Dias (Δ.Ι.Α.Σ) - Official Trailer - The most elite police unit of Europe

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποστ για τη ΔΙΑΣ ειναι, για τα προβληματα υγειας των αστυνομικων που υπηρετουν στη ΔΙΑΣ θα πουμε.
Με συγχωρείς αλλά το θέμα εδώ είναι για την ΔΙΑΣ και όχι γενικά για τους εργαζόμενους. Οι εθνικιστές είναι στο πλευρό όλων των εργαζομένων απλά εδώ το θέμα που εξετάζουμε είναι για την μηχανοκίνητη ομάδα ΔΙΑΣ.
Μναι, δεν είπα να μη πείτε, απλά μου φαίνεται εμένα προσωπικά περίεργος αυτός ο υπερτονισμός του δεδομένου. Και απ' ότι φάνηκε στη συνέχεια ο υπερτονισμός αυτός είχε μικροπολιτική πρόθεση. Και δεν είναι το πρώτο μήνυμα με το ίδιο περιεχόμενο. Αυτό έθιξα, δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σας. :)
Και επειδη ειχε ηδη ληξει; Ειναι αδικημα η καταληψη; Ειναι αρα καλως τους συνελαβαν.
Και επειδή έχει ήδη λήξει θα μπορούσε η κυβέρνηση να αποφορτίσει την ένταση και ίσως λέω ίσως να ακούσει τα δίκαια αιτήματα καθηγητών και φοιτητών, πρακτική που θα αποσοβούσε περισσότερες καταλήψεις. Αλλά πού να τη βρεις αυτή την απλή λογική; Ας συνεχίσουμε τον κύκλο βίας λοιπόν.
Και τελος γιατι να δικαρινω μισος στον Γιαννη;
Μίσος; αχαχχαχα παιδιά, calm down please, έρχεστε φορτωμένοι από την ένταση των τελευταίων ημερών.
Όσο νόημα είχε το " μήπως σε πληρώνουν " άλλο τόσο είχε και αυτό. Πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί θίγεσαι.
Με ρωτάτε ότι θίγομαι σε θέμα που μίσος και μένος βλέπετε μόνο εσείς. :P Κάπου ώπα με την αντιστροφή της πραγματικότητας.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,010 μηνύματα.
έρχεστε φορτωμένοι από την ένταση των τελευταίων ημερών.
Δεν μπορούν να ξεφορτώσουν γιατί δεν κυκλοφορεί ψυχή...
Ας πάνε μια φορά οι κάμερες από την πλευρά της πορείας για να υπάρχουν πλάνα ποιοι είναι με τους πολυςμαν
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Μίσος; αχαχχαχα παιδιά, calm down please, έρχεστε φορτωμένοι από την ένταση των τελευταίων ημερών.
Οχι λαθος καταλαβες εδω. Εσυ μου ειπες δεν διεκρινες μισος στο Γιαννη και απλα ειπα γιατι να διακρινω εγω μισος στο Γιαννη οχι οτι εσυ βγαζεις μισος
Μναι, δεν είπα να μη πείτε, απλά μου φαίνεται εμένα προσωπικά περίεργος αυτός ο υπερτονισμός του δεδομένου. Και απ' ότι φάνηκε στη συνέχεια ο υπερτονισμός αυτός είχε μικροπολιτική πρόθεση. Αυτό έθιξα, δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σας.
Εσυ εισαι πολυ μακρια απο μικροπολιτικους σκοπους και οτι γραφεις ειναι απο γνησιο ενδιαφερον
Και επειδή έχει ήδη λήξει θα μπορούσε η κυβέρνηση να αποφορτίσει την ένταση και ίσως λέω ίσως να ακούσει τα δίκαια αιτήματα καθηγητών και φοιτητών, πρακτική που θα αποσοβούσε περισσότερες καταλήψεις. Αλλά πού να τη βρεις αυτή την απλή λογική; Ας συνεχίσουμε τον κύκλο βίας λοιπόν.
