Books for the CPE

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Άνοιξα το συγκεκριμμένο θέμα με σκοπό να παραθέσει ο καθένας από εμάς βιβλία που κατα την γνώμη του αποτελούν απαραίτητα εργαλεία στην προετοιμασία κάποιου για το C.P.E. Τα βιβλία που εγώ είχα στο φροντιστήριο μου και δίχως καμμία μεροληπτική διάθεση απέναντι σε αυτά ή ακόμα και στον συγγραφέα τους, είναι καρπός του ιδίου του καθηγητή μου και ιδιοκτήτη του φροντιστηρίου στο οποίο πήγαινα. Θεωρώ πως είναι μοναδικά εγχειρίδια-δύσκολο να το αντιληφθεί κάποιος από την στιγμή που δεν τα έχει στην κατοχή του. Αυτά είναι τα ακόλουθα:

1)Horses for Courses.Version 4.0(A world-class video course in mastering advanced vocabulary) by K. Termentzoglou.

2)The Greek Approach. Mastering advanced level English through exposure to and production of equivalence in meaning between L1 and L2.Student's book(coursebook) by K. Termentzoglou.

3)The Greek Approach. Workbook(Consolidation exercises and activities) by K. Termentzoglou.

4)To whom it may concern. A C2-level crash course in English by K. Termentzoglou.

5)Cambridge Proficiency CPE(Reading, Use of English, Listening & Speaking) by K.Termentzoglou.

6)Cambridge Proficiency: Writing Files. An exclusive handbook for C2-level writing-An approach based on the Common European Framework of Reference. by K. Termentzoglou.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Θα πω πια έκανα εγώ πέρσι όταν έδινα CPE και ομολογώ πως έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη

1. Revised Mastermind Use of English for Advanced and Proficiency Classes (Burlington Books)
2. CPE Use of English 1 (Express Publishing)
3. Practice Tests for the CPE 1,2,3 της Virginia Evans(Express Publishing) -Μεγάλο παλούκι το πρώτο βιβλίο :confused:-
4. και στην αρχή είχαμε για coursebook το Upstream C2 (Express Publishing)

Καλή επιτυχία :)

Ξέχασα και το Successful Writing απο Express Publishing. Επίσης υπέροχο <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
1. Cpe practice tests OXFORD
2. practice tests for the revised Cpe 1,2,3 EXPRESS PUBLISHING
3. certificate of prοficiency in english 1,2,3,4,5 examination papers from the university of Cambridge local examinations syndicate CAMBRDIGE UNIVERSITY PRESS
4. grammar and vocabulary for Cambridge advanced and proficiency LONGMAN (παλούκι!)
5. new proficiency testbuilder MACMILLAN
6. proficiency masterclass workbook OXFORD
7. cpe use of english 1 EXPRESS PUBLISHING
8. Vocabulary 5 PENGUIN BOOKS
9. word skills advanced OXFORD
10. Cambridge proficiency past papers 2002-2009 ANDREW BETSIS ELT
11. Cambrige proficiency examination practice 4,5 CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS (το παλιό φορμάτ, τα βρήκα στη βιβλιοθήκη της μάνας μου)
12. common mistakes at proficiency and how to avoid them CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top