθήκη ή ξεχασμένο σε κάποιο βιβλιοπωλείο ή παλιατζίδικο.

Δεν ξέρω αν δοκίμασες να κατεβάσεις από torrent αλλά η καλύτερη λύση είναι να επικοινωνήσεις με το British Council (210 369 2333 & 801 500 3692) οι οποίοι οργάνωναν τότε τις εξετάσεις.

Η άλλη λύση είναι να απευθυνθείς στο ίδιο το πανεπιστήμιο (https://www.cambridgeesol.org/index.html), το οποίο απ ο΄τι ειδα μπορεί να σου τα στείλει ταχυδρομικώς με κάποιο τσουχτερό κόστος (45-50 ευρώ).

Eλπίζω να βοήθησαμε. Καλή σου επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως ο Μπετσης πρεπει να τα βγαζει ακομη και το κοστος δεν ειναι απαγορευτικο.Γυρω στα 20 με 25 ευρω.Τοσο δεν κανει ουτε ενα coursebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top