Δικαια λες οτι ειναι εσυ. Εγω λεω οτι η πλειονοτητα των αιτηματων ειναι αδικη. Και οταν ο αλλος κανει καταληψη δεν κανετε διαολογο, τον πετας σε κανα κελι για λιγο να βαλει μυαλο. Πες ομως οτι συζητανε ο Μητσοτακης ειναι νεοφιλελε και οι αλλοι αριστεροι. Ο ενας θελει ν+2 ο αλλος απεριοριστο χρονο φοιτησης. Θα τα βρουνε στη μεση; Σε ελαχιστα ζητηματα. Οποτε ο Μητσοτακης οντας κρατος επιβαλλει αυτα που θελει, οι αλλοι κανουν καταληψεις, οι οποιες ειναι παρανομες και αυτος παει και τις σπαει για να επιβαλλει το δικο του. Ετσι δουλευει ο κοσμος
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,010 μηνύματα.
Ο ενας θελει ν+2 ο αλλος απεριοριστο χρονο φοιτησης. Θα τα βρουνε στη μεση; Σε ελαχιστα ζητηματα. Οποτε ο Μητσοτακης οντας κρατος επιβαλλει αυτα που θελει, οι αλλοι κανουν καταληψεις, οι οποιες ειναι παρανομες και αυτος παει και τις σπαει για να επιβαλλει το δικο του. Ετσι δουλευει ο κοσμος
Δεν μας αιτιολογεί γιατί βάζει ν+2 ;;;; Δεν έχει αιτιολογηθεί . Βαφτίζεται ως αριστεια
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι λαθος καταλαβες εδω. Εσυ μου ειπες δεν διεκρινες μισος στο Γιαννη και απλα ειπα γιατι να διακρινω εγω μισος στο Γιαννη οχι οτι εσυ βγαζεις μισος
Δεν είπα μίσος, είπα μένος και αναφερόμουν στην υπερβολική αντίδραση στην απλή παρατήρηση που έκανα στο πρώτο μου μήνυμα. Ε συγκριτικά σε αυτά τα 2 μηνύματα μου φάνηκε κάπως περίεργο το μένος να φορτωθεί σε μένα.
Εσυ εισαι πολυ μακρια απο μικροπολιτικους σκοπους και οτι γραφεις ειναι απο γνησιο ενδιαφερον
Εδώ δε προβλέπετε καν σωστά την πολιτική μου προτίμηση, δεν υπάρχει καλύτερος δείκτης για αυτό που λες, είστε η απόδειξή μου.
Δικαια λες οτι ειναι εσυ. Εγω λεω οτι η πλειονοτητα των αιτηματων ειναι αδικη. Και οταν ο αλλος κανει καταληψη δεν κανετε διαολογο, τον πετας σε κανα κελι για λιγο να βαλει μυαλο. Πες ομως οτι συζητανε ο Μητσοτακης ειναι νεοφιλελε και οι αλλοι αριστεροι. Ο ενας θελει ν+2 ο αλλος απεριοριστο χρονο φοιτησης. Θα τα βρουνε στη μεση; Σε ελαχιστα ζητηματα. Οποτε ο Μητσοτακης οντας κρατος επιβαλλει αυτα που θελει, οι αλλοι κανουν καταληψεις, οι οποιες ειναι παρανομες και αυτος παει και τις σπαει για να επιβαλλει το δικο του. Ετσι δουλευει ο κοσμος
Όχι, ο κόσμος δουλεύει με διάλογο. Και όταν απέναντι σε ένα νόμο έχεις δεκάδες οργανώσεις, πανεπιστημιακούς, πρυτάνεις, φοιτητές και δε συμμαζεύεται, ε όσο να ναι τους ακούς. Κάνεις διάλογο. Και να μη κάνεις διάλογο όμως, και πάλι μπορείς να αποφορτίσεις την ένταση μιας κατάληψης. Δεν το έκανε όμως. Γιατί προέχει να σας ταΐσει σανό.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δεν μας αιτιολογεί γιατί βάζει ν+2 ;;;; Δεν έχει αιτιολογηθεί . Βαφτίζεται ως αριστεια
