CBFCE

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πλέον οι εξετάσεις FCE του Βρετανικού Συμβουλίου θα διεξάγονται και μέσω κουμπιούντερ. Υπάρχει ένα μικρό πλαίσιο που το αναφέρει στην ιστοσελίδα του Βρετανικού Συμβουλίου.
Για να δούμεεε....
ΑΑΑ!! Και το όνομα της νέας εξέτασης: CBFCE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και η HAS ESOL EXAMINATIONS θα διεξαγει απο δω και στο εξης Compiter Based εξετασεις και στο FCE αλλα και στα ΚΕΤ ΚΑΙ ΡΕΤ!:)

Το μονο κακο ειναι πως η πρωτη CB εξεταση θα ειναι 27/11 και μερα Παρασκευη!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Και η HAS ESOL EXAMINATIONS θα διεξαγει απο δω και στο εξης Compiter Based εξετασεις και στο FCE αλλα και στα ΚΕΤ ΚΑΙ ΡΕΤ!:)

Το μονο κακο ειναι πως η πρωτη CB εξεταση θα ειναι 27/11 και μερα Παρασκευη!:(

να μια καλή δικαιολογία να χάσεις αρχαία/μαθηματικά/whatver,βρίσκεις;:P

πέρα από την πλάκα,καλό μου ακούγεται.
Με ένα τελείως πρόχειρο συλλογισμό, μπορώ να πω πως υπάρχουν παιδια απο χωριά η μικρές πολεις,τα οποία αναγκάζονται να τρέχουν σε αστικά κέντρα(ίσως και πολύ μακριά απο το σπίτι τους) για να δώσουν εξετάσεις και τώρα με την βοήθεια του ιντερνετ είναι σε θέση να το κάνουν,γλυτόνοντας από το όλο επιπρόσθετο άγχος.

ερώτηση:θα μπορεί να μπεί ο καθένας απο το σπίτι του με κωδικο(ξερω γω) και να δώσει,ή σε συγκεριμένα κέντρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
να μια καλή δικαιολογία να χάσεις αρχαία/μαθηματικά/whatver,βρίσκεις;:P

πέρα από την πλάκα,καλό μου ακούγεται.
Με ένα τελείως πρόχειρο συλλογισμό, μπορώ να πω πως υπάρχουν παιδια απο χωριά η μικρές πολεις,τα οποία αναγκάζονται να τρέχουν σε αστικά κέντρα(ίσως και πολύ μακριά απο το σπίτι τους) για να δώσουν εξετάσεις και τώρα με την βοήθεια του ιντερνετ είναι σε θέση να το κάνουν,γλυτόνοντας από το όλο επιπρόσθετο άγχος.

ερώτηση:θα μπορεί να μπεί ο καθένας απο το σπίτι του με κωδικο(ξερω γω) και να δώσει,ή σε συγκεριμένα κέντρα;

Οι εξετασεις θα γινονται σε εξεταστικα κεντρα τα οποια δεν ειναι τιποτα απο μερη που εχουν απλα 5 υπολογιστες και τιποτα παραπανω.
Αφηστε που οι εξετασεις θα διεξαγονται και πολλες φορες τον χρονο και τα αποτελεσματα θα ναι διαθεσιμα σε 3 βδομάδες!

Οι εξεταστικες που εχουν ορισθει ειναι:

27 Νοεμβρίου 2009 27 Φεβρουαρίου 2010 22 Απριλίου 2010 17 Ιουλίου 2010 28 Αυγούστου 2010 19 Νοεμβρίου 2010
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
να μια καλή δικαιολογία να χάσεις αρχαία/μαθηματικά/whatver,βρίσκεις;:P

πέρα από την πλάκα,καλό μου ακούγεται.
Με ένα τελείως πρόχειρο συλλογισμό, μπορώ να πω πως υπάρχουν παιδια απο χωριά η μικρές πολεις,τα οποία αναγκάζονται να τρέχουν σε αστικά κέντρα(ίσως και πολύ μακριά απο το σπίτι τους) για να δώσουν εξετάσεις και τώρα με την βοήθεια του ιντερνετ είναι σε θέση να το κάνουν,γλυτόνοντας από το όλο επιπρόσθετο άγχος.

ερώτηση:θα μπορεί να μπεί ο καθένας απο το σπίτι του με κωδικο(ξερω γω) και να δώσει,ή σε συγκεριμένα κέντρα;

ενας απο αυτους ημουν και γω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πλεον ενας οποιοσδηποτε χωρος με 5 υπολογιστες που να τηρει καποιες προυποθεσεις μπορει αν γινει εξ.κεντρο του KET,PET,FCE CP Format!

Ετσι πλεον σε καθε πολύ μπορει να διοργανωνεται πλεον εξεταστικη Cambridge!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Νομίζω ότι γίνεται σε συγκεκριμένα κέντρα, όλα ακόμα και την έκθεση τη δίνεις σε computer, άρα χρειάζεται μια άνεση στην πληκτρολόγηση. Τα προφορικά σε αντίστοιχο πτυχίο μαγνητοφωνούνται, και εσύ μιλάς σαν χάνος σε ένα μικρόφωνο μόνος σου :P Δεν ξέρω πόσο πολύ θα το αυτοματοποιήσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα προφορικα τα δινεις σε κανονικο εξεταστη και αυτο ειναι καλο.
Γιατι αν τα εδινες και αυτα στο PC ειναι ...καπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

masterakias

Νεοφερμένος

Ο Ζαχαριας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aραγε έδωσε κανενας Computer Based FCE ή CBKET/CBPET να πεις την εμπειρία του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
γίνεται να μπείτε στο site του cambridge και να κάνετε ολόκληρα τεστ (δείγματα) που έχει. πάντως είναι λίγο πιο μπερδευτικό κατά την άποψή μου και δεν με συγκλόνισε. κατα τ'άλλα μπορεί να βοηθήσει κάποιους στο writing που έχουν δυσνόητο γραφικό χαρακτήρα ή που κάνουν μικρα- μεγάλα γράμματα. Επίσης, γλιτώνεις χρόνο από την καθιερωμένη αντιγραφή των απαντήσεων στα answer sheet. Πάντως εγώ επειδή έχω συνηθίσει στο γραπτό, δεν θα το πρότεινα για κάποιον όπως εμένα. Άλλα είναι πρωτοποριακό επειδή βλέπουμε μεγάλα πανεπιστήμια να εξυγχρονίζονται επιτέλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top