DELF B2

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
8-10 ιουλιου θα βγουν ισως κ νωριτερα, αργοτερα ομως αποκλειεται. Βασικα την ιδια μερα θα βγουν ολα, αντε ν εχει καθυστερηση ενα μισαωρο.... Εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν το εχω παρει... Τα προφορικα φοβαμαι... Ειναι κανεις εδω που εδωσε sorbonne b2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
αυγουστου θε να πεις. παει ο Ιουλης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
αυγουστου θε να πεις. παει ο Ιουλης:)

Αποκλείεται να εκδοθούν τον Αύγουστο. Τέλη Ιουνίου- αρχές Ιουλίου υπολογίζω κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
σορυ. εκανα λαθος. μπουρδουκλωσα τους μηνες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim mag

Νεοφερμένος

Ο kost@kos!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μηπω σ ξερετε που μπορω να βρω pastpapers για b2??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
https://profs.gallika.net/spip.php?article269
Ελπίζω να σε βοηθήσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim mag

Νεοφερμένος

Ο kost@kos!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
σ ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos4

Νεοφερμένος

Ο pavlos4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ρε σεις τελικα (επειδη εχω χτενισει το ischool και ακρη δεν εβγαλα), μηπως ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα του sorbonne B2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια απορία...Πόσα χρόνια σας πήρε να πάρετε τα διπλώματα και πόσο συχνά κάνατε μάθημα?:) (γράψτε αναλυτικά για κάθε δίπλωμα αν μπορείτε!)

Ευχαριστώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Από το site του ifa: Αγαπητοί υποψήφιοι,
Τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα ανακοινωθούν στο διαδύκτιο την Παρασκευή 10 Ιουλίου 2009. Βεβαίωση θα σταλεί από 13 έως 17 Ιουλίου στη διεύθυνση που μας υποδείξατε κατά την εγγραφή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια απορία...Πόσα χρόνια σας πήρε να πάρετε τα διπλώματα και πόσο συχνά κάνατε μάθημα?:) (γράψτε αναλυτικά για κάθε δίπλωμα αν μπορείτε!)

Ευχαριστώ πολύ!:)
εγώ έδωσα το α2 delf[πέρυσι το μάιο]μετά από τρία χρόνια γαλλικών και το πήρα με 82% ....ενώ αυτό το μάιο ρίσκαρα να δώσω β2 κπγ κατευθέιαν περνώντας το β1 αλλά ευελπιστώ πως το έχω περάσει!!!
γενικά όμως πιστεύω πως μετά από 4 χρόνια γαλλικών το β2 είναι εύκολη υπόθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Ανέβασα υλικό γραμματικής στη βιβλιοθήκη.Πατήστε ''Γαλλική'' και το εμφανίζει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εχω νεα!!
Αγαπητοί υποψήφιοι,
Τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα ανακοινωθούν στο διαδύκτιο την Παρασκευή 10 Ιουλίου 2009. Βεβαίωση θα σταλεί από 13 έως 17 Ιουλίου στη διεύθυνση που μας υποδείξατε κατά την εγγραφή σας.
απο ιφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenou

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
elenouz

εγω εδωσα sorbonne b2!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όσους έδωσαν!! Είναι δύσκολο το Β2 γιατί εγώ τώρα προετοιμάζομαι και θα δωσω το Μάιο...Τι λέτε;

Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς. Μια σταθερότητα στο διάβασμα χρειάζεται!:)

----------------------------------------------------------------------------------------

Καλή επιτυχία σ΄όσες-όσους περιμένουν αποτελέσματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Το compte à rebours αρχισε. Patience;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
προς λενου που εδωσες? πως σου φανηκε?
ως αναφορα τα χρονια που κανω γαλλικα, ξεκινησα το καλοκαιρι
πριν παω εκτη δημοτικου..δλδ κανω 4,5 χρονια και εδωσα Β2.
Σημασια εχει να σου αρεσει η γλωσσα..πχ εγω εκανα αγγλικα με το ζορι
και το λοουερ το πηρα με την 3η
ξερω ενα παιδι βεβαια 23 χρονων χωρις υπχρεωσειςκ δεν δουλευει
εδωσε α1 β1 κ μετα πηγε c2...κανοντας 3 χρονια γαλλικα
με ενα βιβλιο ολη μερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Τα αποτελέσματα για Delf Β2 πότε θα τα μάθουμε? Δεν πέρασε ένας μήνας απο τότε που δώσαμε? Ισχύει αυτό που ειπώθηκε περι Παρασκευής 10 Ιουλίου?

Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Τα αποτελέσματα για Delf Β2 πότε θα τα μάθουμε? Δεν πέρασε ένας μήνας απο τότε που δώσαμε? Ισχύει αυτό που ειπώθηκε περι Παρασκευής 10 Ιουλίου?

Ευχαριστώ πολύ
πέρασε περισσότερος από ένας μήνας...τα αποτελέσματα θα είναι διαθέσιμα στο διαδίκτυο και 13-17 Ιουλίου θα έρθουν στις διευθύνσεις του κάθε υποψηφίου τα αναλυτικά του αποτελέσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
τα αποτελέσματα θα είναι διαθέσιμα στο διαδίκτυο

θα είναι? πότε γνωρίζουμε? είχαν πεί οτι μετά το πέρας ενός μηνός απο την ημέρα διεξαγωγής των εξετάσεων αναρτώνται στο διαδύκτιο όπως είχε άλλωστε συμβεί και με τόσα άλλα γαλλικά πτυχία. Τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top