Ξερω γω μπορει να θελει να στειλει κοσμο στα κολλεγια των χρηματοδοτων της. Το ν+2 ειναι λιγουλακι εξτριμ αλλα δε γινεται να κανεις προγραμματισμο μαθηματος και να εχεις και 100 αιωνιους να παρακολουθουν. Αλλα πες αυτο ειναι λαιτ. Ο καθορισμος εισακτεων απο τις σχολες και η ελαχιστη βαση εισαγωγης ειναι ολοσωστα μετρα. Δε γινεται να μπαινουν 500 γιατροι καθε χρονο. Και επειδη το κρατος προσφερει τη παιδεια εχει και το δικαιωμα να πει ποσοι θα σπουδασουν, τι αναγκες εχει,τι οικονομια θελει να χτισει
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ελάχιστη βάση αντίκειται στο σύστημα εισαγωγής ακόμα και από τεχνικής στατιστικής άποψης. Το ζήτημα επαγγελματικού προσανατολισμού είναι άλλης φύσης ζήτημα.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δεν είπα μίσος, είπα μένος και αναφερόμουν στην υπερβολική αντίδραση στην απλή παρατήρηση που έκανα στο πρώτο μου μήνυμα. Ε συγκριτικά σε αυτά τα 2 μηνύματα μου φάνηκε κάπως περίεργο το μένος να φορτωθεί σε μένα.

Εδώ δε προβλέπετε καν σωστά την πολιτική μου προτίμηση, δεν υπάρχει καλύτερος δείκτης για αυτό που λες, είστε η απόδειξή μου.

Όχι, ο κόσμος δουλεύει με διάλογο. Και όταν απέναντι σε ένα νόμο έχεις δεκάδες οργανώσεις, πανεπιστημιακούς, πρυτάνεις, φοιτητές και δε συμμαζεύεται, ε όσο να ναι τους ακούς. Κάνεις διάλογο. Και να μη κάνεις διάλογο όμως, και πάλι μπορείς να αποφορτίσεις την ένταση μιας κατάληψης. Δεν το έκανε όμως. Γιατί προέχει να σας ταΐσει σανό.
Εμενα οτι και να κανει ο Μητσοτακης με αφηνει αδιαφορα και τα ΛΟΚ να στειλει για να σπασει καταληψη. Δεν τον ψηφισα δεν θα τον ψηφισω. Ο διαλογος ειναι καλος για ορισμενα θεματα. Σε αλλα ειναι παντα ατελεσφορος. Οι καθηγητες στο 80% ειναι γνωστοι βολεμενοι συνδικαλιστες και εννοειται οτι θα πανε κοντρα στις οποιες μεταρρυθμισεις γιατι σταζουν ιδεοληψια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η ελάχιστη βάση αντίκειται στο σύστημα εισαγωγής ακόμα και από τεχνικής στατιστικής άποψης. Το ζήτημα επαγγελματικού προσανατολισμού είναι άλλης φύσης ζήτημα.
Εγω δε θετω θεμα επαγγελματικου προσανατολισμου. Θετω θεμα περιορισμου φοιτησης σε σχολες.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμενα οτι και να κανει ο Μητσοτακης με αφηνει αδιαφορα και τα ΛΟΚ να στειλει για να σπασει καταληψη. Δεν τον ψηφισα δεν θα τον ψηφισω.
Εσύ όχι, πολλά ούγκανα όμως τα καταπίνουν αυτά με το κιλό.
Οι καθηγητες στο 80% ειναι γνωστοι βολεμενοι συνδικαλιστες και εννοειται οτι θα πανε κοντρα στις οποιες μεταρρυθμισεις γιατι σταζουν ιδεοληψια.
Είναι οι ίδιοι καθηγητές που φέρνουν τα ελληνικά πανεπιστήμια στις υψηλότερες κατατάξεις. Τελικά για ποιους φτιάχνουμε το σύστημα αν όχι για τους φοιτητές και τους καθηγητές; Μήπως η ιδεοληψία είναι από την άλλη πλευρά; Διότι στο συνδικαλισμό η ΝΔ είναι παντού, όχι η αριστερά.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,010 μηνύματα.
Οι καθηγητες στο 80% ειναι γνωστοι βολεμενοι συνδικαλιστες και εννοειται οτι θα πανε κοντρα στις οποιες μεταρρυθμισεις γιατι σταζουν ιδεοληψια.
Με μια έρευνα πολύ εύκολα μπορείς να διαπιστώσεις, ποια παράταξη κυριαρχεί στους καθηγητές.
Και να το πάω ένα βήμα παραπάνω, μπορείς πολύ εύκολα στις πολυτεχνικές σχολές να συγκρίνεις τη δουλειά που κάνουν οι καθηγητές με τις αναφορές που έχουν στις δημοσιεύσεις τους. Θα εντυπωσιαστείς με του Άριστους.

Και κάτι ακόμα, το χρήμα πάει σε αυτόν που είναι πιο δυνατός κομματικά.
Γιατί λοιπόν δεν θεσπίζεται η αξιολόγηση των καθηγητών στα πανεπιστήμια, να δούμε πόσο γρήγορα θα διαλυθούν οι κομματικοί σωλήνες ;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19,415 μηνύματα.
Μναι, δεν είπα να μη πείτε, απλά μου φαίνεται εμένα προσωπικά περίεργος αυτός ο υπερτονισμός του δεδομένου. Και απ' ότι φάνηκε στη συνέχεια ο υπερτονισμός αυτός είχε μικροπολιτική πρόθεση. Και δεν είναι το πρώτο μήνυμα με το ίδιο περιεχόμενο. Αυτό έθιξα, δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σας. :)
Αν ήταν για κάτι άλλο μια χαρά επίσης θα μιλούσα. Απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση λέμε αλήθειες για ένα σώμα από τα πιο λειτουργικά και αποτελεσματικά ( παρά τις χίλιες αντιξοότητες ) της ΕΛΑΣ. Η μικροπολιτική διάθεση έχει να κάνει με το όλο ζήτημα μιας που αν ήταν σε γενικό θέμα εργαζόμενων εσύ δεν θα έκανες κάποια παρέμβαση αλλά επειδή είναι για την αστυνομία έχεις μία άλλη αντίληψη.

Με ρωτάτε ότι θίγομαι σε θέμα που μίσος και μένος βλέπετε μόνο εσείς. :P Κάπου ώπα με την αντιστροφή της πραγματικότητας.
Εγώ δεν δείχνω κανένα μίσος. Εσένα βλέπω να έρχεσαι και να διαφωνείς ( αλλά και συνάμα να συμφωνείς; ).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ όχι, πολλά ούγκανα όμως τα καταπίνουν αυτά με το κιλό.
Συγγνώμη αλλά ούτε ψήφισα ΝΔ ούτε θα ψηφίσω επίσης. Αν αυτό σε ηρεμεί.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι παιδιά, πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε ότι δεν ανάγονται όλα στην ψήφο. Το ότι κανείς από μας δε ψηφίζει ΝΔ δε σημαίνει ότι αφήνουμε να περνούν απαρατήρητα ή να μεταδίδονται fakes. Και ακόμα περισσότερο θα πρέπει να βλέπουμε τις σκοπιμότητες και γιατί παρουσιάζονται έτσι κάποια πράγματα. Βιώνουμε μια τρομακτική αμφισβήτηση των facts σε όλα τα επίπεδα.
Εγώ δεν δείχνω κανένα μίσος. Εσένα βλέπω να έρχεσαι και να διαφωνείς ( αλλά και συνάμα να συμφωνείς; ).
Εγώ πουθενά δε μίλησα για μίσος. Και στο μήνυμα που σχολίασες αυτό λέω. Ναι συμφωνώ προφανώς ότι είναι δύσκολη η δουλειά ενός αστυνομικού, δε διαφώνησα σε αυτό. Θεώρησα απλά υπερβολικό τον χαρακτηρισμό κάποιων πραγμάτων, που αποσκοπεί στο να αντισταθμίσει τη βαρβαρότητα και την αυθαιρεσία πολλών αστυνομικών υπηρεσιών.
 
Top